CZ 75 B z komise za 3tis?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od Petek » 20 črc 2010 13:21

Zdravím všechny,
při hledání nějaké cenově dostupné 9mm luger pistole sem narazil na tento kousek:

Samonabíjecí pistole CZ 75 B
Výrobce Česká zbrojovka Uherský Brod, ráže 9 x 19, hmotnost 1 kg, kapacita 15 nábojů
(zásobník), vystřeleno cca 11000 nábojů. Na levé straně závěru označení DAO, ale jedná se o
spoušťový systém SA/DA. Příslušenství zahrnuje kufřík, 2 zásobníky.
Cena: 3.000,- Kč
Používaná zbraň s povrchovým opotřebením.Uživatelsky stále spolehlivá a přesná pistole,
vhodná pro začínající střelce. Zbraň měla pravidelný servis.

Jen takhle podle toho inzerátu, myslíte si, že je ta cena úměrná? Osobně mi přijde podezřele nízká (ale moc se ještě neorientuji, usilovně stále pročítám co se dá) v porovnání s ostatníma nabídkami z komise. Hledám nějakou vhodnou zbraň. Bude moje první. Zhruba tak do 7tis. A právě CZ 75 mě zaujala, ale takhle levnou použitou sem ještě neviděl. Vím, že takhle to nejde úplně posoudit, ale zajímal by mě ten poměr vystřelených nábojů k ceně.
Děkuji moc :wink:


Atak Zoraki 914
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od Zajic » 20 črc 2010 16:16

Je otazkou jestli je tento inzerat verohodny :wink: Dost casto se nekde obevi ze nekdo proda pistoli skoro novou za tretinovou cenu, ale pak se treba inzerujici uz dal neoziva. Coz sem taky zazil :roll:

Pokud to neni nejaka sranda, tak by to chtelo zbran urcite videt a nejlepe se podivat dovnitr a osahat si ji. Muze mit klidne za sebou 20tis a stejne bys to tak lehce nepoznal, pokud nevis jake ma byt zhruba opotrebeni, pri tolika vystrelech.
Kdyby ovsem vypadala v pohode, nemela nejake prasklinky a nebo nebyla nejak ozvykana uvnitr, tak za 3 tis bych ji koupil hnedka :)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od Alfonss » 20 črc 2010 17:14

ještě divnější je to DAO... je to určitě CZ 75?
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od Zajic » 20 črc 2010 17:29

Alfonss: Pokud vim, tak se DAO 75ka delala :wink: Nejspis tam pak nekdo prekopal vnitrnosti, ale kdo vi...
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od Joezbrna » 20 črc 2010 19:49

Že by tahle?
http://www.triggerbrno.cz/files/default ... z-75-b.pdf

CZUB uvádí orientačně životnost na 15tis. výstřelů. Tedy zbraň ze ze 75% amortizovaná a cena 3.000,- mi pak přijde odpovídající. Pokud je pravdou zbytek informací, tj. sedí počet výstřelů, zbraň byla pravidelně čištěná a odborně servisovaná.

Pak by to nebyl špatný kup, pokud do toho nechceš zpočátku vrazit moc prachů. Zastřílíš si čízou za pár kaček, a zjistíš, jestli je to to, co ti vyhovuje.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od Alfonss » 20 črc 2010 20:01

za ty prachy bych ji koupil, i kdybych ji měl za půl roku vyhodit...
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od Petek » 20 črc 2010 21:21

Joezbrna: Jo, to je ona... uvidím, ještě se porozhlédnu. Protože v nejbližší době se asi do Brna nedostanu. Tak se tak rozkoukávám, prozkoumávám a zjišťuji :)
Atak Zoraki 914
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od dykmore » 20 črc 2010 23:39

Ona je tam ještě jedna věc - teď tady plácnu svou zkušenost za 17 let prolézání zastaváren :mrgreen: Kdybych tam chtěl dejme tomu koupit nějaký dobrý mobil za pěknou cenu, nikdy nepůjdu do bazaru, který se na ně specializuje, případně je i opravuje, ale radši mrknu do nějakého menšího bazaru. Prodávající, který věci rozumí, málokdy, nebo vlastně nikdy, nedá nic pod cenou a nenechá si ujít ani 1000kč možného výdělku. Šance narazit na dobrý kup je jednoznačně tam, kde zastavárník mobilům moc nehoví, nebo profituje třeba ze zlata apod., takže nějaký mobil o pár tisíc levnější než jinde, ho nevytrhne (samozřejmě, že ten levný mobil může být kradený, ale to teď nechme stranou. To nezaručí ani specializovaný bazar). Takže si dovolím pochybovat o tom, že by zrovna v triggeru byli slepí a blbí a prodávali něco za 3000, když normální cena je třeba 5000. A ani kdyby to bylo v komisi, tak bych na to moc nesázel, tam by to bylo ještě divnější vzhledem k prodejcově marži. Jestli je ta číza třeba nějak skrytě napadena kutilem, tak aby pak ve výsledku nebyla ta "používaná zbraň s povrchovým opotřebením" za cenu normální běžně střílené čz75 bez povrchového opotřebení :roll: ale samozřejmě se můžu plést a je to super kup!
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od Joezbrna » 21 črc 2010 16:29

Jj, i tak se dá ušetřit... na kolik si ceníš svého času? Na kolik bys ocenil dejme tomu 17 let ztrávených prolézáním zastaváren, a riziko, že nakonec koupíš nepoužitelný šrot? :wink:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
crazyking
Příspěvky: 44
Registrován: 23 úno 2010 13:22

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od crazyking » 21 črc 2010 19:39

tak jsem se dneska zašel podívat, jak na tom je, protože mě taky vrtalo hlavou co od toho čekat a za ty peníze je to fakt dobrej kup, je přesná a to opotřebení je srovnatelné se zbraní kterou má kamoš a má nastříleno okolo 3000. tak jsem ji rovnou vzal, tak kdyby měl někdo zájem tak ať už nechodí pro CZ 75 B.
když jsem tam dnes byl, musel jsem počkat na kolegu, který to měl na starosti, kromě zkušební střelby s CZ 75 jsem ještě dostal na vyzkoušení vystavené zbraně a mohl se "zabavit"
jinak osobně si myslím, že je umějí počítat a nějaká stovka je nevytrhne, když si vezmete, že má nastříleno 11000 tak už si na sebe vydělala a obměňují zbraně za nové.
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od Zajic » 21 črc 2010 22:14

crazyking : :lol: jak se rika, kdo zavaha nezere. Byt to bliz, tak me uz taky rika pane. Za 3 fiky to je velice pekna cena, cloveka to i nastve ze ji koupil nekdo jiny :mrgreen: :wink:
Dej pak vedet jak slape.
crazyking
Příspěvky: 44
Registrován: 23 úno 2010 13:22

Re: CZ 75 B z komise za 3tis?

Příspěvek od crazyking » 21 črc 2010 23:59

Zajic píše:crazyking : :lol: jak se rika, kdo zavaha nezere. Byt to bliz, tak me uz taky rika pane. Za 3 fiky to je velice pekna cena, cloveka to i nastve ze ji koupil nekdo jiny :mrgreen: :wink:
Dej pak vedet jak slape.
kdybych něchtěl "klasiku" tak bych tam ani nešel kouknout, ale vždycky mi utěkla už jsem jich měl dost domluvených, ale nikdy to neklaplo až teď.
seženu žrádlo a půjdu se "vyblbnout" za ty peníze je to fakt zlatý, protože v této ceně se málo kdy zadaří a je to o náhodě
Odpovědět