Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 04 kvě 2010 11:07

Zdravíčko,
prosímvás kolik máte kdo místa v hlavni? Mám 1911ku Umarex a zdá se mi, že je tam těch přepážek a překážek snad půl tuny. Ten kartáček na dýmky mi skrz neproleze. Musím čistit buďto z jedné nebo z druhé strany. Mimo jiné se z toho fajfkošťouru uvolňují drobné chuchvalce, jež pak nelze vyndat. Mám tam nějaké zúžení někde uprostřed nebo co. Máte to někdo taky. Jako dost špatně se to čistí...

Jinak testoval jsem 45 mg NV a popravdě taky jsem nezpozoroval žádný oblak, ale věřím, že to jen není vidět... Plánuji si také udělat videjko...

Pak jsem se tu několik stránek nazpět neúspěšně ptal na olej, takže to zkusím znovu. Zajímá mě jak moc velký význam má čistit/mazat plynovku olejem na zbraně a ne obyčejným...

Děkuji za odpovědi.


UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 04 kvě 2010 12:43

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:04, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 04 kvě 2010 13:46

Pokud mate naboje od jedne a te same firmy, jedny 20mg a jedny 45mg a u tech "papirove slabsich" pozorujete po vystrelu velke oblaky sedeho koure naproti tomu u tech "papirove silnejsich" nevidite nic, domnivam se, ze je zcela prijatelne rict, ze "z hlavne nevyleti absolutne nic". Samozrejme ze technicky to nebude pravda, prakticky vsak ano. Dost dobre nechapu vase asi 3 nemistna oznaceni/poznamky na moje konto. Obzvlaste, kdyz po precteni vaseho prispevku mam dojem, ze na naboje Wadie 45mg mate dost podobny nazor.

Pro cloveka, ktery prijde a toto forum si precte, je to, co jste predvedl se svym protejskem jednoznacne hadka a nevim, co je s tim za problem. A za dalsi - pokud citite potrebu vyjadrit, ze na frekvenci cisteni mate jiny nazor nez ja, tak to prosim udelejte zverejnenim sveho nazoru a nikoliv prostou poznamkou, ze na to "může mít každý svůj osobní názor, který je pro něho ten nejvíc objektivní". Mou informaci o frekvenci cisteni jsem bral z navodu ke zbrani, ktery se domnivam, tam neni pro legraci.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 04 kvě 2010 16:03

Video v tedy v průběhu dnešního večera nahodím.
Pietro.Beretta - když řeknete, technicky z toho něco líta ale prakticky ne, tak si dost protiřečíte. Z hlavně prostě něco lítá a to že to nevidíte pouhým okem neznamená, že ne. Nicméně večer se přesvědšíte sám. Podle toho co tady ale píšete to bude jen zlomek toho co líta z 20mg NV, ale nemůžete říct absolutně nic. Já navíc taky mluvil o Superpepper, o flashpepper jsem psal, že se zasekávají. (a máte pravdu, že extrémě zasírají zbraň).

K tomu výběru zbraně jsem se vyjádřil nepřesně. Na mysli jsem měl, že mi toto fórum pomohlo vůbec v tom, že jsem si plynovou pistoli koupil.
A proč ekol jackal dual? Miluju klasickou siluetu Beretty 92 a dost mě zlákala funkce full-out. (teď, ale spíše lituju, že jsem nekoupil jen single)
A Ekol Viper 6,5" je prostě nekompromisní. Mám rád velké zbraně.
Co se nošení týče tak s ekolem není problém.. nosím ho bez pouzdra za pasem a už jsem si na tu tíhu zvykl, takže mi občas příjde že jí ani nemám. U Viperu to bude asi horší i když je o třetinu lehčí.

A ještě k čištění: čistit určitě po každém použití nebo zhruba po měsíci a půl nepoužívání. čištěním nic nezkazíte. Spíš naopak. Jen to chce asi vychytat s tím olejem.. správnou dávku atd...
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 04 kvě 2010 16:39

Dobra, s nadsazkou typu "absolutne nic" jsem tedy neuspel, zformuluji to presne. Naboje 45mg NV od Wadie patrne spatne vymetaji pepr, hodne jej zustane ve zbrani a pouhym okem je jen stezi pozorovatelny oblak ucinne latky pred hlavni na rozdil od 20mg, kde je videt jeji velky oblak.

Technicky z toho leta podle me nejaky plamen a asi i spaliny, prakticky jsem vsak myslel spise to, ze ucina latka z toho neleta, abychom si tedy konecne rozumeli. Urcite se da namitnout, ze alespon nejaka cast te latky letet musi, to je pravda, to asi leta, nicmene jak rikate, bude to jen zlomek toho, co dostanete od 20mg Wadie.

Presto, ze jsem se mozna vyjadril nepresne ci nesrozumitelne, poznamky od Kebaba povazuji stale za neopodstatnene.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 04 kvě 2010 19:24

tady je to slíbené video, prvních 5 nábojů je slepých a zbylé sou superpepper 45mg NV a Flashpepper 30mg NV po jednom na střídačku.
Jak říkám, očima neni vidět nic, ale na videu je zřejmý, že z hlavně nějaký "oblak" vyjde.

AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 04 kvě 2010 19:34

Video jsem shledl. Naboje flashpepper tedy asi z hlediska zaseku nebudou to prave. Navic jsem tam neregistroval zadny zablesk, ktery by na Flashi mel byt.

Muzu se jeste zeptat, proc ted vlastne litujete, ze jste nekoupil semi-automat? Jackal Dual take strili poloautomaticky nebo ne? Spise by se zdalo, ze kdyz uz, tak uz i s moznosti automatu?

Schvalne si zkusim do mobilu natocit vystrel z 45mg Wadie a presvedcit se, jestli z toho opravdu neco vyleti. I kdyby ano, tak se k temto nabojum uz jako k obrannym patronam nevratim. Zustanu u sve kombinace, protoze tak ci tak to vymeta mnohonasobne lepe.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 04 kvě 2010 19:59

Né že bych té koupě až tak litoval, ale z hlediska praktičnosti klasický firat magnum lepší. Já zase tolik peněz na střílení v automatu nemám takže to nakonec až tak moc nevyužiju. A hlavně jackal dual má pojistku na přepínači druhu střelby a to je hrozně neprakticky.

Já schválně skusím koupit ty 20mg a taky je natočit. Schválně jaký bude na videu rozdíl.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 04 kvě 2010 20:41

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:04, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 04 kvě 2010 21:13

Pozn. Prejmu tedy mistni zvyk tykani.

Kebabe, kdyz ti pripada, ze veta "Na hadku mezi pany Orici a Kebab mam sice nejednostranny nazor ale na druhou stranu vlastnim Ekol a valnou zkusenost s nim nemam." je obouvani se do tebe, pak je neco velice v neporadku! Tim spis, kdyz vesmes davam ohledne Ekolu za pravdu tobe! Pokud se se mnou nebudes bavit, uvitam to, protoze mi pripada, ze mas az prilis ostre vnimani vet, ve kterych zazni tvoje jmeno, rovnez jsem se ani v nejmensim nesnazil byt vtipny, jen jsem se na neco ptal Andre.Doktor. Ta veta nebyla mirena proti tobe, jen jsem uvadel, ze na ni nemam nazor, ktery by dal za pravdu ani jednomu z vas! Popravde se prestavam divit, ze jste se s Orici tak hadali, pokud byl jen z poloviny tak nedutklivy jako jsi ty, bylo to vic nez nevyhnutelne.

Rovnez jsem nikdy nevyrkl, ze by v naboji 45mg nebyl ten pepr, jen se mi zda, ze je ten naboj asi nejakym zpusobem (zduraznuji, ze nevim jakym - nejsem balistik) spatne udelany, protoze ostatni naboje vymetaji dobre a ve zbrani nic nezustava. Z toho usuzuji, ze neni problem ve zbrani ale v naboji. Delaji mi to obe pistole, jak Ekol tak Zoraki. V pistoli to asi nebude.

Poznamka ohledne prachove naplne - ptal jsem se na to znameho puskare. Konkretne jsem se ptal, proc pri strelbe naboji Sellier&Bellot nevidim zadny zablesk (jen v noci) a pri strelbe naboji Umarex vidim velky plamen vychazejici z pistole. Rikal, ze pry to je dano rychlosti horeni toho prachu. Pomaly prach dela zablesky, protoze nestihne kompletne shoret nez vyleti z hlavne. Rychly prach shori jeste pri ceste z nabojnice a z hlavne uplne, proto ven uz leti v nehorici a tudiz nesvitici podobe.

Posledni poznamka ke Kebabovi. Kdyz uz tu tedy do me vrtas za to, ze s nadsazkou rikam, ze mi z hlavne nic neleta, bud tak laskav a zachovej svoji duslednost vykladu. Protoze mi tady ted (lidove receno) cpes neco, co jsem nerekl. Viz druhy odstavec tohoto prispevku.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 04 kvě 2010 22:17

Pietro.Beretta: jak jsem se obával a napsal. Je pro mne zbytečné s tebou diskutovat. Když zjevně je pod tvojí rozlišovací schopností poznat, co byla/je výměna názorů a co byla/je hádka. Já se k hádce s nickem Orici zde nesnížil, jen více důsledněji uváděl názory nějak podložené ... a především a také musel vyvracet a upozornit na velmi nekorektní podpásovku tj. nálepkování druhé strany tj. mé osoby a ve smyslu, že jsem jaksi prý protiturecky zaměřený: čímž jsem měl být ze zdejší diskuze a asi tak na morální úrovni vraha a v některých očích majitelů tureckých plynovek do budoucna a na věky věků vyloučen, že :wink:
Ano, tvé bezdůvodné obutí se do mne a už po delším čase po uklidnění beru od tebe jako podivnou provokaci. Chtěl jsi být vtipný za každou cenu, tak se ti to opravdu povedlo a na můj účet. Obracím list a tímto končím, nebudu tady stejnou "chybu" opakovat po druhé a s tebou.
Přeji proto pěkný večer a radost/radosti ze zdejšího téma a vyřešení problémů s náboji/plynovkou :D
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 kvě 2010 12:48

Na toto nebudu reagovat nijak jinak nez nasledovne. Jsem velice rad, ze se mnou nebudes dal komunikovat, ja udelam totez, protoze mi prijde, ze s takovymi jako ty je absolutni ztrata energie se bavit. A jsem vdecny za to, ze to vidis stejne, protoze aspon bude od tebe pokoj. Nicmene potrebuji zduraznit jednu vec, ty me absolutne nezajimas stejne jako jsi me nezajimal, kdyz jsem v pon kvě 03, 2010 5:24 pm psal svuj prispevek. Zadne obouvani ani nic jineho v tom nikdy nebylo, neni a nebude, takze nejake reakce podobne te, kterou jsi predvedl prosim uz neplod, budou totiz neopodstatnene stejne jako byla tato. Timto koncim veskere reakce na tvou osobu. Absolutni ignorace a pokud mozno ani necteni tvych prispevku mi prijde jako nejzarucenejsi cesta, jak nebyt tvou paranoiou a nedutklivosti otraven od diskutovani na tomto foru.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 05 kvě 2010 13:18

hele vy dva jste trochu trapný. Uz si tu nejakou dobu píšete že na sebe nebudete reagovat, ale každý z vás musí mít poslední slovo a musí se pořád trapně obhajovat.. děláte tu ze sebe pro ostatní blbečky a jste pro smích.. tak aby se tu mluvilo zase o plynových pistolích, budu mít poslední slovo já.. chovejte se jako dospěláci sakra!
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 06 kvě 2010 23:06

Jak jsem již psal o několik stránek předem, mám stejné zkušenosti s pepřovými náboji 45mg Wadie - z pohledu střelce nebylo po výstřelu nic vidět, za to při čištění a ještě několik týdnů poté jsem si "užíval". Hádat se o slovíčka nemá smysl (jestli vyletí málo, nic, něco..), jde nám přece o to zjistit, jestli s tím co máme se dá bránit nebo ne. Bohužel to asi opravdu zjistíme teprve až k tomu dojde. Co mě osobně znepokojuje je fakt, že na patronách PV 45mg Wadie je psáno, že jsou určená proti zvířatům. Výrobce tudíž neručí za účinek na lidech. Vezmu-li třeba psa, který má čich několikanásobně silnější než člověk, pak rozptýlení látky v ovzduší by mělo stačit na jeho vyřazení. Člověk ale takový čich nemá a tak se naskýtá otázka, zda se nesnažíme o nemožné. Na CS patronách a PV 120mg nápis o zvířatech není :D
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 07 kvě 2010 01:02

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:05, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět