Nejlepsi vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Andy » 17 bře 2005 10:13

Takze predem chci uvest kde cerpam:
http://www.e-law.cz/zakony/119_02.txt

Vzduchovky jsou definovane v § 7 pismeno e).

Dale:
(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. j) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.

Nic o tom, ze by bylo nutne se vzduchovkou chodit na strelnici. Tedy zalezi na tom, jak moc jsou alergicti tvoji sousede a na tom, jak ty jsi svedomity a dokazes dodrzet ustanoveni psane v zakonu t.j. neohrozit zdravi a majetek osob.

Panove, zdrzte se toho psat nejake blaboly bez toho, aniz byste si precetli zakon... plati zejmena pro pana, ktery pravidelne se vzduchovkou navstevuje strelnici :-))

O.P.


Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 10:30

Ano, nic o tom, že by to bylo nutno.
Ale pod zákon to spadá, s rizikem všech postihů s tím spojovaných.
Samozřejmě to je jen o sousedovi, na rozdíl od dřívějšího stavu tě dnes může nahlásit rovnou na Skupině pro střelivo, zbraně a drogy. Takže na tebe rovnou vlítnou a vzduchovku dostaneš zpátky až po důkladném prošetření.
Směj se, přeju ti to, do té doby, než budeš mít průšvih.
A na chození se vzduchovkou na střelnici nevidím nic špatného, neprudíš okolí (některým "citlivějším" důchodcům vadí třeba to, že nevidí terč a myslí si, že stříliš ptáčky zpěváčky, a už tě jdou naprášit - nekecám, stalo se) a ještě můžeš něco udělat pro okolí a nes*at jen pod sebe - třeba vést střelecký kroužek mládeže.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Andy » 17 bře 2005 11:53

Ale jo, nerikam ze opatrnosti neni dost. Ja chtel jen upozornit, co je a co neni v zakone napsano. Samozrejme je to do jiste miry o vzajemne toleranci.

Nic ve zlym.

O.P.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 12:05

Mno, přiznám, že opět slyším nesmysly.

Pro primo: přesně jak tu bylo napsáno: střelba ze vzdychovky (tedy pod oněch příslovečných 16J) je povolena tam, kde neohrožuje zdraví a majetky jiných.

Pro sekundo: pokud někdo udá někoho jiného, že střílí ze vzduchové zbraně s podezdřením střelby na místech, kde někoho ohrožuje, pak přijede Policie a z titulu zákona má právo věc maximálně prošetřit (tedy vyslechnout vysvětlení a ohledat věc - tedy zbraň). Pokud opravdu střelec někoho ohrožuje bude věc řešena max. v přestupkovém řízení maximálně pokutou (na místě, ale se vzdáním se práva k odvoláním), nebo může být věc přeložena na okrskové oddělení policie, k dalšímu projednání, popřípadě řešena v řízení správním (pokud Policie nějak rozhodne a obviněný s policií nesouhlasí). Kdysi nedávno se tu problematika střelby se vzduchovkou a Flobertkou v lese a i jinde řešila. Doporučuju jít a podívat se tam.

Pro tercio: Na základě jakého předpisu může kontaktovat onen stěžovatel skupinu pro zbraně, střelivo a.... ? To mi není jasné! Pokud by se tak stalo, musí tak učinit místní oddělení policie. A není mi také jasný důvod takové žádosti. Jejich účelem je papírová práce a skladování zabavených zbraní a ne místní šetření.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 14:15

Jo, to slyšiš - svoje vlastní :-)
To, že píšeš mizernou latinou, ti nepomůže, kdo o tom něco ví, ti na to neskočí.

1. To jsi jen zopakoval, co tu bylo dávno řečeno.
Pokud stříliš na zahradě otočený směrem k přírodnímu valu, pořád může stěžovatel tvrdit, že tě viděl otočeného mimo val. Pokud střílíš za garáží otočený k její zdi, pořád může stěžovatel tvrdit, že tě viděl mířit nad garáž. Atd.

2. "popřípadě řešena v řízení správním (pokud Policie nějak rozhodne a obviněný s policií nesouhlasí" - no právě. Rozhodně to není o tom, že přijede hodný policajt, řekne ti "to je dobře že tady tak pěkně střílíte ze vzduchovky" a odjede.

Navíc na malých městech může jet kolem jakýkoli policista, třeba zrovna ten ze služby. Přijede ten, kdo je zrovna nejbliž. Jednou jsem takhle viděl policistu v civilu, který jel do práce, pomáhat revizorovi v MHD. Máš na to nějakou námitku, jako že to podle žádného zákona nesmí dělat? Prostě to v klidu dělal, dělá a dělat bude.
Nechci slyšet, proč to dělal a zda to bylo zákonné. Věřím že je a i kdyby nebylo, prostě se to děje.

3. "Jejich účelem je papírová práce a skladování zabavených zbraní a ne místní šetření" - aha, tos mě rozesmál. Kdo podle tebe jezdí třeba kontrolovat alkohol a lovecké lístky na honech? Jeleni to nedělaj, to mi věř.

Vypadá to, že máš jen teoretické znalosti problematiky, bez urážky.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Andy » 17 bře 2005 16:12

Chlapci jen se tu nepoperte.

Jenom zopakuji o co tu vlastne puvodne slo. To jest kdosi tvrdil, ze se vzduchovkou musis na strelnici. Ja tvrdim, ze nikoliv a podlozil jsem to platnou legislativou. Dalsi spekulace o tom kdo koho za co uda jsou dle meho irelevantni... stejne tak te muze udat kvuli jine veci, ktera muze skoncit u soudu TAKE jako obcansko pravni spor. Tedy pokud nic neprovedes a jedna se o tvrzeni proti tvrzeni, PCR s tim stejne nic neudela. A zabavovat na tvem pozemku nic predem nebude to mi ver. Ani vzduchovku.. ani kameny, ktere napr. tvuj soused tvrdil, ze si po nem hazel.

Jak rikam, je to o vzajemne toleranci.

O.P.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 16:19

Tak, aby již nemohlo být žádných dohadů, napsal jsem jednoduše na Ministerstvo vnitra, které mi odpovědělo následujícím dopisem.
Já jsem si ho vytiskl a mám ho v nutných případech k dispozici pro ty pány v čepicích, kteří, jak jsem se mockrát přesvědčil zákony neznají a často dostanou strach, když ucítí, že jste sebejistý...
A tady to je kluci...

Zákon č 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů – dotazy


K Vašemu dotazu ohledně střelby ze vzduchové zbraně sdělujeme následující.

Podle ustanovení § 15 odst. 3 zákona č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů, je střelba z plynových zbraní, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J /zbraň kategorie D - § 7 písm. e)/
zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku. Z tohoto ustanovení vyplývá, že z uvedených zbraní lze střílet za podmínek uvedených v § 15 odst. 3 zákona o zbraních i mimo střelnici. Z plynových zbraní, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně je vyšší než 16 J, s výjimkou paintbalových zbraní /kategorie C - § 6 písm. c)/, lze v rámci oprávnění držitele zbrojního průkazu (§ 28 odst. 5) střílet pouze na střelnicích, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.


Mgr. Michal Mazel

ředitel odboru bezpečnostní politiky
v z. Ing. Jan Souček

Tak toď odpověď. Jěště nějaké dotazy pánové??..Hi Hi ....dělám si srandu....
Martin Mor. Kras
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 18:49

Timto jsi martine nic nevyresil, snazite se tu najit jednoznacne reseni neceho co reseni nema .. (resp. ma ale individualni) .. v tom dopise se pise sice ze muzes strilet mimo strelnici, ale pouze tam, kde neohrozujes zdravi atd.. takze vlaste nemuzes strilet nikde, kde by o Tobe mohl nekdo rici, ze si ho ohrozil .. kolik je takovych mist? .. leda snad odma ve sklepe .. aby nemohl rici soused ze si mel otevrene okno a palil po nem ..

Dle meho dokud netrefite souseda na jeho zahradce a nebo nejaky jeho majetek .. strilejte si na svem jak chcete .. pokud bude soused debil, maximalne budete muset nekomu vysvetlit, ze o nic nejde .. a to je jasna vyhoda vzduchovky oproti malorazce .. a o to tu prapuvodne slo ne? .. jaka je nejlepsi vzduchovka .. resp. ze to neni malorazka :)
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 19:38

Dovolím si typnout, že zkušenost mám docela velkou. Nějakých 30 let v "justici" (asi 7 let u SNB, poté asi 10 let na prokuratuře, zbytek na MV) je podle mne dost.

Fakt, že mne bude kádrovat policista v civilu je evidentním porušením zákona o Policii (a asi dalších pěti vyhlášek a nařízení). Nevím, v jaké době žiješ Ty, ale v této době a v tomto státě (ČR) už dávno neplatí, že policista je do služby velen, nebo se do ní velí sám. Dnes už to není pravda. Policista, který zjistí přestupek (nebo si myslí, že jej zjistil) je povinnen uvědomit svého kolegu ve službě. Pouze tehdy, jedná-li se evidentně o zločin a (nikoliv přestupek) a není-li schopen sehnat někoho ve službě smí jednat sám.

Situace val versus garáž: Hmmm, tomu se mezi laiky říká pat. Když se Ti něco takového stane, trvej na projednání v "kanceláři". No a tam požaduj předvedení důkazu. Nikoliv důkazu svědkem, ale jiný důkaz (fotografie?). Důkazní břemeno nese navrhovatel a nebo PČR. Pokud Tě ale oni nechytí in flagranti (zas ta latina), tak nemohou nic dělat.

Ano, na malým městech bývá zvykem "školit" obyvatele. Ale nic to neznamená, protože jinak zákon vynutit nelze než, že si ho ubráníte, tedy školit se nenecháte. Příště, pokud se do něčeho takového připleteš (a byl by to Tvůj problém), tak si v klidu nech dát číslo policisty a stěžuj si na něj u nadřízeného.

A na konec: ano na hony chodí policie z odboru zbraní. To je ale namátková kontrola z jejich popudu (i když zde může být "tip").

Já vím, že je těžké pro právního laika vzepřít se policistovi. Už jen proto, že jsme zvyklí většinou před policistou nahrbit hřbet (věř mi, že i já s tím mám občas potíž), ale i proto, že na rozdíl od policistů zákon "neznáme". Ale opět opakuju: jestliže mají v této replublice platit zákony, tak musíme všichni vyvinout maximální snahu je dodržovat. A donutit i ty ostatní aby je dodržovali (a to se týká HLAVNĚ Policie).
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 18 bře 2005 05:45

"dovolím si tvrdit, že zkušenost mám docela velkou" - přesto jste napsal (tedy pokud jste to psal vy, odhaduji, že ano), že skupina pro zbraně, střelivo a drogy dělá jen papírování a úschovu zbraní, což není pravda, já to doložil a vy nakonec potvrdil. Mohl bych uvádět další příklady, jaká šetření v terénu provádějí, vrátím se k tomu.

>už dávno neplatí, že policista je do služby velen, nebo se do ní velí sám.

Přesto se to děje. Nebudu se hádat, zda je to správně, stačí mi, že v tom autobuse bylo 60 lidí a z nich určitě pár právníků (čistě statisticky muselo být), jenže všichni věděli, že i v dnešní době je lepší držet hubu.

>Situace val versus garáž: Hmmm, tomu se mezi laiky říká pat. Když se Ti něco takového stane, trvej na projednání v "kanceláři".

Důkaz se najde na místě. Diabolka v okenním rámu souseda. Že si jí tam mohl střelit sám, nikdo řešit nebude. Chceš vyvracet to, že řada střelnic se zavřela právě z toho důvodu, že "někdo" našel (já tvrdím "sám našil a vyrobil tak důkaz"!) střely ve stromech, plotech apod. v okolí?

Včera v televizi řekli, že maník strávil půl roku ve vazbě a byl také odsouzen soudy dvou instancí za vraždu jen protože nedokázal říct, kde byl v době vraždy. Zrušil to až NS na základě stížnosti bývalého ministra. Kolik lidí má známé, kteří znají ministra? Já to nejsem, tak bych radši ze vzduchovky u plotu prudivých sousedů nestřílel, protože až ti vzduchovku seberou (nebo neseberou, ale tobě přestane stačit a budeš chtít dělat ZP), už by ti taky nemuseli schválit žádost, protože nemáš "spolehlivost". Ano, vím, jaké jsou v zákoně uvedeny podmínky spolehlivosti, nemusíš je tady vypisovat.

>Pokud Tě ale oni nechytí in flagranti (zas ta latina), tak nemohou nic dělat.

Viz výše - střela v rámu okna - škoda pár tisíc, pokud to okno bude plastové, a to už dneska i na venkově většinou je.

>opakuju: jestliže mají v této replublice platit zákony, tak musíme všichni vyvinout maximální snahu je dodržovat. A donutit i ty ostatní aby je dodržovali (a to se týká HLAVNĚ Policie).

Jasně, to samé se týká úplatků při silničních kontrolách a prodeje ZP magorům, kteří by je jinak nedostali. Dělo se to a dít bude, nebuď naivní.

Jo a soráč za tykání, nějak mi k duchu tohoto webu víc sedí. A neber mé prudy jako útok, ber je jen jako seznámení s realitou třeba mimo tvé bydliště nebo okruh známých.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Andy » 18 bře 2005 09:57

Jak to tak ctu tak musim konstatovat, ze se asi v noci moc nevyspis vid? Vdyt ty se musis v noci budit strachem, ze ti "lustr spadne na hlavu"!

Mozna ty zijes v regionu nervoznich sousedu... ne vsak vetsina z nas. Tedy ja rozhodne ne.

Nicmene kazde prostredi sebou nese i sva specifika.

Vypraveni o realite vubec nesouvisi s legislativou o ktere byla puvodne rec.

Je pravdou, ze se clovek muze dostat do konfliktu se zakonem i bez sveho pricineni.. a ze je tezke se z toho opetovne vymotat.

Mozna jsi udelal nejakou negativni zkusenost, ktera nyni ovlivnuje tve mysleni a vyvolala castecnou paranoiu.

Tedy neposmivam se ti a snad te i chapu. Jen snad, ze tahle debata byla puvodne o necem jinem.

A na zaver znovu zopakuji, ze vse je jen o vzajemnem respektu, toleranci a slusnosti, bez ktere si vzajemne souziti jen tezko dovedeme predstavit.

Tedy proc si na zahradce ze vzduchovky nevystrelit, kdyz sousede jsou slusni lide... mate spolu dobre vztahy a tvoje zabava je nikterak neohrozuje ci neomezuje.

O.P.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 20 bře 2005 07:32

Každého z nás v životě něco ovlivnilo, tys popsal část své kariéry, takže si každý udělá obrázek. Já bych do toho osobní útoky netahal. Na konkrétní příklady, které si (druhý z nich si mohl každý poslechnout předevčírem v TV), jsi nenapsal nic, protože nic napsat nemůžeš.

Svévolný výklad, že původní dotaz byl o právních záležitostech, je jen tvůj. Musel by napsat původní tazatel, zda mu šlo o opsání zákonů, které si může sám zdarma najít na internetu, nebo o zkušenosti lidí.

Z toho, že nikdo jiný nepíše, usuzuji, že všichni ostatní (a že jich to tady četlo hodně) radši drží hubu a krok.

S tím se loučím.
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 20 bře 2005 15:59

To se mi líbí jak se každé fórum na tomto serveru zvrhne na osobní napadání typu "nevíš, co mluvíš", nebo přečti si ....

Původní réma fóra bylo o tom, jakou vzduchovku si koupit. Hned na začátku se dozvíte, že "nejlepší vzduchovka je malorážka". Což už nezaslouží ani komentáře.

Pak se celá diskuse dostává do roviny zda a kde se dá střílet.

Nakonec tu jeden člověk ukřičel všechny ostatní (dokonce i právnicky erudované odpovědi) svými odpověďmi, plnými docela nenávistných výrazů.

Nakonec se nám všem vysmál tím, že když už neodpovídáme, asi má pravdu. Ono to může být i jinak. Znáš to pořekadlo o bláznech, co se jim nemá odporovat? (To zas dostanu !!!)

Jenom to jediné se člověk nedozvěděl: jakou si opravdu koupit vzduchovku...!
Návštěvník

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Návštěvník » 20 bře 2005 16:48

Od začátku šlo o to, jaká vzduchovka je nejlepší, a vzápětí na to přišla trefná odpověď, že je to stejně debilní otázka jako, které je nejlepší auto. Všechno ostatní je jen normální žabomyší spor o ničem, kterých je to (nejen tady) plné.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

re:...: Nejlepší vzduchovka :...

Příspěvek od Sidewinder » 20 bře 2005 20:45

A Ty jsi k tomu prizpel dalsim debilnim prizpevkem uplne mimo tema.. tak co tu kritizujes?
Odpovědět