Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 22 úno 2005 12:08

Dobry den vazeni strelci a strelkyne ;-) ,

Racte se podivat co se da nastrilet s malorazkou na 50m. (Vhodne pro ruzne zastance vzduchovek GAMO ... aby si uvedomili co je dobry vysledek) :-)

V kazdem terci je 5 ran.

Jenom pro uplnost a na dokresleni chci podotknout, ze moje zbran neni tercovym specialem, nybrz loveckou zbrani.

Jedna se o ZKM452 2E Standard + Nikko Stirling 6x40 .

Cerny tercik mam prumer 4cm. Strileno tedy na 50m. Pouzita munice 22LR PMC MODERATOR.

A jak jste na to Vy? (krom Roberta) ten uz se nemuze dockat, az mi sem flakne ty svoje "jednodirovy" vysledky :-)

O.P.


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Sidewinder » 22 úno 2005 12:50

Na loveckou malorazku je to super, je videt ze mas pevnou ruku, akorat huba je zbytecne volna :)

Kdyz si to prejes, posilam svoje best.

452 Silhouette .22LR, 5 ran, 50m, PMC Moderator, optika Hawke 6-18x44 AO
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 22 úno 2005 13:05

A uz to sem flak. A jeste je drzy. :-) Nahrajte take nekdo svoje vysledky prosim... at mu spadne hrebinek! :-) Diky.

O.P.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 23 úno 2005 08:47

Tak sem s tym! velmi ma zaujima sportova disciplina Bench...su niekde nejake www stranky? Na Sk som sa s tym nestretol.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 23 úno 2005 09:44

Ahoj,
ten "Robert" je opravdu "super" střelec (asi vážně pořádně střelený). S těmi jehu super výsledky může vyhrát OLYMPIÁDU. Ty si opravdu myslíš, že jsme tak blbý jak ty jsi chytréj? Ubožáku.

JK
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 23 úno 2005 11:50

Heled nevim o co ti jde? Nevim proc by mel byt nekdo chytrej a nekdo blbej. Robert strili opravdu dobre. Tohle tema jsem zalozil, abych vedel, zda nekdo dalsi se zabyva svymi streleckymi vysledky tak jako my. A uz nikdy nerikej o nikom koho neznas, ze je ubozak. "Flakni" sem svoje terce a pak se budeme bavit!

O.P.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Sidewinder » 23 úno 2005 12:57

Nejak jsem toho cloveka nepochopil, o co mu jde? .. ale jinak docela by mne zajimalo co na to nekdo, kdo strili Bench. Jake vysledky jsou pro tuto disciplinu prijatelne?

Diky za odpovedi

:) "super" strelec
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 28 úno 2005 16:59

Tak o vikendu jsem si byl jeste krapet zastrilet, a tady jsou vysledky:

Skoda jen, ze sem zatim nikdo nevlozil svoje :-( (tedy krom Roberta) Ovsem na to jsem tohle tema nezakladal. To jsme si mohli suskat mezi sebou.
Rad bych vedel, zda je nekdo take takovy "blazen" jako ja a Robert a jak mu to jde.

O.P.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 01 bře 2005 21:55

Je zajimavy, ze serie jsou vcelku konzistentni, jen kazda miri trochu jinam. Jakou pouzivate oporu?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 02 bře 2005 10:16

Jo jakou oporu? Takze... umelohmotnou nadobu od motoroveho oleje z auta, na to kus hadru a pod tu lahev jeste houbu (take z auta ... na myti) :-)) proste co tam najdu... to tam dam. Strilim ze stolu a k drzeni zbrane pouzivam styl "kozacek". To ze pokazde strilim jinam... to muze byt spatnym zvolenim zamireni.. je to jine serie od serie. Zkuste si pouze se zvetsenim 6x zamirit na kolecko o prumeru 4cm. Uvidite, ze mirit stale stejne je temer nemozne, kdyz presne nevite kam mirite.

O.P.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 03 bře 2005 11:41

Ja jsem strilel zvetsenim 4x z leze bez opory (a dosahoval rozptylu cca 3cm na 50m). Serie mi taky cas od casu zacaly chodit kousek vedle jako Vam. Podezrivam z toho puskohled (zn. Norconia), protoze prez otevrena miridla mi padaj serie furt do jednoho mista (pochopitelne s o neco vetsim rozptylem). Jinak doporucuju nalepit bilou zalepku doprostred terce (je videt i 4x zvetsenim - pouzival jsem to na nastrel). Pokud Vam budou serie i nadale cestovat po terci tak to nejspis nebude rukama :)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 03 bře 2005 14:33

Jasne s tim bilym stredem jsem to take zkousel (viz. prvni foto tercu), ale dle meho to mnoho nepomaha. Pokud strilite z leze do 3cm, tak to ujde! Moje Nikko mi na muj ucel uplne staci. Zmenil jsem nastaveni paralaxy ze 100m na 50m a myslim, ze jsem nastrilel maximum co se nastrilet da. Navic vzhledem k ucelu zbrane (myslivost) se domnivam, ze mnou dosahovane vysledy jsou vice nez dostacujici ;-) Mit postaveno na tercovou strelbu... asi by to vypadalo jinak. Mohu Vas pozadat o prilozeni take nejakeho terciku? O to mi totiz v tomhle diskusnim foru slo. Prehlidka vysledku.

Diky

O.P.
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 10:00

nevite od kolika let je malorazka junior452 scout
Návštěvník

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2005 10:06

Od tolika, co ostatní malorážky. Viz zákon o zbraních a střelivu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Nejlepsi rozptyl na 50m z dlouhe malorazky s oporou

Příspěvek od Andy » 14 bře 2005 13:47

Malorazku ZKM452-2E SCOUT muzes drzet za stejnych podminek jako jakoukoliv jinou palnou zbran spadajici do kategorie B nebo C.

Tedy je jedno zda je zbran urcena pro mladez ci pro dospele... dulezite je jaka zbran to je z hlediska zakona o zbranich a strelivu.

Doporucuji zakon peclive precist.

O.P.
Odpovědět