Pujcovani zbrani kat. B

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 25 dub 2006 11:23

Shiva píše:Jak říkám, jestli jste našli chybu v zákoně, tak se postarejte o změnu. Možná, že matu lidi, ani neříkám, že mám patent na pravdu, tím že mám xy licencí. Jestli je matu, tak bezpečným směrem. Z praxe a nakonec i ze semináře pro obchodníky, kde byli zastupci vnitra, vyplývá (nejenom) mnou uvedený výklad.
V této zemi není žádný zákon dobře napsaný (a nemyslím, že jinde bude stoprocentní) a proto se k němu vydává tzv. komentář (obchodní zákoník má nějakých 160 stran a komentář k němu 10X tolik, 1570) Zákon o zbraních a střelivu upravuje prováděcí předpis (vyhláška MVCR), já ji nečetl, protože bych nedělal nic jiného. Raději jdu nebo zavolám na mistní oddělení a zeptám se. Nebudu riskovat pozastavení činnosti, ztrátu ZL a ZP, jen k vůli tomu, že zákon je nejasně napsaný a někdo na Gunshopu má jiný výklad než policie a soud. A samozřejmě, že číst umím a vidím jak to je napsaný, ale nemám čas ani si to nemohu dovolit najímat si právníky dokázat to, že zákon umožňuje jiný výklad a že ten můj je správný.
Ono se to tady kecá a vykládá. Doporučuji, aby jste postupovali podle vašeho výkladu zákona a zbraň kat. B půjčili někomu jinému. Pak se anonymně udali a na výzvu PCR se dostavili na místní oddělení bez zmiňované zbraně a jejího průkazu (vystaveného na vaše jméno) a vysvětlili soudruhům a soudružkám, že máte jiný výklad zákona.
Pak nám tady o tom napište. Jinak je celá tato debata o ničem.
Ufff, zacinam uz pomalu psat vic "neprijemne", nez je mi mile, ale hold kdyz na me zautoci nekdo argumentem: "ja mam to a to a proto to vim nejlip", ostre se branim.
Takze v klidu a znovu.
Citace zakona tu probehla.
Probehla tu i citace vykladu ministerstva vnitra tak, jak ji maji na strankach.
Budu to citovat znova: "kategorie B může její držitel půjčit držiteli zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, pokud jim bylo vydáno povolení k držení, popřípadě nošení zapůjčované zbraně podle § 12 zákona o zbraních - o povolení k držení, popřípadě nošení konkrétní zbraně kategorie B může požádat i více osob, např. manželé nebo otec se synem - výjimku tvoří např. držitelé zbrojního průkazu skupiny D (§ 28 odst. 3 - nelze jim půjčovat zbraň, neboť jsou oprávněni držet a nosit pouze zbraň, na kterou má jejich zaměstnavatel vydán průkaz zbraně) nebo držitelé zbrojní licence skupiny A, B, nebo C (§ 38 odst. 1 - mohou držet zbraň v rozsahu kategorie uvedené ve zbrojní licenci)"
Opakuji - toto je citace vykladu zakona ze stranek MVCR.
A zopakuji to znova - toto je citace ze stranek MVCR, kde jako nadpis je uvedeno: " Jak postupovat při jednorázové - krátkodobé zápůjčce? "
A Znova to zopakuji - je to na strankach MVCR, je to vystaveno 1.12.2003 (tedy jiz podle noveho zakona) a je to navod, jak pucovat zbran.

Takze ted otazka - doopravdy si jeste myslis, ze nemohu pujcit svuji zbran kamaradovi, ktery si pred tim necha vystavit povoleni k drzeni teto zbrane?


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 25 dub 2006 11:29

Teda, nevím, jak vy ostatní, ale já si po pročtení předchozích příspěvků nemyslím už radši vůbec nic. Ta debata byla skutečně vyčerpávající, a to nejenom proto, že vyčerpala veškterou problematiku :wink: ...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
jeff

Příspěvek od jeff » 25 dub 2006 11:58

:-)

Už se v tom nechci moc pitvat, ale fakt netušim, proč nám Shiva stále podsouvá, že jsme našli chybu v zákoně...

Jak páše cmk, to není žádná chyba, dalo by se říci, že je to vlastnost :-). Prostě ten zákon je takhle napsaný naprosto správně, protože respektuje skutečnost, že k 1 zbrani je 1 průkaz, ale může být několik povolení, a proto není dále co řešit...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 dub 2006 12:28

Hluboce se omlouvám a sypu popel na hlavu.

Majitel ZP s příslušnou kategorií si může pujčit zbraň kategorie B na základě vydaného rozhodnutí o žádosti na držení a nošení TÉ KONKRÉTNÍ zbraně. (doslovná citace - na tu konkrétní zbraň). Majitel zbraně pujčí zbraň i s průkazem zbraně (té konkrétní zbraně) proti vydanému rozhodnotí na nošení a držení TÉ SAMÉ (citace) zbraně.

Moje mylná interpretace o ještě jednom PZ byla mylná. Nelze vydat ještě jeden PZ (registraci - to tu někdo napsal). Stačí mu jen to rozhodnutí (samozřejmě kladné).

Po telefonickém hovoru s právním odd. MVCR
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět