Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 24 črc 2010 00:07

Zdravím, z nostalgie jsem se podíval na toto téma a jsem rád, že je stále živé. Po neúspěchu z testování pepřových nábojů jsem pistoli přestal nosit a stačí mi v kapse STOPPER, ale někdy si ji rozeberu, promažu a těším se, jak ji na Silvestra vytáhnu. Pokud chcete použít plynovku pro obranu určitě:
pořádně si zbraň a střelivo vyzkoušejte, nevěřte reklamám výrobců nebo prodejců
vyberte si vhodné střelivo podle druhu zbraně, jeho přepážky atd. A klidně něco silného :wink:
myslete na to, že spíše nebudete stát 1 proti 1, ale 1 proti 2-3 a pro jistotu mějte po ruce něco do zálohy.
Následky by měl nést útočník, on si zvolil místo, čas, způsob, poměr sil - obránce je hned na začátku v nevýhodě. Přiměřená obrana je logický nesmysl, obrana aby byla účinná musí být silnější než útok. Hodně štěstí.
Teddis


Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 30 črc 2010 12:40

myslíte že se někdy bude dělat plynovka CZ 75 D compact? kdyby jo, určitě bych nebyl sám kdo by do ní šel, nemám pravdu? :lol:
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 30 črc 2010 13:36

Ano určitě máš pravdu, ale u plynovek obzvlášť záleží na vydařenosti zpracování jednotlivých modelů viz. Umarex Walter PP :(
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 30 črc 2010 14:05

je škoda že dělají jen normální dlouhou 75, měli by se pustit i do toho compactu :)

jinak jsem zjistil u své plynovky (colt double eagle, combat commander) jednu divnou věc, pokusím se vám to popsat, snad to pochopíte...

vsunu zásobník s náboji (zkoušeno na akustických) natáhnu zbraň, náboj je v komoře, zmáčknu spoušť ale zbraň nevystřelí, kouhout se normálně zaklapne, ale nic nevystřelí, až když podruhé (buďto novým natáhnutím kohoutu nebo zmáčknutím spouště) vystřelím, zbraň vystřelí, nevíte co to může být? zítra se chystám zastřílet si tak se pokusím to natočit aspoň na mobil aby jste to víc pochopili...dík za pomoc :D
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 30 črc 2010 15:44

A máš po tom prvním pokusu o výstřel obtisk na zápalce ?
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 30 črc 2010 19:49

to jsem nezjišťoval

tak teď jsem vylezl ven a normálně to vystřelilo na první natažení...tak nevím :D
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 31 črc 2010 15:06

Já se musím pochlubit novou hračkou. Konečně po dlouhé době jsem si koupil vysněnou Berettu RECK Miami 92F od Umarexu v černém provedení. No musím říct, že oproti Ekolu je to úplně jiná liga.. zpracování je naprosto super, žádné optické kazy, ostré hrany, netěsnosti atd. Všechno na sebe krásně doléhá.
Jediné co mě tedy zaráží je opravdu viditelná trojcípá přepážka v hlavni, která se ale časem zanese a tím strochu splyne s dutinou v hlavni. To samé měl uživatel Chains na svém Waltheru P88 a po zhruba 20ti výstřelech se to celkem zamaskovalo, ale pořád je to třeba orpoti tomu ekolu dost vidět.
Už se nemůžu dočkat až jí dnes pořádně zažehnu, doufám že pojede jako hodinky :)
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 31 črc 2010 18:58

Oproti Ekolu je vsechno uplne jina liga 8)

A co se tyka prepazky v hlavni - u Umarexu me to taky dost zarazi, Zoraki je treba naprosto neviditelna :) Protivnik vidi opravdu 9mm lauf, prepazka je az zhruba za pulkou hlavne...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Spetsnaz
Příspěvky: 49
Registrován: 08 čer 2010 19:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Spetsnaz » 01 srp 2010 11:13

jak je to s kvalitou materiálu u plynovek? Moje Zoraki 914 mě spadla na zem a okamžitě bouchnutej roh..Připadá mě to jak z čokolády... Liší se kvalita materiálu u každýho výrobce? Napište své zkušenosti. díky
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 01 srp 2010 17:19

Hm, to je teda překvapení co? Kdyby sis přečet celý vlákno, jako skoro všichni tady, tak bys možná předem věděl, co od toho můžeš čekat :?
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Spetsnaz
Příspěvky: 49
Registrován: 08 čer 2010 19:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Spetsnaz » 01 srp 2010 18:02

no jako zdlouhave číst celej theard o 100 stranách ... to je fakt moc.
Ale fakt připadá mě jak z blata ta pistole... Chtěl bych něco co vydrží a je z nějakýho kvalitního materiálu? Můžete něco doporučit?
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 01 srp 2010 20:55

Husky píše:Hm, to je teda překvapení co? Kdyby sis přečet celý vlákno, jako skoro všichni tady, tak bys možná předem věděl, co od toho můžeš čekat :?
x2

Uz se to tu skutecne probiralo, to tema je dlouhe ale vyzivne! Nelze nez doporucit si to cele prelouskat. Jinak co se tyka materialu. Dnes jsou temer vsechny (nevim o zadne ktera neni) plynove pistole vyrabene ze zinkovych slitin. Ani ostre zbrane uz dnes nebyvaji vyhradne z ocele ale maji ramy treba z lehkych hlinikovych kovu. U plynovek tomu je tak...

Zili byli jednou lide, kteri vyrabeli plynove pistole z ocele. Tito lide ale casem pochopili, ze u plynove pistole neni potreba tak odolny material a tak v souladu se zakony mikroekonomie samozrejme zacali pouzivat mene kvalitni materialy. Postupne se zacaly vsechny plynove pistole osizovat, castecne take proto aby nebylo mozne plynovku prevrtat na ostre naboje. Dnesni plynovky skutecne nejsou z ocele (o zadne nevim). Nedavno tu prispival Slavek, ktery vlastnil jednoho Walthera PP celoocelku a prodal ji jednomu z mistnich lidi. Takove pistole jsou ale jiz pouze kapitolou plynovkove historie. Jak jsem rikal, lidi postupne zacali vyrabet pistole s cim dal vetsim podilem slitin az se dokonce zalozily firmy, ktere vyrabi pistole pouze z Zn-slitin -> Ekol (jen jeden model ma u nich dily ocelove).

Proto se to tu uz nekolikrat omlelo dokola. Pistoli celoocelovku stejne uz asi nekoupite, je to rarita. Je nutne se spise podivat, jestli vami vyhlidnuty model ma alespon nektere dulezite soucastky z ocele - to je jeden ze (podle me) zakladnich znaku dobreho modelu (ale rozhodne ne jedinym!)

Atak Zoraki 914 je cenove sice nizko, ocelove dily ma. Ocelovy je zasobnik(samozrejme), vlozka v kohoutu, udernik, vytahovac, komora a vlozka v hlavni. To je na moderni plynove pistole celkem dobry obsah ocele - nektere nemecke plynovky za 3 tisice a vic maji ocele daleko mene.

Tedy k vasemu incidentu - pokud vam to spadlo nekde na predek a otlouklo to roh zaveru, neni se co divit. Tato soucast totiz pri strelbe neni nijak priserne namahana a proto je ze slitiny, nikoliv ocelova. Kdybyste mel Ekola P29, tak bsyte se divil, ze i kohout ma v sobe vymlaceny dulek. U Zoraki se vam nic takoveho nestane, protoze v kohoutu je ocelova vlozka.

Zoraki je dobra pistole, trpi proste neduhem, kterym trpi vsechny moderni plynovky -> ponauceni dnesniho vypraveni: dbejte vetsi opatrnosti pri manipulaci...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Spetsnaz
Příspěvky: 49
Registrován: 08 čer 2010 19:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Spetsnaz » 01 srp 2010 22:14

Pietro: Moc díky za vysvětlení...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 03 srp 2010 04:03

2 Pietro: Netuším, co si myslíte, že víte o obraně, ale jsem si naprosto jist, že manželce bych v žádném případě atrapu pistole k ochraně jejího zdraví a života nedával.
Jen ve stručnosti:
1) Nízká spolehlivost (od jakéhokoliv výrobce)
2) Nízká účinnost (když už funguje)-pokud nespoléháte na přímý kontakt, pak útočníka alespoň popálíte, to už je lepší kvalitní "sprej" či paralizér.
3) Zvýšení agresivity útočníka v okamžiku, kdy zjistí, že máte v ruce jen těžítko.
Jediný efekt plynovky na útočníka je v psychice, a to, že si bude myslet, že máte "ostrou", nicméně to můžete parodovat i s airsoftkou. V okamžiku, kdy se útočník nezalekne siluety zbraně jsou na straně plynovky jen nevýhody.
Sprej, paralyzér a další obranné prostředky jsou oproti plynovce skladnější, spolehlivější a minimálně stejně účinné, jen vám nedají pocit neohroženého pistolníka................
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 03 srp 2010 09:24

To se vzdycky jednou za cas objevi nejaky takovyhle prispevatel a nekdo z nas se toho ujme a reaguje na jeho "prispevek". Vzhledem k tomu, ze dnesni navstevnik oslovil primo me, tak to dnes bude na me...

Stejne jako vy netusite, co si ja myslim, ze vim o obrane, tak ja netusim, co si vy myslite, ze vite o plynovkach. Zajimalo by me prinejmensim, zda jste za posledni aspon 4 roky z plynove zbrane strilel. Vas nazor je totiz typicky pro lidi, kteri splnuji nasledujici podminky:

1) jsou Cesi - v Cechach mame liberalni zbrojni zakon a tak tu holt lide maji ostre a vsim ostatnim opovrhuji
2) nikdy (minimalne za posledni leta) nestrileli z plynove zbrane. V poslednich letech se hodne rozvinuly ruzne druhy nahoju, ktere po revoluci pri onom boomu ruznych poplasnaku a plynovek nebyly.
3) nikdy nevideli skutecnou obranu ani nezkouseli ruzne modelove situace s plynovou pistoli

A vzhledem k tomu, ze mam ted asi pul hodiny nez budu muset odejit, tak mam dost casu na to abych si to tu vyhledal a sepsal.

A) vase kritika:
ad 1) neni to pravda, zalezi na modelu a je rozhodne tezsi vybrat spolehlivy model nez u ostrych zbrani, presto pokud si date zalezet a mate k dispozici radu nekoho kdo se v tom orientuje (rozhodne ne prodejce ale spise kamarada), pak si vyberete a koupite spolehlivy model. Pokud chcete ultra-spolehlivost, kupte si Weihrauch HW88 - udajne za poslednich 5 let ani jedna reklamace u nejvetsiho distributora v CR.
ad 2) evidentne jste nikdy nevidel osobu zasazenou plynovkou - namatkou vyberu nekolik citaci z jinych for i tohoto fora:
Slavek69, strelectvi.cz píše:Pročítám si takhle nějaké ty fóra a ejhle, narazím na spoustu volovin (s prominutím) na téma plynovek. Nechápu, proč odpůrci plynovek, rádoby asi čarostřelci stále odrazují lidi, kteří nemohou nebo nechtějí mít zbrojní průkaz, aby tyto obranné zbraně nenosili. Kdysi jsem pracoval v ochrance a na pár akcích viděl, co plynovka dovede. Pokud se použije, tak jak má, rozhodně průměrného útočníka dokáže zastavit, ale kolikrát se ani nemusí vytahovat, stačí jen naznačit, že ji máš (frajer neví co to vlastně máš) a rozmyslí si, jestli v napadání pokračovat nebo ne. Přece nebude riskovat prostřelenou kebuli. Přesto, že jsem měl ostrou, na akce tipu diskoték atd. (jako pořadatel) jsem ji nikdy nebral a nosil jsem plynovku plus obušek. Úplně mi to stačilo. Použil jsem ji jen dvakrát v akci. Jednou na dva frajery, kteří si hráli na skiny. Napadli mne nožem a řetězem. Každý dostal dva zásahy plynu do vyholených lebek dřív, než se ke mně dostali na 2 metry a cca 10 minut hačali na prdelkách, než si pro ně dojeli policajti. Druhá akce byla proti debilovi, ze kterého se vyklubal ožralý polda. Byl na disce dost hustý, rozbíjel sklo a pořád napadal lidi kolem. Po několika upozorněních jsme se rozhodli ho vyhodit, ale on začal sahat pod riflovou bundu. Než vytáhl železo ven, dostal tři zásahy do úsměvu a garantuji vám, že už to železo nevytáhl. Byl v takovém šoku a tak silně zparalizovaný plynem, že nevěděl, jak se jmenuje. Jeho kolegové po přivolání mu to jistě připomněli.
Pravda je taková, že je důležité vědět, jak se zbraní zacházet. Mít opravdu kvalitní plynovku u které máte jistotu, že vystřelí alespoň 10 ran bez záseku (a to je problém, protože u plynovek za 2000,- se to zajistit nedá). Preferuji pistoli. Třeba Atak Zoraki 914 auto nemá skutečně chybu a navíc je to malý samopal, kde vystřílíte 15 ran za 1,7 sekundy. Sice je opravdu levná, ale dle mého je spíš podhodnocená. Sice to není napodobenina reálných zbraní, ale možná právě proto, že byla primárně určená pro ochranu a ne pro sběratele, je tak spolehlivá.
Roman, specnaz.cz píše:Zdravím všechny,
jsem na těchto stránkách poprvé a zabrousil jsem na téma, jestli je plynovka k něčemu nebo je to jen zátěž. Snad některým zde pomohu při řešení této otázky popsáním mé zkušnosti.
Je to více než rok, co jsem byl v Brně přepaden partou mladých výrostků, asi tak kolem 18 let. Začalo to klasicky, obestoupili mě a chtěli po mě peníze, mobil, hodinky.....když jsem se zdráhal jim vyhovět, tak jeden z nich, vypadal jako jejich kápo, vytáhl nůž. Už jsem na nic nečekal a bleskurychle tasil plynovku, Walthera P22 a vpálil mu tak z 2 metrů jeden 9mm náboj s Noviamidem (45 mg) do obličeje. Nevím, jak tady někdo může napsat takovou pičovinu, že plynovka není vůbec účinná a že to na sobě zkoušel s kamarády. Protože ten účinek byl tak obrovský, že mu vytryskla krev z nosu, uši, a šel rychle k zemi, kde zůstal ležet a já dostal strach, že jsem ho zabil. Nebyl shopen už vůbec ničeho. A ten zbytek, i když věděli, že je to plynovka a ne ostrá, tak prostě zdrhli. K tomu na zemi jsem zavolal lékaře, protože skutečně to vypadalo, že je buď tuhej nebo brzo bude.
Pro mě z toho tehdy vyplynuly dvě věci:
1. Kdyby měl ostrou, ani by ji nestačil vytáhnout. A kdyby tasil první, tak bych pochopitelně plynovku ani nevytahoval.
2. kdybych měl ostrou já, tak už nežije stoprocentně a už ani nedostane šanci se nad sebou zamyslet a začít žít normálně.

