Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od risopepi » 22 dub 2010 08:55

S výrobou súčiastok sa neoplatí špekulovať doma, pozri sa na stránku Aukro.cz , mal by si tam najť čo potrebuješ, a tie časti, po dohode Ti predávajúci môže poslať v doporučenom dopise a tá pošta bude oveľa lacnejšia ako píseš.


Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
spankos
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2010 15:11

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od spankos » 02 kvě 2010 10:05

máš pravdu risopepi, bude to asi najlepšie. Ešte sa ale spýtam jednu vec. Keď naťahuješ napínaciu páku smerom dozadu, tak ona kladie istý odpor, ale keď už je v zadnej polohe, tak akoby vo vnútri niečo cvakne, odpor povolí a dá sa to naspäť zasunúť ľahko. Zaujímalo by ma, čo vlastne spôsobí to cvaknutie. vďaka
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od risopepi » 03 kvě 2010 07:50

To cvaknutie znamená, že piesť je zaháknutý do spúšťacieho ústrojenstva. Je to ten istý jav, ako keď zlamovačku naťahuješ, kým nenastane zaháknutie piestu, pružina kladie odpor a nazad už hlaveň len volne zatvoríš.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
spankos
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2010 15:11

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od spankos » 03 kvě 2010 17:16

A konkrétne na vz.47, ktorá súčiastka/súčiastky zabezpečujú zaháknutie piestu? Lebo ja na svojej dám napínaciu páku do zadnej polohy, ale nechce mi to cvaknúť, takže v čom by mohol byť problém.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od risopepi » 03 kvě 2010 19:02

To môže pôsobiť viac vecí, najsámprv zkontroluj, či tam máš na mieste všetky tri pružinky v spúšťacom ústroji č.1, č.2 špirálové a priamo v kohútiku je jedna čo vypadá ako ohnutý drát.
Vz-47 rugók GSh.jpg
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
spankos
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2010 15:11

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od spankos » 03 kvě 2010 19:28

Takže pružina č.2 je určite nepôvodná, vyzerá to na strunku z pera :) . pružina č.1 je pôvodná. Ten ohnutý drôt nad spúšťou vyzerá byť tiež ako len nejaká náhrada. Behom tohto týždňa by mi mal jeden kamoš doniesť nejaké náhradné diely, tuším že aj spomínané pružiny. Vymením to za pôvodné a dám vedieť či to pomohlo. Zatiaľ vďaka.
spankos
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2010 15:11

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od spankos » 06 kvě 2010 18:19

Zdravím, takže vložil som tam originálne súčiastky (tie čo som písal v správe vyššie) a stále to ide divne. Normálne natiahnem páku do zadnej polohy, cvakne to ale zasunúť naspäť to nejde (treba silnejšie potlačiť páku dopredu). Potom sa dá dať páka do pôvodnej polohy ľahko, a vzduchovka je natiahnutá. Stále ale neviem, prečo po cvaknutí páka nepovolí. Nejaké rady, nápady. dík.
mornik
Příspěvky: 10
Registrován: 15 bře 2010 21:23

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od mornik » 15 kvě 2010 11:58

nejspíš Ti přidrhává celý válec. bude to dělat ocelový kroužek, který je v zadní části válce(stačí spilovat). již jsem to taky řešil. určitě při vsazování válce do těla pušky to moc dobře nešlo. nic jiného mi dle Tvého popisu nenapadá. hodně zdaru
spankos
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2010 15:11

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od spankos » 20 kvě 2010 13:27

Takže nakoniec všetko funguje jak má, myslím proces nabíjania. Včera som ju skúšal a zistil som, že ani nevystrelí brok z hlavne :D . Takže bude asi slúžiť na dekoráciu.
Borec
Příspěvky: 143
Registrován: 09 črc 2007 12:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Borec » 20 kvě 2010 18:32

Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Apevia » 20 kvě 2010 22:03

2spankos: A co vše si vyměnil? U mé poslední Vz47 jsem měl stejný problém. Nakonec pomohla výměna pružiny, pístního kroužku a pístnice. A nebo můžeš mít poškozenou hlaveň, což bohužel mám u Vz35 (známej z ní kdysi doloval seklý broky a nějak mu to ujelo :()...

No, už je to nějakej ten pátek, co jsem sliboval rozumné foto mého posledního přírůstku-Vz47 "tgf" v.č. 00283. Zde je:
Obrázek
Více foto zde: http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... _id=410139


No a ještě pořádný fotky mé první Vz47-se lvíčkem, v.č. 63140. Foto:
Obrázek
Více foto: http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... _id=410154
Cogito ergo armatus sum.
schw
Příspěvky: 54
Registrován: 08 čer 2010 15:35
Bydliště: Slovensko

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od schw » 18 čer 2010 23:23

Dobrý večer.
Tiež mám jednu 47-čku. Funguje a striela celkom presne na cca 8-10 metrov. Hladám niekoho , kto sa zaoberá opravami a úpravami tejto zbrane, lebo sám si netrúfam. Mám na mysli výmenu tesnení a potrebných vecí pre lepší výkon, lebo je už slabučká. Privítal by som aj dáky tuning výkonu. Napríklad silnejšiu pružinu , alebo podobne. Chcel by som ju používať na dennú strlbu, nielen ako ozdoba na stene. Odvďačím sa finančne, alebo viem pomôcť s rekonštrukciou drevených častí zbraní.
Gamo CFX Royal
Jekyll
Příspěvky: 8
Registrován: 23 srp 2009 10:09
Bydliště: Brno

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od Jekyll » 21 čer 2010 17:46

Rozborka je popsaná výše na fóru, díly se dají koupit celkem v pohodě, třeba na aukru (těsnící kroužky cca 70 Kč, pružina 100,-Kč). Podle mě stačí výměna pružiny a kroužků. Já jsem celou věc vyřešil tak, že jsem dal svůj kousek k puškařovi, ten mě udělal kompletní repasi za asi 600,-Kč. Výkon se zlepšil, brok mám teď v lapači na 15 m na placku, což podle mě bude odpovídat úsťovce asi těm +-125 m/s, které měla mít jako nová. Mě to bohatě na terčovou střelbu stačí i co se týče přesnosti (sřílím terče v poho na 20 m). Přeci jen vzhledem k věku bych moc výkon nezvyšoval - všechno pak bude víc trpět. Na zajíce si pořiď něco novýho :D .
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od pepan012345 » 21 čer 2010 17:58

Nevlastním sice vz47, jen jsem ji měl párkrát zapůjčenou, ale co si myslím je, to, že pokud vám špatně střílí, pokud má evidentně něčím výkon hodně snížený, pak bych moc na pružinu nesázel. Nedávno jsem všem kamarádům prověřoval combrem jejich staré slávie a IŽtky a světe div se, stará S620 měla 165m/s, a to prý ji měl omylem několik měsíců nataženou... Myslím si, že pružina se sice může unavit, ale běžným používáním jen minimálně. Pochopitelně záleží na tom, co to bylo za materiál, nicméně, nemyslím si, že tam dřív cpali nějaký blátíčka, jako se to dnes děje v číně. Já si myslím, že hlavní problém u pístovek je vždycky v pístu. Výměnou pružiny za novou, identickou, si pomůžeme tak +5% a to v tom nejlepším případě.
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od kayakero » 25 čer 2010 09:29

Vytahanou pružinu z vz.47 jsem vyměňoval. Vyndaná byla o >5mm kratší nežli nová - a že byla poznatelně slabší bylo cítít i v prstech.

Ale jinak souhlasím s tím, že mnohem více udělá těsnost kroužků, a nebo pístnice s léty ošoupaná do soudečkové kaverny - tj.: ať dáte kroužek jaký chcete, vždy bude těsnit jen v horní a dolní úvrati, vprostřed budou fuky které veškerý tlak pustí. Krom hradel či méně rozpláclého bročku po dopadu kolmo na masivní železo (svěrák třeba) to poznáte dle toho, že výstřel naprázdno zní jako kopnutí do rozhrkaných pendlovek - na rozdíl od těsnící vzduchovky, kdy výstřel naprázdno je tlumený, důvěryhodný. Kritické to začíná být pokud ať děláte s těsnícími kroužky co děláte, broček občas zůstane v laufu (a vyletí až na opakovaný výstřel naprázdno) a i ty bročky co vyletí napoprvé mají cca. 2 Joule (kdo nemá hradla: že nefungují klapky na miřidlech - že propad balistické křivky je významně větší).


Ale zase i když vliv pružiny není dominantní, tak když už flintě rozeberu střeva pro výměnu pístu s pístníci, tak jí vyměním rovnou i pružinu - stojí drobné a mnoho práce navíc to není. A souhlasím s tím, že výměna jen samotné pružiny je zbytečnost.
Odpovědět