Glock 17 vs. CZ 15 P-01 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
gewarosse
Příspěvky: 42
Registrován: 11 dub 2006 11:55
Bydliště: Praha

Glock 17 vs. CZ 15 P-01 Tactical

Příspěvek od gewarosse » 05 kvě 2006 08:18

Jsem začátečník(16 let) a rozhoduji se mezi těmiti dvěma pistolemi(Glock 17 vs. CZ 15 P-01 Tactical).Poradte prosím s čím je lepší začinat.


Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: Glock 17 vs. CZ 15 P-01 Tactical

Příspěvek od Jaroslav » 05 kvě 2006 14:50

[quote="gewarosse"]Jsem začátečník(16 let) a rozhoduji se mezi těmiti dvěma pistolemi(Glock 17 vs. CZ 15 P-01 Tactical).Poradte prosím s čím je lepší začinat.[/quote

Jediné co Ti mohu poradit je dojít na střelnici a pokud je mají tak vyzkoušet co Ti bude lépe sedět a z čehe se Ti bude dařit. Dále přemýšlej na co ji potřebuješ, zda jen na občasnou střelbu, nošení či chceš střílet soutěže a jaké. Jinak obě zbraně mají rozdílný spoušťový systém, ale zase je to o tom co Ti bude lépe vyhovovat.
Hodně zdaru
Jaroslav
David

David

Příspěvek od David » 05 kvě 2006 15:00

myslim, že by Ti slušel víc revolver....
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 05 kvě 2006 15:30

Asi jak na co bys to mel... Verim, ze na mirenku by ta CZta byla asi lepsi, ale na noseni (to se te jeste 5 let netyka) se me osobne zamlouva mnohem vic G17 (take ho nosim, i kdyz mam doma kompaktni P-01).
I na disciplini typu AOS ci LOS by ten Glock byl asi vyhodnejsi (kdyz se podivas na vysledkovou listinu posledniho zavodu LOS, tak v prvnich 10 mistech je jedna jina postole nez Glock a v prvnich 20ti mistech jsou celkem 3 - naopak na poslednich 10-15 mistech se to jinymi zbranemi jenom hemzi) - pravda, neni to jen o zbrani jako takove, je to i o tom, ze velka cast lidi, co chce strilet vic, si radsi poridi Glocka a maj vetsi jistotu, ze jim vydrzi desitky tisic (ty stastnejsi i stovky tisic) nez ze neco podobnyho vydrzi CZ75. A diky tomu, ze Glockari strilej vic tak i lip na zavodech dopadaj.
Nicmene - kvalitnich pistoli je na trhu spousta - XD Springfieldy, Sig sauery, Stayery, HK USP, Jericho, ...

Problem je, ze co ti sedne nejlip nepoznas pri jednom strileni na strelnici, ale po nekolika tydnech noseni a pravidelneho strileni. Ja si za poslednich 6 mesicu prosel: Alfa Defender, Walther P99, Ruger SP101, Glock 17, CZ 2075 RAMI a CZ 75 P-01.
Na noseni bych si normalne vystacil nejlepe s mrnavym revolverem Ruger SP101, ale nemam na nej zadny rozumny pouzdro, takze 2. v poradi je Glock 17 a 3. v poradi CZ75 (byl by Walther, ale toho uz jsem prodal) a az nakonec RAMI.

Takze zaver u me osobne - na noseni mrnavej revolver, na zavody v obranny strelbe Glock na mirenku CZ :-)

Ale hlavne - nejdriv to odzkouset, treba nakonec zjistits, ze ti Glock nesedne do ruky, CZ, ze je moc tezka, HK divne vyvazenej a skoncis u Jericha... Nebo zjistis cokoli jinyho... Kazdopadne je to ducharina a preju ti, abys na tu spravnou pistolku narazil co nejdriv :-)
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 05 kvě 2006 15:54

CMK naprostý souhlas
Má cesta ke zbrani byla obdobná, než jsem našel to co mi sedí. Mám taky CZ SP 01 Tactical a i když nejsem žádný ochablík tak ji nenosím jinak střelba je z toho parádní. A hlavně je to na DODO a vyladění. Radši bych radil G17, ale ten se chová úplně jinak a někomu to může vyhovovat a někomu ne. Jisté však je , že něco vydrží, údržba není tak náročná a lecos snese. Můj názor je, že G je povšech stránkách spíše zbraň bojová do nepohody a to více než zbraň protečovou střelbu, ale i s ní se dají udělat mňam výsledky. Ale nech ce to střídat s jinou zbraní.
Jaroslav
Odpovědět