malorazka pro levaka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Miroslav

malorážka pro leváka

Příspěvek od Miroslav » 18 bře 2006 17:34

Zdravím. Mám dotaz jakou malorážku pro leváka? Podle mě je jedinná možnost samonabíjecí nebo páková opakovačka, protože těch speciálů pro leváky moc není.


perdix

Příspěvek od perdix » 18 bře 2006 19:34

http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=2 ... 77&lang=cz
má ji kolega a je s ní nadmíru spokojen...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Levoruká malorážka

Příspěvek od harpplayer » 03 kvě 2006 21:57

Tak s tímhle problémem se peru celý život. ZKM 452 s levým závěrem se zdá být ideální řešení, ale není. Pro terčovou střelbu je zbraň příliš lehká a spoušťový mechanizmus neodpovídá charakteru terčové zbraně. Střílel se zbraní URAL 2 a vleže jsem zbraň vysazoval z ramene po každé ráně. Dá se to naučit a člověk si aspoň dá pozor na správnou polohu. V současné době střílím "malou odstřelovačku" a používám upravenou zbraň Brno Mod.4, na níž mám svépomocí zhotovenou levou pažbu. Vzhledem k nutné rychlosti střelby je třeba použít zbraň se zásobníkem, jelikož běžně dostupné malorážky nemají výhozní/ nabíjecí okénko na levé straně. Dále jsem využil otvoru v páce závěru, do něhož jsem strčil pouzdro se závitem a obloukovou pákou jsem přetáhl závěr na levou stranu. Způsob natahování závěru je obrácený (dolů, dozadu, dopředu, nahoru), ale lze se to naučit velmi rychle. Dalším řešením je koupit si terčovou zbraň některé renomované světové značky kompletně řešenou pro leváka, ale to je o "dlouhých" penězích.
Smazaný uživatel 111

Re: Levoruká malorážka

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 03 kvě 2006 22:27

Kolega je taky levák , pažbu má opřenou v levim rameni za kliku tahá pravou rukou je to asi nejlepší řešení pro leváka střílí tak jak malou tak velkou odsřelovačku .....ja sem taky levák jim levou píšu levou ale pušku sem se naučil džet jako "normální" člověk a občas i trefim terč
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 03 kvě 2006 22:42

Pokud jde jen o pažbu, aby seděla levákovi, tak v tom nevidím problém.
Co se týče mechaniky (repetýrování a nábíjení), tak jsem zvažoval (teď mluvím o velké flintě, malorážku střílím disciplínu, kde na rychlosti nezáleží) závěr pro leváka s vyhazovacím okenkem na pravo a vkládacím na levo.
Je dokázano, že jako pravák (pro leváky to platí také, ale opačně) držím flintu pravou rukou, mířím pravým okem, spouštím pravým ukazovákem a repetýruju pravou rukou. Levá neděla nic, drží pažbu. To znamená, že pokaždé když potřebuji přebít, rozhodím celou pozici. Když budu mít levou kliku (leváci pravou) tak nemusím měnit polohu hlavy, nemusím pouštět pažbu a mohu mít prst na spoušti a stále koukat od optiky. Levá (pro leváky pravá) ruka přebije, ev. vloží náboj, že rychlost střelby se zvyšuje bez ztráty přesnosti.
Všichni kvalitní vyrobci závěrů tyto varianty nabízejí (jedná se o to extra vkládací okénko).
Takže bych volil přepažbení nebo stačí předělat lícnici.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět