Weihrauch HW100 S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Warthog » 29 čer 2010 12:22

Blue_L píše:Warthog myslis, ze koncovka laufu z BARu a od nas CZ/SK je stejna? Lebo po precitani tychto stran mam dojem, ze tam bude rozdiel.
Myslím tím to, že tenhle moderátor od Weihraucha se prodává s různými koncovkami, ale jinak je to pořád stejný výrobek - plně funkční ##sprosté slovo od "T"## který je možno bez problémů použít v podstatě na libovolné větrovce, na kterou jde nasadit (nebrat za slovo s big bores prosím).



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od ALKAJ » 29 čer 2010 16:07

Blue_L píše:Nejake doporucenia nevyhody???
Sadni do auta a choď (HW) pozrieť do merkurie máš to tam necelých 60km.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od JuroNR » 29 čer 2010 16:56

Blue-L
čo ja viem tak HW100 všetky verzie okrem F.S.B. majú moderátor už v cene vetrovky. Možno predajcovia ten moderátor vyberú a predávajú ho zvlášť ale ja o tom pochybujem že by to nejaký predajca robil. Verzia F.S.B. má hlaveň obalenú trupkou ktorá slúži miesto toho moderátora má to vetrovka AA510, má to aj Benjamin marauder a teraz to opajcli aj nemci a má to spomínaná verzia F.S.B.
Ja si myslím, že je to kvôli tomu aby policajti nemali zbytočné pindy že sa používajú tlmiče a podobné zakázané doplnky tak to výrobcovia vymysleli takto trubka v trubke a hotovo.
Ten moderátor čo bežne predávajú v ČR a SR je ten istý a samozrejme funkčný a keby ho nemali pasuje aj s Hatsana AT44 a opačne.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Blue_L » 29 čer 2010 20:56

Dik za vysvetlenie len taka posledna otazka tvrdite teda, ze nase sk/cz verzie HW100 maju zavit na konci hlavne, kde je naskrutkovany ten (tlmic/moderator) presne ten samy ako verzie z BARu ?

Mne sa to nezda, ze je to rovnake, ved uz z obrazkov je vidiet rozdiel.
Verzia nasa sk/cz
Obrázek

a verzia z Anglicka
Obrázek
ObrázekObrázek

Mne sa vidi, ze ta nasa verzia to ma len ako dizajnovy doplnok podobna ako tomu je na HW97k
Ak funguje rovnako dobre aj ta nasa verzia potom ok ale nemoze sa jednat o jednu rovnaku vec.

EDIT:
Zeby to suviselo s tymto? http://gunmart.net/gun_review/weihrauch_hw100s/
"On the new HW100 it will be noted the barrel is now threaded at the muzzle to accept a standard ½” UNF screw on silencer. You can fit a ‘can’ of your own choosing but the new Weihrauch ‘High Efficiency Silencer’ has proven to really live up to its name"
Naposledy upravil(a) Blue_L dne 01 črc 2010 10:51, celkem upraveno 1 x.
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
barisoft
Příspěvky: 42
Registrován: 08 dub 2008 17:17

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od barisoft » 29 čer 2010 21:30

Já kupoval v ČR a žádný závit na laufu není!!!! Takže tam nic ani nenašroubuješ. Nevím jak to je dnes, ale když jsem kupoval já tak na hlavni je poze nástavec přichycený na lauf červíkem. Má pouze estetickou funkci. Hlasitost hluku nijak neupravuje. Ale kdo ví? Časy se mění. Bejt tebou a pokud na něm trváš tak objednej z BARu. Mluvím o verzi HW100S, F.S.B. nevlastním :(
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Blue_L » 29 čer 2010 21:33

Zatial si len ujasnujem konfiguraciu a po predchadzajucich prispevkoch som mal pocit, ze bud som blbej ja alebo slepej, ked vidim dva rozne sposoby ukoncenia hlavne a dostavam odpovede ako su hore :roll:
Ale ta tvoja je uplne jasna, ze som sa nemylil s tym koncom hlavne u nas... :cry:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
barisoft
Příspěvky: 42
Registrován: 08 dub 2008 17:17

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od barisoft » 29 čer 2010 21:46

Určitě jsi se nemýlil. Ovšem doba je jiná a třeba je všechno jinak. Pokud ovšem trváš na tom moderátoru zvuku tak jak jsem již psal objednej v BAR a máš vystaráno. Já to kupoval před 3 roky kvůli záruce a dopravě v ČR. Na moderátoru jsem netrval takže mi to bylo celkem jedno.
Placenta
Příspěvky: 30
Registrován: 04 čer 2010 14:29
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Placenta » 29 čer 2010 21:46

HW jsem kupoval nedavno, uz lehce jetou a bylo mi receno toto. Na moderator, nebo tlumic, jsou dve ukonceni hlavne, jedna se zavitem - pry urceno pro anglicky trh tam pasuje tento http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... cts_id/305 a napriklad nemecky kde je tento http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/12140 . Ja osobne jsem dokupoval ten se zavitem a je to spickova vec. Ten se sroubkama ma napriklad Kubajzzz a podle me to bude stejne, az na to uchyceni.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Warthog » 29 čer 2010 21:58

Na fotkách z CZ/SK webu je push-on varianta moderátoru, která se dělá v provedení pro hlavně 15mm a 16mm v průměru a na laufu drží dvěma červíky. Já ho mám na Gunpoweru SSS. Na anglických fotkách je IMHO ten samý moderátor, ovšem s koncovkou pro půlpalcový UNF závit. Ten mám pro BSA Lonestar.

Oba moderátory přišly v identické zašpuntované papírové rouře, lišily se jen tím, že na obalu bylo zaškrtnuto jiné políčko, označující ukončení (závit, 15mm nebo 16mm).

Push-on moderátor půjde bez problémů nasadit na lauf se závitem, pokud bude tento lauf mít správný průměr. Opačně (moderátor se závitem na lauf bez závitu) to pochopitelně nepůjde (ale závit se dá vyřezat).

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od drát » 29 čer 2010 22:01

Od str.19 a 26 se to tu už řešilo, zbraně prodávané u nás Kozapem mají lauf bez závitu, kompík bez přepážek ( viz. HW 97K ) uchycený červík, zbraně pro GB mají závit bo zákon doporučuje použití tlumiče na vzduchových zbraních aby nebylo rušeno okolí, sousedé.
BMW píše:Práve rozbaľujem krabicu z MERKURIE a čo to ? Weihrauch HW 100 TK. Prvý úkon je výmena moderátoru, ale nejak to nejde, odskrutkoval som červíka a nechce to ísť dole. Je tam závit, opačný závit či čo. Použiť hrubú silu ?
lotrsakr píše:Zdravim všechny, jenom by mě zajímalo jestli se už někomu podařilo sundat ten moderátor nebo co to vlastně je, myslím že už to tady zmiňoval BMW, ono to fakt ne a ne dolů, snad to tam ti soudruzi z ndr přilepili či co, může někdo poradit
Kubajzz píše:Z boku je imbus, ten povolíš, namíříš směrem k zemi a ono to spadne samo. :wink:
Romanek píše:Sakra,to ja povolil jen ten imbusek a slo to dolu uplne samo. :o A to mas moderator nebo kompenzator.Ten mensi(kompenzator) by mel bejt jen na imbus a pokud mas flintu z anglie,tak tam bude pravej moderator(tlumic) a ten je na zavit. :wink: Alespon teda myslim.Jinak bych zkusil prvne treba fen a poradne to zahrat nebo pak jak rika sportovec, horka voda. :roll:
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
blazej
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2007 16:32
Bydliště: Slovensko-Zvolen

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od blazej » 29 čer 2010 22:23

mám HW100S kúpené v SR z merkurie bez závitu, mám ho už asi dva mesiace objednaný bezzávitový, dnes som dostal info od majiteľa že cca za 10 dní by mal biť tu, tak som zvedavý čakateľ, ak nie tak si to budem objednávať z BAR ak niekto bude chcieť môže sa pridať podelíme si poštovné
Hw 100 falcon 5,5-25 x 56
Hw 45 black star
Qb + delta
Zoraki 914
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od tomcat » 30 čer 2010 10:42

je to uplne jednoduche a logicke
HW100 sa predava v 2 verziach: s tlmicom a s kompenzatorom...
verzia s tlmicom ma na hlavni zavit, verzia s kompenzatorom je bez zavitu...
myslim ze aj na obrazkoch je uplne jasne ze na jednom je kompenzator a na druhom tlmic, lisia sa velkostou aj tvarom aj nasadenim na hlavni...

ako je zname, tak okrem predaja do zahranicia optik so zvecsenim viac ako 4x , tak sa ten zakaz vztahuje aj na bipody a tlmice... takze objednat z BAR mozes, ale ci ti to poslu...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Kubajzz » 30 čer 2010 12:33

Co jsem viděl já.
Anglická a německá verze má na konci závit.
Česká verze je bez závitu a nasouvací kompenzátory jsou dva druhy, oba chycené z boku červíkem. První je dutý, vevnitř s přepážkou, zepředu je šestihranný otvor a čelo se dá vyšroubovat. Druhý je nástavec z plného materiálu. Z boku jsou nerozeznatelné, zepředu má ten z plného materiálu kulatou díru, ten dutý má šestihranný otvor.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od Blue_L » 30 čer 2010 13:22

Teraz to uz musi byt jasne asi kazdemu ake su moznosti a konfiguracie. :wink:
Uz len zostava tajomstvom co sa stane, ked si nasinec objedna HW100 S z BARu? :roll:

Este posledny dotaz na toho kto ma verziu F.S.B a moze porovnat zvukovu kulisu povedzme s tou Anglickou alebo nasou bez upravy zvuku, ci tichost FSB sa vyrovna anglickej verzii ?
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Weihrauch HW100 S

Příspěvek od JuroNR » 30 čer 2010 17:05

Tajomstvo bude to že ti z B.A.R. pošlu 7,5J verziu a potom už budeš spokojny.v merkurii maju všetko to na čo sa tu pytaš a za dobru cenu.ja mam moderator na zavit,ale ked maš vetrovku bez zavitu tak predavaju medzikus,ktory z jednej strany našrobuješ na moderator a druhu stranu nasadiš na hlaveň a poistiš červikom.myslim že aj niektore vetrovky AA to tak maju vyriešene.origo moderator na HW stoji 40€ neoriginal asi polska verzio 20€ a pasuje aj s hatsana 39€.funguju spolahlivo,možeš strielať aj doma v obyvačke.
inač o všetkom tu už je pisane na fore.skus to pohladať a je to aj podrobnejšie vysvetlene aj odkazy su tam kde sa čo da kupiť aj obrazky kde to pekne uvidiš.
Odpovědět