HATSAN AT44 PCP

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od troj » 25 kvě 2010 08:28

Pušku jsem upravil a nastavil dle svých dlouholetých zkušeností a dle svého nejlepší vědomí a svědomí, ale jak to je v praxi ukázal až následný testík, po sestavení měřím na chrony a ještě 6x rozebírám pro doladění konzistence a výkonu požadovaných 300m/s (tyto úpravy neprovádím v ČR tudíž nejsem limitován 16j)
A konečně- terč na 30m, osadit puškohled a hurá na první střelbu..
Musím poznamenat, že turci asi neumí měřit šuplerou, protože lišta 11mm není 11mm, ale 12mm a třeba Kozapy montáže se s ní nechtělí kamarádit, masivnějším hliníkáčům to až tak moc nevadí
Úprava XY. pojistit hlaveň trochu fortelnějšímy šroubu než jen červíkem M4
Na fotce je vidět jak je šína o 1mm větší
Přílohy
S6300305.JPG


troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od troj » 25 kvě 2010 08:35

A konečně výsledek
konzistence přes 40 ran s rychlostí 300m/s +-3m/s tudíž řekl bych výborná
rozptyl s netříděným střelivem na 30m dlouhodobě ops 15mm tudíž řekl bych výborný
rozptyl s tříděným střelivem na 30m dlouhodobě ops 9-12mm tudíž řekl bych výborný
balistika přímá- žádná šroubovice, nabíjené diabolky nedeformované, vše jak má být, výkon lze ladit ještě mnohem výš a je pouze na ladiči, jestli dosáhne výborné konzistence jako v tomto případě

Závěr- Po všech těchto úpravách dostaneme pušku opravdu světové kvality, která se může rovnat s mnohem mnohem dražší konkurencí, je však nutné jí skoro do šroubku rozebrat a postavit úplně znovu, bez kvalitního dílenského vybavení a speciálních výstružníku je to však nemožné, v základu bych řekl, že je puška nepoužitelná
Přílohy
S6300334.JPG
S6300334.JPG (78.99 KiB) Zobrazeno 1928 x
Kopie - S6300341.JPG
Kopie - S6300344.JPG
Naposledy upravil(a) troj dne 25 kvě 2010 09:14, celkem upraveno 1 x.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od troj » 25 kvě 2010 08:47

Ještě jsem se zapomněl vyjádřit ke spoušti, která je v základu dobrá tak na minomet, na přesnou terčovou střelbu je to hrůza.. její úprava je oproti výše popsaným už jen třešnička na dortu..
Uživatelský avatar
RZ CZ
Příspěvky: 1197
Registrován: 11 dub 2010 01:36
Bydliště: okr.NJ

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od RZ CZ » 25 kvě 2010 08:51

To-Troji přesně tak jsem si ji taky upravil.Navíc jsem dal dvě tesnění na nabiječ.Taky ventil.Ted jsem s přesností velice spokojen.Zkoušel jsem 90 metrů krabičku od diabolek.Zásah a je diravá.Přidal jsem pět otáček výkonu.Jen to ještě chce regulátor.Čekám až bude.Jinak spokojenost
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od troj » 25 kvě 2010 09:11

Já jsem na bicí mechanismus nesáhl vůbec.. regulátor je dobrá věc, konzistenci už o moc lepší než +-3m/s stejně nenaladíš, ale zvýší to počet konzistentních výstřelů.. možná až budu mít zas chvilku tak si ho do svých pušek dodělám, neni to nijak moc složitá věc, stačí pár talířovek, o-kroužků a odpoledne v dílně..
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od VSCharlie » 25 kvě 2010 09:32

Celkem slušná úprava, gratuluji.. :wink:
Svého času, když jsem Hatsana měl, jsem uvažoval o jiném způsobu úpravy, bez toho, že bych musel zkracovat hlaveň.
Bohužel absence strojního vybavení mě odradila a koupil jsem AA-čko.

Zkus posoudit, jestli je tento postup taky schůdná cesta.
1.- Místo zkracování hlavně, bych ji v prostoru nábojové komory "převrtal" na větší průměr a do něj narazil bronzové pouzdro.
To bych pak přestružil na 4,52-53mm. V místě původního "kanálku", bych jenom dovrtal dírku s menším průměrem.
Možná bych původní ještě před tím zalil cínem, nebo mosazí a pak teprve převrtal a vystružil.
Na vstup bych dal mírné (krátké) zahloubení.
O kroužek bych tam nedal, jeden, nebo dva bych dal na zasouvací trn.
2.- Zasouvací tyčku bych udělal novou, ocelovou, nejlépe s broušeným povrchem. Dal bych trn O kroužek tak, aby ten těsnil, místo těsnícího kroužku v hlavni.
Taky jsem zvažoval vypouzdření a vystružení vedení zasouvacího trnu v těle pušky.
Na trnu by pak byly dva až tři O kroužky, které by tyč přesně středili při vedení tělem zbraně.
Nebo bych to vedení nechal jenom na přesném slícování.

Celé je to o něco pracnější, než tvůj postup, ale vyhnul bych se zkracování hlavně.
Na druhou stranu by byl trn přesně veden a diabolka by neměla možnost "vyosení" při průchodu přes O kroužek v náb. komoře.
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od troj » 25 kvě 2010 10:26

VS Charlie> jo, takovou úpravu jsem taky zvažoval, ale tohle řešení mi přišlo takový technicky čistší, navíc centimetr hlavně sem tam nehraje žádnou roli..
Celkem to nechápu.. ta zbraň má obrovskej potenciál a vychytat pár much tak z toho bude špičková větrovka.. kdo má ale doma soustruh, frézky a speciální výstružníky aby mohl tohle po koupi udělat?
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pepan012345 » 25 kvě 2010 10:49

já toho soustřeu, co ukazuje Troj, dosahuji i bez úpravy. Jen s tím, že diabolku nechám volně propadnout až k drážkám (jak jsem popisoval kdysi dávno). Jinak ta úprava trnu, co zde popsal, je určitě zásadní, možná zásadnější než sražení hran otvoru v hlavni. Protože když diabolku zasunuju ve vodorvné poloze speciálním drátkem, nikdy se diabolka nezakousne, takže když bude nabíjecí trn více ke konci štíhlý, udělá to stejný efekt. Každopádně ale souhlasím s tím, že pokud někdo má schopný nástroje a nářadí, může si z hatsana udělat perfektní větrovku. Já osobně jsem zjistil, že přesnost silně je ovlivněna konzistencí. Nějaké +-3m/s dokážou dělat pěknou paseku. KOnzistence mi při zvyšování výkonu hodně klesá, střílím tedy na minimální výkon, kdy mám supr konzistenci (205m/s+-1ms při JSB heavy) a i s tímto výkonem střílím v pohodě na 50m optika 6x40 do rozptylu radiusu 4cm. Zkoušeno v neděli, když občas dost zafoukalo. Takže já myslím, že když se odladí to, aby ze zbraně nelítali deformovaný diaboly, tak další věc je zaměřit se na konzistenci, ta dělá nečekaně dost.
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od troj » 25 kvě 2010 11:24

A ohledně konzistence platí, že pokud vede da hlavně díra jak do pr__le tak se nikdy rozumná konzistence nedožene, vzpomeňte si na přesnou CZ200s, jak se ladila průměrem kanálku, nebo na CZ200T, která se ladila dirkou v hlavni.. a pak taky ventilem tlakového tubusu, ladění výkonu silou bicí pružiny je ta nejméně přesná záležitost, která má smysl až nad 310m/s
já mám zase odzkoušeno, že jestli máš 300m/s nebo 306m/s tak to žádný stěžejní vliv na přesnost do 50m nemá
pokud však vezmu 190m/s a 196m/s tak to stěžejní vliv na 50m má
osobně jsem ještě v ruce neměl pušku s úsťovou rychlostí nad 300m/s v rozptylu menším než +- 1,8m/s a a to se jednalo o HW100, která je několikanásobně dražší a přesnost už jinak než na BR lepší nerozeznatelně
asi ještě odzkouším udělat ten regulátor o kolik by se zlepšila konzistence, ale spíš už je to honění čísel než nástřelných ops.
A ohledně nabíjení drátkem.. je to znouze a pokud se tam strčí správně, tak i soustřely do těch 30m mohou být slušné.. ale je to jako nalejzat do auta střešním oknem..
bhurt
Příspěvky: 328
Registrován: 22 zář 2008 18:38

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od bhurt » 25 kvě 2010 15:36

2 troj
Jsem rád, že konečně někdo, kdo opravdu umí střílet, potvrdil, že Hatsan je skutečně přesný (samozřejmě po úpravách). K regulátoru - zatím ho nemám doladěný ohledně spotřeby vzduchu, takže zatím mám 45 - 50 konsistentních výstřelů, ovšem je to + - 1m/s
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od pexo » 25 kvě 2010 18:40

Ja mám tiež AT44 v 5,5mm a 40J verziu. Neviem presne, akú má kinetickú energiu, lebo som to nemal kde odmerať, ale chystám sa kúpiť chrono. Keď som ju kúpil, tak som na nej zistil 3 závady, pre ktoré nesrieľala presne. Prvý bol nepresný bubienok vŕtaný asi nakolene, ten mi potom vymenili. Druhý problém bol pri zasúvaní diabolky do hlavne. Hrana je ostrá a oreže diabolku. Vybral som hlaveň a dal som ju zraziť pod 45 st. uhlom na sústruhu. Tretí problém bol priamo v hlavni. Pri otvore, ktorým sa vháňa vzduch do hlavne tiež ostrá hrana a diabolka pri nabíjaní padne do diery a odreže s nej. Toto som vyriešil diamantovým pilníkom v tvare guličky. Celú tú hranu treba zaobliť. Po týchto úpravách mi ide diabolka do hlavne úplne ľahko. Predtým som ju tam musel natvrdo natlačiť. Teraz môžem používať aj terčové diabolky s plochou špičkou.
Čo sa týka roptylu, to závisí na type diaboliek, ale s JSB Exact mám rozptyl na 50m 2,5 cm a JSB Exact Heavy 1,5 cm. Používam aj Gamo, tie sú dosť nepresné, ale lacné.
Je to dobrá zbraň a nepotrebujem predraženú HW100. Ešte chcem do nej dať urobiť regulátor tlaku a bude to super.
Uživatelský avatar
HonzaH83
Příspěvky: 414
Registrován: 23 led 2010 12:38
Bydliště: Rybnice - západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od HonzaH83 » 25 kvě 2010 21:05

Tak ten Kvér, o kterém tady Troj píše mám já :lol: :lol: A jsem velice rád že jsem ho koupil. Opravdu přesnost luxusní. Musím Troje pochválit jak si s tím pohrál. Teď jsem jen trochu smutný, protože jsme zjistili že asi nepůjde sehnat zásobník, nějaká konverze :cry: ....
No max se bude muset něco vymyslet HOME MADE :mrgreen:
!!! STŘÍLÍM BLBĚ, ALE RÁD !!!
SLÁVIA 631
HW97 KT + Sightron MilDot

https://pera-honza.cz/
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od vendous » 25 kvě 2010 21:51

pexo píše:
Je to dobrá zbraň a nepotrebujem predraženú HW100. Ešte chcem do nej dať urobiť regulátor tlaku a bude to super.
No je pravda že si za HW100 koupíš ty Hatsany dva. Ale máš flintu s regulátorem do který nafoukáš vzduch, nabiješ zásobníky a střílíš a čistíš a střílíš a …….
Nemusíš nic brousit, vrtat atd. Nechci AT44 nějak hanit, ale je na ní dost práce než začne střílet dobře. A ještě je otázka jak dlouho vydrží střílet bez větších problémů.
No a pak si vezmi zpracování a použitý materiál.
Jinak je to flinta pěkná a přeji vám tisíce vystřelených diabol :wink:
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od Alexxxus » 25 kvě 2010 21:57

Není totak dávno cojsme jedno AT44 měl v prádle - rozmlouval jsem majiteli koupi této pušky nedal si říci koupil ji a myslím že už ji nemá --- AT44 je heblo , musí se dočistit bubínek aby neměl otřepy v komorách pro diabolku, uderník jsem vytáhnul a přeleštil - že bych řekl že je to pěkně opracované to tedy ne. Nástřel na 30 metrů jsme sice udržel na terči v poměrně hezkém kruhu - ale kruh to byl o průměru 35 mm ( jako že 30 ran. ) u HW100 se vejdu do 15ti mm. Takže můžu zodpovědně říci než turecké heblo jménem Hatasan to radši ještě připlatit na Cz200S ( s jednodílnou pažbou ) nebo oželet bubínek a mít jednoranu od AA třeba model 400, nebo BSA Scorpion.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: HATSAN AT44 PCP

Příspěvek od PEPAN » 26 kvě 2010 10:44

Proti gustu ... já bych ale svýho hatsana za cz200 asi neměnil i když si někdy řikám že jo. na cz200 mě lákají hlavně její rozměry a to je asi tak vše.
hlavně mám s hatsanem úplně jiné zkušenosti, bez úprav a ležerně střílejíc na 30m se mi rozptyl vešel pod 5kačku se všema zásobníkama. Po koupi jsem jeden upravil ale to bylo spíš ze zbrklosti. co se týče opracování tak to mam na háku, jen když funguje,
naposled jsem střílel doma na 15m a přesnost závisela pouze na mě tj. dosažený rozptylasi 8mm ops.
Naposledy upravil(a) PEPAN dne 26 kvě 2010 11:01, celkem upraveno 1 x.
Nejde!Prostě NNe
Odpovědět