Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sirbobo
Příspěvky: 18
Registrován: 30 lis 2009 10:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sirbobo » 23 dub 2010 12:17

Richi1:
Tak k čemu ten štěteček je?
Já myslel, že se na stěnách hlavně usazuje nějaký ten bordel po výstřelech.
Ale asi raději moc nemyslet, že? :lol:
Jinak díky za to podrobné vysvětlení od Pietro


Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Richi1 » 23 dub 2010 12:34

sirbobo: jasne že sa tam usadzuje sajrajt ale neviem si predstaviť situáciu kedy by to znefunkčnilo zbraň. Zamlada som mal dve plynovky a blbly sme s nimi len tak pre zábavu, vystrielali stovky akusťakov a bez problémkov. Skôr sa začne obíjať záver alebo telo zbrane, prípadne začne praskať rám alebo záver akoby sa hlaven zaniesla tak že bude nepoužitelná. Plynovky sa robia zo strašne sračkovytých zliatin.

Samotná zbraň by sa čistiť a mazať mala to je bez debaty.
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
sirbobo
Příspěvky: 18
Registrován: 30 lis 2009 10:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sirbobo » 23 dub 2010 13:01

A do třetice mého otravování ...
Narazil jsem na toto:

Tady se ze Zoraki 914 střílí do flašky a kus odletí ...
Čím se střílí a jak přes překážky v hlavni. Díky. B.
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Richi1 » 23 dub 2010 13:08

to už nie je plynovka... :)
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 23 dub 2010 22:29

:arrow: Hmm, ale je to rozhodně působivější než plynovka :) ...

Btw jak moc je (ne)vhodné čistit kvér klasickým univerzálním olejem? Předpokládám, že kromě toho, že je hrubší, tak také postrádá čistící vlastnost... :?:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
sirbobo
Příspěvky: 18
Registrován: 30 lis 2009 10:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sirbobo » 24 dub 2010 13:35

Richi1:
Tak jsem se dočetl, že ve světě se prodávají gumovky tvarem Zoraki 914.
Tak to je asi gumovka.
Ale gumovky už by měly být na zbroják, ne?
Jinak jsem si trochu zastřílel akustikou, no šlupky to jsou pěkné.
Jenom ještě jeden pitomoučký dotaz:
Když vystřelím, tak mě do komory vklouzne další náboj.
Zůstanou nějak natažené pružiny, když přidržím kohout, zmáčknu spoušť, opatrně dám kohout do základní polohy a zajistím zbraň pojistkou?
Zbraň snad sama nějak nevystřelí?
Horší asi bude, když mě sklouzne prst při tom pomalém dávání kohoutu do zákl.polohy, že? :( To péro kohoutu není žádný slabý čajíček.
Mějte se. B
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Richi1 » 24 dub 2010 14:33

neviem čo je to gumovka, teda ak si nemyslel gumáky do vody tak fakt neviem :) Z toho videa to vyzerá tak, že ju proste prerobil na ostré náboje. Postup je jednoduchý ale je to demencia najvyššieho stupňa.
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Artifex » 24 dub 2010 15:25

Gumovkou myslí je náboj s gumovou střelou a ano, v některých státech se Zoraki prodávají na náboje s gumovou střelou
Obrázek

v UhBrodě se dělají na gumáky CZ 83ky:
Obrázek
Obrázek
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Richi1 » 24 dub 2010 18:57

hm na tých ďaľších videách s tým prestrelil niekoľko sklenených fliaš a v plechovkách mu to zanecháva podozrivo malé dierky, takže to bude skôr nejaká malá ráž ale ktovie.
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 24 dub 2010 19:14

Musím uznat, že mě začíná bavit tady psát. Takže k pár poznámkám tady.

Zaprvé téma gumové projektily vs. plynovka. Gumové projektily jsou sice působivější ale několik výhrad by k nim bylo. Předně na takovou zbraň je potřeba zbrojní průkaz, takže už se to podle mého názoru nevyplatí. Navíc je větší pravděpodobnost zranění útočníka a následné žaloby za ublížení na zdraví. Navíc modřiny od těchto zbraní vypadají působivě ale zastavovací účinek už může být horší. Jde o to, že velký člověk, navíc například v zimě silně oblečený vám i několik ran z takovéto zbraně ustojí. Tím spíše nějaký kriminální typ zvyklý občas utržit nějaký ten úder v nějaké rvačce. Policisté, kteří při přestřelkách obdrží ránu z ostré zbraně do neprůstřelné vesty to vždy ustojí a bojují dál. Adrenalin dělá velké divy. Naproti tomu látka, která je vytvořená za tím účelem, aby někoho připravila o zrak a způsobila dýchací potíže je účinná vždy. Pokud náboj není vadný nebo nestřelíte úplně mimo, útočníka zneškodníte. V dobách CN plynu to občas nedosahovalo těchto účinností ale dvojvýstřel CS a NV vyřadí i ty nejotrlejší rváče. Poznal jsem to na vlastní kůži a nevěřím internetovým tlučhubům, kteří tvrdí, že stačí zavřít oči apod. Jsou to jen řeči lidí, kteří mají dojem, že vše, co není ostrá zbraň ráže nejméně .45 je k ničemu. Já osobně bych si ZP skupiny E v ČR neudělal a tu možnost samozřejmě mám. Navíc si myslím, že obecné antipatie k civilnímu držení zbraní v Evropě mají vzestupnou tendenci, stačí si přečíst pár článku na gunlex.cz nebo se podívat do Anglie. Přesto však, každému podle jeho přání, pokud se mnou někdo nesouhlasí, dohadovat se nehodlám.

Richi: Názor, že je zbytečné čistit plynovku, protože střílí i bez toho je dle mého názoru čisté diletantství. Samozřejmě zbran střílí dál ale zaprvé zplodiny z prachu jsou agresivní a napomáhá to rychlému stárnutí materiálu. Zadruhé při posuvech pohyblivých součástí pak dochází k většímu tření a odírání ploch, zatřetí prachové zplodiny velice silně páchnou. V těch návodech nepíšou o potřebě čistění a olejování nadarmo.

Sïroko: Zkuste si naplnit zásobník vložit jej do zbrane a pak tahat za sáně dozadu a dopředu dokud nevyprázdníte celý zásobník a závěr se vám zasekne vzadu. Přesně tak funguje vaše zbraň při automatickém přebíjení. Sáně strkají patrony do komory, při výbuchu náboj vlastním tlakem odtlačí závěr vzad a vyhodí se, závěr při pohybu vzad natáhnou úderník a při pohybu zase zpět nastrčí další patronu do komory. Tohle byste měl znát. Pružiny, které ve zbrani máte jsou 4. Zásobník, pružina na vodící tyčce sání, úderník a jehla odpalující zápalku náboje. Vás zajímají při běžném používání jen 2, zásobník a úderník. Zásobníku stačí, když nebude stále nabitý ale na noc nebo prostě při návratu domů náboje vybijete. Úderník pak je složitější. Pistole Zoraki má jako většina moderních zbraní režim SA a DA. SA - single action. Když úderník posunete do zadní polohy, spoušť se vám posune o kus k rukojeti. Spousť tak dělá jen jednu činnost, uvolňuje úderník a nechá jej odpálit náboj. Tak se ale zbraň nenosí. Nosí se většinou v režimu DA a do SA se uvede sama po prvním výstřelu. DA - double action. Funguje to tak, že úderník je položen na jehle nebo zacvaknutý v poloze těsně nad ní. Při výstřelu je pak krok spouště delší, protože přes spousť vlastně natahujete také úderník dozadu, vykonáváte tak jeho natažení a uvolnění najednou, proto DOUBLE action. Zbraň v DA režimu je považována za bezpečnou, pojistka se nedává, protože krok spouště je natolik tuhý a dlouhý, že zbraň neúmyslně nevystřelí. Už vůbec ne, pokud je v pouzdře. Jediný problém by mohl být, kdyby zbraň spadla na úderník, pak by vypálila. Proto má Zoraki protipádovou ochranu. Pokud vezmete úderník a posunete ho jen o cca 3 milimetry dozadu, zacvakne se těsně nad jehlou a v té poloze zůstane upevněn. Proto pokud budete nosit náboj v komoře, posuňte úderník do této mírně přednatažené polohy abyste zajistil ochranu proti výstřelu při pádu.

Omlouvám se pokud říkám něco, co už víte ale snažím se vyčerpat všechny ty nejzákladnější znalosti, které byste jako majitel střelné zbraně měl mít.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Richi1 » 24 dub 2010 19:33

Pietro.Beretta: tywe pár príspevkov nad tebou som napísal "Samotná zbraň by sa čistiť a mazať mala to je bez debaty" a ty mi tu napíšeš toto :lol: tak najprv lepšie čítaj, potom reaguj. Písal som o čistení hlavne a mám odskúšané že pokiaľ ti nevadí smrádeček zo spalín tak ju čistiť nemusíš.
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Artifex » 24 dub 2010 20:14

Pietro.Beretta: Trochu pleteš pojem a průjem v názvosloví. Kohout je to co Ty nazýváš úderníkem a úderník(zápalník) je to co Ty zoveš jehlou.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 24 dub 2010 21:05

Je to mozne, tyhle pojmy totiz v Cestine moc presne neznam. Znam to anglicky hlavne. Jehla rikam tomu, co se jmenuje firing pin a udernik tomu, co se jmenuje hammer.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 24 dub 2010 23:24

to: Pietro.Beretta Zdravím, Zoraki 914 jsem samozřejmě v ruce měl, dokonce mi leží v šuplíku :) To co jsem v ruce neměl a nemůžu srovnávat, jsou klony Zoraki na gumové projektily. Ačkoli vypadají stejně, netroufl bych si tvrdit, že jsou ze stejného materiálu. Beru v úvahu, že náplň potřebná k vyvolání zvukového efektu bude slabší, než k vypálení gumy. S tou hlavní je to fakt, sice to na první pohled opravdu vypadá, jako by byla průchozí jen se středovou přepážkou, ale není. Přepážka je utěsněná mezi dvěma zarážkami a hlaveň se svažuje pod úhlem cca 10 stupňů k rukojeti. Aby to bylo pochopitelnější, nábojová komora je mírně výše, výstřel jde úzkým průchodem do hlavně, zde se lomí směrem dolů a teprve pak pokračuje hlavní ven. Samotná přepážka trochu připomíná písmeno U, z pohledu do ústí hlavně to ale není patrné. Mám Zoraki 914 auto, možná u modelu bez přepínání je konstrukce hlavně jiná. Pokud bude zájem, mohu ukázat :oops:
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
sirbobo
Příspěvky: 18
Registrován: 30 lis 2009 10:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sirbobo » 25 dub 2010 10:31

Pietro: Děkuji za vysvětlení, zatím jsem naprostý laik, sbírám vědomosti, mám 914-ku 3 dny.
Odpovědět