Ustovy nadstavec

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

Příspěvek od Plumbum » 26 dub 2006 20:58

Prečo by som do hlavne nemal rezať? Je to nejak moc zakalené? Keď stočím z hlavne, bude ten materiál hlavne strieborný? Je hlaveň čiernená len povrchovo?


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 dub 2006 08:13

On myslí, že bys do toho neměl řezat spíš z důvodu, že je to nevratná změna, takže když se něco po tak jsi v pr.

Hlaveň je samozřejmě černěná povrchově (jak taky jinak?), takže to budeš mít holý kov, který se musí nějak ošetřit.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

madona mia

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 27 dub 2006 22:49

Podla urovne rozhovoru odporucam zverit upravu puskarovi alebo do aeoronu.
Nova hlaven stroji okolo 2000,- kacek
Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

Příspěvek od Plumbum » 27 dub 2006 23:01

Podľa úrovne rozhovoru dakujem za radu.
Len som potreboval vedieť , či sa dá z hlavne stočiť, či nie je príliš kalená, aby to zvládol nôž.
Ale to som už zistil v inom fóre o malorážkach.Neni problém stočiť z hlavne.
Úpravu zverím susedovi, ktorý je v obrábaní kovov No.1
A ked sa to náhodou pokaká, tak 2000 zas neni tak moc :lol:
Ale myslím, že pri takom jednoduchom úkone ani nemá čo pokaziť.

Potom budem potrebovať zas radu, ako a čím počierniť tú stočenú časť...
Peter

Příspěvek od Peter » 28 dub 2006 06:58

Len aby sa hlaveň po stočení nepokryvila od vnutorneho pnutia materialu :-(
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 28 dub 2006 07:27

Rovněž nejsem odborníkem na přechodovou balistiku, ale mám jisté zkušenosti z minula.
STORY 1: U prekompresní vzduchovky MLG 550, se kterou jsem závodil, byla skutečná hlaveň dlouhá asi 30 cm. Přes ní byla převlečena trubka o vnitřním průměru asi 10 mm, která "hlaveň" prodlužovaůa asi na 600 mm, takže se dá mluvit o jakémsi úsťovém nástavci. Primární účel té trubky byl prodloužení přímky mířidel. Jelikož ta vzduchovka byla vyrobena z nočníkové oceli, jednou, když jsem ji nechal opřenou v šatně, se někdo opřel jěště o tu flintu (což jsem nevěděl), a když jsem šel na start, žjistil jsem v nástřelu, že mám značně stranově ujeté rány. Nacvakal jsem to dioptrem, ale v závodě se opět objevily rány značně ulétnuté. Po poradě s odborníkem jsme zbraň nabili, přes ústí jsme přetáhli papír a vystřelili. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že brok neletí prostředkem, ale téměř u kraje trubky a občas pravděpodobně zavadí o hranu ústí - to byly ty úlétnuté rány.
POUČENÍ 1: Je třeba věnovat značnou pozornost montáži adapteru.
STORY 2: Když jsem si stavěl malorážkovou "odstřelovačku" pro mizivé cíle, pořídil jsem si na ústí hlavně Brno Mod.4 "adapter". Vycházel jsem z předpokladu, že závaží na konci hlavně zbraň při pohybu stabilizuje, čímž se mi budou lépe střílet pohyblivé cíle nebo cíle vyžadující přesun zbraně. Ostatně střelci na běžícího kance používají něco podobného. Kromě toho jsem vycházel z úvahy, že vytékající prachové plyny budou adapterem usměrněny do laminárního proudění, nebudou za ústím vytvářet turbulenci a proto budou stabilizovat střelu. Ostatně používají to, resp. v minulosti používali, někteří střelci na terčových malorážkách. Kromě toho to i docela hezky vypadalo a ukrylo to tu plošku na hlavni po sejmutí mušky. Teorie skvělá, praxe kulhala. Po aplikaci adapteru jsem nebyl schopen dostat rozptyl na 50 m pod 30 mm. Hledal jsem chybu všude možně a teprve po sejmutí téhle ptákoviny se rozptyl okamžitě zdrcnul na 12 až 15 mm opsaných dle druhu nábojů.
POUČENÍ 2: Když adapter, tak profesionálně vyrobený a odzkoušený. Domácí pokusy o vlastní konstrukci a úpravy profesionálních výrobků na jinou zbraň zpravidla končí neúspěchem.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 28 dub 2006 10:31

Plumbum píše:Podľa úrovne rozhovoru dakujem za radu.
Len som potreboval vedieť , či sa dá z hlavne stočiť, či nie je príliš kalená, aby to zvládol nôž.
Ale to som už zistil v inom fóre o malorážkach.Neni problém stočiť z hlavne.
Úpravu zverím susedovi, ktorý je v obrábaní kovov No.1
A ked sa to náhodou pokaká, tak 2000 zas neni tak moc :lol:
Ale myslím, že pri takom jednoduchom úkone ani nemá čo pokaziť.

Potom budem potrebovať zas radu, ako a čím počierniť tú stočenú časť...
Materiál hlavně větrovek je většinou měkký, vlastně jsem se s "tvrdou" hlavní vzduchovky nebo malorážky ještě nesetkal. Vyrobit osazení pro separátor je úkon jednoduchý, pokud je ústí hlavně přesně v ose. Moje zkušenost s pistolemi TAU při provádění stejné úpravy (montáž separátoru Aeron) cca každá 3 pistole má vývrt více či méně mimo střed hlavně. Varuji před zkracováním hlavně! Hlaveň by mohla mít u ústí zahrdlení, které by se tím odstranilo!
Stočená část se může očernit studeným brynýrem.
Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

Příspěvek od Plumbum » 28 dub 2006 21:43

Mám tomu rozumieť tak, že vývrt na mojej vetrovke nemusí byť presne v osi s vonkajším priemerom hlavne?
to znamená , že keby to tak bolo, stane sa , že diabolka sa "netrafí" do toho kompenzátora :?: :!:
Přílohy
new_compensator.jpg
new_compensator.jpg (2.81 KiB) Zobrazeno 6152 x
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 29 dub 2006 00:05

Plumbum píše:Mám tomu rozumieť tak, že vývrt na mojej vetrovke nemusí byť presne v osi s vonkajším priemerom hlavne?
to znamená , že keby to tak bolo, stane sa , že diabolka sa "netrafí" do toho kompenzátora :?: :!:
presne tak! koupil jsem jednu hlaven ktera mela vyoseni dokonce 1mm !!
ale myslim ze to je kus od kusu jine..jak se ktera hlaven "povede"
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 29 dub 2006 07:18

S tak velkým vyosením (jeden milimetr) jsem se nesetkal, ale moc bych se nedivil, protože měřitelné setiny až desetiny jsou časté. Podotýkám, že šlo o pistole TAU 6 a 7. Starší pistole byly horší, možná proto, že se na TAUky dříve nic podobného nenasazovalo a tak ne tom výrobci nemuselo tolik záležet. Separátor musí mít průměr jen nepatrně větší než je průměr střely a každé vyosení má samozřejmě negativní vliv.
Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

Příspěvek od Plumbum » 29 dub 2006 13:52

Práve som to pomeral.Neni to vyosené,je úplne presne v strede na stotiny milimetru
Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

osadenie

Příspěvek od Plumbum » 24 kvě 2006 08:44

Materiál hlavne vetrovky cz200s je blato,krásne sa z nej stáčalo.
Po osadení separátora Aeron neni problém s vyberaním tlakovej nádoby.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 kvě 2006 11:41

Hele napiš teda jakej to má závit (nebo jiný způsob uchycení - předpokládám, že to tam není jen nasunutý) a v jaké délce se ten materiál musí stočit - trošku návod k tuningu, když už s tím máš zkušenost. Díky.
Plumbum
Příspěvky: 54
Registrován: 23 říj 2005 09:39

Příspěvek od Plumbum » 24 kvě 2006 13:13

je to uchytené jedným červíkom z vrchu , tak ako pôvodný plastový nadstavec.drží to pevne,aj keď by bolo asi lepšie tam nechať zafrézovať drážku pre osadenie červíka,ako bolo pôvodne
hlavne treba presne stočiť lauf,aby tam separátor šiel "akurát",radšej tesnejšie ako s lokrom
ale sú tam ešte dva menšie otvory pre červíky na prestavenie mušky,tak sa môže použiť aj tieto
je to stočené v dľžke 52,5mm
teraz som lauf poslal na čiernenie,takže praktické skúsenosti popíšem neskôr
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 kvě 2006 14:11

Super, díky. Objednával jsi ho přímo v Brně v Aeronu, nebo jsi ho někde koupil v krámě, nebo v e-shopu?
Odpovědět