Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 03 srp 2010 10:25

Troufám si tvrdit, že jsem nejen z plynovky střílel, dokonce jsem měl pár rozbraných, co se kde která vysypala po pár ranách po okolí a bez optání u obchodníka živenýho prodejem jsem přesvědčen, že se jedná v drtivé většině o parodie z mizerných materiálů a se špatným zpracováním. Na internetu viditelně každej střílel a zdrhal spolu s nejlepšími zkušenostmi. Při vší úctě nevěřím ani polovině blábolů vydávaných za osobní zkušenost na netu. Sám jsem byl nedobrovolně vystaven v místnosti výstřelu z takovéto skoropistole. Bez větších potíží jsme všichni tři v místnosti onu místnost opustili a rozhodně nemůžu tvrdit, že být zarputilým útočníkem, tak v útoku nepokračuji. Pravdou jest, že jsem stál mimo osu výstřelu, ovšem nijak významně, dá se tedy říci, že v podobné situaci, kdy zoufalec mačká spoušť někam směrem před sebe a ono to náhodou vystřelí.
Ohledně například sprejů, nejedná se jen o dostřel a co největší pokrytí, to může být leckdy kontraproduktivní (ono je lepší zasáhnout např. obličej útočníka než nechat pixlu vyšumět do prostoru) a i "práce" s těmito prostředky se dá úspěšně cvičit (existují i výcvikové verze).
Ovšem nejvtipnějším argumentem je, že plynovkami je opovrhováno pro liberální zákon o zbraních. Nikoliv, je jimi opovrhováno pro jejich velmi diskutabilní přínos pro bezpečnost jedince.
Nicméně chápu, že pokud se někdo zacyklí na tom "jediném správném" názoru, tak je zbytečné v diskuzi pokračovat. Ani já nehodlám házet hrách na stěnu.


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 03 srp 2010 10:41

Nikdo vas nenuti abyste souhlasil. Nicmene ja se snazil predlozit mnoho ruznych zkusenosti nekolika lidi. Sam mam osobni zkusenost se zkousenim zbrane a je naprosto opacna nez je ta vase. Buhvi jakou zbran jste vubec tenkrat zazil a buhvi jake naboje jste meli. A samozrejme na vine kecu o plynovkach neni zakon samotny ale to, ze kdyz si nekdo poridi ostrou a je na netu, tak samozrejme je vsecko ostatni krom zeleza jen tezitko nebo atrapa - klasika...

Je mi uplne fuk, ze nesouhlasite, na to mate pravo. Je od vas ale prinejmensim pitome prijit do tematu o plynovkach a zacit tu takhle s prominutim "kecat". Jestli jste cekal, ze nas tu vsechny presvedcite a my zahodime svoje zbrane a nebo je zacnem pouzivat jako to tezitko, tak si znovu prectete to o paragrafu 8. Pokud vam bylo jasne, ze se setkate s odporem, pak nechapu, co tu vubec delate...

Prisel jste a oslovil jste me, ja vam odpovedel velice obsahle jak argumentacne tak informacne a zdrojove. To se o vas rict neda a je jasne, ze se presvedcit nenechate - to samo o sobe je na internetu skoro nevidana vec. Proto si ten hrach bezte hazet prosim jinam.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
bill43
Příspěvky: 1
Registrován: 03 srp 2010 12:10

Re: Plynové pistole

Příspěvek od bill43 » 03 srp 2010 12:19

Objednal jsem si v Německu přez kamaráda náboje 9mm Pepřové od Umarexu a CN od Wadie. Co když dojdou pepřové místo 45mg s 120mg Nonivamidu? zlikvidovat?
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 03 srp 2010 17:52

