Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 11 srp 2010 20:00

Milý Kebabe: Jednu P22 jsem měl doma (skutečnou), takže velmi dobře vím, jak funguje a ikdyž jsem měl štěstí a našel krmivo, co jí chutnalo, tak bych jí život rozhodně nesvěřil (jako vpodstatě žádné malorážce, natož samonabíjecí, ty automate), zkus mne teda poučit o něčem jiným. :lol:


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 srp 2010 20:12

Ty jsi jak ignorant - rikal jsem, ze v tech 60 mluvim o plynovych nabojich, slepych mam uz krabicek za sebou tolik, ze bych je nespocetl - ale jak jsem rikal, dokud neurovnas ucet, nehodlam se s Tebou nadale vybavovat - viz muj predesly prispevek. Evidentne o tom vis uplny kulovy a porovnavas (priznejme si) neporovatelne ba dokonce neopodstatnene porovnatelne.

Dokud neupustis od svych vyvracenych a mylnych predchozich predstav je jasne, ze jsi se zasekl Ty. A ja nehodlam s Tebou plytvat slova dokud se nezaridis jak jsem rekl. Zaseklence.

Kdyz vypalis z plynovky 200 ran, je to dostatecny uzivatelsky test. Musis prihlizet k ucelu te zbrane. Rikali jsme, ze to je delane jinak protoze to nemusi vydrzet 100 000 vystrelu jako Glock, o kterem tu psal jeden manik. Ta zbran je delana spis na to, ze vydrzi v radu par tisic ran max. Umarexy jsou pry delane na 2000. To, ze nejsi ochoten pochopit, ze zbran jako plynovka neni delana na strileni kazdy tyden na strelnici je Tvoje vec. O jeji schopnosti zastavit utocnika ucinou latkou to nevypovida absolutne nic. Delas tu primocare srovnani vydrze mezi ostrou a plynovou a to je uplne mimo misu...

EDIT: Psal jsi, ze Te nekdo nenecha tasit, kdyz mas plynovku. Pokud si ani tohle nepamatujes, pak uz se vse zacina vysvetlovat.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 11 srp 2010 20:27

Já s ní nehodlám střílet každý den, nicméně musím mít představu, že ten vergl vystřelí, zrovna když to bude třeba, to ale zkušený střelec tvého kalibru nemůže pochopit.
Nevím tom, že bych někde měl nevyrovnané účty, a to ani tady. Dokonce jsem přesvědčen, že po posledních příspěvcích je zcela jasné, jaké zkušené kapacity tu předkládají své neotřesitelné závěry ohledně obrany jednotlivce :lol:
Takže dál si mel svoje hlouposti, já se dál budu tomu samému smát........a až vyrosteš, třeba pochopíš, co tu píšu. 8)

edit: A psal jsem, že mne nechá tasit, když budu mít ostrou? To je o tý funkční gramotnosti :lol:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 srp 2010 20:33

Faktem zustava, decko, ze o tom, ze plynovka vydrzi rekneme do max tech 2000 vystrelu nevypovida absolutne nic o jeji ucinosti a rozhodne to zni nedela vergl typu - nahodou to vystreli. Musis znat zivotnost te zbrane, ja vim, ze jsem vystrelil cca tech 200 ran a tim to hasne a jsem si jisty, ze zbran je daleko s rezervou oproti sve zivotnosti.

Ty jsi proste nedokazal obhajit sve kecy ohledne ucinosti latek, ohledne toho, ze utocnik okamzite vytasi ostrou a sejme nas, ohledne neskladnosti a podobnych hovadin, ohledne svoji historky a ted jsi se zasekl na tom, ze plynovka nevydrzi tolik jako ostra a mas pocit, ze jsi vyhral :lol:

To je proste k popukani - nasel jsi jednu vec, ve ktere ostra predci plynovku. Tak ja Ti priznam neco, co budes slavit jako statni svatek: "Ostra skutecne je a vzdy bude smrtonosnejsi a spolehlivejsi." Jenze kdybys nebyl namyslenej ignorant, tak pochopis, ze o srovnani ostre a plynove tu VUBEC NEJDE. Jde o to dokazat, ze plynovka se nesnazi konkurovat ostrym, snazi se byt prostredkem pro lidi, kteri nechteji nebo nemohou mit ZP nebo proste jen nechteji vubec nosit ostrou. Kecy typu "Je to uplne k nicemu" nebo "beznadejny je max vystrel z plynovky" jsou to, s cim se tu bojuje.

Pokud jsi prisel srovnavat plynove s ostryma tak jsi opravdu na tom hur, nez jsem cekal. Mozna ze az prave Ty vyrostes, tak pochopis, jak mimo misu jsi.
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 11 srp 2010 20:55, celkem upraveno 1 x.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 srp 2010 20:54

Prosim vsechny pripadne kecaly, kteri by jednou mohli prijit.

Pochopte prosim uz konecne, ze nikdo se vam nesnazi namluvit, ze by plynova zbran byla lepsi nez ostra. Toto nikdo nikdy nerekl a nikdo nikdy nerekne. Jde spise o to, ze plynovka je reseni pro lidi, co nemaji ZP z jakehokoliv duvodu, nebo nemaji chut mit zbran kulovou z jakehokoliv duvodu. To plati treba i pro staty, kde je drzeni zbrani zakonem zakazano ci omezeno.

Kvuli cemu se kazdy zkuseny plynovkar bude dohadovat jsou kecy, ktere tu byly uz 1000x vyvraceny. Mezi nejtypictejsi patri:

1) Je to k nicemu, protoze utocnik me sejme ostrou - vezte, ze plynovka je jedna z mala neletalnich prostredku, u ktereho je tato sance opravdu mala. Pokud vytasite obuch, sprej, paralyzer nebo cokoliv, je jiste, ze zlodej se bude ostrou branit. Pak musite bojovat o zivot a zabranit mu v tom. U plynovky je alespon nejaka sance, ze se nepokusi hrat si na hrdinu. Pokud ano, budete muset bojovat o zivot a zabranit mu v tom. Nicmene plynovka ma opravdu male naroky na sveho uzivatele. Je snadne s tim zasahnout, v pripade, ze tomu je situace adekvatni, staci pouzit hrozbu.

2) Nefunguje to, protoze to je ze slitin. - pokud vyberete model od dobre znacky nebo model, se kterym jsou dobre zkusenosti - je nutne se poohlednout po webech, kde jsou plynovky vice rozsirene - Madarsko, Rusko, Nemecko patri mezi nejlepsi zdroje informaci. Pamatujte prosim na to, ze nejde o zivotnost v radu desitek ci stovek tisic ran. Pokud mate dobry model, staci jen uhlidat zivotnost.

3) Neni to ucine - pokud se uzije spravne a pouziva se spravne strelivo, vezte, ze opravdu je.

Ja chapu, ze kdysi to bylo katastrofalni hlavne ohledne neucine munice, to se vsak zmenilo prave diky velkemu trhu v zemich, kde jsou zakazane ostre zbrane. Vyvinuly se dalsi latky a lepsi munice. Uz to neni co to byvalo.

Prosim vas tedy vsechny - kdyz nekdo prijde s tm, ze si chce koupit plynovku, je opravdu hloupost mu zacit rikat, ze ostra je lepsi. To ten clovek samzorejme vi. Nevyhody ma ale ostra zbran zas jine a je na kazdem, co je pro nej prijatelnejsi nevyhoda. Nesnazte se kazdemu vnutit to, co mate vy a respektujte pravo lidi rozhodnout se pro jiny vyrobek. Napadat neco jen proto, ze ja mam neco jineho je opravdu pitomost. Stejne tak pochybovat o schopnostech neceho, co jsem nikdy nevidel nebo poradne nevyzkousel.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 12 srp 2010 07:49

Děcko? Srandisto, ale jo, já jsem duchem furt mladej :D
Ku srovnávání s ostrou si se odhodlal první ty, takže na tvým místě bych mlčel a šoupal nohama (vlastně ne, to bych se neměl komu smát :D )
Ku zbytku tu ji ž bylo řečeno dostatek, nicméně znovu pro trouby. To co tu píšeš je hezký, jen si pleteš dojmy s pojmy. Pokud by to totiž bylo alespoň trochu pravda, co se týká použití plynovek, jistě by byly využívány hojněji třeba v rámci obranných kurzů.
V podstatě poslední příspěvky jen kroužíš v kruhu, který se díky vlastní neschopnosti stále zmenšuje, škoda, takhle mi pro zábavu dlouho nevydržíš :lol:
edit: Pitomost je říkat, že plynovka je dobrá, když existují vhodnější obranné prostředky, nepleť furt někam ostré, jen kvůli vlastnímu mindráku.
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Laďa2 » 12 srp 2010 08:00

Obě strany této hádky chtějí mít poslední slovo. Mohl by to rozhodnout test. Zastánce plynovky si vezme plynovku a zastánce obušku, paralyzéru, spreje, boxeru... si vybere svůj prostředek obrany. Protože tvrdou úderovou zbraní lze zabít, nahradí ji měkkým materiálem - obarveným - aby byla vidět stopa zásahu.
Na dohodnutou vzdálenost a signál budou oba útočit/bránit se. To, že oba budou vědět, co přijde, bude simulovat vynikající reakci obou.
Jistě se najde někdo, kdo to rád nafilmuje a výsledek bude jasný a bez hypotéz coby kdyby...
Tím samozřejmě nikoho nevyzývám, aby to udělal. :)
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 12 srp 2010 10:07

Než souboj bych to spíš viděl na simulované obranné situace :wink:
edit: Já jsem ale vůl :D Nějak mi vyplynul souboj, byť vlastně píšeš to samé, co já :)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 12 srp 2010 10:42

A teď si představte, že existuje fůra případů, kdy se lidi ubránili HOLÝMA RUKAMA. :lol:
Podle mě je plynovka z těch neletálních prostředků asi nejlepší. Možná ještě taser.
Plynovka je jednoduchá na použití a poměrně účinná, tak jestli ji chce někdo nosit, tak nevidím žádný důvod proč by neměl.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 12 srp 2010 14:43

A leckdy je nejlepší variantou útěk, takže bych radši koupil slušný boty 8)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 12 srp 2010 15:37

Jo, variant jsou mraky, a když mu předtím střelíš do xichtu dávku nonivamidu, tak při útěku ani nemusíš trhat rekordy.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 12 srp 2010 17:15

Je jasné že, nutna obrana vyplyva ze situace, kterou nezvladame asertivnim chovanim a tudiz mame vice moznosti spolehnout se bud na nase zakonostrazce (158) a nebo na to,ze nas jen okradou a nerozbijou nam hubu. Podle mého názoru je vhodné (a nevyhnutelné) se vyhýbat krizovým situacím které ohrožují náš pocit bezpečí a zdraví a využívat zbraně (plynová pistole, teleskopický obušek, pepřový sprej, paralizér atd. ) jen opravdu v nutných případech. V této situaci nám tyto prostředky slouží k potřebné obraně, ale je nutné je zvládat tak, aby neublížily jak Vám tak i útočníkovi. Se zbraní se nemanipuluje pod vlivem alkoholu ani jiných opojných látek. Nechodit se zbraní na pivo!!! :!:
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 12 srp 2010 18:00

jozef hošmanek píše:...V této situaci nám tyto prostředky slouží k potřebné obraně, ale je nutné je zvládat tak, aby neublížily jak Vám tak i útočníkovi...
Hmmm,tak nevím k čemu by byli ostré zbraně,u nich je výsledem často jednoznačný.
Pokud máš pocit že tě někdo přímo ohrožuje na životě,máš právo se bránit.
Jeho problém a tvoje svědomí,jestli nebylo jiného řešení.

Bohužel někteří hošánci by si rádi z plynovky vystřelili při každé strkanici u dveří v tramvaji.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 12 srp 2010 18:07

Jestli ublížím syčákovi je v danný okamžik dost nepodstatný, protože zbraň se tahá až když není jiné varianty........a to mám radši vlastní život než jeho.
edit: 2 Kubajzz: Když ono to s tím "do ksichtu" není až zas taková sranda :wink:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 12 srp 2010 18:54

Kavy: Z vasich prispevku ma jeden pocit, ze plynovkam nefandite a tak chapu, ze vykreslite jen jednu pulku obrazku, nicmene priznejme si, ze i spousta ostrych nosicu jsou hovada, ktera jen cekaji na prilezitost. Jako je vetsina ostrych nosicu v poradku, tak je vetsina plynovkaru rozumnych a nehodlaji se plynovkou ohanet, kdyz se na ne nekdo krive podiva.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět