Co je to za zbran? Vim jen flobert 6mm..

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 11 kvě 2006 01:49

Ta hlaveň může být následek třeba odstranění koroze obroušením - byla dost silná, ale ta rukojeť je naprosto charakteristická, stejně jako rovná spoušť, bicí kohout, odjištění lámačky, není vidět vyhazovač - je to oblouček na spodní polovině komory, vyhazoval poměrně energicky po zlomení, tvar mušky - tam je ta fotka špatně čitelná - muška měla v sobě otvor, měl by být zboku viditelný.
Samozřejmě, že jde o zbraň na povolení, to jsem přece říkal už na začátku!


Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 11 kvě 2006 06:05

Fantane, ty mě tak strašíš (asi fakt oprávněně), že nakonec se na to raději vykašlu a zastřílím si vzduchovkou.. S tou korozí: asi to tak bude - hlaveň je ofrézovaná (a to dost škaredě) - ani to asi nestačilo a na některých místech jsou ještě "rezavé kráterky" :roll: Jinak Ti moc děkuju za vysvětlení některých pojmů :wink: zase jsem o něco chytřejší... :idea:
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 11 kvě 2006 13:06

SINCITYMAN píše:Ta hlaveň je zvláštní,Champion má jinou...jinak je to na zbroják,i jako 4 mm flobert,,,,
Je to Champion, ale opravdu velice zvláštní - delší hlaveň, jiný tvar hlavně, perličková muška, pevné hledí, prodloužená pažba - že by prototyp nebo něco Made in Doma? Ctělo by to detaily značení. Foto originálu Championa vkládám, lepší nemám. Myslím, že je dělal Uh. Brod.
Přílohy
champ.jpg
champ.jpg (2.5 KiB) Zobrazeno 2061 x
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 11 kvě 2006 13:31

Já bych se tímhle už nezabýval. Prostě "přítel", který nerozpozná náboj 22 LR od 6mmFl. někde narazil na bouchačku, o níž si myslel, že jde o flobertku. Je to ale zbraň sk.B, k jejímuž držení je třeba povolení a ZP, proto se ve vlastním zájmu vrátí ke vzduchovce.
Dál bych to neřešil.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
HanysAmaterskyStrelec

Příspěvek od HanysAmaterskyStrelec » 11 kvě 2006 15:11

Asi nějak tak. Náboje jsem od sebe nerozeznal, jelikož jsem je předtím neviděl, teď už vím, o které jde a vděčím za to Fantanovi :D :D :D V zájmu bezpečnosti své i ostatních zbraň odkládám a beru vzuchovku. Jednou si možná udělám ZP a postřílím si s ní :D
Odpovědět