Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 15 kvě 2010 00:23

Tak to ti neřeknu, přes internet po mě chtěli kopii občanky a pak už mi posílali co jsem si objednal, i věci u nás nevídané :wink: Jen to poštovné... Na živo jsem kupoval jen jednou plynovku a prodavač mi něco vysvětloval o registraci čísla pistole. Měl jsem za to, že němci potřebují nějaký malý ZP jen pokud s ní chtějí chodit ven. Aspoň jsem to pochopil z internetové debaty. Tak mě ještě napadá, pokud máte plynovku a jezdíte s ní do Německa, riskujete zabavení a pokutu. Dá se to vyřešit vystavením Evropského ZP, pokud budete mít zapsány pouze zbraně kategorie D, platnost bude 10 let, jinak klasicky 5. Zkuste se na to raději ještě informovat na vašem místním oddělení PČR, odbor zbraně a střelivo. Četl jsem o pánovi, kterému v Německu zabavili vzduchovku stejného typu jako se tam normálně prodává jen proto, že neměla jejich zkušební znaky a ještě dostal pokutu 300e. Tady jsem našel odkaz na diskuzi: http://forum.gunshop.cz/prevoz-vetrovky ... t9622.html


Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Plynové pistole

Příspěvek od memphisto » 15 kvě 2010 17:45

Pokud vím, tak evropský ZP je naprosto k ničemu. Máme ho my, Slováci a Rakušáci, ale bohužel platí jen na územích těch států :lol: Tedy EZP český v česku, slovenský na Slovensku apod. :? Je v tom bordel. Nechtějí ho jinde uznávat a proto když už cestovat, tak beze zbraně, byť jde jen o "blbou" vzduchovku
Naposledy upravil(a) memphisto dne 15 kvě 2010 18:28, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 15 kvě 2010 18:15

No jde o to, ze Evropsky ZP vas neopravnuje k tomu abyste zbran nosili. Coz je zasadni vada. Pokud ja tady nosim zbran k obrane, tak ji logicky chci vzit s sebou i kdyz jedu do zahranici, kde mam u sebe typicky vice penez i veci. Jenze abych to udelal, tak si musim za 700korun poridit EZP a je dost dobre mozne, ze mi to stacit ani nebude kvuli legislative daneho clenskeho statu. Budu se muset smirit s tim, ze pojedu maximalne se sprejem (mozna ze by v Nemecku prosel obusek ale to jen spekuluji) a do nejnebezpecnejsi zeme EU, Velke Britanie, nepojedu ani s tim sprejem. (v Londyne jsem peprovy sprej nosil i pres zakaz, propasovali jsme to tenkrat pres rentgeny u Eurotunelu v taskach na kosmetiku, u tech na obrysech spreju na rentgenu nebylo nic divneho.)
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 16 kvě 2010 12:00

Tak se mi včera stala dost nemilá věc.. po celém dni střílení slepých nábojů v milovickém areálu jsem si na konci dne řekl, že z auta vypálím ještě poslední tři náboje a pojedem zpátky.. jenže se stalo nečekané, natáhl jsem závěr a při jeho puštění kohoutek nezůstal v natažené poloze, ale hned po zatažení závěru zbraň spustila. Co je ještě horší, že jsem měl zbraň nastavenou na single, ale vypálila všechny rány v dávce. Po tom co jsme zastavili a trochu nám odlehlo v uších jsem zjistil, že se mi na ekolu něco podělalo a při natažení závěru se kohoutek nenatahuje ale hned se vrací a tím pádem zbraň při nabití hned vystřelí.. Celkem dost mě to nasralo, teď budu muset zbraň reklamovat... Každopádně jsem tímto stratil důvěru k výrobci zbraní Ekol (Voltran). Stát se tohle v důležité situaci,( třeba potřebě sebeobrany) tak je asi zle. Zřejmě si připlatím další dva tisíce a koupím si kvalitní zbraň od umarexu...
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 kvě 2010 12:24

Jak jiz tu bylo probirano kousek vys (nebo spise kousek zpet), vyrobce zbrani Ekol je opravdu riskantni koupe na sebeobranu. Ptal jsem se v Usti nad Labem v jednom nejmenovanem obchode, jak je na tom Ekol s objemem spokojenych vs. nespokojenych zakazniku. Pan prodejce mi rekl, ze pry Ekol obecne nejsou kvalitni zbrane (coz jsme vedeli) a ze u Jackal Dual se mu dokonce nekolik kusu vratilo s tim, ze na sanich se ulomila predni cast a sane tim padem uletely. Nastesti se to pry obeslo bez zraneni. Rikal ale take, ze ve vsech (pokud si dobre vzpominam tak 3) pripadech to byly ale pistole podle serioveho cisla ve stejne serii. Presto je toto samozrejme naprosto neprijatelna vec.

Andre.Doktor: Pokud jste/jsi milovnik klasicke Beretty 92 a chcete prave tuto zbran mit na obranu, asi vam nezbyde nez investovat 4 400-5 200Kc do Umarex Reck Miami 92F. Jedini dalsi vyrobci, kteri ji vyrabi a dovazi sem k nam jsou totiz Ekol, Bruni a Kimar (opravte me, pokud jsou i dalsi) a ty bych si na nic jineho nez na vitrinu ci zabavu nekoupil.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 16 kvě 2010 12:36

Ano jsem milovník berety 92.. a máte pravdu, že krom Umarexu Reck Miami, nic opravdu kvalitního nekoupím.. Tady na tom se opravdu nevyplatí šetřit..
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 kvě 2010 13:25

Vidim, ze jdete do dusledku a vyradil jste Ekoly i z podpisu. Chtel jsem se jen zeptat, co ted s tim Jackalem budete po oprave delat? A co ten 6" Viper, jsou s nim problemy? Mel by totiz na tom byt papirove lepe nez ta pistole.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 16 kvě 2010 14:03

Andre Doktor: já jsem tu dnes jen ze zvědavosti a pod časovým tlakem a tak jen toto:
Já šel od Umarex jako silný kompromis a s tím, že pistole bude prioritně na obranu a na blbnutí kolem ano také, ale tady velmi mizivě, tak jednou dvakrát za rok.
Kdybych to měl také na častější(!) blbnutí a po tom co jsem si přečetl, tak u fy Umarex bych také musel opravdu(!) pečlivě vybírat a vybírat ... Tady než předem konkrétní model a který se mně vizuálně líbí bych upřednostnil pozitivní zkušenosti jiných, tj. dobrý materiál dobrou konstrukci a výdrž. Je třeba si uvědomit, že právě a také nespokojenost s některými modely od fy Umarex a k tomu relativně vysoká cena zákazníky vehnalo k hledání jiných alternativ u jiných výrobců ... a jak je vidět potom s ještě vyšším rizikem.
Pokud opravdu beretta a nevím teď konkrétní číslo modelu, tak bych se nakontaktoval na nicka co tu psal, že pistoli HW 94 (ale na revolverový náboje) nedávno koupil, jaké jsou jeho po čase další zkušenosti. Tam by měl být materiál (i když ho také postupně asi okrádají) pořád ještě O.K.: a je kolem pistole i dost videí na youtube.
Další dobrou alternativou jsou prý ty staré (a jako nové :D ) celoocelové německé plynovky. Nebo sežeň toho Makarova ale ten je na 8 mm.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 kvě 2010 14:50

Pokud Andre trvate na Beretta 92, tak mozna si kupte tu Miami na obranu a toho Jackala si nechte prave na to radeni ve volnem case. Miami si usetrite a pokud se vam Jackal rozpadne jeste 2x, tak vam za nej vrati penize (pokud to stihnete do konce zaruky samozrejme).
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 16 kvě 2010 18:58

Ekol se po opravě budu snažit prodat a peníze z něj přidat k penězům na reck miami. Jestli se mi ho prodat nepodaří tak si ho budu muset nechat na blbnutí.
Ekol Viper jsem vymazal, protože teď není na řadě.. První musim mít berettu 92 a pak revolver. Více jsem teď ale začal přemýšlet o modelu ALFA 060 než o Viperu.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 19 kvě 2010 22:05

Uprimne receno, kdyz se mi rozbil muj Ekol, tak jsem ho chtel po oprave taky prodat a koupit si za penize bud Zoraki R1, nebo nejakou .22 abych mohl strilet pro zabavu za levno (100 kusu naboju long za 190Kc) nebo bych si to pridal na vzduchovku a optiku. Ale pak mi doslo, ze pistoli, ktera ma nastrileno 130 ran (+cca 25 behem oprav) a ktera uz je jednou opravena a jeste ke vsemu je od Ekolu asi malokdo koupi. Proto jsem se to ani nepokousel prodat. Hodne stesti s prodavanim Jackal ale o uspechu bych si nedelal valne predstavy, pokud jste s tim strilel hodne, pak je to na te pistoli urcite videt (na P29 to videt je, pohled na kohout to prozradi urcite).
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 20 kvě 2010 10:56

Nastříleno má 140 ran.. Ale prodám jí někomu z okruhu mých známých.. dávám tomu 80%. (většina z nich ví o plynovkách prd, což je pro mne výhoda). Vizuálně na tom pistole není vůbec špatně.. hodně jsem o ní pečoval, takže není vůbec zapatlaná a černění je zatím taky v pořádku.. Jen závěr se pohybuje zhruba o půl milimetru z leva do prava a mechanické části už mají trochu benevolenci při mačkání, natahování nebo přepínání.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 20 kvě 2010 11:09

No prave, ja se o sve zbrane staram take peclive, presto opotrebeni je proste videt, kohout je otlucen opravdu dost. Zaver ma rovnez vuli zleva doprava. Uvidim, treba to jeste zkusim. Kvalita pece je videt na Zoraki, ktera je v naprosto top stavu. Ekol to proste ale nevydrzi :(
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
MadmanCZ
Příspěvky: 9
Registrován: 20 kvě 2010 14:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od MadmanCZ » 20 kvě 2010 14:31

Dobrý den.
Chci se zeptat, proč je u některých plynovek Zokari plně automatická střelba? To jako abych mohl vystřílet víc slepých nábojů nebo co?

Nebo do toho jde dát i něco jinýho? Třeba plast, nebo guma?
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Plynové pistole

Příspěvek od memphisto » 20 kvě 2010 14:47

Andre Doktor píše:Ale prodám jí někomu z okruhu mých známých.. dávám tomu 80%. (většina z nich ví o plynovkách prd, což je pro mne výhoda)
Tak za tuhle větu bych tě nakopal někam. Sám víš co je to za zmetka a dáš to někomu, ještě známému, na sebeobranu :?: :!:


to MadmanCZ: Full auto bude spíš na efekt a ničím jiným než slepým s tím nevystřelíš, protože hlaveň je mírně ucpaná z důvodu přebití dalšího náboje. U ostré není překážka v hlavni potřeba (ba nesmí být :!: ) protože je tam střela a tlak vytvořený za střelou přebije další náboj. U plynovek není žádná jednotná ani hromadná střela a tudíž musí být v hlavni zábrany, aby se vytvořil tlak pro přebití dalšího náboje.
Odpovědět