Pitomé by bylo naopak slepě se poplácávat po ramenou ohledně použití plynovky. I proto jsem reagoval, aby člověk kterému je třeba čerstvě osmnáct či právě začal uvažovat o možnostech své obrany měl možnost přečíst si více názorů, nikoli jen folklór skoroozbrojenců. Argumentačně jste naopak dosti na štíru, promiňte, ale "zkušenosti", leckdy podložené třeba tím, že "zbraň"by měla být spolehlivá, tedy být schopna vystřelit alespoň desetkrát za sebou, jak je zde možné se dočíst jsou směšné. Pokud by byly plynovky takovým zázrakem pro účely obrany, tak by jistě byly hojně zastoupeny třeba v rámci sebeobraných kurzů (místo obušků, střelných zbraní, sprejů, nožů, těla.........), což viditelně nejsou. Takže pokud chcete šermovat před útočníkem zinkovým těžítkem a doufat, že se lekne, atrapa možná i vystřelí a vy se ještě trefíte pokud možno do obličeje, je to vaším nezadatelným právem, nicméně doporučovat toto coby seriózní obraným postup může buď prodejce podobných napodobenin a nebo někdo věci zcela neznalý.
Víc k tématu opravdu není co dodat.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 03 srp 2010 19:37

Video s běžně dostupnými náboji:
Pepř:
http://www.youtube.com/watch?v=LNfGMzkW ... re=related
Slzný:
http://www.youtube.com/watch?v=lwTXAXg9 ... re=related

Že by mimořádně odolný jedinec :?:
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 03 srp 2010 21:16

a nebo taky takhle, docela se nažral, až ho to přestalo bavit s tím nožíkem

http://www.youtube.com/watch?v=rIQxNRuE ... re=related
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 03 srp 2010 22:07

To jistě,ale zastavilo ho to ?
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Plynové pistole

Příspěvek od PEPAN » 03 srp 2010 22:30

v tomhle případě myslím že má střelec dost času napáskovat a pokračovat v plašení :lol:
Nejde!Prostě NNe
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 03 srp 2010 22:59

Pro vasi informaci: ANO, zastavilo ho to

http://translate.googleusercontent.com/ ... EhQutKzNAA

Tady mate strojovy preklad clanku serveru, ktery onen test provadel. Moc hezke cteni je na konci, kde figurant popisuje, co to s nim udelalo.

Je uplne smesne tady sledovat, jak internetovi drsnaci a kovbojove vzdy kecaji stylem:
Biggles píše:Takže pokud chcete šermovat před útočníkem zinkovým těžítkem a doufat, že se lekne, atrapa možná i vystřelí a vy se ještě trefíte pokud možno do obličeje.
Je to fakt k popukani videt vas dokolecka opakovat stejne ptakoviny. Opet je to tezitko, opet to mozna vystreli. Proboha! Jsou to kecy. Trefit tim mrakem oblicej utocnika je asi jako trefit zelezem stodolu. Za dalsi; jsou samozrejme pistole dobre i spatne ale opravdu se s pomoci nekoho zkusenejsiho da vybrat dobry spolehlivy model. Kazdy si tim projde, ja take napoprve nekoupil dobre a napodruhe uz jsem videl ten obrovsky rozdil. U zbrane kterou nosim jsem jeste nezazil ani jeden zasek a to kolikrat sypu cely zasobnik - mnohdy nejeden (kdyz munici menim a tu, kterou vyrazuji pak pouziju zkusebne). Jak jsem rikal, vy se samozrejme presvedcit nenechate. Opet nelze nez podotknout ze v zemich, kde jsou plynovky vice rozsirene se s temito kecy nesetkate. Mozna by stalo za to se zamyslet, ze to opravdu nebude temi zbranemi ale tim, ze to tu neni tak popularni a proto o tom koluji vsemozne pitomosti. Taky tim, ze po revoluci kdyz si to kupovalo najednou hodne lidi, tak ani nebyla poradna munice, proto na to mnoho lidi uz tenkrat zanevrelo a dodneska jim to vydrzelo.

Samozrejme mate pravo tu vyjadrit sva dobre minena moudra. Nicmene fakt, ze mluvite celou dobu veskrze opovrzlive a neustale celou vec bagatelizujete vsemoznym prehanenim jen ukazuje, ze rozumne domluvy a opravdove diskuse nejste schopen. Jen jste proste prisel rict svou jedinou pravdu a tim to pro vas hasne. Mne nezbyva nez ocenit vas dobry umysl a vyjadrit nesouhlas z pozice cloveka, ktery mnoho plynovek uz v ruce drzel, pocitil Nonivamid ve svem obliceji a vypalil mnoho set ruznych naboju.

A jako posledni vec - reci o tom, ze to je vzdycky naprosto otresne zpracovane bych okomentoval take citaci, na kterou je samozrejme nejsnadnejsi rict, ze tomu neverite. Ostatne nic jineho od vas ani necekam:
Slavek69 ze Strelectvi.cz píše:Dneska jsem měl na střelnici plynovku Walther P88 a kolega ji dal do ruky chlapovi, který o zbraních něco ví s tím, co na to říká. Je sice pravda, že se nepodíval do hlavně , jen ji prohlížel a potěžkával v ruce. Komentoval to tím, že to musí dávat slušné šlupky a mlel něco o tom, že Walther je obecně dost slušná firma. Poté se dozvěděl od kolegy, že drží v ruce plynovku a spadla mu brada. Tak nevím, co tady pořád dokola řešíte.
EDIT: A jeste jedna vec. V zemich kde je pravo drzet ostre zbrane znacne omezeno skutecne jsou lide, kteri se plynovkami zabyvaji stejne, jako se vy tady zabyvate zelezem. Jsou obsahla fora na toto tema, srazy, recenze, strelecke komunity a tyto zbrane tam podlehaji registraci. Kdyby byly plynovky tak straslive k nicemu, pak se tim ani v techto zemich nikdo nezabyva a kazdy nosi sprej, potazmo obuch atd. nemluve o nejake snaze statu tyto zbrane kontrolovat.

EDIT 2: Napada vas alespon jeden duvod, proc lide, kteri maji ostre i plynove zbrane a maji zkusenosti s obranou plynovkou by na jakemkoliv foru lhali a rikali, ze nosi radeji plynovku, kdyby to nebyla pravda? Jiste, vy jste to odstrelil s tim, ze tomu neverite ale reknete, jaky motiv by takovy clovek asi mel k napsani prispevku? Nektere z tech, tkere jsem citoval evidentne vznikly v podobnych sporech a clovek tam prisel s jeho osobni zkusenosti, ktera cele tema vystihuje. Samozrejme neni jednodussi vec nez rict: Ja tomu neverim - od cloveka, ktery ale povida neco o byti na stiru s argumentaci bych ale cekal opravdu mnohonasobne hodnotnejsi diskusi.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 04 srp 2010 10:06

Kavy: bylo by dobré, abys než příště budeš argumentovat uvedenými video z yutube, tak abys si něco předem také a vůbec i jen základního k problematice použití plynovek zjistil. Což jsi zjevně ale neprovedl.

Právě ta videa a která uvádíš odkazem jsou totiž profláknutá. Už i proto po webech (ano co jsem převiděl převážně těch zahraničních) dostatečně oddiskutovaná. Nemá smysl tady zakládat duplicitu a tedy stručně: ta Tebou "argumentovaná" videa by tak mohla být jen varující instruktáží, jak a kterak se plynová pistole rozhodně používat nemá ... a už i proto vyvozovat z nich závěry, tak či onak, smysl žádný nemá ... protože s testem to nemá nic společného a ani jako pokus o test.

