Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 20 kvě 2010 17:20

Co seš zač? Kecy typu nakopal bych tě do prdele ksmrti nenávidim.. Nejsem takovej ču*ák abych to prodával známejm bez toho aniž bych jim řekl co s tim je a tak.. Řeknu jim pravdu, že je po opravě, je to spíš na střílení a kravení než na sebeobranu, navíc jim dám dobrou cenu.. Navíc, těm co to chci prodat to stejnak budou nosit jen na okrasu.
Příště trochu s klidem..


AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Plynové pistole

Příspěvek od memphisto » 20 kvě 2010 17:48

Já jsem to bral s klidem :wink: Nebylo to myšleno urážlivě :? Jen taková fráze :( Znám člověka, co takhle prodal kamarádovi plynovku a neřekl půl slova, jen ji vychválil a pak ji potřeboval použít a při výstřelu uletěl závěr a nepěkně ho zranil v obličeji. Od té doby tyhle "kšefty" nemusím. Tímto se tedy omlouvám. Nechtěl jsem nikoho urazit :oops:
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 20 kvě 2010 19:49

Dnes mi byl doručen balíček a v něm plynovka ALFA 4.Ocelový válec a všechny důležité součástky, taky z ocely ,černění je trošku zašlé ale půjde to spravit. :D
Přílohy
IMG_0139.jpg
IMG_0136.jpg
IMG_0135.jpg
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 20 kvě 2010 21:17

Pekna hracka, kolik stala a jak je stara?
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 20 kvě 2010 21:33

Stála mě 1600 Kč a má vyraženo číslo 96, tak že má 14 let.
MadmanCZ
Příspěvky: 9
Registrován: 20 kvě 2010 14:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od MadmanCZ » 20 kvě 2010 22:01

Chtěl bych se ještě zeptat, jestli by jste mi nemohli nějákou plynovku doporučit. Je jich strašně moc. Chci nějákou pěknou, kvalitní, dobře zpracovanou a abych ji nemusel dávat hned na reklamačku. A taky příznovou cenu. Zkrátka nejlepší poměr cena/kvalita.

Dost stížností je na Ekol. Tak se ptám, jakou plynovku, či značku by jste mi doporučili? Umarex, Atak Arms, česká Alfa atd...

Díky za tipy.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 20 kvě 2010 23:16

MadmanCZ: Jak to stavite, je to hrozne siroke. Potrebujete trochu vic specifikovat svoje pozadavky na tu zbran.

Ujasnete si par zakladnich veci a pak se ptejte na tipy na konkretni zbrane. Pokud chcete zbran na vitrinu, pak vyberte jen podle vzhledu, nic vic vas nezajima. Pokud chcete zbran na obranu a nic vic, pak to chce zbran, ktera bude vyhovovat spolehlivosti a prakticnosti. Tam zalezi na vasi postave, pokud jste hubeny, potrebujete nejakou subkompakt pistoli, pokud mate 2 metry a 130kg, pak si muzete vybrat co chcete, klidne sestipalec osmiranovy revolver. Pocitejte s tim, ze noseni zbrane v CR ma ale s pohodlim spolecneho jen malo. Pokud chcete zbran na strileni jen pro zabavu a na sebeobranu ji nechcete, pak byste mohl sahnout podle vzhledu ale k nejakemu lepsimu vyrobci, Zoraki 925 muze byt zajimava automaticka legracka, popr. vybrat nektereho ROHMa, Umarexa, Ermu nebo tak neco. U velice casteho strileni asi ocenite nejakou celoocelovku, ta byva ale tezko k sehnani. Velice dobrou vydrz maji udajne revolvery ALFA, ktere jsou i za rozumnou cenu. Prakticky u vitrinovek a u zbrani na zabavu mate snazsi vyber nez u obrany.

Pokud chcete na obranu, zakladni otazka zni: Revolver nebo pistole. Oboje ma vyhody a nevyhody. Revolver je temer 100% spolehlivy, kdyz natrefite vadny naboj, proste jen vypalite znovu a je to. Nevyhody jsou jeho tloustka v oblasti bubnu a mala nabojova kapacita (5, max 6 ran). Rovnez se obcas mluvi o tom, ze palecnik na kohoutu se zadrhava pri taseni za obleceni. Samonabijeci pistole ma zas velkou kapacitu (vetsinou 7(+1) az 15(+1)ran) Jsou tenke a subkompaktni modely jsou male a skladne. Neni u nich ani mezera mezi bubinkem a hlavni kudy by vam unikal tlak. Ovsem pokud natrefite na spatny naboj, muze vam to zaseknout. Ale ovsem tohle take zalezi. Osobne se domnivam ze kvalitni pistole vyhraje 9 z 10 porovnani s revolverem - toto je ale jen muj osobni pohled na vec, jini lide to mohou videt jinak a navic ale i ja citim k revolveru jiste sympatie.

Kdyz reknete, na co ji chcete, jestli radsi revolver nebo pistoli a jestli kvuli vasi postave zalezi na velikosti a skladnosti zbrane, pak muzeme davat tipy na jednotlive modely. :?:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
MadmanCZ
Příspěvky: 9
Registrován: 20 kvě 2010 14:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od MadmanCZ » 20 kvě 2010 23:26

Pietro.Beretta píše:MadmanCZ: Jak to stavite, je to hrozne siroke. Potrebujete trochu vic specifikovat svoje pozadavky na tu zbran.

Ujasnete si par zakladnich veci a pak se ptejte na tipy na konkretni zbrane. Pokud chcete zbran na vitrinu, pak vyberte jen podle vzhledu, nic vic vas nezajima. Pokud chcete zbran na obranu a nic vic, pak to chce zbran, ktera bude vyhovovat spolehlivosti a prakticnosti. Tam zalezi na vasi postave, pokud jste hubeny, potrebujete nejakou subkompakt pistoli, pokud mate 2 metry a 130kg, pak si muzete vybrat co chcete, klidne sestipalec osmiranovy revolver. Pocitejte s tim, ze noseni zbrane v CR ma ale s pohodlim spolecneho jen malo. Pokud chcete zbran na strileni jen pro zabavu a na sebeobranu ji nechcete, pak byste mohl sahnout podle vzhledu ale k nejakemu lepsimu vyrobci, Zoraki 925 muze byt zajimava automaticka legracka, popr. vybrat nektereho ROHMa, Umarexa, Ermu nebo tak neco. U velice casteho strileni asi ocenite nejakou celoocelovku, ta byva ale tezko k sehnani. Velice dobrou vydrz maji udajne revolvery ALFA, ktere jsou i za rozumnou cenu. Prakticky u vitrinovek a u zbrani na zabavu mate snazsi vyber nez u obrany.

Pokud chcete na obranu, zakladni otazka zni: Revolver nebo pistole. Oboje ma vyhody a nevyhody. Revolver je temer 100% spolehlivy, kdyz natrefite vadny naboj, proste jen vypalite znovu a je to. Nevyhody jsou jeho tloustka v oblasti bubnu a mala nabojova kapacita (5, max 6 ran). Rovnez se obcas mluvi o tom, ze palecnik na kohoutu se zadrhava pri taseni za obleceni. Samonabijeci pistole ma zas velkou kapacitu (vetsinou 7(+1) az 15(+1)ran) Jsou tenke a subkompaktni modely jsou male a skladne. Neni u nich ani mezera mezi bubinkem a hlavni kudy by vam unikal tlak. Ovsem pokud natrefite na spatny naboj, muze vam to zaseknout. Ale ovsem tohle take zalezi. Osobne se domnivam ze kvalitni pistole vyhraje 9 z 10 porovnani s revolverem - toto je ale jen muj osobni pohled na vec, jini lide to mohou videt jinak a navic ale i ja citim k revolveru jiste sympatie.

Kdyz reknete, na co ji chcete, jestli radsi revolver nebo pistoli a jestli kvuli vasi postave zalezi na velikosti a skladnosti zbrane, pak muzeme davat tipy na jednotlive modely. :?:
Chci zbraň na střílení i na sebeobranu. Vitrinovku ne. Jestli revolver nebo pistol to sám nevím, revolvery vypadají elegantněji, a vzhledově se mi líbí, ale údajně mají menší dosah plynu při obraně, kvůli mezeře mezi bubnem. Ale kvůli skladnosti je zase lepší pistole. Spíš bych se přikláněl k pistoli. Moje postava... Jsem hubený a štíhlý.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 20 kvě 2010 23:46

Hehe to je vlastně fakt, kdybych měl 2 metry a 130 kg, nepotřeboval bych zbraň :lol:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 21 kvě 2010 01:04

Tak v tom pripade naplnujete stejne pozadavky jako vetsina z nas, chcete spolehlivou zbran malych rozmeru. Modelu, ktere splnuji tyhle pozadavky tu na ceskem trhu moc neni, proto to nebudete mit tak slozite.

Takze pistole:

http://www.colosus.cz/zbrane/plynova-pi ... k-cal-9mm/
o tehle pistoli jsme toho tu namluvili dost o par stranek zpet. Unikatni kousek. Jedna z nejmensich pistoli na ceskem trhu a zaroven dvojrady zasobnik s kapacitou az 14 naboju (pokud premluvite pruzinu). Skvele dilenske zpracovani, ocelove soucastky, pri pohledu do hlavne neni videt prepazka, spolehliva (jeste jsem nezazil jedine selhani).

http://www.colosus.cz/zbrane/plynova-pi ... a-cal-9mm/
asi nejmensi devitka na trhu (krome Ekol Agent, ktery bych ale nekupoval). Delka a vyska stejna jako u Zoraki 914 ale ma to jen jednorady zasobnik, takze je to velmi tenke. Pokud porovnate fotky, uvidite to. Staci se podivat na fotku, kde ji figurant drzi v ruce a povsimnete si, jak daleko se pri sevreni pazbicky dostane palec strelce oproti prostrednicku, je na tom videt tloustka zbrane. Tenhle Walther ma vyhodu velmi malych rozmeru, male vahy, samozrejme skvele zpracovani a ocelovy kohout (mozna jeste neco vic, to jsme resili o par stranek dozadu). Vyhodou je, ze zbran se vyrabi na licenci od Walther, takze tam mate i original popisky Walther P22. Tuhle zbran tu vlastni kebab, pravdepodobne se k tomu take vyjadri.

http://www.colosus.cz/zbrane/plynova-pi ... a-cal-9mm/
kopie slavneho Waltheru PP, jednorady zasobnik, takze tenka jako P22 ale o cca 2 centimetry delsi (porad to neni nejak extra dlouha zbran). Na rozdil od predchozich jsem ji nikdy nedrzel v ruce ale melo by to byt asi stejne zpracovane a spolehlive jako P22, je to koneckoncu stejny vyrobce. Myslim, ze ji vlastni Jozef Hosmanek, mozna k ni neco take povi.

Pak tu mame par revolveru, ktere take zminim at to mame komplet:

http://www.colosus.cz/zbrane/plynovy-re ... t-cal-9mm/
revolver firmy Umarex, takze samozrejmosti jsou original popisky Smith & Wesson, samozrejme zbran 100% spolehliva a ukazuji ji zejmena proto, ze ma 5ranny bubinek, coz samozrejme neni moc ale zase se skladnosti muze srovnavat s nekterymi pistolemi, ktere maji dvojrady zasobnik. Zbran jsem v ruce drzel, byla velice sympaticka, dobre zpracovana - opravdu pekna. Nevim bohuzel o nikom tady, kdo by ji vlastnil

http://www.colosus.cz/zbrane/plynovy-re ... y-cal-9mm/
asi nejmensi petiranny revolver u nas, Weihrauch HW37, rika se o nem, ze je to RollsRoyce mezi revolvery. Nikdy jsem to sice nevidel ale neslysel jsem na to nic nez naprostou chvalu. Asi to tedy bude dobra zbran. Opet nevim o nikom odsud, kdo by ji mel.

Mozna bych mel jeste dodat, ze revolver ma oproti pistoli plus, ze clovek, ktery neni na zbrane zvykly ma vyhodu, ze jej muze intuitivne ovladat - proste jen vytahnete a mackate spoust. Nemusite se starat o zadne pojistky, natahovani zaveru nebo podobne veci, navic pokud se o zbran nechcete starat, revolver to snese lepe. Nemusite ani vyndavat naboje, jen prijdete domu a nabity ho muzete ulozit. Pruzina v zasobniku vas netrapi. Za tyto vyhody, ktere jsou navic vyhodami jen pro nekoho se ale plati dani v podobe male kapacity bubinku, coz je podle meho dan velka.

Tyto zbrane bych do vyberu zaradil ja, treba se tu ovsem vyskytnou jine navrhy. Sestavoval jsem to ale podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi :idea:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 21 kvě 2010 10:11

Když už revolver, doporučil bych spíše značku Alfa... Kvalitní zbraň za dobrou cenu a podpora české firmy... :wink:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 21 kvě 2010 10:43

To je samozrejme dobra znacka, nicmene dotaz byl na neco maleho, proto jsem vybral revolvery zamerne petiranove. ALFA dela sestiranove revolvery, jejichz noseni pro hubeneho cloveka by mohlo byt problematicke. Sam jsem nekolik ALFA drzel v ruce a jsou to velke zbrane.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 21 kvě 2010 12:22

Upřímě si myslím, že na velikosti člověka vůbec nezáleží.. pokavaď člověk nechce vyloženě pistoli co může schovat do kapsy, tak si může vybrat klidně i Colta.. Já osobně jsem vychrtlo co váží 60 kg a naprosto, ale naprosto vůbec mi nevadilo nosit za kalhotama 1150g berretu 92. Co se týče tasení tak taky nebyl problém, chce si to jen vychytat. Ale je pravda, že já vůbec nejsem zastánce malých pistolí, takže k tomu nemám moc objektivní názor.. Ale kdybych si já měl teď vybrat pistoli čistě jen na obranu,která má na délku míň jak 20cm, tak bych šel určitě do P99.. kdybych chtěl opravdu kompaktní pistoli tak tu P22.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
MadmanCZ
Příspěvky: 9
Registrován: 20 kvě 2010 14:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od MadmanCZ » 21 kvě 2010 14:02

Pietro: Díky za tipy, ale ještě jsem zapomněl říct, že bych chtěl nějákou pěknou repliku originální zbraně. A že na velikosti ani tak nezáleží. Okolo 21cm je max... Víc by bylo už moc dlouhý.

Co říkáte třeba na glocka od firmy Bruni? http://www.sebeobrana.atlasobchod.cz/at ... 6&Level=46

nebo revolvery:

http://zbrane.subrt.cz/plynovky/plynovk ... ef-special

http://zbrane.subrt.cz/plynovky/plynovka-s-w-combat

A co plynovky firmy Kimar? Má s nimi někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 21 kvě 2010 15:10

Co jsem slyšel, tak kimar je prý úplná parodie na plynovky. Bruni prý zas moc nevychytal toho glocka, ale vlastní zkušenost nemám. Ještě ke značce Bruni, nevíte někdo jak dobře má zpracovanou berretu? Ocelové části tam myslím nejsou, ale jestli je třeba aspon solidní zpracování atd. Ví někdo?
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Odpovědět