Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kulisak
Příspěvky: 23
Registrován: 23 bře 2010 10:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kulisak » 04 srp 2010 12:43

přesně tak, myslel jsem si to, díky


Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 04 srp 2010 15:59

Zdravím, rád bych nadhodil zase trochu té legislativy... :)

Nedávno jsem si prostudoval zákon o zbraních a střelivu a zamyslel se nad faktem, že v situacích, v nichž se nacházím v největším ohrožení, jsem obvykle více či méně pod vlivem alkoholu. (návraty z hospody atd. - určitě tady nejsem jediný, kdo chodí na pivo) Podle zákona nesmím pod vlivem alkoholu se zbraní vůbec manipulovat. S nošením už to tak definitivní není.

Každopádně mám teorii, že zbraň, jež mám pasivně u pasu je v "držení", tudíš s ní nijak nemanipuluji. V případě ohrožení se dostávám do situací "krajní nouze" a "nutné obrany", tudíš mohu zbraň užít, ikdyž je to jinak v rozporu se zákonem...

Jsem zvědavý na reakce :D
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 04 srp 2010 16:21

2 Andre Doktor: Pitomost je tahat plynovku. Drtivá většina situací, které majitelé plynovek "úspěšně vyřeší" nemají s NO či KN moc společného, prostě se jim stačí vyhnout či ustoupit, proto se v zákoně jedná o NUTNOU obranu či KRAJNÍ nouzi a v tom případě radši budu souzenej než mrtvej (a plynovka mi život nejspíš nezachrání-viz diskuze o účinnosti různých ráží...natož obláčků plynu). Nicméně s vědomím toho, že vlastně se nic moc neděje, když to držitelé atrap zmáčknou, možná dotyčného "jen postraší", prostě tahaj kus zinku spíš pro své ego či obyčejnou předposranost. To dokládá i jeden místní příspěvěk, kdy člověk, který měl ZP a zbraň ji v životě nepoužil a od doby co tahá plynovku tasil už dvakrát (případně kovbojové tahající plynovku na požádání třeba na křižovatkách, viz sdělovací prostředky). To jen ke smyslu obrany. A mimochodem při napadení může být problém i ona třiceticentimetrová výseč, někdy si to třeba s kamarádem zkuste......možná pak zanevřete na šněrovací boty.
2 kulisak: Že někomu patří Walther neznamená, že vyrábí ve stejné kvalitě (fábka taky není Golf), prostě to jen skoro stejně vypadá (zbytek příspěvku nestojí ani za zdviženej prostředníček, holt ani pan farář nekáže dvakrát).
2 Pietro: Otázkou je kolik kecalů s ostrou a plynovkou skutečně ostrou má a ještě k tomu jí umí používat. Zbytek snad radši nechám bez komentáře (obzvláště výživný je blábol o "člověku, kterej zbraním rozumí, ale nepozná plynovku od ostré" :lol: ). Člověk, který si sám popírá vlastní argumenty nestojí za diskuzi (viz bláboly o liberálnosti zákona a jeho vlivu na pohled na plynovky ve dvou po sobě jdoucích příspěvcích).
Howgh.
Naposledy upravil(a) Biggles dne 04 srp 2010 18:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 04 srp 2010 17:18

Biggles píše:2 Andre Doktor: Pitomost je tahat plynovku. Drtivá většina situací, které majitelé plynovek "úspěšně vyřeší" nemají s NO či KN moc společného, prostě se jim stačí vyhnout či ustoupit, proto se v zákoně jedná o NUTNOU obranu či KRAJNÍ nouzi a v tom případě radši budu souzenej než mrtvej (a plynovka mi život nejspíš nezachrání-viz diskuze o účinnosti různých ráží...natož obláčků plynu). Nicméně s vědomím toho, že vlastně se nic moc neděje, když to držitelé atrap zmáčknou a ještě možná dotyčného "jen postraší", prostě tahaj kus zinku spíš pro své ego či obyčejnou předposranost. To dokládá i jeden místní příspěvěk, kdy člověk, který měl ZP a zbraň ji v životě nepoužil a od doby co tahá plynovku tasil už dvakrát (případně kovbojové tahající plynovku na požádání třeba na křižovatkách, viz sdělovací prostředky). To jen ke smyslu obrany. A mimochodem při napadení může být problém i ona třiceticentimetrová výseč, někdy si to třeba s kamarádem zkuste......možná pak zanevřete na šněrovací boty.
2 kulisak: Že někomu patří Walther neznamená, že vyrábí ve stejné kvalitě (fábka taky není Golf), prostě to jen skoro stejně vypadá (zbytek příspěvku nestojí ani za zdviženej prostředníček, holt ani pan farář nekáže dvakrát).
2 Pietro: Otázkou je kolik kecalů s ostrou a plynovkou skutečně ostrou má a ještě k tomu jí umí používat. Zbytek snad radši nechám bez komentáře (obzvláště výživný je blábol o "člověku, kterejm zbraním rozumí, ale nepozná plynovku od ostré" :lol: ). Člověk, který si sám popírá vlastní argumenty nestojí za diskuzi (viz bláboly o liberálnosti zákona a jeho vlivu na pohled na plynovky ve dvou po sobě jdoucích příspěvcích).
Howgh.
Jé konečně Howgh, jak jsem rád, ušlechtilá to věc :!: :idea:
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 04 srp 2010 17:29

Koukal jste ne ty videa? hlavně to maďarské, kde to ten řízek koupí 120mg NV a 80mg CS a sotva dýchá? jak můžete říct, že ho tim jen vylekáme? Vysvětlovat vám něco nemá vůbec cenu, pořád vydíte jen tu svojí pravdu, ale dost lidí ví o čem píše.
A ta blbost co píšete, že se stačí těm situacím vyhnout či jim ustoupit, to je blábol, to bysme pak vůbec sebeobranu řešit nemuseli..
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
VE3V1
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2010 15:55

Re: Plynové pistole

Příspěvek od VE3V1 » 06 srp 2010 16:32

Ahoj, prošel jsem tu snad celých těch 110 stránek o plynovkách jelikož bych si rád pořídil něco na sebeobranu a moje názory jsou asi takové : Boxera mám a je opravdu kvalitní ale nejsem si jist jestli bych s tim někoho opravdu napálil. Pepřáky mám 3 a myslím si že ten bych byl schopen bez váhání použít, ale zdá se mi to přeci jen na dnešní domu trochu málo protože tu chodí každý s boxery, noži a teleskopy a hned se dostanu k teleskopům když jsem viděl všelijaké recenze na teleskopy jak je to super zbran i zakon ji ma jaksi nejradši byl jsem se na tu věc podívat a absolutně mě neoslovila protože je to malé i ve velikosti např 21 a tyč a celkový obušek mi přijde naprosto nevím jak to říct protože nechci říci na hovno protože své kvality určitě má ale mě prostě neoslovil. Proto me velice zaujala plynovka a popíši myslím si že objektivně co jsem se dozvěděl ze celých 110 stránek čtení.

Pod pojmem plynové zbraně se schází lidé : A) kteří jsou odpůrci jich a tudíž mají ZB B) ty co je vychvalují a nemají ZP

Dále když už teda plynové zbraně tak ohledně kvality se tu řeší :
A) účelnost/cena B)kvalita/cena
tu účelnost a kvalitu beru z pohledu levnějších modelů od firmy Atak Zoraki - na níž je tu napsána chvála od majitelů, ale od těch kdo jí nemají a mají dražší značku Umarex ty samozrejme vychvalují svojí zbran. Jde mi pouze oto aby se ta zbran nezasekla a u té zoraki to tu ještě nikdo nenapsal.

Musím opomenout že nevlastním ani jednu plynovou zbran a tudíž jsem se tu jenom dočetl. Mám pistoli značky umarex bla bla je úžasná a o dalších 5 komentářů ty máš jinou značku, všechno ostatni je shit. Majitelé Zoraki s touto zbraní jsem spokojen.

Celé bych to potřeboval vysvětlit přesnými otázkymi co jsem se tu dočetl, pokud mi je tu někdo zodpoví bych bych velice rád protože jsem se jich tu nedočetl a myslím že je to jedno z těch hlavních pro lidi jako jsem já kteří jí chtějí na sebeobranu a né jak jsem se tu dočetl zkus si vystřelit 200 slepejch na silvestra a rozpadne se ti. Opravdu tu zbran nechci mít na Silvestra ale na situace kdy to budu potřebovat.
takže tedy co mi tu schází :
1) je tedy pro obranu lepší koupit plynovku za 4000 dejme tomu ten walther P22, nebo postačí za 1400 zoraki : jde mi o účelnost né o palbu na silvestra...
2) Na obranu koupit radši náboje 120mg Nonivamidu nebo postačí těch 40 co máme v česku což mi přijde dost málo nebo ty CS nevim kolik mg potřeboval bych tedy doporučit od zkušenejších
spíše mi jde oto abych těma 120 toho člověka zase nezabil na druhou stranu zbran bych pouzil jenom v situaci vyloženě krajní (frajer s nožem a dej mi love nebo te zabiju)
3) Co by se stalo pokud by me s temito náboji chytili nebo pokud bych s nimi někomu ublížil

prosim okomentujte mi jen ty otázky na to předtim zase tu budeme akorát rozebírat blbosti. Díky moc všem dost jsem se tu toho dozvěděl :)
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 06 srp 2010 17:32

Na obranu něco co funguje.Za těžký prachy a nefunguje:
http://forum.gunshop.cz/plynove-pistole-t11-1485.html

To samé tě může potkat s P22 za 3500,nebo se Zoraki za 1500.
O Zoraki jsi sám napsal,že jsi na 100 stranách nenašel zmínku o nefunkčnosti.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 06 srp 2010 18:52

to VE3V1:

1) Na silvestra stačí levnější zbraň třebas od Ekolu. Na ochranu zdraví, života a majetku se vyplatí si připlatit. Záleží jen na tobě, jak se rozhodneš, těžko srovnávat Umarex s Ekolem nebo Bruni. Na druhou stranu i levnější kus může dobře posloužit. Z levnějších variant skutečně nejlépe vychází Zoraki, z dražších ta vizuálně ohavná Walther P22. Pak můžeš ještě zauvažovat o revolveru, např. Alfa - ten by vyšel dráž než Zoraki, ale laciněji než Umarex.

No jinak, každá pistole se občas zasekne...

2) To samý jako bod jedna. Samozřejmě, že 120 mg NV je asi to nejlepší, co můžeš do plynovky nabít. Na druhou stranu záleží, jestli se ti s tim chce shánět, když můžeš koupit to, co máme tady u nás. Ideální si myslím nakombinovat v zásobníku 80 mg CS a 45/20 mg NV v poměru 50:50.

3) Hádám, že by se nestalo vůbec nic.

Toť vše. :)

BTW. Teleskop je vynikající zbraň, ale klade vyšší nároky na uživatele, než například plynovka...
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
VE3V1
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2010 15:55

Re: Plynové pistole

Příspěvek od VE3V1 » 06 srp 2010 19:34

nebo možná nejlepší varianta koupit ojetej walther za cenu kolem 2500-2800 treba ja nevim 30x strelenej nebo tak ? myslíte že todle může bejt východisko nebo lepší koupit třeba tu novou atak zoraki ? jako víte co šetřit v tomdle ohledu nak nechci preci jenom jde o mě a moje zdraví na druhou stranu ty penize budu hledat fakt dlouho protoze za novej walter + munice se mi zas bůra hodit fakt nechce ty peníze bych hledal pul roku takze je to složitý no...
VE3V1
Příspěvky: 7
Registrován: 06 srp 2010 15:55

Re: Plynové pistole

Příspěvek od VE3V1 » 06 srp 2010 19:37

HUSKY : 2) To samý jako bod jedna. Samozřejmě, že 120 mg NV je asi to nejlepší, co můžeš do plynovky nabít. Na druhou stranu záleží, jestli se ti s tim chce shánět, když můžeš koupit to, co máme tady u nás. Ideální si myslím nakombinovat v zásobníku 80 mg CS a 45/20 mg NV v poměru 50:50.


- Já si stejně nejsem jistej tim ze ta 45 by ho zastavila nevim no proste mi prijde ze kdyz uz tak uz a nakourit ho necim poradnym. Preci jen tyto zbrane vytahujeme v 90% rekneme ohrozeni zivota, protoze vim ze semnou by se zadnej sráč taky nemazlil ba naopak ten by do mě nahulil i 300mg kdyby to měl...
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 06 srp 2010 20:21

jak řikám, ve většině otázek ti stejně neporadíme... musíš se prostě rozhodnout sám, pokud chceš nosit 120 mg NV, nic ti nebrání...

v otázce, zda je lepší použitá kvalitnější nebo nová méně kvalitní je to podobně... záleží však na počtu odstřílených nábojek... jako sám nevím, jak bych se rozhodl. ta zoraki je v pohodě, ALE...
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 07 srp 2010 01:49

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 08 srp 2010 13:02

Kebab: já bych to až tak nehrotil. Náhodou je to první člověk, u kterého je vidět, že si aspoň něco přečetl, než se začal ptát.
VE3V1: K té plynovce. Atak zoraki je několika uživateli popsána jako velice spolehlivá zbraň v porovnání s ostatními v dané cenové kategorii. Jestli jste tady o nich četl, tak víte, že nejvíce namáhané součástky jsou z ocele, což je veliké plus. Mezi Umarexem a Atakem vidím jeden hlavní rozdíl. Atak zoraki (nemám osobní zkušenosti, odvozuju to ze zdejších příspěvků) je zbraň vyloženě na sebeobranu (malé rozměry, kvalita zpracování, spolehlivost, v hlavni je normální 9mm díra, bez viditelných přepážek).. Zatímco Umarex je také velice kvalitní, ale veliké peníze si připlácíte hlavně za to, že si kupujete skoro úplně reálnou kopii vybrané zbraně (a že ty kopie jsou opravdu hodně kvalitní).

Je tedy na Vás jesli zvolíte pistoli čistě na sebeobranu. Nebo si připlatíte a budete mít pistoli velice kvalitní a spolehlivou, navíc ale budete vlastníkem reálné kopie nějaké vaší oblíbené pistole. Tak to asi vidím já.

Jinak se s Vámi musím podělit o své první "skoropoužití" plynové pistole. Předevčírem jsem šel s kamarádem tady po síldišti, když najednou za námi přišli tři cigáni, kteří začali být více než vtíraví, a už bylo jasné že se jich jen tak nezbavíme. No po chvíli dohadování na mě jeden z nich začal dělat ramena a dal mi pěstí do brady. To byl pro mě samozřejmě podnět a při úkroku dozadu jsem vytáhl svou plynovou pistoli a namíříl mu jí zhruba z metru a půl na obličej.. všichni najednou úplně ztichli. Chvíli jsem mířil na toho co mi dal pěstí a pak jsem namířil na ty druhé dva abych měl vše pod kontrolou. :D Jéé kdyby jste slyšeli toho cigána " prosím mě néé, já jsem ti vůbec nic neudělal, prosím na mě néé" :D Na konec se tedy stáhli nebo spíše utekli. Celé se to obešlo bez jediného výstřelu.
Samozřejmě nemít u sebe pistoli dopadlo by to pro mě hůř.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 08 srp 2010 13:04

Andre Doktor píše:Kebab: já bych to až tak nehrotil. Náhodou je to první člověk, u kterého je vidět, že si aspoň něco přečetl, než se začal ptát.
VE3V1: K té plynovce. Atak zoraki je několika uživateli popsána jako velice spolehlivá zbraň v porovnání s ostatními v dané cenové kategorii. Jestli jste tady o nich četl, tak víte, že nejvíce namáhané součástky jsou z ocele, což je veliké plus. Mezi Umarexem a Atakem vidím jeden hlavní rozdíl. Atak zoraki (nemám osobní zkušenosti, odvozuju to ze zdejších příspěvků) je zbraň vyloženě na sebeobranu (malé rozměry, kvalita zpracování, spolehlivost, v hlavni je normální 9mm díra, bez viditelných přepážek).. Zatímco Umarex je také velice kvalitní, ale veliké peníze si připlácíte hlavně za to, že si kupujete skoro úplně reálnou kopii vybrané zbraně (a že ty kopie jsou opravdu hodně kvalitní).

Je tedy na Vás jesli zvolíte pistoli čistě na sebeobranu. Nebo si připlatíte a budete mít pistoli velice kvalitní a spolehlivou, navíc ale budete vlastníkem reálné kopie nějaké vaší oblíbené pistole. Tak to asi vidím já.

Jinak se s Vámi musím podělit o své první "skoropoužití" plynové pistole. Předevčírem jsem šel s kamarádem tady po síldišti, když najednou za námi přišli tři cigáni, kteří začali být více než vtíraví, a už bylo jasné že se jich jen tak nezbavíme. No po chvíli dohadování na mě jeden z nich začal dělat ramena a dal mi pěstí do brady. To byl pro mě samozřejmě podnět a při úkroku dozadu jsem vytáhl svou plynovou pistoli a namíříl mu jí zhruba z metru a půl na obličej.. všichni najednou úplně ztichli. Chvíli jsem mířil na toho co mi dal pěstí a pak jsem namířil na ty druhé dva abych měl vše pod kontrolou. :D Jéé kdyby jste slyšeli toho cigána " prosím mě néé, já jsem ti vůbec nic neudělal, prosím na mě néé" :D Na konec se tedy stáhli nebo spíše utekli. Celé se to obešlo bez jediného výstřelu.
Samozřejmě nemít u sebe pistoli dopadlo by to pro mě hůř.
Jo a ještě VE3V1: jestli máš možnost sehnat 120mg tak neváhej a sháněj. tím určitě nic nezkazíš :)
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 08 srp 2010 13:33

Andre Doktor: Dobře žes to tu pro něvěřící Tomáše napsal :!: :!: tady je dobře vidět, jak jsou ty plynovky úplně k hovnu a že jak jí vytasíš, tak hned každej vyndá ostrou a nasype do tebe plnej zásobník :lol:
Atak Zoraki 914 9mm
Odpovědět