Vybusne Diaboly

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
caja008
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2010 18:35

Výbušné Diaboly

Příspěvek od caja008 » 09 dub 2010 18:41

Zdravim
Chci se zeptat co si myslíte o výbušných diabolách.
Nějaké jsem viděl na Diabolkách.cz ale většinou jsem z Ruska nebo číny.
Pak jsem někde na Internetu viděl jak se výbušné diaboly vyráběj. Ale byl to velice primitivní návod a spočíval v tom že se iabolka strčila obráceně do hlavně s jakousi Směsíí..
Chci se zeptat jestli nevíte jak se vyrábějí tyto výbušné diaboly nějakým rozumným spůsobem a aby tam pasovaly normálně a ne opačne nebo nak tak.
Děkuji.. :)


Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od vendous » 09 dub 2010 20:40

A nechceš si to tady nejdřív přečíst?
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
caja008
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2010 18:35

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od caja008 » 09 dub 2010 21:28

Ja jsem to cetl.. Skoro celé.
Párkrát se tu o nich zminujete.. Ale to jsou ty ruský plastový
Já se ptám jestli máte někdo skušenosti s výrobou doma.. :)
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od ricci35 » 09 dub 2010 21:32

Na youtube máš návody jak na to.
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
punek
Příspěvky: 25
Registrován: 21 dub 2010 13:35

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od punek » 26 dub 2010 09:37

No to je, ale z coho vyrobit napln? Nemate nejaky recept? Na youtube to vyraba zo zapaliek atd... Nieco ine?
barisoft
Příspěvky: 42
Registrován: 08 dub 2008 17:17

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od barisoft » 26 dub 2010 10:04

Tak na youtube toho je celkem dost, ale moc ti to nedoporučuji. Za prvé je problém něco vyrobit, pokud nejsi chemik a pokud nemáš čisté suroviny a za druhé pak to nacpat do diabolky tak aby byla dodržená hustota pro explozi při nárazu. Zkoušel jsem HMTD a problém byl, že to někdy bouchlo už při výstřelu, pokud ne tak efekt nic moc, asi jako ty kvintory. Návod dávat nebudu na netu si to najdeš ale pokud chceš mít všechny prsty na rukou tak se do toho nepouštěj!!! Můžeš taky zkusit třeba střelnou bavlnu - ta je citlivá na náraz, ale silně pochybuju že ti vůbec vyletí z laufu - exploduje hned při výstřelu vzhledem k přetížení, které na diabolku působí.
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pepan012345 » 26 dub 2010 10:26

Pánové, na střelnou bavlnu zapomeňte. ve většině případech se vám stejně nepodaří vyrobit takovou nitrocelulozu, která je skutečně střelná bavlna a pak také, pokud se vám ji podaří vyrobit, těžko z ní vytlačíte zbytkové množství vody, aby byla dostatěčně citlivá. Navíc by bylo nutno ji do diabolky zalisovat opravdu vysokým tlakem. Pro tyto účely jako jsou výbušný diabolky a podobně jsou potřeba třaskaviny. Zmiňovaný HMTD vhodné není podobně jako jiný peroxidy. U HMTD může docházet k odpálení už v hlavni, ale to ne zrychlením diaboly (HMTD je velice lehký a není zas tak citlivý a zrychlení cca 0,4m, ale teplotou, navíc HMTD se dost teplem degraduje, rozkládá se. Kvintory používají klasickou kapslikovou směs chlorečnan, surma, fosfor. Na výrobu domácích výbušných diabolek se osvadčuje plnění klasickými flashovými prachy (Al, KCLO4, surma, síra)-všechno suroviny koupitelné zcela běžně. Směs je dostatečně citlivá k nárazu a zvukově lepší než HMTD. Nejslepší ovšem je azid stříbrný, má vysokou akceleraci detonace a jeho vznícení v hlavni rozhodně nehrozí. Když přidáte trochu pentritu do onoho azidu, budou diabolky nejen třaskavé, ale už i trochu více trhavé.... Nikoho nenavádím, aby jste mě zase nesmazali, že někomu vnucuju postupy, jak si vyrábět doma bomby, jen chci věci uvádět na pravou míru a informace, které jsem poskytl, jsou víceméně obecné, nekonkrétní, tak mi neadávejte přpadně jen pište SZ...
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Kubajzz » 26 dub 2010 11:25

Jinými slovy, i když se všechno povede, tak ten výsledek stejně nestojí zato. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pepan012345 » 26 dub 2010 13:21

Takhle, já tak já jsem tak od 10ti let vyráběl výbušný diabolky. nejdřív jsem musel mírně převrtat klasickou diabolku a trochu ji vydlabat a zvětšit vevnitř dutinu, aby se tam taky něco vešlo. Nejdřív klasickou sirkovou směsí jsem to plnil, pak už jsem si obstarával lepší věci. Nicméně musím říct, že jsem zkoušel nedávno azid+PETN v 4,5diabolách norica killer (to je vlastně jen dutý váleček s profilovaným dýnkem a je to jako dělaný na to, aby to člověk něčím naplnil. Naplníte směsí a zelepíte tenkou vtstvičkou vteřiňáku, nebo epoxytmelu. Nabijete zalepenou stranou popředu a to už opravdu dělá ráno, no. V 5,5ce by to bylo ještě lepší. Jinak, pokud je někdo zklamán z těch ruskejch diabolek kvintor tak se mu moc nedivím, ale uvědomte si, že tam je nula, nula prd třaskavý slože a navíc, když to vystřelíte z 16J vzduchovky, tak se efekt výbuchu popře několikanásobně vyšší dopadovou energií střely, než má samotná exploze. Mě, pokud jsem používal "kvintoráckou" směs do výbušných diabolek, nejvíc osvědčilo střílet je z flusbroka, nebo z dětských vzduchovek, je to přecijen jen pro zábavnou střelbu, o to si to zkusit a pak vzpomínat, že to prostě jde, že to funguje... Ale jak říkám, nirica killer jsou přímo polotovary jako dělaný na výrobu výbušných diabolek.

Co je pro mě ale momentálně velkým lákadlem, je výroba světelných diabolek. Taková diabolka naplněná taveninou sorbitu, chlorečnnu a práškového titanu by se bez problémů mohla v hlavni třením zažehnout a pak v důsledku toho, že směs je kompaktní, není prášková,ale ztuhlá tavenina, by odhořívala po vrstvách podobně jako stopkové slože nebo zrna TPH v rak. motorech a po dobu letu by mohla zanechávat světelnou čáru. Nezkoušel ještě nikdo? U experimentátorů, kteří mají ty převrtaný vzduchny na poplašku+brok by se zážehem nebyl už vůbec problém.
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
OlinKOKON
Příspěvky: 100
Registrován: 29 dub 2009 11:18

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od OlinKOKON » 26 dub 2010 13:30

Teda Pepane ať u vás nehoří stohy! :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Kubajzz » 26 dub 2010 14:35

No ta hlaveň si bude chrochtat blahem. :wink:

U těch výbušných střel je především problém, že tam prd vejde. A to je problém, aby to mělo jakžtakž účinek třeba i u .50 BMG, což je projektil asi 100x větší než diabolka. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pepan012345 » 26 dub 2010 15:06

samozřejmě na tyhle hec experimenty to chce mít nějakou tomu adekvátní starou mrchu, já bych to taky nestrčil do ničeho novýho... Jinak, že se tam málo vejde.. to je pravda,ale u takových 5,5už se vejde cca tolik, jako je v dělobuchu pikolik (takový ty žlutý korzáři) a to už je slušné. A jak říkám, taky záleží na druhu třaskaviny. Ale nepopírám, že to jsou prostě jen šmrdlátka na zábavu.. Podobně jako když, nevím, jestli znáte, se nahřejen kamínek do zapalovače (to je slitina ceru a železa). ten se nafoukne, zvětší svůj průměr cca na 4mm, rozsvítí se do běla pak tento když vystřelíte z flusbroka, máte krásnej jiskřící chvost, tak 15m dlouhej. U vohně, když není už večer co dělat, atk je to mooc dobrá zábava, to mi věřte... A hlavně nic nehrozí, že by vás popálilo, nebo vám bouchlo do kzichtu.. Jednu dobu se u nás vyskytovali rovněž tzv. americké prskavky, které narozdíl od klasických obsahovali i podíl chlorečnanu (namísto jen dusičnanu baria a strocia) a tyto prskavky byly velmi citlivé na tření a hořeli i bez přístupu vzduchu. V amrice se z nich ale vyráběly tzv. sparklebomb, tak je tam už vyměnily za klasické. No a tyto americké prskavky když se nařezali na malé válečky, tak měli průměr krásných 4,5mm, čili do vzduchovky krásně šly a při výstřelu to byly mooc pěkný svítivky...
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od Kubajzz » 26 dub 2010 15:31

K prskavkám jsme vždycky přidrátovali poplašku, ten holý konec se zahnul jako hák, pak se to zapálilo a hodilo na strom, ten hák se zachytl větve a když to dohořelo, tak to bouchlo. Tedy v ideálním případě.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
H@nz
Příspěvky: 255
Registrován: 26 říj 2008 09:53

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od H@nz » 26 dub 2010 21:11

Pěkné pěkné příspěvky :) Taky mám své zkušenosti s třaskavinami, konkrétně diperoxoacetonem (údajně pěkná mrcha ale u mě byl stabilní) ale do vzduchovky bych to asi neládoval - exploduje určitě už při výstřelu (teplotou) a dostanete nadzvukovou diabolu (brok). Dle mě je to k ničemu protože diabolka ztratí přesnost při tak vysoké rychlosti (zkušenosti lidí odtud z fora) a možná ten brok by ušel do určité vzdálenosti. Jinak podstata mého příspěvku - HMTD ani jiné peroxidy jako výbušné diabolky fungovat nebudou. A za sebe říkám výbušné diabolky - akorát hračička bez hlubšího významu, nicméně kdo si hraje nezlobí :)
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výbušné Diaboly

Příspěvek od pepan012345 » 27 dub 2010 09:49

U diperixidu jde o to, jakou koncetraci H2O2 použiješ a jaký katalyzátor, jestli sírovku, nebo solnou, ale vždy společně s deperoxidem vzniká i triperoxid a cyklický triperoxid + monoperoxid. Ten monoperoxid je nejmémě stabilní a krystaluje v hrubších zrnech. Tyto se dávali jako překvápko kamarádům do cigaret. Když jsme u spojení výbušniny+vzduchovky, zkoušeli jste někdo tzv. výbušninu Tannerite? V americe dosti populární věc. Pytlík o zvoleném množství směsi opět chlorečnanu, hliníku a moučkového cukru se uvede k výbuchu zásahem z pušky. (třeba i ze vzduchovky)
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Odpovědět