Norconia B36

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Norconia B36

Příspěvek od kosmenpupen » 07 kvě 2010 15:24

Zdravím

Co si myslíte o Norconia B36

Díky


Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Norconia B36

Příspěvek od DrobasMirek » 07 kvě 2010 15:36

kosmenpupen píše:Zdravím

Co si myslíte o Norconia B36

Díky
čínská vzduchovka, kterou někteří chválí, jiní haní.. osobně bych si ji nekoupil, znám dost lidí co se jí rádi zbavili, ale asi je to od kusu.. Za stejný prachy seženež velmi slušnou slávinku.. bezproblémovou, náhradní díly k dostání všude
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: Norconia B36

Příspěvek od Michal23 » 08 kvě 2010 01:17

Cau. ja ji mam.. mam tu slabsi verzi. Je to dobra vzdua,ale jak se reklo.. nejspis kus od kusu.. Mel sem sni problem a to ten, ze drelo tahlo nabijeni o telo,ale stacila vazelina a je to ok.. Pak sem zjistil ze valec pistu ma 25,44mm misto 25 mm.. a tesneni ktere tam bylo profukovalo. tak se mi praci bude delat tesneni z efolonu.. zatim tam mam gumove ktere sem si sjel na dobrej prumer a premyslim, ze ho tam snad i necham.. Dneska sem nasadil puskohled a na 10 metru sem byl shopnej strilet do dirky o prumeru 50tniku... Nekteri me ted uco uslapou ze to neni mozny. Zejtra ji jdu nastrilet na 40m tak nafotim.. me stala 2000 a dostal jsem kni puskohled gamo 3-7X28.. utoho se mi al vysipala cocka :o) takze sem ho musel rozdelat a zpravit. Zkus napsat na jakubkasnar@seznam.cz od tohoto prodejce ji ma ja.
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: Norconia B36

Příspěvek od kosmenpupen » 10 kvě 2010 07:40

Tak jsem si jí v pátek koupil a je opravdu slabá. Ale to je fuk, hlavně když se s ní bude dobře střílet, což řekne čas. Zatím mě točí jen ta pojistka vrácení páky, ale to (pokud to půjde zrušit) budu řešit až po záruce. A taky ten zvuk pružiny při výstřelu zní dost levně.

Před koupí jsem ještě uvažoval o Hatsanu 105 X Torpedo, ale ty plastový mířidla... no nevim.

JO a to že Ti nesedí to těsnění si poznal až po rozebrání, nebo to bylo slyšet?
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: Norconia B36

Příspěvek od Michal23 » 10 kvě 2010 08:28

No docela silne kopala az mi to bylo divny na vzdusu co ma 200m/s, ale zeby me rachtala pruzina pri to rict nemuzu.. Vzdusu opatrne rozeber a jukni na tesneni jestli nefouka. pokud ano zmer prumer valce nech si nejlip nekde udelat.. ale treba ti foukat nebude. Jinac pojistku si nechej.. lepsi pojistka jak prijit o prsty pri nabijeni.. Jinac ja mam tu slabsi verzi a prostrelim na 30m lampu durch.
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: Norconia B36

Příspěvek od kosmenpupen » 10 kvě 2010 10:28

Jakou lampu prostřelíš? Mě to na 15m neprostřelí skoro ani PET lahev.
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: Norconia B36

Příspěvek od Michal23 » 10 kvě 2010 10:44

o tak to se divim, me kdyz to doslo, tak sem prostrelil smrkove drevo 2cm tluste, pak to zaclo foukat pres tesneni tak sem ho vymenil.. mas dve moznosti budto to poslat zpet.. nebo to rozdelat a podivat se na vnitrnosti.. podle me ti to bude budto foukat pres tesneni, nebo ti bude drit pist... Uz si rozdelaval vzducovku nekdy?
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: Norconia B36

Příspěvek od kosmenpupen » 10 kvě 2010 11:21

Nerozdělával. Můžu to udělat v záruce?
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: Norconia B36

Příspěvek od Michal23 » 10 kvě 2010 12:00

Pokud to slozis zase zpet tak muzes, jen davej pozor at neznicis hlavicky sroubu:o) pak to urco nepoznaj.. B3 sem taky rozdelal a pak poslal zpet kdyz sem videl co to je za streva :o) Rozdelat to neni zadnej problem..

Nachystej si : Krizovej sroubovak, plochej sroubovak,nejakou zeleznou tycinku nebo tenouckej sroubovacek na vyklepnuti jisticiho koliku a nejlip starou mikinu.

1: Krizovim sroubovakem povol 2 srouby v pazbe u hlavne (z kazde strany jeden) potom povol velkej sroub v rukojeti (uplne ten vzadu za spousti) a jeden sroub za rybynou.

2: Vytahnes telo zduchovky z pazby. Poradne si to prohlidni jak co funguje.

3: Ted si vezmes tenouckej sroubovacek a treba ten krizovej.. Telo vzduchovky polozis jednim koncem nazem a hlaven si opres o bricho.. to si podlozis tou mikcou. Zapres se a vyklepnes jistici kolik, ktey drzi pruzinu. Pruzinu vytahnes.

4. Vyklepnes jistici kolik od tahla, pak pakou jakoby nabijes a tahlo musis prizvednout aby se zvedlo.. tim ho pak muzes vytahnout z uchytu ve valci.

5: Td prstama vytlacis vale i s pisem ven a ze zadu ho vytahnes. Pude to zteska ale kdyz zaberes tak to pekne vyklouzne vseko ven.

Ted mas pist i s valcem pekne venku a muzes zjistit kde je problem, jestli mas volne tesneni premer valec a kup nebo si udelej nove o stejnym prumeru. Muj valec mel o pul mm vetsi prumer a tama mi to foukalo. Zacpi dirku ve valci a pist tlac druhu rukou vpred jesi to utika nebo neutika.

6: Jak ji budes skladat, tak si nachystej plochy sroubovak, mel by byt tenky tak aby se ti vlezl do mezery, kudy jezi tahlo. Sroubovak si v pulce ohni do obloucku aby si mezerou od tahla dosahl na pojistku v telu vzduchovky. Az budes davat valec nazet, tak nejdrive zmacknes sroubovakem pojistku a ak vsunes valec.. az valcem narazis na sroubovak, ta ho vyndas a valec zatlacis dovnitr.Pak vlozis samotny pist a popr si pomuzes opet sroubovakem,tentokrat uz otvorem kudy si vytahoval pruzinu.

7: Pak uz delas vse stejne akorat pozpatku.. :) tzn tahlo zasadis zpet, zajistis kolikem, das pruzinu a zajistis kolikem.. zase si pomuzes telem a mikcou :o) snad ti to pomuze a snad sem nanc nezapomel.

Edit. Jeste zkus vycistit poradne hlaven. Ja ji mel silene zasvinenou,kdyz mi to prislo.
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: Norconia B36

Příspěvek od kosmenpupen » 11 kvě 2010 07:46

Tak TO bylo docela peklo, ale nic neuchází. Máznul jsem to, hlaveň je čistá. Po smontování výkon nezměněn. Asi máme u nás příliš pružný PET lahve.
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: Norconia B36

Příspěvek od Michal23 » 11 kvě 2010 22:43

sezen si zlaty stranky a zkus donich z jednoho metru strelit kam se diabolka dostane. Ja mam tedka problem s tesnenim, pac sem to cistil silikonovim olejem (silikal) a tento olej ocividne moje gumove tesneni totalne rozleptal :D nechapu jak to mohlo tak dobre strilet.. :o)
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: Norconia B36

Příspěvek od Michal23 » 12 kvě 2010 00:54

Tak teflonove tesneni je htove a dopredu jsem dal i kolecko kuze, tak uvidim jak to bue rano vypadat..nejradsi bych stim sel strelit doneceho uz tedka :o) ale pockm az se to pekne chytne vsecko :o)
kosmenpupen
Příspěvky: 22
Registrován: 07 kvě 2010 14:05

Re: Norconia B36

Příspěvek od kosmenpupen » 12 kvě 2010 07:33

hmm, tak ta PET lahev není moc směrodatná. Skoušel jsem kanistřík od vody do ostřikovačů a šlo to skrz. Ty zlatý stránky jsou potrhaný asi do 200 str., ale myslím že diabolka prošla tak asi do 100 str..
Když jsem to měl rozdělaný, máznul jsem to všechno WD40kou a myslím, že to chodí v pohodě. Na mířidla na 15m to mám pořád v černým (asi 8cm průměr). Ten olej po výstřelu vždycky zvláštně (jakoby spáleně) zasmrdí, tak doufám, že to mic nerozleptá. Ale v návodu byla napsaná WD40, tak ať.
Michal23
Příspěvky: 182
Registrován: 23 lis 2009 21:15

Re: Norconia B36

Příspěvek od Michal23 » 14 kvě 2010 22:32

To mas mo oleje.. pak ti to disluje.. tzn jak naftovej motor.. :) vytri to a dej min WDcka.. bo pockej az se to vystrili,ale lepsi je to nettrapit a vycistit.. neni to dobry pro pusku ten disling.
Odpovědět