Jak smi zbran pouzivat zamestnanci bezpecnostnich agentur?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Jak smí zbraň používat zaměstnanci bezpečnostních agentur?

Příspěvek od andrewl » 26 črc 2010 10:52

Ahoj, zajímalo by mě, jak je to s použitím zbraně u zaměstnanců bezpečnostních agentur. Je mi jasné, že vše se řídí zákonem, tedy, že každý může se zbraní hájit majetek a zdraví a život, ale spíš mě zajímá jak se na to dívají zaměstnavatelé a pracovní postupy. Mnohokrát jsem slyšel, že nějaké bezpečnostní agentury zásadně nenajímají lidi co mají zbroják nebo plynovky, že je to jenom problém navíc. Mě přijde logické, že třeba hlídač zbraň má, ale že ji použije jenom kdyby šlo jemu o život a nebude střílet na zloděje za to, že tam krade. Že bud zavolá policii a vypustí psa a nebo kdyby ho pak chtěl třeba ten zloděj bodnout nožem tak až pak teprve jí vytáhne.
Taky mě třeba zajímá ti co převážejí peníze a mají u sebe pistole, tak zda by v případě přepadení zbraně použili a zase mě zajímá jestli by je použili na ochranu svou nebo i na ochranu toho co převážejí. Někdo mi říkal, že kdyby směli takto zbraně používat nikdo by je nepojistil.
Celkem mě nezajímá takové ty pozice, kdy člověk vyloženě třeba někoho hlídá jak bodyguard nebo tak a kde zcela zjevně je z tou zbraní vycvičen od zaměstnavatele. Tam je to jasné.
Řada z Vás určitě u bezpečnostních agentur dělá. Jak to tedy prosím je?
Dík!


Uživatelský avatar
Michal7610
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2010 13:44
Bydliště: Stará Ves/Pr

Re: Jak smí zbraň používat zaměstnanci bezpečnostních agentur?

Příspěvek od Michal7610 » 27 črc 2010 16:18

Pokud agentury najímají lidi bez zbrojáku tak jim nedávají zbraně. Nevím proč se ptáš jestli může použít vždyt sis odpověděl sám. Ochrana MAJETKU (nezáleží na tom zda tvého nebo firmy kterou hlídáš).
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Jak smí zbraň používat zaměstnanci bezpečnostních agentur?

Příspěvek od Joezbrna » 27 črc 2010 16:29

Kefalín, a čo si predstavujetě pod takým pojmom bezpečnostní agentůra?
Jsou bezpečnostní agentury a bezpečnostní agentury. Od těch, co naberou nezaměstna(tel)ný a pošlou je hlídat za pokladny Tesca přes různé běžné převozy peněz a ostrahy různých areálů s různě cennejma a tajnejma věcma po špičkové ochranky.
Já, kdybych posílal hlídače do Tesca, taky bych radši, aby neměl zbraň, protože u těch je to žádost o průser :roll:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Jak smí zbraň používat zaměstnanci bezpečnostních agentur?

Příspěvek od andrewl » 28 črc 2010 13:20

Ale ne, třeba když nějaká agentura pošle někam hlídače, tak ten u sebe může mít pistoli vlastní a nemusí dostat od zaměstnavatele služební. Zajímá mě jak se třeba bude na to zaměstnavatel koukat, jestli mu bude proti srsti že bude mít ten hlídač u sebe pistoli. Mám na mysli běžnou ostrahu běžného objektu.
A taky mě právě zajímají ty převozy peněz. Nevím jestli tam mají služební či soukromé zbraně, ale právě se ptám jestli v případě, že by je někdo přepadl, tak by se bránili zbraněmi... někde jsem právě slyšel, že by je snad ani neměli vytahovat a jenom se vzdát a bez odporu jim vše vydat. Nemám na mysli nějaké špičkové ochranky či co. Prostě to nejobyčejnější. Chci si ze směnárny nechat odvézt do banky peníze, tak mi přijedou v dodávce a odvezou je.
Nijak jsem si neodpověděl, ochrana majetku je sice právem ale nikoliv povinností a tak mě zajímá jestli budou zaměstnavatelé chtít aby to právo na ochranu majetku využili.
Uživatelský avatar
Michal7610
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2010 13:44
Bydliště: Stará Ves/Pr

Re: Jak smí zbraň používat zaměstnanci bezpečnostních agentur?

Příspěvek od Michal7610 » 28 črc 2010 20:34

Kdyby nechtěli abys chránil jejich majetek tak si tě nenajímají.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Jak smí zbraň používat zaměstnanci bezpečnostních agentur?

Příspěvek od Joezbrna » 28 črc 2010 20:47

Ad vlastnictví zbraně: to je věcí dohody zaměstnavatele a zaměstnance. Víc profi je mít pracovní pistoli na práci a soukromou na zábavu, jako s počítačem, autem a podobným vercajkem, ale menší a divočejší podnikatelé to můžou řešit různě (obdobně jako různí zprostředkovatelé, koordinátoři, hostesky apod. na dohody a živnosťáky).

Ad taktika zásahu: mají své instrukce, které z pochopitelného důvodu moc nezveřejňujou, tak o tom koluje spousta UL. Jako základní fakta můžeš vzít, že majetek a větší balík převáženejch prachů by měl být pojištěný, zatímco lidské životy jsou nenahraditelné. Z toho vychází celý přístup k řešení konfliktních situací, a z toho jednotlivé strategie, které ochranky používají. Proč se ptáš, na kterou směnárnu se chystáš? :lol:

Zkus dát tento dotaz na strelectvi.cz, pokud je mi známo, přispívá tam několik lidí z různých veřejných i soukromých bezpečnostních složek, a sem tam pustí i něco málo ze svého know-how.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Re: Jak smí zbraň používat zaměstnanci bezpečnostních agentur?

Příspěvek od andrewl » 29 črc 2010 09:27

Já se chystám na tu směnárnu jak je u .... jo sorry tak nic.. :-) Ne dělám si srandu, shodou okolností měla směnárnu moje babička, ale tu s pěnězma vozili policajti. Měla tam známý na cizinecký, dávala jim z Německa čokolády a oni jí s pěnězma často vozili domu (často i na majáky :-)) nebo jí jinak pomohli. Jinak dík za odpověd, jsem rád, že někdo pochopil na co se ptám.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak smí zbraň používat zaměstnanci bezpečnostních agentur?

Příspěvek od Artifex » 29 črc 2010 09:43

No tak ono je to poměrně jasné, většina převozáků má nepr. vesty takže použití zbraně mají povolené jen jako následek předchozího napadení, na tohle prostě nejsou výjimky že by něco začali.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Odpovědět