rozdil mezi sig sp2009 a spc2009

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
václav

rozdíl mezi sig sp2009 a spc2009

Příspěvek od václav » 27 úno 2006 08:53

neznám rozdíl mezi těmito pistolemi. krom toho, že jeden je kompakt a bude u ní kratší hlaveň a jiný patky. jináč nevím.co koupit jako služební zbraň ?


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 úno 2006 19:18

spc 2009 je kompakt - tedy je vhodnější pro nošení. Stačí porovnat rozměry zbraní :D a kapacitu zásobníku :(
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 28 úno 2006 11:37

díky za odpv. jednu z nich koupim,ale přece jen jak je to z životností? vím z fora že jsi je mel i si je trochu porovnaval,ale ta životnost? díky předem za odpověď. jo a jestli by si mohl k spc říci konkrétně jak si stojí v konkurenci. např. poměr cena - výkon- životnost- spolehlivost, protože je to poměrně nová zbraň a zkušenosti s ní moc lidi nemá.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 28 úno 2006 12:02

Životnost: logicky, dlouhodbé statistiky nejsou, ale myslím, že ta zbraň přežije desetitisíce výtřelů. Z hlediska hlavně: po asi 3000 ran u jedné z mých zbraní není vidět žádné opotřebení.

Nevím, ale nezdá se mi, že by tyto obavy vyly na místě.

Spolehlivost: SPCčko - podle toho co vím je spolehlivé velmi. To znamená tisíce ran mezi poruchou (pokud jsou OK náboje). Stejně jako SP 2009.

Cena - to si musíš rozžvejkat sám, Sigy jsou kvalitní (snad krom Mosquita) a nechaj si za to zaplatit.

V konkurenci s čím si má stát a jak?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Link na SPC

Příspěvek od jbiker » 28 úno 2006 12:21

Nemáte někdo dobrý link na SPC2009 (technické parametry, rozměry, fotky) ? Na sigarms.com jsou pouze fullsize modely. Skoro to vypadá, že ten kompakt se (už ?) nevyrábí.
venda

Příspěvek od venda » 28 úno 2006 13:18

pro hanulv: ja myslel jak si vede o proti třeba p228 nebo usp compact.to si myslim, že jt to taková vyrovnaná skupina. No, ale ja vlastně vůbec nevím v poctatě ty zbraně neznám ani z jedný sem nestřílel.jenom teda z glocka 19 s tou my to šlo. ale vzhledovje není úplně můj vkus a úchop dobrej. díky za odpovedi
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Link na SPC

Příspěvek od HanuIv » 28 úno 2006 18:38

jbiker píše:Nemáte někdo dobrý link na SPC2009 (technické parametry, rozměry, fotky) ? Na sigarms.com jsou pouze fullsize modely. Skoro to vypadá, že ten kompakt se (už ?) nevyrábí.
Sigarms je americká pobočka Siga (tedy původní švýcarské matky). Zbraň pro Evropu vyrábí německá firma J.P Sauer und Sohne. Link je http://www.sauer-waffen.de/. Ten kompakt se vyrábí velmi krátkou dobu. Model SPC2009 je ve výrobě zhruba dva roky, model SPC 2022 pak asi necelý půlrok. Proto ho v Americe ještě asi nemají.

Z pohledu Glocka jsou Sigy zbytečně komplikované zbraně, které musí být logicky poněkud více závadovité a výrobně dražší. Pro milovníka "kohoutové klasiky", kterým jsem je Sig něčím jako mercedesem mezi automobily. Navíc Mercedesem kvalitně zpracovaným a bezzávadovitým.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 28 úno 2006 23:27

2 HanuIv
REF: Sigarms je americká pobočka Siga (tedy původní švýcarské matky). Zbraň pro Evropu vyrábí německá firma J.P Sauer und Sohne. Link je http://www.sauer-waffen.de/. Ten kompakt se vyrábí velmi krátkou dobu. Model SPC2009 je ve výrobě zhruba dva roky, model SPC 2022 pak asi necelý půlrok. Proto ho v Americe ještě asi nemají.

Díky, myslel jsem že na Sauer-Waffen jsou jen flinty, tak jsem tam ani pistole nehledal. Vypadá to ale, že SP(C) 2009 byl nahrazen SP(C) 2022.

REF: Pro milovníka "kohoutové klasiky", ...

Tak to jsem minimálně dva :). Navíc, Glock nějak nemůžu rozchodit esteticky a ani mi nějak zvlášť nepadne do ruky. Já jsem tedy nakonec zúžil výběr na H&K USP (C)/ P2000 a SPC2009/2022. Takže hurá do Prahy za posledním "ošmatáním" a konečném rozhodnutí !
Mirek
Příspěvky: 11
Registrován: 27 úno 2006 21:30

Příspěvek od Mirek » 08 kvě 2006 16:54

Nevite nekdo jakej je rozdil mezi P228 a P229? Rozmerove mi prijdou skoro stejny a tak nevim, jestli je treba nejakej rozdil v konstrukci nebo v necem. Jedinyho rozdilu, kteryho jsem si vsiml je malinko jinej vzhled zaveru.
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 08 kvě 2006 20:35

Mirek: Nejvetší rozdíl mezi modelem P228 a P229 je ten že P228 se vyrábí pouze v ráži 9mm Luger, kdežto P229 kromě 9mm Luger také v .357 SIG a .40 S&W. Zatímco P228 měla jen jeden typ vzhledu a závěru tak P229 se vyrábí v cca 5-6 variantách, od modelu který je vzhledově k nerozeznání od P228 (takový P229 vlastním, viz http://moje.zbran.net/ ) až po různá taktická provedení.
viz: P229
http://www.sauer-waffen.de/index.php?id=176&lang=en
viz: P228
http://www.sauer-waffen.de/index.php?id=177&lang=en
Odpovědět