K zamyšlení však může být ve video na začátku odkazované použité střelivo pepř Wadie 45 mg, o kterém i zde tj. na tomto téma bylo už vysloveno mnoho pochybností.
Opět ale, abychom s vaničku a příměrem nevylévali samo dítě, že, tak principiálně podobné diskuze nad střelivem ve vztahu potom ke spolehlivosti zbraně lze nalézt i v diskuzích majitelů ostrých zbraní.
Také nějakou případnou nepodaru, která může být daná i jen šarží nebo tím že výrobce si dal náboj a pro úsporu pod svou značkou vyrobit jinde než dosud a kde to zatím neumí, tam také tak zobecní ... že ostré zbraně šmahem odsoudí? Asi nééé, že :wink:
:arrow: Očekávat, že bude vše, od automatických praček přes výběr dobrého šampáňa až po třeba právě plynovky vždy úplně a od každého výrobce ideální, že třeba cena vyjadřuje vždy kvalitu a spolehlivost, tak to by bylo přinejmenším velmi naivní.
Proto, abychom se jako majitelé nebo teprve ve vztahu jako zákazníci vyvarovali mnohých rizik, tak k tomu slouží i právě téma a diskuze, kterou vedeme čas od času my a tady :D
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 04 srp 2010 10:30

Biggles píše:Takže pokud chcete šermovat před útočníkem zinkovým těžítkem a doufat, že se lekne, atrapa možná i vystřelí a vy se ještě trefíte pokud možno do obličeje, je to vaším nezadatelným právem, nicméně doporučovat toto coby seriózní obraným postup může buď prodejce podobných napodobenin a nebo někdo věci zcela neznalý.
Nechci urážet, ale tohle může říct jenom magor. No ono na poměry jaké v ČR máme je lepší do lidí dělat .45 díry, že ano :wink: ?
K tomu doufání že se trefíme pokud možno do obličeje. To je vtip? Plynová pistole má přinejmenším 30cm rozptyl, takže trefit tím obličej je snažší než si zavázat boty.
Ten ruský videotest: to je pitomost, co je to za test když předtím zavře oči a zadrží dech? to není vůbec moment překvapení, nic.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
kulisak
Příspěvky: 23
Registrován: 23 bře 2010 10:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kulisak » 04 srp 2010 11:21

Ahoj, prave mi prisel walther p22 od umarexu a jako prekvapko nefunguje (to bude asi ta strojova vyroba ktera dělá i ostré verze :lol: ).
Zkontroloval jsem snad vse, vcetne toho ze jsem vyzkousel vice naboju ale zbran vzdy jen "procvakne" jako kdyby byla komora prazdna.
Napada vas neco, kde jsem udelal chybu, nebo je to proste opravdu vadny kus a ja mam takovou smulu?
Ps.: Ano, vsechny pojistky jsou v poloze "fire".
Pps.: Vsem nenavistnejm veteranum z vietnamu co nemaj radi plynovky preju hezky den a prijemne soudni obcese az budou stat pred soudem za to ze provrtali nejakyho fetaka :roll:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 04 srp 2010 11:23

Jsem rad, ze se tu ozvali i jini rozumni majitele expanznich zbrani, jedu na par dnu pryc a uz se tesim, jak si po prijezdu prectu nejake dalsi reakce.

Jinak ten chlapek z testu od gazpisztoly.hu taky vedel, ze jde proti plynovce, taky zaviral oci a zadrzoval dech a moc mu to nepomohlo :) Rozhodne je ale treba vedet, jak plynovku pouzit, cimz jen potvrzuji argument kebaba.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kulisak
Příspěvky: 23
Registrován: 23 bře 2010 10:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kulisak » 04 srp 2010 11:36

Btw. posilam fotku, levy naboj je naboj ktery byl v komore pri zkousce pravy je nepouzity, je tedyvidet ze zbran nejak funguje, myslite si ze je tedy moznost spatneho celeho baleni naboju (zkousel jsem jich vic).
odkaz na fotku:
http://img243.imageshack.us/img243/6489/p1130876.jpg
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 04 srp 2010 12:41

A to je takhle promáčlkej a nevystřelil? Jestli ano, tak to musí být vadný náboj.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Odpovědět