Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 11 kvě 2010 13:55

K německému označení PTB jsem tady i já a nejen já kdesi dával cosi a několikrát ... a bylo by zbytečný vše opakovat.

Ta značka má co se týče účelu nějaký vývoj a jak to chápu: k původní a především alespoň nějaké jistotě kvality a bezpečnosti plynovky pro zákazníka se přidal požadavek boje proti terorismu a zločinu v zájmu především státu a politiků, takže se to začíná tlouct a plynovky se začínají okrádat a konstrukčně zajišťovat proti zneužití při předělávce na ostré.
Takže kvalita materiálu ovlivňuje funkčnost ... a když ještě dál přicpou hlaveň nebo u revolveru navíc výstupní otvor z bubínku (který je i tak excentrický) nenavazuje soustředně do otvoru hlavně ale část jde dál excentricky do materiálu hlavně ... tak výsledky jsou jaké jsou :twisted: :twisted: :twisted: :roll:

Co jsem dříve listoval v tom maďarském webu ale i v diskuzích na tom německém (tedy ne jen v těch mini pidi recenzích), tak označení PTB bývá takovým etalonem alespoň minimální potřebné jistoty pro zákazníka, že plynovka není úplný šunt. V nejhorším alespoň co se týče bezpečnosti použití!

Ale jsou právě pozitivní výjimky, kde a z nějakých důvodů plynovka PTB označení nemá ale už by si ho jaksi zasloužila ... a na to se upozorní.
Ale i v rámci toho PTB jsou potom velké rozdíly ... a od toho jsou ty zveřejňované názory a jakoby recenze nebo i testy, jistě mnohdy subjektivní a které na rozdíly upozorní.

To je případ právě Zoraki 914, a co jsme četl názor(-y) a třeba toho nějakého Maďara a mohlo to být také i na tom německým webu kde to Němcům pomohl a nejen on představit, tak Zoraki 914 by si zasloužilo projít a značku PTB dostat a jako snad zatím jediná plynovka od "turků" ... ale ve srovnání to je pistole někde na počátku vývoje, první vlašovka a jako dobrý start, příště u něčeho podobného se bude daleko přísnější :wink:


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 kvě 2010 14:31

Znate nekdo vic znacek z Turecka nez Ekol a Zoraki? Nikde jsem totiz dalsi nenasel a protoze obe mam, muzu srovnavat. Ekol nekupovat, o oceli si muzete nechat zdat, o presnosti zpracovani take - strenky nesedi na pazbicce; vystupek mezi rukou strelce a kohoutem je spatne uriznuty (krivy); kohout je ve zbrani dan nakrivo; zaver se kynkla (zleva doprava); zlab u komory neni rovny, je trochu neopracovany ve spodni casti; otvor kolem hlavne vepredu zaveru neni kulaty ale sisaty - z toho si muzete udelat obrazek - na blbnuti je to fajn, vystavit doma za sklo by se to dalo, jedine kdyz si ale vyberete trochu lepe vypadajici model - porad o mnoho lepsi nez jeden Glock, ktery jsem videl, hadam, ze to byl Bruni GAP (tedy Italska vyroba). U Zoraki je ovsem situace uplne jina (recenze tomu odpovidaji, nerikam to jen ja) - nenasel jsem ani jednu jedinou zanedbalost na dilenskem zpracovani u 914, vsechno perfektne sedi, zaver se neklepe, vsechno rovne a pohybujici se v presne vymezenych drahach, nadhera. K tomu pripoctete ocel, pritomnost nutne protipadove ochrany a fakt, ze ani pri pohledu zepredu na zbran neni videt zadna prepazka!

Puvodne jsem se k tomu nechtel vubec vyjadrovat dal nez potud ale neda mi to a doufam, ze se nestrhne nejaka zuriva vymena nazoru s kymkoliv tady, pokud ano, ucastnit se ji nebudu! - ale: Pokud je Zoraki a Ekol jedine, co se z turecka da koupit u nas v Cechach, pak musim souhlasit s Kebabem, ze turecke zbrane jsou opravdu spatne kvality - toto ovsem rikam jen proto, ze Ekol tu prodava mnoho modelu, zatimco Zoraki vseho vsudy jen 3 zbrane. Zoraki 914, 925 a R1. U Ekolu jsem napocital 10 modelu v nabidce Colosus.cz, pak lze tedy vyvodit priblizny zaver, ze 77% vsech tureckych zbrani na ceskem trhu jsou hrozne kvality (pozn. spise vic vzhledem ke kvantite dovozu, na Zoraki 914 jsem si musel 8 dnu pockat, Ekol si muzete z vetsiny kramu odnest okamzite) . Podle me ma Kebab pravdu v tom, ze Zoraki je takova prvni vlastovka a podle mojeho soudu by si to PTB zaslouzila - tim spise, kdyz Kebab pise, ze to je spise zaruka, ze zbran neni smejd, coz Zoraki neni podle zadneho metru. Jenze ted vyvstava otazka - PTB musi nekdo vydavat a ten za to nese zodpovednost a tudiz to urcite nedela zdarma. Kdyz do PTB neinvestuje ani firma jako je ALFA Proj, pak mala Instanbulska firmicka Atak Arms Ltd. uz vubec ne.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 11 kvě 2010 14:54

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:07, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 kvě 2010 15:10

Podle http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/u ... p22.78.php je to u pistole P22 takhle:

Anyag: Spiáter, műanyag - coz znamena zn. slitina a plast. Presto, ze neni zminka o oceli primo v radku pouzity material, tak je zminka o oceli v popisce, kde mluvi o tom, ze ocel je na kohoutu - jinak tam neni nic o oceli. Mozna to dokazes dohledat lepe.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 11 kvě 2010 16:03

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:08, celkem upraveno 1 x.
Ozzy
Příspěvky: 44
Registrován: 13 bře 2010 09:25

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Ozzy » 11 kvě 2010 21:42

Ahoj,
do fóra o plynovkách píšu prvně, takže se předem omlouvám za větší obsáhlost. Na úvod se musím přiznat, že až do nedávna mně plynovky nějak nebraly. Hraju airsoft, zajímám se o ostré a považoval jsem jen ostrou zbraň za dostatečnou obranu. Pak jsem si v pátek večer (dnes je úterý) z nudy otevřel tohle téma a celých těch 92 stránek přelouskal. Sice je to hodně textu, ale hned na začátku vzrušená diskuze o smyslu a účinnosti plynovek člověku pomůže ujasnit si, co od zbraně čekat a osobně jsem plynovku začal považovat za optimálnější obranné řešení než ostrou (žádný zbroják, při omylu se omlouvám oběti a ne pozůstalým apod.). Tolik k úvodu.
Takže jsem se rozhodl, že plynovku chci. Chci ji na obranu (a na mazlení a pro radost...) a jsem konzervativní člověk. Takže výběr modelu zbraně byl celkem jasný (ppk, walther ppk ;-) ). OK, následuje bleskový průzkum českého internetu, co se vlastně nabízí. Ekol lady nějak nesplňoval mé představy "pepkovitosti", kimar, bruni a cuno melcher mají pro změnu špatnou pověst (kimar kvůli berettě, bruni glocku a na cuno melcher zase nadávali na co2air.de). Zbývá umarex pp. Je dražší a nemají ho na každém obchodě, ale dlouhou dobu zůstává favoritem. Recenze na co2air ale nechválí ani jej. V podstatě mé dilema zachránil zdejší uživatel Slávek0269, který prodával svou ermu egp75s. Stála sice 5 a půl tisíc, což je dost, ale zase když vezmu umarex pp (3,5 t.) + druhý zásobník (700) + pouzdro (biachi, velmi hrubý odhad na cca 400, bohužel jej mám na špatnou stranu) + nějaké náboje, tak to není až tak moc. Tak se do mých spárů dostala nejlepší dosud vyráběná plynovka inspirovaná waltherem ppk (alespoň dle co2air.de).
Takže erma už je doma (pokud mi nějaký laskavý člověk pošle SZ s návodem, jak tu dát fotky, přidám je) a já můžu popsat první dojmy. Vizuálně ji od ppk liší pouze vypouštění zásobníku, není u spouště jako u ppk, ale na spodku rukojeti, jako u p38. Funkčně pak v tom, že pojistka nefunguje i jako decock a střelecká pohotovost drží jen na zásobníku. Rozborka je shodná, nakolik je zbraň shodná s ppk i uvnitř si netroufám odhadnout. Vzhledově vypadá velice kvalitně, prakticky se od černěné zbraně nedá rozlišit. PTB číslo je 401 a na pravé straně závěru je vyraženo made in w. germany, takže žhavá novinka to taky není :-). Test s neocube kuličkami dopadl následovně: Závěr, tělo, lučík ani spoušť nemagnetují, kohout, pojistka, úderník, hlaveň, vratná pružina a zásobník ano. Co do vzhledové stránky a kvality provedení jsem velmi spokojen. O tom ostatně svědčí i to, že do poslední chvíle jsem byl přesvědčen, že ten magnet se na závěr bude chytat :-).
Ráže je 8mm K, dostřel, spolehlivost a účinnost s pepřovými náboji ověřím tak nejdřív za měsíc, jelikož se chvilku do přírody nedostanu a v centru Olomouce se mi do toho nechce ;-).
Toliko k mojí nové hračce, update provedu hned po střeleckých testech, popř. na dotaz. Výhledově mám v plánu dřevěné střenky, pak už budu úplně spokojený (pokud budou ty od Klinského sedět :-) ). A kdybyste někdo náhodou věděl o dobrém opaskovém pouzdře na klip pro leváka, nemusí být ani od KM saddlery ;-), budu velmi rád, přeci jen nošení na pravé straně pro mne není moc ideální.
P.S.: Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří sem hodili odkazy na zajímavé stránky. Hodně mi pomohly se v plynovkách zorientovat. A taky bych rád poděkoval Slávkovi0269, který takový skvost do Čech přivezl aby se později mohl stát mojí první plynovkou.
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 11 kvě 2010 23:45

to kebab: S tím navlhnutím nábojů mě to také napadlo, nevím ale jak se to stalo. Plynovku jsem sice nosil stále u sebe, ale od toho to snad je. Většinou jsem ji měl v tašce od notebooku nebo v boční kapsičce sedadla auta. Hodně cestuji, v autě mám spíše sucho než vlhko. Večer jsem náboje vyndal ze zásobníku, ráno opět nabil. Ve stejném zásobníku jsem nosil namixované pepřové(Umarex) a plynové(Wadie) náboje, oba druhy byly vystavené stejným podmínkám. Vidím to spíše na nějakou výrobní vadu nebo na špatné skladování u prodejce. Děsí mě, že se to mohlo stát při jiné situaci než při testu. Otřáslo to mojí důvěrou v plynovky natolik, že jsem ji přestal nosit :( Ale na Silvestra s ní udělám parádní ohňostroj :D
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 12 kvě 2010 16:27

Ja tohle samozrejme chapu a Teddisovi se nijak moc nedivim, presto si rikam, ze selhani muze utrpet jakykoliv obr. prostredek - chce to minimalizovat rizika, proto napriklad ja delam ty ruzne ujistovaci prodecury, ktere jsem predtim popisoval. Mozna je to zbytecne vypaleni 2 ostrych naboju z kazde krabicky ale jistota je jistota. Uz jednou mi to pomohlo od noseni Wadie 45NV a rozhodne tech cvicne palenych ostrych naboju nelituji.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 12 kvě 2010 17:13

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:08, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 12 kvě 2010 19:50

Strelmo odzkouset za nejaky cas se dela....napriklad predevcirem jsem vystrilel zbytek svych pul roku starych Wadie 20mg NV a fungovaly. To jsem ale udelal proto, ze jsem si predtim koupil novou krabicku a tu jsem odzkousel. Az pak jsem si troufl zbavit se predchozi odzkousene davky. Horsi je to s Umarex 80mg CS. Horsi proto, ze se mi ve 2 mestech nepodarilo sehnat dalsi krabicku. Mam poslednich 5 naboju tohoto druhu, cca 5 mesicu stare ale varka byla funkcni po koupi, jenze dnes uz je to 5 mesicu a ja je vystrilet nechci dokud nebudu mit novou krabicku - jenze uz mesic se chodim ptat a nic. Posilat si to nechci nechat, to je minimalne tretina ceny jen postovne, coz mi prijde opravdu prehnane, jedine ze bych toho koupil treba 10 krabicek, jenze dat treba 2500 za naboje, ktere budou VSECHNy za 5 mesicu tam, kde jsou ted ty stavajici je prece hloupost....
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Ozzy
Příspěvky: 44
Registrován: 13 bře 2010 09:25

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Ozzy » 13 kvě 2010 16:01

Kebab: On by ten vliv vlhkosti šel odzkoušet i líp. Obětuj krabičku na testování, půlku nech měsíc v suchu a půlku dej do sklenice od okurek a vedle nic štamprli s vodou. Po měsíci vystřílet. Aspoň takhle ten pokus chystám, ale jako čerstvý plynovkář jsem ještě neměl čas otestovat ani dostřel :-(
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 13 kvě 2010 19:31

to: Pietro.Beretta: zkus to tady: http://www.jgstrade.com/strelivo/akusticke-plynove/ V nabídce je mají. Pokud vím, tak jsem u nich pokaždé koupil všechno co jsem potřeboval a ceny byly přijatelné. Tedy, pokud to nemáš z ruky :oops:
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 13 kvě 2010 22:24

Mam to zhruba hodinu a pul cesty, kdyz po dalnici pojedu rychleji nez je limit :)........jsem mimoprazsky, Ustecky kraj abych byl konkretni. Vic se zdraham na internetu zminovat.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 14 kvě 2010 09:45

Tak to to máš blíž do Německa :) Podíval bych se tam, v Drážďanech byla v Elbe Parku taková prodejnička se vzduchovkama, ale nevím, jestli tam ještě je. V nejhorším ti je nějak můžu doručit, když budu mít nervy na čekání u Lovosic :(
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 14 kvě 2010 12:31

Dekuji ale myslim, ze to je zbytecne to lamat pres koleno :) S tim Nemeckem je to dobry napad, jen potrebuji vyzjistit, jestli tam je strelivo volne prodejne, kdyz zbrane mas na obdobu ZP :?:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět