Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 07 kvě 2010 01:57

Dávka tam může být jaká chce, ale ono to prostě daleko nelítá. Podle mě je to celé spíš o tom, střílet pěkně zblízka. Ze 20 cm rána mezi oči, pak ho ještě přetáhnout tou bouchačkou po hlavě a je vymalováno. :wink:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 07 kvě 2010 09:23

Kubajzz: trefa do černého! :lol:
Právě proto jsme měl původě vymyšlený a i přes větší váhu mít toho celo(!)ocelovýho Makarova. Místo jak se říká klíčem mezi oči tak v dalším kroku Makarovem mezi oči. Z Makarova udělat kladivo.
A protože já mám pistoli především na cesty do auta, tak to mít přípravený také jako to kladívko k rozbití zevnitř skel u auta po nějaký nehodě. Což obávám se u ostatních ne(!)ocelových plynovek moc nejde kvůli možnému poničení plynovky, protože ta slitina má prý být křehká.

To o té blízkosti také docházím k závěru. Ale pozor, u CS naopak při malé blízkosti prý krystalky ještě nestačí a nemusí vysublimovat, takže prý tam má být blízko před hlavní hluchý prostor. A z principu prý hluchý prostor svojí délkou odlišný u revolverů a u pistolí.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 07 kvě 2010 10:20

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:06, celkem upraveno 1 x.
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 07 kvě 2010 17:20

Dnes jsem si zkusil vystřelit dva pepřové náboje Umarex 120mg a tři slzné Wadie 220mg. U pepřových jsem opět viděl jen nějaký kouř, přišlo mi že je to spíše prachová náplň než pepř. Opětovné nabití proběhlo bez problémů. Pak jsem ještě zkusil vystřelit jeden slzný, ozvalo se něco jako PUF, trochu kouře a nábojnice nevyletěla. Stáhnutím závěru jsem ji vyhodil a zkusil druhý slzný - opět PUF a závěr se nehnul. Zkusil jsem tedy třetí s tím samým výsledkem jako předtím. U nábojů se jen pootevřela čepička, uvnitř je patrná náplň. Tady je fotka:
IMG_4390n.JPG
Prozkoumal jsem i pistoli, hlaveň vypadala takto:
IMG_4380p.JPG
Bohužel, nevím jestli je to ucpaný pepřem nebo slzákem. Předtím se mi stalo něco podobného při zkoušce pepřového a plynového náboje, v komoře mi zůstaly nějaké krystalky a proměnily pistoli v dýmovnici :shock: Po těchto zkouškách už k plynovce nemám takovou důvěru. Na střílení světlic je super, na sebeobranu za sebe říkám spíše NE. Nosil jsem ji s pepřem a slzákem nebo s pepřem a plynem (CS). Jak jsem si vyzkoušel, obě kombinace by vedly ke stejnému: první rána pepř ok, druhá slzák PUF a ke třetí bych se nedostal, zbraň by nepřebila. Jiný scénář: první rána pepř ok, druhá plyn CS a dým do očí. Mně :( Pokud chcete použít plynovku pro sebeobranu, tak opravdu pevně chytit za hlaveň a řach mezi oči. Majitelé koltů s delší hlavní mají výhodu lepšího uchycení :lol:
Pokud by někdo měl zájem o Mauser HSC90 nebo Rohm RG88 (z obou vystřílen jeden zásobník knall) á 2500,- tak napište na teddis(zav.)seznam(teč.)cz. Jdu je dát na egun. Nejsou to zbraně z obrázku, testovací si po vyčištění nechám z nostalgie na světlice 8)
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 08 kvě 2010 12:24

Jak jsem napsal, nemám čas na praktické experimenty. Včetně zkoumání vnitřku nábojů a ani se mně do toho moc a kvůli té dráždivé látce nechce. Takže musím vzít zavděk dostupnými informacemi.

Technický pepř nonivamid a dle zdroje u chemiků má být také krystalický. To nic ale nemění na tom, že tyhle organický krystalky můžou být dál pomletý na drobnější prášek.
Mě ale zajímala barva ... a ta má být prý bezbarvá až směr bílá.
Dráždivá látka CS v krystalcích má mít barvu bílou až zažloutlou.

Tady dle wikipedie je rozebraný jeden ostrý obecný náboj, tady viz barva prachové směsi a která jistě může být případ od případu poněkud odlišná a také mohlo dojít k barevnému posunu při focení :
Obrázek

a tady je zvětšený a zpět doostřený detail tvého obrázku:
Obrázek

:?: a jako laik si dovolím usoudit, podle barvy toho hrozitánskýho humusu co máš usazený a přicpaný v hlavni kolem těch přepážek, také dle slovního popisu a zvláště u slzného náboje jak předpokládám CS,
že správně zapracovala u náboje pouze(!) zápalka a která ten další vnitřek, tj. střelný prach včetně té CS látky, vymetla do hlavně a takto ji doprasila.

Dál to jsou opravdu spekulace. Pistole jako taková a v tomto případě na vině asi není. To první na raně je, že nějakým řízením osudu (ale jakým?) máš v těch nábojích rybník. Nadsázkou.
Takové ty úvahy o kvalitě kapsle a která nedokázala prachovou směs zapálit nebo o pistoli která kapsli odpálila jaksi také jen napůl dám stranou.
Daleko vážnější jsou dopady. Protože opticky na těch nábojích nelze poznat, že jsou už uvnitř zavlhlé ... a teď kde se tak stalo? ... už ve fabrice? ... u prodejce? ... u tebe doma nebo jsi s nimi někde venku zmokl?

To nejhorší ale je, že to kde resp. důvod co náboje znehodnotilo pořád nesmaže fakt, že riziko takového selhání a v případě kritické situace když plynovku potřebuješ jako zbraň zůstává ... pokud se ho nebudeš snažit nějak snížit.
Ale jak? Co se třeba stane, když s pistolí venku opravdu zmoknu? Mám ty náboje preventivně ze zásobníku vyhodit?
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 08 kvě 2010 13:47

Ta uvaha o tom, ze prachova smes uvnitr naboju je navlhla, zni celkem zajimave a realne. Jedine, co me napada je, po koupi novych naboju jit jeden nebo 2 vystrelit a pokud budou fungovat, tak zbytek ulozit a dat k nim do krabicky (cim vice neprofukujici tim lepe) jeden z takovych tech pytlicku se silicagelem na pohlcovani vlhkosti. To by melo naboje dobre ochranit pred vlhkosti.

Jinak teda, ze se takto zapce hlaven jsem jeste nikdy nevidel. Zaujala me ale informace, ze NV ma bezbarvou nebo bilou barvu. Protoze, kdyz vypalim 45mg NV od Wadie, tak to svinstvo, ktere mam pak vsude po pistoli ma barvu spise hnedou a vypada to jako male supinky nebo krystalky. Vzhledem ale k tomu, ze jak se toho dotknete kartackem, tak to zacne cpet a uzijete si naramnou legraci, jsem predpokladal, ze to je NV - asi jsem se spletl. Mozna je to prachova napln nacichla od NV - kdo vi.

Nekdo ma hold smulu s tou zbrani a chapu, ze ji pak neveri. Ja jsem svoji kombinaci, kterou jsem tu jiz vicekrat zminoval nasel a po mnoha nabojich odstrilenych ji verim. Ty naboje, ktere maji tu vyhodu, ze jsou i u nas legalni, funguji spolehlive, snazim se je skladovat v nezavadnem prostredi. Z kazde nove krabicky vypalim 2 zkusebni kusy a zbytek si pak necham na noseni (samozrejme jen pokud funguji :) ) Teddisuv prispevek me ale odradil od napadu nechat si ze SR poslat Umarex 120mg NV. :?
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 08 kvě 2010 14:53

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 08 kvě 2010 15:05

Zajímavé zprávy... Napadlo mě, jak by se ještě dalo vyzkoušet, zda z 45mg NV něco lítá nebo ne. Pokud má účinná látka nějakou světlou barvu, zkusil bych cca z metru vystřelit např. do vlhké černé tkaniny, kde by se teoreticky snad mohlo něco zachytit a mohlo by být vidět. Otázka je, zda se někdy k takovému testu dostanu. Nejspolehlivější asi stejně zůstane kombinace 20 NV / 80 CS. Jenom škoda, že jsem to nevěděl dřív. :shock:

Otázka nákupu 120 NV ze Slovenska je také poněkud kontroverzní. Faktem ale zůstává, že dle zde zmíněných faktů je tento náboj snad jediný skutečně v praxi vyzkoušený a funkční. :idea:

No a ješté k té vlhkosti. Osobně mi nepřijde reálné, aby prachová náplň v ostrém náboji mohla navlhnout. Trochu reálnější je to u plynové nábojky, ale i tak řekl bych minimální šance. Naproti tomu mnohem reálnější je, že se prostě každý náboj nepovede. Bohužel to zjistíme vždy až po výstřelu... :!:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 08 kvě 2010 15:49

Predmluva pro Kebab: Jsem pro, beru na vedomi tvuj uhel pohledu a ten incident mazu.

Ty naboje v zasobniku a zasobniky vubec. Ja osobne pistoli skladuju velice opatrne. Nosim ji totiz kazdy den treba 12 hodin. Rano ji nabiju, a kdyz se vecer vratim, vyndam patrony, ulozim je do takoveho toho platicka s koliky ve kterem se prodavaji slepe od Umarex. Pistoli hodim do pytliku ve kterem jsem ji koupil, porad v nem mam silicagel proti vlhkosti. Pytlik s pistoli a zasobnik ulozim do kufriku od pistole, zaklapnu a hotovo. Tohle delam kazdy den. Skladuju to takhle protoze jsem asi moc opatrny, a take proto, ze se mi to zda asi nejjednodusi, pouzivat originalni obal. Nechci nechavat naboje v pistoli ze dvou duvodu. A) kvuli pruzine v zasobniku (mozna je to opravdu zbytecne, jak pise kebab, ale jeden nikdy nevi); B) uz z principu nechci pistoli skladovat nabitou. Nekde se pokusim sehnat dalsi Silicagel a davat ho i k nabojum. Ohledne skladovani nabite zbrane jsem premyslel, ze bych domu poridil revolver, ktery bych mohl mit nekde po ruce nabity a pripadneho vetrelce bych mohl vyprovodit hned. Obcas se nam do baraku totiz dostanou zastupci jiste nejmenovane mensiny a parkrat se jim podarilo dostat na spolecnou pudu, kde sice neni co ukrast ale co delat tam nemaji.

Na nahradni zasobniky bych dal pozor. Do Ekolu P29 jsem si koupil druhy zasobnik a ten nema ani zdaleka tak hladky chod. Kdyz jej pouziju, zbran zasekava, kdyz pouziju puvodni, je to v poradku. I kdyz tohle berte take s rezervou protoze ten Ekol jsem reklamoval prave kvuli prilis castemu zasekavani po prekroceni hranice 120 ran. V pondeli nebo v nedeli jej pujdu ozkouset poprve po reklamaci. Vymenili tam hodne veci.

Naboje s Nonivamidem maji udajne ucinnou latku skutecne s neomeznou zarukou ale prece jen na krabickach je uvedeno datum spoteby. Myslim, ze to bude kvuli prachove naplni. Ta vlhkost tam podle me pronika ne pres zatku ale kolem zapalky dole. Kdyz se podivate na kebabovu fotku s vystrelenymi patronami, tak na te posledni (nejvice rozervane) je videt, jak az hluboko saha ta zelena zatka. Podle me je to utesnene dobre a vlhne to spise od spodu.

Umarex Nonivamid 120mg tedy nezavrhuju, jeste uvidim, jestli se nekdy dostanu do SR nebo SRN. V SRN by ale mohl byt problem, na plynovku je tam potreba ZP (resp. jeho obdoba) a nevim, jestli jsou naboje bez tohoto prodejne.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Warthog » 08 kvě 2010 16:43

kebab píše: Jsou podobné potíže také s ostrými náboji?
To bude asi záležet na konkrétním výrobci a provedení. Já osobně čas od času střílím s nějakými zbytky po Wehrmachtu z roku 1943 (9mm Luger) a po pár stovkách zatím žádné selhání. Takže pokud to je od slušného výrobce a člověk neskladuje zrovna v akváriu, neviděl bych v tom problém (i když by mě zajímalo, jak by si vedla munice z roku 1945 a zda by se u ní projevilo tehdejší všeobecné šetření).