Chápu vlastníky ZP, že pro ně budou plynovkáři vždy blázni a sebevrazi, ale dnes, kdy už ZP mám, tak přesto si sebou vždy beru raději plynovku. Po této zkušenosti, kdybych ji neměl, asi by se mi u paže taky houpala devítka.
Orici pri citovani jineho uzivatele píše:Maximstrelec napsal: "plynovku jsem uz dvakrat pouzil v sebeobrane jednalo se o tentyz pripad vecer jsem sel z prace z ulicky vylezlo 5 romu s nozema a napadli me tak jsem vystelil 4 rany PV 45mg a zdrhl jsem"

ostatni se ho ptali na trochu podrobnejsi popis ucinku, jestli ho byli hajzlove schopni pronasledovat a tak, tady je odpoved

maximstrelec napsal: "takze strilel jsem z pistole walter PP niklovanej s drevenyma strenkama palil jsem PV 9mm PA 45mg na vzdalenost tak 2m ucinek pomerne rychle oni si do toho plynu vběhli a jeste se zastavili tak se pekne nadejchali zhluboka 4 ran pak jsem acal zdrhat hluboce kaslali a drzeli si oblicej zrejme se pokouseli neco rict ale nebylo za boha rozumet vsichni tri drepeli na zemi... dva co byli s nema tak se stahli a cumeli na ostatni jinak jsem mel jeste boxera v kapse..."
burtonbell z D-Fens píše:nevim kolik z vas teoretiku to zkusilo na vlastni kuzi, ale ja zazil zasah plynovkou a vyradilo mne to spolehlive, stejne jako nekolik dalsich lidi v mistnosti... sam jsem pak pri napadeni plynovku pouzil a tri hajzlove v prujezdu pekne hacali na pangejtu s hlavou v dlanich a vyckali prijezdu policie...

ucinky plynu jsem na sobe pocitoval jako akutni palcivost v ocich, ale co je podstatne horsi je skutecnost, ze se nemuzete nadechnout - plice se jakoby zaseknou, coz zpusobi u vetsiny lidi paniku a dezorientaci... sok trva kolem 5-20 minut, to je individualni a zalezi to na okolnostech, nicmene co se tyce zneskodneni protivnika (protivniku) a zabraneni dalsimu utoku je to velmi spolehlive, protoze nevidi a jedinöu starost, kterou ma, je nedostatek kysliku

kovbojove, kteri tvrdi, ze jim zasah z plynovky nic neudela, necht zajedou ke me domu, odzkousime to ;o)
Tolik k vasim argumentum...

Jinak co se tyka plynovek obecne tak se z 90% setkavam s podobnymi nazory, ktere jsou - jak je ostatne videt u lidi s opravdovou zkusenosti - samozrejme pitomosti. Nas spolupisatel Kebab uz to tu jednou zminil, ze v Cechach to asi bude uz navzdycky tak, dokud se nedejboze nezprisni zbrojni zakon. V Madarsku, Rusku a zemich kde lide nosi plynovky kvuli nemoznosti se branit ostrou na takove pripitomele nazory nenarazite.

Samorejme se vzdy najdou taci, kteri tvrdi, ze plynovka sice ucinek ma - viz vyse - ale kdyz ma padouch ostrou, tak bleskove tasi a smazne me a proto je lepsi samozrejme mit obusek nebo sprej. Nuze vezte mili carostrelci:

1) Pokud ma utocnik ostrou zbran, pak je samozrejme kardinalni ptakovina na nej cokoliv vytahovat, protoze on to zmackne vzdycky driv nez vy vytasite a to muzete mit na krasne ostrou. Pokud ji jeste nedrzi v ruce a vy nevite, ze ji ma, pak samozrejme pokud vytahnete obusek, on se bude samozrejme "branit". Pokud vytahnete sprej, on se bude samozrejme branit, pokud vytahnete elektriku, on se bude samozrejme branit. Jedina sance jak mu zabranit v obrane je bud ho trefit obuchem, sprejem, elektrikou okamzite po vytazeni a zlikvidovat ho natolik, ze zbran nevytahne, nebo na nej vytahnout zbran v ocekavani, ze si nebude hrat na hrdinu. Pokud bude si hrat na hrdinu a udela pohyb jakkoliv pripominajici taseni zbrane, "utocite" stejne jako v prvnim pripade abyste mu v tom zabranili. Je samozrejme pitomost si rikat, ze utocnik muze mit zbran a tak radsi nebudu nosit nic nebo ostrou. JEste vetsi nesmysl je rikat si, ze utocnik muze mit zbran a tak nebudu nosit nic, co vypada jako zelezo ale neni. Utocnik se bude samozrejme branit zbrani at na nej vytahnete cokoliv. Pokud si nekdo mysli, ze se utocnik necha postrikat sprejem nebo zmlatit obuskem a podobne ale tasit zbran bude jen kdyz vy vytahnete zbran, pak jste kandidati na povestny paragraf 8.

2) Rikat, ze ma nekdo v ruce tezitko kdyz ma plynovku je samozrejme uplna ptakovina. ZE neco neni .45ACP nebo .357 Magnum neznamena, ze to je tezitko, zamyslete se! Je potreba mit odstrileno par desitek plynovych naboju abyste vedeli, jak se ta zbran chova a podle toho ji samozrejme pouzit ale rikat ze neco urcite nefunguje je pitomost. Na zaver mensi citace:
burtonbell z D-Fens píše:a jeste jeden posledni - o me osobe, abych nezatezoval amaterske psychoanalytiky zbytecnymi uvahami:

aktivne jsem se venoval sportovni strelbe 12 let, vlastnil jsem nekolik kratkych zbrani (naposledy beretta 62 a SW security special) a strilel jsem LM 20 a 60 a SM 20. nikdy jsem ale nenosil zbran u sebe (pres skupinu G), protoze mam ke zbranim respekt a asi bych ji naostro nepouzil.

k tem diskusim o sebeobrane. nekolikrat jsem se dostal do situace, kdy jsem pouzil jednou plynovku (viz vyse) a dvakrat nuz, ktery vzdy zapusobil jako zastrasujici prostredek na agresora, takze nedoslo k prime konfrontaci

co se tyce ucinnosti jednotlivych prostredku osobni ochrany, pouze jsem chtel prispet svou osobni zkusenosti, zadnou z moznosti nestavim jako dogma - vzdy zalezi na konkretni situaci, pokazde muze byt ucinny jiny prostredek. nelibilo se mi, ze nekdo kategoricky rika - tohle funguje a tohle ne.
EDIT: Malem bych zapomnel. Tema sprej vs. plynovka. Ja opet nevim, jestli to Biggles zkousel ale ja ano. SPrej nema ani polovicni rozptyl a dostrel (bavime-li se o aerosolovem spreji, jiny sprej moc nedava smysl protoze trefit nekoho uzkym paprskem do obliceje ve stresove situaci je celkem umeni). Navic ve spreji je dana maximalni koncentrace pepre na 10% zakonem. Coz znamena, ze po pachateli vlastne strikate roztok drazdive latky OC (v nejlepsim pripade), kte samozrejme mnozstvi samotneho pepre zalezi na tom, jak dlouho mate moznost mu do obliceje strikat. Naproti tomu plynovka vrhne drazdivou latku v jeji ciste forme mnohem dal a sir a k tomu vrhne celou jednu davku najednou!!! Sprej vs. plynovka se podle me zkusenosti neda srovnat...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět