Prosvihnuti terminu prodlouzeni ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tom01

Prošvihnutí termínu prodloužení ZP

Příspěvek od Tom01 » 16 čer 2009 09:14

Zdravím,
stala se mi politovaníhodná hloupost - zapomněl jsem, že mi letos končí ZP (nenosím ho u sebe, letos jsem ještě nebyl střílet... prostě to letí).
Z policie mi přišlo upozornění, že bych si ho měl prodloužit, jenže přišlo víc jak týden po jeho propadnutí. Hned jsem šel na lék. prohlidku a v nejbližším možném termínu na policii s žádostí o prodloužení. Protože tam jsou pro veřejnost 2x týdně, tak to bylo to 11-tý prac. den po ukončení platnosti ZP.
Snažil jsem se hájit tím, že mi "výzva" od nich přišla pozdě - byl jsem ale odkázán do patřičných mezí tím, že to není jejich povinnost. Navíc že jsem vlastně už udělal přestupek proti zákonu (zatím nevím jestli ho budou nějak řešit).
ZP i zbraň mi odebrali a nekompromisně vyžadují nové zkoušky pro ZP. Pokud je neudělám do 2 měsíců (tedy třeba nezvládnu napoprvé test), budu muset zbraň prodat.

Chci se zeptat jaké s tím máte případně zkušenosti a jestli je tento postup pro prodloužení / obnovení ZP opravdu jediný možný.


PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 16 čer 2009 09:38

Kolega voják byl v době termínu ukončení platnosti ZP na dlouhodobé zahraniční misi a taky musí opakovat zkoušky.
Zbraň nemusíš prodat, můžeš dát dočasně do úschovy k puškaři nebo převést na známého s ZP.
Mushroom
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2009 23:03

Příspěvek od Mushroom » 16 čer 2009 23:03

Ještě existuje "úschova" na PČR. Taky jsem loni prošvihl 2 měsíce před koncem platnosti požádat o nový a byl jsem důrazně upozorněn, že to není v pořádku. Naštěstí jsem stihl všechny dokumenty předat včas (před propadnutím starého ZP) a oni stihli vyřídit nový (opět před propadnutím starého).
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 17 čer 2009 10:09

Tak tehle úschově se u nás brání (nemají to za povinnost) a rovnou ti dají seznam oprávněných v okolí - samozřejmě placených.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 17 čer 2009 21:43

A pozor na to - ten přestupek, pokud ho budou řešit, což asi budou (tvůj místně příslušný úřad). Nevykecáš se z toho, dostaneš nějakou pokutu, ale máš to v evidenci. Pokud bys to proved ještě jednou, tak už ZP nemusíš dostat, protože nebudeš spolehlivej - opakovaný přestupek na úseku zbraní a střeliva.
A to s tím, že nemají povinnost je pravda, musíš si to bohužel hlídat sám.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 18 čer 2009 01:16

Mimochodem jak je to s dobou, po kterou ti můžou přestupek otloukat o hlavu? Rok ne?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 18 čer 2009 07:34

Obávám se, že tak jednoduché to není - pak by to nemělo smysl. Zkusím to zjistit
Edit - tak ze zákona se přestupek v papíru eviduje 5 let na místním úřadě, pak se to posílá k archivaci někam na magistrát. Důležité je, že inspektorát pro ZSVD dostává z přestupků echo, že to bylo řešeno a eviduje si to zřejmě sám - asi to dá do záznamů a pokud se to tam objeví opakovaně, nemusí ZP vydat. Víc nevím, protože do činností PČR už nevidím.
gustav.makovec
Příspěvky: 13
Registrován: 11 črc 2009 15:27

bohužel....

Příspěvek od gustav.makovec » 18 črc 2009 00:07

bohužel nejste sám, i já debil vlastnící zbraně od svých 18 let jsem to po dvaceti letech s čistým štítem prošvihl...skleróza... Stihl jsem to do 10 dnů sypajíce si popel na hlavu odevzdat,vypsat žádost,lékař,no a zopakovat si zkoušku.Poctivě se každý večer učil aspoň hoďku testy,páč to bylo diametrálně odlišné od poslední zkoušky, nové a náročnější...Ale za blbost se platí a jak se říká,vše zlé je k něčemu dobré.Stejně jako ,,referentské zkoušky´´ pro používání služebních vozidel co 2 roky, aspoň mě to probralo z letargie a člověk si aspoň nějaký čas dává majzla...No a taky bacha na potvrzení od lékaře v polovině platnosti ZP pro některé...
GM
PS: a levné to taky není, doktor,zkoušky,za každou skupinu..,stálo mě to cca 4.000 CZK i s benálem... to je celkem dost nébojů, co by se dalo prostřílet , pravda... Musím ještě podotknout : setkal jsem se při řešení svého fakt problému s velice solidním a vstřícným jednání policisty z odd.zbraní. :D
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Prošvihnutí termínu prodloužení ZP

Příspěvek od cvicubis » 19 bře 2010 15:35

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak je to s prodloužením platnosti zbrojáku? Je nutno při prodloužení platnosti ZP na policii donést všecky zbraně které vlastním ?
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: Prošvihnutí termínu prodloužení ZP

Příspěvek od selag » 19 bře 2010 15:41

Většinou to vyžadují. je to jediná možnost kdy tě můžou kontrolovat :-)
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Prošvihnutí termínu prodloužení ZP

Příspěvek od cvicubis » 28 dub 2010 12:00

Kdy nejdříve a kdy nejpozději od konce platnosti stávajícího ZP lze požádat o vydání nového ?
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Prošvihnutí termínu prodloužení ZP

Příspěvek od Joezbrna » 28 dub 2010 12:59

Seš línej prolistovat zákon? :roll: Odstavec 3:
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p24

selag: není to tak úplně přesné, dle §29 e) jsi povinen předložit zbraně ke kontrole na vyzvání tj. kdykoliv. Někdy Tě vyzvou při vzdání nového ZP (když už si Tě lustrujou), ale údajně to není pravidlem, spíše záleží od oddělení, ev. nálady policisty.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Odpovědět