Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 10 srp 2010 20:48

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:15, celkem upraveno 1 x.


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 10 srp 2010 23:00

V chemii by se skutecne naslo vice latek. Treba takovy akrolein udajne zpusobuje ucinky podobne lachrymatornim latkam ale je nejen karcinogenni ale i pry trochu jedovaty a na kuzi muze zpusobit i silne poleptani. Ono je tezke vybrat latku ktera vas vyradi ale zaroven vam neublizi.

Nonivamid sice by mel byt OK ale muze zpusobit silny otok plic pri vdechnuti, ktery muze mit az smrtelny nasledek. To nemluvim o popaleni sliznic a poskozeni oci, udajne pri dlouhodobem vystaveni zpusobuje poskozeni jater. Co se me tyce ale bych s tim nemel problem, kdyby byl 120mg NV u nas povolen. Ono grazla by to sice mohlo zranit s vetsi pravdepodobnosti jenze grazlu nam lito byt nesmi; kdo se odhodla ke zlocinu na nekom, musi nest vsechna rizika a stat by ho nemel ochranovat.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
VE3V1
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2010 15:55

Re: Plynové pistole

Příspěvek od VE3V1 » 11 srp 2010 01:06

kebab : můžu se zeptat kolik ti je let ?.....
a druhá otázka, proč chodíš na todle forum a jestli vůbec víš proč se fora zakládají ? Děkuji jsem si jist že si potvrdim svojí teori na tebe :))

Btw: nepotřebuju rozepsat slohovku s první větou a kolik je tobě apod rád bych jenom aby si mi odpověděl a víc tě už nebudu řešit, díky :)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 11 srp 2010 01:43

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:16, celkem upraveno 1 x.
VE3V1
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2010 15:55

Re: Plynové pistole

Příspěvek od VE3V1 » 11 srp 2010 08:13

kebab : zatim jsi jedinej co s tim má problém, tak mi na ty otázky neodpovídej a nemusíš se nervovat :)
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 srp 2010 08:32

Uprimne mi take prislo divne, ze jste tu debatu/hadku/vymenu nazoru nazval blbosti. Ono totiz spousta lidi ma obavy toho druhu, jake mel nas oponent a jak trefne rika Kebab, pokud chcete nosit, mel byste toto mit vyresene. Plynovka ma sva specifika pouziti. Je to sice zajimava a ucinna zbran ale musite vedet, jak ji co nejlepe pouzit. V te debate zaznelo nekolik velmi rozsirenych omylu o plynovkach, jenze plynovkari (a zvlast novi jako vy) musi mit v techto vecech jasno.

Vy ted mozna mate jiny nazor ale Kebab tu je na foru uz od stranky 51 a to z nej dela "sluzebne nejstarsiho" ze vsech v soucasne dobe aktivnich prispevatelu a hlavne je jeden z nejinformovanejsich. Na vasem miste bych si jeho slov vsimal misto abych se kolem sebe ohanel pri trosce dobre minene kritiky.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 11 srp 2010 09:13

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 11 srp 2010 12:17

Neuvěřitelné, já můžu i souhlasit, jen bych použil ostřejší mluvu.........blbostí o plynovkách tu skutečně zní dostatek. :lol:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 srp 2010 13:46

To dost sedi od cloveka, ktery neni ani s to svoje blaboly obhajit. Kdybyste jen nebyl schopen diskusi vyhrat, tak by clovek nerekl ale vy nejste ani diskuse schopen - a to se neni co divit, kdyz vas nazor je soubor absolutni neznalosti veci a namyslenosti.

Ano, ostrejsi mluva je to jedine, co jste tu celkem obstojne predvedl - jak priznacne pro vas typ "prispevatele".
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 11 srp 2010 15:19

Tak jinak, mohl bys relevantně vyvrátit, co jsem zde napsal? Ne že po několika stech ranách je (přes výhrady-tedy asi závady) pistole střelby schopná, ale kolik je schopná vystřílet ran bez závady (zádržky)? Abys tedy popsal splehlivost vehementu, který chrání tvůj život. Dál bych byl povděčen, kdybys v ubohosti své argumentační pouště nevytrhával jen části vět. Ohledně kvality zpracování zdejšího příkladu P22. Věřím, že Umarex dělá na pohled poměrně pěkné věci, nicméně to o střevech příliš nevypovídá, nemluvě o tom, že i skutečná P22 je známá svojí nespolehlivostí a vybíravostí, je to prostě hračka na plinking........rozhodně ne věc, které bych svěřil život.
Takže mládenče, než začneš po komkoliv prskat ohledně argumentů, tak zkus nějaké sám přinést. :roll:
edit: v diskuzi se nevyhrává, nicméně k diskuzi je třeba argumentů, což bohužel je zde takřka nemožným požadavkem, ale aspoň je tu trocha blábolů plynovkářů k pousmání 8)
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 srp 2010 16:03

Tak jinak, mily provokatere. Ze je to z Tvoji strany cista provokace mi je jasne, protoze jinak bys uz potreti nezkousel stejny kec. Poprve jsi prisel a zacal kecat, neprinesl jsi nic krome jedne smyslene historky. Na nase otazky ani argumenty jsi neodpovedel a rekl, ze jsme zadne nepredlozili. Pak jsme (konkretne ja) vypsali jako pro blbecka (jak priznacne) vylozene seznam argumentu a Ty jsi se ani nezmohl poradne odpovedet na ani jeden z nich. A ted to zkousis znovu se stejnym kecem a tedy tim, ze jsme nepredlozili poradny argument. Je to uz opravdu ubohe. KOneckoncu nam tim pomahas, protoze Tva neschopnost jakehokoliv solidniho protiargumentu akorat ukazuje, ze nemas pravdu( a tim pomahas rozptylit nepravdy o plynovkach). Mel bych Ti vlastne podekovat.

Nehlede na to, ze uz jsi jednou byl pristizen, ze nectes prispevky. Je to videt, protoze ja mam napriklad v podpisu napsano, ze P29 nepouzivam na sebeobranu ale jen obcas na strelbu slepyma. Pokud chces opravdu vedet, kolik ran je moje zbran na obranu schopna vypalit bez zadrzky, pak mam jednoduchou odpoved, kterou jsem tu jiz take psal (coz dokazuje, ze to tu ani nectes) - Zoraki 914 zatim neudelala ani jedinou zadrzku.

Opet dokazujes svoji tupost, kdyz reagujes na neco uplne jineho, nez bylo jadrem celeho meho prispevku nebo jen treba vety. Neslo o to, ze jen P22 je malorazka na tercovou strelbu nebo na plinking, slo jen o priklad, ze opravdu jsou zbrane k nerozeznani a tim o popreni Tveho blabolu o tom, ze to jsou vsechno parodie s otresnym zpracovanim. P22 samozrejme neni ani zdaleka jedina povedena replika.

Takze mladence, az si zametes pred vlastnim prahem a reknes alespon jeden jediny opravdu presvedcivy argument, ktery Ti tu nikdo z osazenstva nebude schopen vyvratit, pak reknu, ze mas pravdu. Zatim jsi byl schopen jen urazek a osobnich utoku, nedokazal jsi ani podporit svoji vlastni historku nejakym presnym popisem misto toho jsi se vylozene trapne vyhnul odpovedi, nebyl jsi schopen vyvratit ci jen regulernim zpusobem zpochybnit zadny z argumentu, ktery Ti tu byl ocislovan abys je nahodou neprehledl. Jsi jen parodie na skutecneho oponenta v diskusi a evidentne pouhy provokater. Jednou se snad naucis, ze jsou i lepsi veci na praci nez chodit po netu a provokovat lidi kecy o vecech, o kterych nemas ani paru.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 11 srp 2010 18:28

Ještě si nic nevyvrátil kašpare, nenapsal jsi jedno jediný smysluplný číslo.
Takže:
1) Spolehlivost: Kolik ta slavná Zoraki nastřílí než se kousne? Nebavím se o životnosti, kterou u zbraně předpokládám v desítkách tisíců výstřelů, ale o spolehlivosti. Šacuju, že nedá tři zásobníky v kuse. Nicméně i kdyby dala celé tři, tak spolehlivost se dá posuzovat po vystřílených tisících ran, přecijen pokud něčemu svěřuji život, tak musím mít alespoň jakous takous "jistotu". Na tento několikrát psaný argument tu stále nikdo nenapsal:" Mám nastříleno 8 000ran a z toho byla jedna zádržka způsobená municí."(například-nemusím snad zdůrazňovat, že myšleno je s jednou zbraní)
2)Ohledně P22, ještě jednou pro pitomce. Ano vypadá na pohled obdobně (a bylo by zarážející kdyby ne), existují i další repliky, ale ZNOVU pro nechápavé zdůrazňuju, že vzhled nemá s funkcí mnoho společného, nemluvě o tom, že ani "originální" P22 neoplývá spolehlivostí (což jsem psal a opět to ignoruješ, jen proto abys vypadal, že snad tušíš, co meleš).
3)Moje argumenty ohledně účinnosti jsem několikrát zopakoval, tak znovu. Leckdy skutečně nepomůže ani ostrá (pokud je vůbec opodstatnění jí tahat), natož pak plynovka (skvělý argument tebou použitý do vlastního hnízda). Nicméně plynovka (a třeba airsoftka) má skutečně psychologický efekt na útočníka, má to ale několik háčků. Jednak musí zbraň spatřit, což znamená, že jí musím tasit dostatečně dopředu a musí být viditelná, což například brynýrovaný dvoupalec moc nesplňuje.
Pokud tedy nevyužiju psychologického efektu, tak mi nezbývá příliš důvodů, proč plynovku mít. Je těžká (v porovnání se srovnatelnými obrannými prostředky), je drahá (v porovnání s tímtéž) a méně skladná (stejné srovnání). Srovnávám se sprejem, teleskopem. A že sprej s obsahem OC je minimálně srovnatelný s účinky plynovky je neoddiskutovatelný fakt, nemluvě o vyšší spolehlivosti (už jen z principu-míň dílů, míň problémů). Vzhledem ke spreji je u plynovky ještě nevýhoda ve složitosti obsluhy (včetně údržby), naopak u teleskopu je třeba dosáhnout vyššího stupně zvládnutí techniky obrany. A jen k oné psychologii a zvýšení agrese v případě neúspěšné obrany, tak se zaměřením na použití střelné zbraně. Pokud útočník zareaguje na výstřel a kupodivu nebude mrtvý (a nedostane zásah do obličeje), tak si nejspíš neuvědomí, že se jedná o plynovku a nebude chtít riskovat další výstřel s rizikem smrti (byť by jeho dojem vycházel z mylného předpokladu), a tudíž zvýší snahu o "vyřešení" obránce s ohledem nikoliv na pocit lovce, ale z pudu sebezáchovy.
Takhle by se dalo pokračovat, v podstatě na jakýkoliv tvůj výplod je několik protiargumentů. Bohužel ses (nejen) ty zasekl na :"Plynofka je dobrá, áááááááno."
Nicméně je nutné říct, že drtivou většinu situací lze předcházet............a v případě zbytku není mnoho situací, které nevyřeší............158...........
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 srp 2010 19:15

Je neuveritelne, ze tvrdis stale dokola veci, ktere jsme tu vyvraceli - viz Tvoje predstava o shodnem ucinku spreje a plynovky (ktera je totalne mimo misu a toho kaspara ze sebe akorat delas timhle kecem sam). Je neskutecne smesny sledovat, jak nam rikas ve svy nekonecny namyslenosti (a tuposti vzhledem k tomu, ze zkusenosti s plynovkami mas nulove, a jen vymyslis ptakoviny), ze my jsme se zasekli na nasem nazoru, ktery my si ale dokazeme na zaklade zkusenosti a informovanosti obhajit, pritom nikdo kdo tu byl s Tebou zatim nesouhlasil. Je legrace kolik lidi to tu cte ale zatim jsi tu Ty ten jedinej "osvicenej". Hlavne ze my jsme ti zasekli.

Abych teda ukojil Tvou tupost tak odpovim:
1) Zoraki nekousla nikdy, nevim kolik ran presne vypalil nicmene mam uz 8 prazdnych krabicek plynovych naboju (nekolik jsem jich vyhazoval) takze rekneme, ze tech 60kuli uz jsem zlikvidoval (jak jsem driv rikal, coz pochybuji, ze jsi cetl) vyrazuji munici podle stari a tu starou vypalim. Plynove naboje jsou mnohem drazsi nez ostre, takze se obvykle nesypou po stovkach. Vzdy vypalim zasobnik vyrazenych kuli, z kazde krabicky 2 vypalim jeste nez je zaradim do "sluzby". Takze to je tak, ze jeden cely zasobnik vypalim slepymi, zbytek 2x naboj z kazde nove krabicky a doplnim slepyma na plny zasobnik. Zasobnik mam do Zoraki zatim jen jeden, takze to musim pokazde prebijet. Jak jsem ale rikal, Zoraki nesekla jeste ani jedenkrat. Navic kdyz clovek nevlastni vic nez jeden zasobnik (a priznejme si, kolik majitelu ostrych chodi s nahradnimi zasobniky - asi tak 10%), tak ptat se kolik kuli to vysazi nez to kousne je celkem bezpredmetny, stejne ten dotycny ma k dispozici pri obrane jen jeden. CO je ale dulezite, P29 se seka, to je pravda - Zoraki zatim ani jednou. Ty kule si spocitej sam - zduraznuji, ze nechodim strilet jen kdyz "dozraje" munice.

2) Ohledne P22 jeste jednou pro jednoho pitomce. Ted je smesne sledovat, jak upoustis od svych prvotnich blabolu. Nejdriv prijdes s tim, ze jsou to vetsinou parodie s otresnym zpracovanim a ted ze je samozrejme, ze to vypada dobre. PRoboha to jsou neskutecny kecy. V Nemecku se dokonce plynovky prodavaji zasadne odzkousene a opatrene znackou PTB, coz je neco jako zaruka dostatecne kvality. Tam je samozrejme nutne splnit podminky i ohledne zivotnosti a spolehlivosti. Nevim sice jake presne ale Kebab snad bude vedet.

3) Opet stejny a naprosto absurdni blabol, ktery uz ctu potreti. Srovnavat sprej a plynovku muze opravdu jen nekdo, kdo vi uplny pendrek o cele veci. Navic rict, ze je narocnejsi - to je pravda na udrzbu mozna ale rozhodne je prirozenejsi strilet nez strikat sprejem. Oboje je samozrejme otazka treninku, to je podruzne. Rict, ze je na obsluhu obecne horsi plynovka je opravdu absurdni. Nosis normalne naboj v komore takze z rezimu DA palis prvni ranu zcela prirozene. To, co rikas, je totalni kravina.

Tak a Tvuj posledni priklad vychazi opet z Tveho totalniho kecu, ze ja vypalim, jemu to nic neudela a tak i kdyz si neuvedomi, ze jde o plynovku tak vytasi a sejme me - proboha to je neskutecne. Ty proste automaticky predpokladas, ze vystrel bude k nicemu. Je to hloupost a nikdy jsem nezazil namachrovanejsiho frajirka, ktery by na tom tak zaryte trval.


Nadale uz odmitam se Tebou zabyvat, pokdu neodpovis na dotazy, ktere nasleduji a ktere (dluzno podotknout) uz jen opisuji, protoze jsi na ne nereagoval nikdy zatim.

1: Tva "zkusenost" - rok; vsechny detaily, ktere muzes dat ohledne zbrane, situace obecne a kuprikladu i velikosti vymetu

2: Tve "zkusenosti" ohledne plynovek, o kterych si mluvil (ty rozebrane a ze kterych jsi strilel) - rok; model; vyrobce; strelivo a pocet ran

3: reakce na Argument
Pietro.Beretta píše:Proc by me nenechal tahat plynovku, kdyz Tebe necha tahat uplne stejnou vec? On nema moznost vedet, jestli se jedna o ostrou nebo plynovou. Pokud se domnivas, ze utocnik stihne tasit a palit driv, nez Ty to zmacknes nebo nez to sam vytahnes, pak nechapu, proc nosis ostrou? Zamysli se nad tim, co tu predkladas s neuveritelnou davkou sebevedomi. Je to deravejsi nez emental. Tedy pro primocarost odpovedi: Ano, domnivam se, ze me necha tahat plynovku stejne jako Ty se domnivas, ze Te necha tahat ostrou. Rozdil v tom neni. A na zaver - ja take nejsem zastance hrozeni, pravdepodobne bych hned strilel, pokud by to nebyla situace kde by bylo na snade jen pouzit hrozbu.
Konkretne pro blbecka - vysvetli mi, proc me nenecha tasit a Tebe ano. Jak vubec okamzite vi, ze se mu nic nestane - pomineme li fakt, ze i plynovka (i pres Tvuj odpor) by ho rozhodne jen nepobavila.
Biggles píše:A že sprej s obsahem OC je minimálně srovnatelný s účinky plynovky je neoddiskutovatelný fakt
Minimalne srovnatelny rozhodne ano - vsak srovnani vyjde vyrazne ve prospech plynovky - opet jen ukazujes, ze o tom nevis ale zhola nic a predesilam, ze na ta data a detaily se ptam spis ze zvedavosti, co vyplodis. Pokud to totiz nebude aspon pred 10 lety, bude jasne, ze lzes - i kdyz vim, ze to nepriznas, doufam, ze Ti aspon uvnitr dojde, jakeho pitomce tu prede vsema ze sebe delas.
Biggles píše:Tak jinak, mohl bys relevantně vyvrátit, co jsem zde napsal?
To jsi Ty neudelal jeste ani jednou - presto se toho dovolavas u me. Ja zatim ale vzdy reagoval presne na to, co Ty jsi psal. To se o Tobe rict neda, protoze uz se 2x ukazalo, ze to tu kolikrat ani nectes :lol:

Uz se tesim, co zas vyplodis a cim nam pomuzes v nasem snazeni rozptylit myty o plynovkach :idea:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 11 srp 2010 19:48

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 11 srp 2010 19:57

2 Pietro:Ale čtu, srandisto. Ó celých šedesát ran, to je mi uživatelskej test.....ještě pár desítek a zjistíme, jestli je její spolehlivost aspoň v řádu procent :roll: :lol:
Vyvraceli? Ano, svejma dojmama, to je skutečně dostatečný argument, voni tu tři-čtyři hrdinové jsou skutečně reprezentativní vzorek s množstvím zkušeností(asi jako s tou spolehlivostí) :lol:
Ohledně P22. Já od ničeho neupouštím, to že napíšu, že na pohled je docela pěkná neznamená, že není vyrobená z aušusu, případně to nehovoří o kvalitě zpracování vnitřku, vona totiž kvalita něco stojí, tak holt za pár šušní nevyrobí ani turek doma, natož v Německu nic pořádně (nemluvě o tom, že porovnávat "luxus" mezi plynovkama-Umarex s low-cost hračkou-P22 je možná tak jediný srovnání, přesto dosti parodující srovnávání skutečné).
A ohledně "argumentu", který cituješ. Já snad někde psal, že mne někdo nechá tasit? Když už bych něco psal, tak že když už tasím, tak musím mít vysokou pravděpodobnost zastavení útočníka.
A zbytek? Slušně jsem se pobavil........ale jo, taky mi někdy bylo osmnáct(+/-) :D
Odpovědět