Kromě toho existovaly a existují speciální náboje se zvýšenou odolností proti vodě - s těmi se dá bez problémů i potápět.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 09 kvě 2010 10:19

Ještě doplňuji barevnou variabilitu u nonivamidu, je možno vidět na foto výrobců/prodejců, převážně čínských:
ObrázekObrázekObrázek
Takže jako pomletý prášek to je bílý a la sůl, v krystalcích bíle poloprůhledný jako cukr, pozor ale, uvádí se škála barvy od té jakoby bílé až po krémově bílou nebo vůbec krémově žlutou, to je ten poslední obrázek téže chemicky látky ale asi s různými stopovými příměsi.

A jen tak jsme zahlédl, že on se tento syntetický pepř používá do různých léčivých mastí (na původní přírodní produkty můžeme opravdu zapomenout?) a i rovnou v potravinářském průmyslu do jídel :roll:
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 10 kvě 2010 19:44

v tomto videu obránce používá NV 120mg a CS 80mg, a útočník nevypadá že by to měl ustát.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 10 kvě 2010 21:25

Utocnik nevypada, ze by to mel ustat, protoze to neustal :

http://translate.googleusercontent.com/ ... EhQutKzNAA

Toto je otrocky preklad od Googletranslator z madarske plynovkove stranky, ktera test organizovala a realizovala. Je to zajimave cteni, ktere je dnes jiz notoricky zname mezi plynovkari.

Strileli z revolveru Rohm RG89N - zakladni parametry zde:

http://translate.googleusercontent.com/ ... Oe1sJfTM7Q

Recenze zde:

http://translate.googleusercontent.com/ ... Ce8epn25NA

Kazdopadne uz i v tomto vlaknu se (pokud jsem to cetl skutecne tady)se resilo, zda nejsou revolverove naboje silnejsi nez pistolove. Neco by na tom melo byt, pokud si dobre pamatuji zaver diskuse.

Revolver ROHM RG89N by mel byt kvalitni, pozna se to vetsinou podle toho, zda ma dana zbran soucastky z ocele (neni to jedine kriterium! ale oddeli vam zrno od plev). Na strance:

http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/g ... yok.25.php

je krasny seznam zbrani, jichz je daleko vice nez jen ty, ktere jsou dostupne na nasem trhu. Je uzitecne, ze tam jsou technicke udaje. Pozornost venujte zejmena polozce Anyag (pouzity material) - spiáter je zinkova slitina, acél je ocel. Pokud jsou ve zbrani ocelove soucastky, jedna se podle me o pouzitelnou zbran, zbrane ciste ze spiateru budou asi jen vystavky za sklo doma (muj dnes jiz po reklamaci otestovany P29 toto jen potvrzuje) :(
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 11 kvě 2010 11:34

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:07, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 11 kvě 2010 12:22

Ten web je skutecne dobry, i kdyz google casto nedokaze prelozit nektera slova, mnoho slov tam zustane v madarstine a clovek musi hodne lustit. Presto vsak tam nektere pistole, ktere za to stoji maji napsanou vylozene recenzi, to je pripad i Zoraki 914. Ta recenze je pochvalna, vytkli Zoraki jen jedinou vec - kohout v DA rezimu lezi primo na uderniku, hned pod tim je vsak poznamka, ze Zoraki uz dela novou verzi, kde se kohout da zacvaknout nad udernik a tak je noseni patrony v komore bezpecne a zbran nevystreli ani pri padu. Ja tim padem musim mit tu novou verzi, protoze ten kohout takhle presne zacvakavam - tesne nad udernikem.

Rad bych se ale vyjadril k znacce PTB. Poradne jsem totiz nepochopil jeji platnost - ze slov Kebaba hadam, ze se jedna o nejaky Nemecky znackovaci ustav kvality (neco jako punc na sperkach) - opravte me prosim, jestli se pletu. Nerad bych tu obdrzel nejaky konflikt ale zda se mi, ze to nijak extra smerodatne nebude. Zda se mi, ze to je vec, ktera se drzi spise jen v Nemecku, protoze Nemecke pistole PTB vsechny maji, naproti tomu napriklad nase ceske revolvery ALFA, ze kterych jsou na gazpisztoly.hu vylozene nadseni (soudeno podle recenzi), PTB znacky nemaji ani jedna, pritom o jejich kvalite podle me neni sebemensich pochyb. Obsah ocelovych dilu mi prijde daleko smerodatnejsi nez PTB samo o sobe. To PTB jsem totiz nasel temer u vsech pistoli z Nemecka, u jinych nez Nemeckych jsem to nenasel. Prekvapujici pro me je, ze PTB je i u pistoli ze SRN, ktere jsou ze spiáteru:

http://translate.googleusercontent.com/ ... qHw4AwMfug
http://translate.googleusercontent.com/ ... Le0z8nSZuQ
http://translate.googleusercontent.com/ ... vvk_zzSRAA
http://translate.googleusercontent.com/ ... jntxtIIuTw
http://translate.googleusercontent.com/ ... wTVCuXF7Dg

Ale neni naproti tomu u nekterych celoocelovych, ktere z Nemecka nejsou:

http://translate.googleusercontent.com/ ... mg7KjS8omA

Uvedomuji si, ze to neni jen o pouzitem materialu ale rozhodne se mi nezda, ze by PTB neudelala takova ALFA, naproti tomu vsichni "Nemci" i ti ze spiateru ji maji. Proto neberu PTB jako nic absolutne smerodatneho, dokud mi nekdo neukaze, ze mi neco unika :?: Do te doby budu brat PTB jako neco, co kazdy Nemecky vyrobce bezpodminecne potrebuje, aby mel sanci na Nemeckem trhu ale co za hranice Nemecka moc nesaha (proto do toho podle me neinvestue ani ALFA, ktera sousedi s Nemeckem, natoz Zoraki) .... :idea:

Revolver vs. pistole - revolvery se v armade nepouzivaji jak rikal Kebab kvuli vnejsim vlivum, prach, hlina, blato. Armada nema zaruku, ze se bude pohybovat v cistote a vnejsi zivly mohou zaseknout mechanismy v revolveru, ktere otaceji bubinek a natahuji kohout. Pistole takove citlive, ba az hodinove mechanismy nema a navic je uzavrena oproti revolveru. Presto si vsimnete, ze armadni pouzdra na pistole jsou zasadne kozena a zakryvaji celou pistoli, vcetne chlopne pres vrsek. Musi se zajistit co mozna nejlepsi cistota, jinak riskujete nespolehlivost zbrane. Policie naopak se pohybuje po ulicich mesta - pravdepodobnost, ze jim blato nebo cokoliv jineho zanese revolver je smesna, naproti tomu spolehlivost je lepsi nez u pistole a hlavne si myslim, ze roli hraje jednoduchost pouziti - zadne pojistky, zadne natahovani zaveru, proste jen tasit a palit, coz pri faktu, ze radovy policista nema ZP, nechodi trenovat na strelnici (protoze ho k tomu sluzebni prukaz neopravnuje, pistole musi byt na sluzebne v trezoru) a vypali pouhych 20 ran mesicne na staticky cil, se muze velice hodit podle meho nazoru.

Dodatek: Teprve ted jsem si precetl ten odkaz od Kebaba, takze to dopisuji. Recenze na Zoraki z nemeckeho fora vypada velice dobre, vytkl ji jen neco ohledne nikl/chrom provedeni kdesi v zaveru zbrane, coz je ryze kosmetika. Hned pod tim je ale tedy napsano, ze bez PTB se do Nemecka zbran nedoveze, takze proto je to asi nutnost pro vsechny Nemecke zbrane. Tolik asi pro mou otazku, proc maji vsechny Nem. zbrane toto oznaceni ale ostatni jej moc nemivaji.
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 11 kvě 2010 14:01, celkem upraveno 1 x.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět