Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 25 dub 2010 14:38

Teddis: Mate pravdu, pri opravdu blizkem zkoumani je tam videt mirne zvednuti nabojove komory. Nicmene ta mezera, ktera mezi jednoduchou prepazkou a tim zvednutim je, je porad velice velka. Bez blizkeho prozkoumani tezko postrehnutelna. O mnoho vetsi nez u ostatnichplynovek, ktere jsem videl. Napriklad ten muj Ekol ma mezeru opravdu malickou, Zoraki ma v porovnani s tim v podstate volne pruchodnou hlaven. Vase slova labyrint jsou to, cemu by anglicane rekli "overkill". Jinak ale konstrukce Zorakiho hlavne nabizi neviditelnou prepazku pro utocnika, to je v porovnani s ostatnimi modely plynovek nebyvala vec.

Faktem ale je, ze to pomaha vasi teorii o tom, ze 914 neni na gumu. Pokud ovsem neni jen vymenena hlaven u modelu na plyn aby se umoznila funkce blowbacku u plynoveho naboje.


ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
sirbobo
Příspěvky: 18
Registrován: 30 lis 2009 10:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sirbobo » 27 dub 2010 20:15

Zdravím, tak jsem nechtěně otestoval 45mg náboj Wadie s Nonivamid.
Nešlo mě to to přímo do ksichtu, ale asi půl metru vedle.
Nějak jsem zamachroval a po vystřílení (v lese a poli) 8 ks akustik mě zůstaly 4 pepřovky v zásobníku (jedna v komoře), po vyndání zásobníku a po ráně jistoty vyšla rána - holt nováček ťuňta.
Nic moc jsem necítil, jen jsem trochu slzel a kýchal a po návratu domů a počátku čištění zbraně jsem cítil jen asi 3 min pálení v prsou.
Proto se ptám, má ten pepřák také nějakou záruční dobu?
Na krabičce jsem nic nenašel. B
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 27 dub 2010 20:55

Hezka nehoda hned takhle na zacatku kariery :)

Inu peprove naboje maji take svoji zarucni dobu, je to ovsem na krabicce napsano v Nemcine a v Anlictine. Zepredu v prave polovine krabicky (bavime se o nabojich Wadie) je napsano v druhe polovine toho maleho textu: " Active agent: Nonivamide, 45mg pepper per cartridge - extra strong - May cause damage to health if used at a range of less than 1m. Keep out of reach of children. Usable until 12/2015 Made in Germany"

Jinak ale jak jsem zde psal a nekteri se mnou souhlasili, naboje Wadie 45mg se zdaji byt pofidernimi. Ja osobne jsem nikdy nevidel vyjit nic a jen jsem pak musel cistit pistoli o mnoho dukladneji, protoze tyto naboje ji seredne zanaseji krystalky toho pepre. Naboje 20mg Wadie ovsem vytvareji hezke oblaky plynu, ktery ma velky paralizujici potencial. Jednou jsem s tim plynem prisel do styku, prosel jsem jeho oblakem (az par vterin po vystrelu, kdyz oblak jiz nebyl viditelny pouhym okem) a uzil jsem si svoje. Pritom jsem nemohl chytit vice nez 1% te latky do oci. Domnivam se, ze primy zasah timto plynem vas vyradi na nekolik minut zcela spolehlive. Zvraceni by me rozhodne neprekvapilo a uprimne receno, lidem s dychacim onemocnenim bych to uz vubec nepral! Kdyby se udusili, nedivil bych se. Jinak prakticke zkusenosti lidi s plynovou pistoli to jen potvrzuji, jak zde psalo nekolik lidi i v tomto vlaknu.

Osobne jsem jiz 2x vyhodil pres 200 korun za krabicku Wadie NV 45mg a uz to nikdy neudelam, prestoze mi je ve vsech 3 obchodech, ktere znam porad nuti. Naboje Umarex CS 80mg vas nezklamou, oblak je velky a latka je sice CS (tedy papirove slabsi) nicmene take ucinna. Osobne, jak jsem zde jiz psal spoleham na kombinaci Umarex 80mg CS + Wadie 20mg NV v pomeru 1:1 v zasobniku.

Venoval jsem znacnou cast sveho volneho casu abych precetl toto vlakno, nektere pasaze byly vice nez zabavne. Presto bych se rad zeptal pana Jozefa Hosmanka na jeho zkusenosti s pouzitim plynove pistole. Psal, ze jiz mnohokrat (tusim, ze 12x) ji musel pouzit z toho 2x proti cloveku. Mohl byste prosim napsat jak to na utocnika (nebo i ty utocici psy) presne pusobilo? Jaky byl ucinek zbrane, jake povetrnostni podminky, kolik jste vypalil ran - proste vse, co by nas, kteri jsme to nastesti jeste pri obrane nepouzili, mohlo zajimat....
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 28 dub 2010 07:33

Jedna technická. Plynovku nosím jen o víkendu, když jdu do džungle(města), pak celý týden leží v šupliku a v zásobníku mám 9 nábojů. Myslíte, že to chce vždy vyhodit náboje, aby se neničila pružina.
Snažil jsem se to kompenzovat, tím že mám naládováno jen 9 z max 14-ti nábojů , aby tlak na pružinku nebyl největší.
Co vy na to :?:
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
Kafak747
Příspěvky: 98
Registrován: 21 led 2010 17:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kafak747 » 28 dub 2010 14:20

Já bych ty náboje teda raději vyndal. Pružina jinak ztratí tuhost. A to neplatí jen u plynovky.
Na hrubý pytel hrubá záplata!
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 28 dub 2010 14:26

Pokud mate revolver, je vse v poradku ale u pistole by mel zasobnik byt vyprazdnen, pokud pistoli mate ulozenou doma. Jde o to, ze ta pruzina potrebuje cas na to aby si "odpocinula", pokud by byla neustale stlacena, zacne se prizpusobovat a zasobnik muze spatne fungovat.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 28 dub 2010 15:39

No taky mi to nedalo spát, takže odteď, po víkendu náboje ze zásobníku alou ven :wink:
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 28 dub 2010 18:06

Jak jsem psal ,měl jsem KORU BRNO 2,5" tak vám popíšu jeji první použití.Po jejím zakoupení jsem ji otestoval co a jak funguvalo (tehdy jsem to kupoval spíš na zábavu). K obraně jsem ji začal nosit později na turystiku k vůli otravným psům.Náboje jsem sehnal CS tuším 20mg ,jiné ještě tehdy nebyly tolik k máni jak teď.No a účinek jsem otestoval, když mě prohnal kříženec vlčáka (taková vesnická bestije). Po přetahovaní se o batoh se mi podařilo vyndat pistoli z pouzdra (poctivé skryté nošení) a dvakrát vystřelit .K mému úděsu se nic nestalo, pes uskočil ,parkrát frknul a šel po mně ,tak jsem vystřílel poslední 4 náboje.Potom se asi spíš leknul a konečně utekl.Po této zkušenosti jsem s otcem (byl myslivec) probral situaci a na jeho radu jsem nabíjel 2 náboje poplašné a 4 plynové.Ono ty CS náboje na zvířata moc neučinkovaly (taky se divil co je to za zázrak, když jsem to dotáhl domů) a spíš je plašil rámus poplašných nábojů. Pistoli jsem začal podle situace nosit buď v pouzdře nebo v ruce a schovanou v kapse bundy.No a na borce je CS učinné ,ale tam jsem to moc neřešil prostě prásk a pryč!!!Zoraki 914 teď nabíjím stejně 2 poplašné náboje a 12 CS,NN jeden poplašný náboj mám nabitý v nábojové komoře.A při použití plynovky počasí moc ani nerozhoduje ,ale samotné zvládnuti situace je důležité. :)
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 28 dub 2010 18:34

No tak pokud byly naboje pouhych 20mg CS, to je opravdu k nevire. Dnes naboj CS ktery nema alespon ctyrnasobek tehle hodnoty je prakticky bezcenny. Je videt ten obrovsky rozdil, kdyz vam uzivatel tohoto fora (uz si nevzpominam na jmeno) napise, ze vypali jeden jediny naboj s Nonivamidem do obliceje a utocnik se zkaci a pozvraci a je totalne nepouzitelny... Nechapu, proc kdyz uz prodavali tenkrat plynovky, tak neprodavali take pouzitelnou munici.

PS: Kazdopadne dekuji Jozefovi za odpoved na mou otazku.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 28 dub 2010 19:00

Ono to do prodeje šlo postupně, byla to spíše pro malé prodejce zbraní okrajová záležitost nevým jak to bylo jinde (posuzuji z mého hlediska v okolí byly 3 prodejny, kde se dalo jakž tak něco koupit).Dlouho to byly zbraně na ZP (paradoksně byly perkusné revolvery na volno 18+).
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 28 dub 2010 23:21

Jozef Hosmanek: Prochazel jsem vase videa na Youtube.com a vypadate, ze mate celkem slusnou sbirku zbrani. Videl jsem tam Alfa .22 flobert 6 palcu, Zoraki 914 cerny lesk, Zoraki 914 auto Titan, Umarex Walther PP cernou.......mate jeste nejake jine?

Jak hodnotite ty plynovky z hlediska kvality, spolehlivosti a praktickeho uziti? Ktera investice podle vas byla nejlepsi koupe? Kolik ran mate se kterou tou zbrani nastrileno?
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 03 kvě 2010 16:20

Už dlouho si čtu toto fórum a musím říct, že mi pomoho jak ve výběru plynové zbraně tak i vůbec k tomu, že jsem si plynovku pořídil. Chci se ale vyjádřit k nedávno probíraným nábojům NV 45mg. Já jsem si koupil krabku těchto 45mg anti-animal nábojů + krabku FlashPepper (tuším 30mg). Při testování výstřelů mě jako některé z vás překvapilo, že z hlavně nejde žádný oblak. Střelbu jsem si ale natáčel a při přehrávání videa jsem zjistil, že při střelbě obou těchto nábojů z hlavně vyletí poměrně velký oblak kouře (je to zhruba 1.5 - 2m před hlavní, na konci má průměr cca půl, až třičtvrtě metru). Nevím kolik z vás si výstřely natáčí, ale mohlo by to vyvrátit mýty, že 45mg NV náboje jsou k ničemu. Jeslti budete chtít, tak sem to video můžu nahodit, abyste si udělali obrázek.

Jinak na druhou stranu musím říct, že FlashPepper náboje jsou úplně k ničemu, nevím čím to je, ale 80% těto nábojů se mi po výstřelů zasekne ve výfuku.... když už, tak bych koupil jen Flash, bez NV.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 03 kvě 2010 17:57

Video určitě uvítáme :idea:
Atak Zoraki 914 9mm
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 03 kvě 2010 18:24

Ne, vystrely si nenatacim, na druhou stranu bych si vsimnul, ze z hlavne neco vyletelo. Jsem si opravdu jisty, ze z hlavne nevyleti absolutne nic. Navic opravdu znacna cast pepre zustane ve zbrani, coz ostatni naboje nedelaji. Take navic jsem nehovoril o Flashpepper ale o Suprapfeffer. Flashpepper jak hadam z nazvu bude mit i primes magnesia, ktere vytvori ten zablesk, ktery je u naboju "flash" typicky. Tyto naboje ale rovnez velice hodne zanasi zbran.

Rad bych se zeptal ale pana Andre.Doktor, ktery tvrdi, ze ho zdejsi forum navedlo i na konkretni typ zbrane, proc zvolil prave Ekol Jackal Dual a Viper 6.5" a na jaky ucel je ma? Na bezne noseni se mi zdaji az prilis velke obe 2 a o Ekolu tu snad krome dvou lidi nepadlo nic moc dobreho. Na hadku mezi pany Orici a Kebab mam sice nejednostranny nazor ale na druhou stranu vlastnim Ekol a valnou zkusenost s nim nemam.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 04 kvě 2010 11:00

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:04, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět