Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Mr.Nobody » 17 dub 2010 12:17

zkus to a uvidíš - teda spíš už neuvidíš :)


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 17 dub 2010 16:48

Výbornej nápad :roll:
Do nástavce na "létající prskavky" přivařit krátkou hlaveň a nabíjet diabolkou,rovnou 6,35.
Přesnost na hovno,rána za 7kč,pokaždé nástavec odšroubovat-nebo rovnou ládovat předem...
Až tě s tím někdo uvidí,nebo tě práskne,tak máš sakra velikej problém...
Jediným řešením je změřit energii střely a u takového paskvilu se dostat pod 7,5J
Nelegální výroba zbraní by to sice byla,ale energie by spadala do kategorie "D"
Nevidím v tom žádný přínos, flobertka je "užitnou hodnotou" mnohem lepší ,než takovéto experimenty.
A ránu to taky udělá,jako tyhle plynové hračky.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 17 dub 2010 19:46

No já vim, že je to kravina, ale zajímalo mě hlavně, co by to udělalo s tim plynem... Jestli třeba nedojde k vymetení užšího paprsku s delším dosahem, ale to by na to určitě už někdo přišel :) Jako já to zkoušet radši nebudu :)
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 20 dub 2010 14:47

007: Zda se mi, ze to ale neni normalni, protoze Nonivamid 20mg take od Wadie oblaky dela. Domnivam se tedy, ze to nebude tim, ze by byl Nonivamid neviditelny. Spise si myslim, ze naboj 45mg Wadie proste je technicky spatne vyroben.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 20 dub 2010 20:27

Pietro.Beretta: taky si myslim, chtělo by to sehnat 45mg Umarex a vidělo by se
Atak Zoraki 914 9mm
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 20 dub 2010 21:27

007: Nikde jsem bohuzel nevidel naboje od Umarex, ktere by byly povolene v Ceske republice. Prodavaji se jen Wadie 45mg nebo Umarex 120mg. Proto nosim od Wadie jen ty 20mg NV a stridam to s 80mg CS od Umarexu.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 47
Registrován: 25 úno 2010 11:37
Bydliště: Praha 4

Re: Plynové pistole

Příspěvek od koko » 21 dub 2010 12:07

Husky píše:Zdravím, hele napadla mě tuhle v práci taková blbost... Čistě teoreticky, co by se stalo, kdybych vystřelil plynový náboj s adaptérem na světlice? :roll:
Asi nic. Mam doijem ze jsem kdysi takhle pouzival prosle patrony na strileni svetlic. Chystam se na to zas.
Taurus 38sp
Astra .22
Zoraki R1
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 22 dub 2010 09:09

to Pietro.Beretta: s různými výrobci jsem zkoušky nedělal. Schválně jsem se podíval a obě nábojky (jak PV tak CS) byly od WADIE. Takže na tom může něco být. Každopádně po tomto testu mě nadšení z plynových pistolí přešlo. Zkusím ještě nábojky od Umarexu, raději jen PV, protože průchodnost hlavně u RG88 není ideální. K té konstrukci Zoraki a gumovým projektilům - není to úplně tak jak píšeš. Ano, vyrábějí se pistole, které vypadají stejně a střílí gumou, ale není to výrobek ATAK Arms Ltd. Jeden je vyroben na Ukrajině (Беркут-Streamer) a druhý v Rusku (Стример 1014). A víme, že když dva dělají totéž, nemusí to být totéž :wink: Ani jeden z nich jsem neměl v ruce, takže nemohu soudit, ani nevím, kdo od koho opisoval. Bál bych se, že turecká Zoraki bude materiálově jinde vzhledem k jinému použití. Když se podíváš do hlavně Zoraki 914 zjistíš, že se nejedná o rovnou hlaveň, ale o labyrint :) Oproti tomu RG88 se kterou jsem dělal pokus je konstrukčně stejná s pistolí pro gumu, hlaveň je rovná s vložkou pro použití plynových nábojů. Předpokládal bych, že výmet bude lepší, bohužel asi se nepočítalo s výmetem CS krystalů. Až vyzkouším nábojky od Umarexu, napíši zkušenosti. Jïnak se pro obranné účely spíše kloním ke gumě a plastovým nábojům než k plynovým. Pro milovníky gumy jeden odkaz (tři stránky) http://www.travmatik.com/category/travm ... pistolety/
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 22 dub 2010 10:26

Teddis: Je pro me velice prekvapujici, ze ac pisete, ze jste Zoraki 914 v ruce nemel, hovorite o tom, ze jeji hlaven je labyrint. Ja Zoraki 914 vlastnim a vim, ze hlaven je naprosto rovna, kulata, velice siroka a ma jen podelne danou vlozku proti vystrelovani pevnych projektilu. Nevim, kde jste informaci o labyrintu v hlavni sehnal, ale je nepravdiva. Navic se domnivam, ze zbran opravdu byla urcena pro strelbu gumovymi projektily. Nejen, ze jsem tuto informaci nekde asi vycetl (dost mozna na tomto foru) ale hlavne, pokud porovnam hlaven u Zoraki 914 a u Ekol P29, je to veliky rozdil. Ekol P29 ma hlaven rovnou s vlozkou a znacnym zuzenim vpredu. Kdyz se podivate zepredu do hlavne, je tam sestihran, predpokladam, ze je otocny. Zoraki nic takoveho nema, Hlaven je sirsi, kulata, cela rovna a prepazka je az hluboko v hlavni, proto ani pri pohledu zepredu utocnik nepozna, ze se jedna o plynovou zbran. Navic Zoraki 914 je nejen podle mych zkusenosti ale podle internetovych zdroju vyrobena z jineho materialu nez jine turecke zbrane, napriklad prave Ekoly. KDyz se podivate na
http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/zoraki914.74.php

a na
http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/v ... cle.68.php

zjistite, ze Zoraki 914 ma dily z ocele, coz napriklad Voltran (dnes Ekol) nema, je cely ze zinkove slitiny. Zoraki ma vlozku v uderniku (v miste dopadu na jehlu), komora je ocelova, prepazka v hlavni a vodici drazky a packy na sanich jsou z ocele. Toto vse doklada i prakticke uziti, Zoraki nevykazuje zadne znamky poskozeni, opravdu zadne, nezasekava, vymeta plyn velice dobre, je celkove velice pevna a vsechny dily sedi perfektne jeden na druhem. U Ekolu ktery je momentalne v oprave toto neplati, zaver se vrkoci, udernik ma dulek, komora a zlabek u ni je osoupan, zbran po cca 100 vystrelech zacala vic a vic zasekavat. Zoraki drzi naprosto bez problemu.

Co se tyka naboju. Pokud opravdu chcete videt vymet plynu, kupte si Umarex 80mg CS. Nonivamid od Umarexu tady asi tezko sezenete, musel byste na Slovensko. Navic pokud ja vim, Nonivamid je ve forme jakychsi miniaturnich krystalku, kdezto CS plyn se pri vystrelu vysublimuje na plynnou formu, proto by mu masivni prepazka (o ktere jste hovoril, ze ma vase zbran) nemela tolik vadit.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
sirbobo
Příspěvky: 18
Registrován: 30 lis 2009 10:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sirbobo » 22 dub 2010 21:09

Zdravím, dnes jsem koupil Zoraki 914 ... jsem laik a chci se zeptat.
Když mám v zásobníku několik pepřáků, jeden vystřelím, další mě vleze do komory a pistole je natažena pro další výstřel.
Teď chci ale nabít akustické náboje a střílet.
Zásobník snad vyndám a doplním akustickými náboji, ale co s tou pepřovkou v komoře?
Spoušť pistole mám zajištěnou pojistkou, ale zbraň je stále natažena.
Jak tu pepřovku vyndám z komory a zruším natažení zbraně?
Omlouvám se za pitomý dotaz pro zkušené. B.
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 22 dub 2010 21:35

Necháš zásobník vyndanej, a natáhneš závěr pistole, jako když nabíjíš no a náboj vyskočí ven :wink:
Atak Zoraki 914 9mm
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 22 dub 2010 23:07

Nabijeni, vybijeni a prebijeni je vse popsano v navodu ke zbrani. Taktez se jedna o naprosto zakladni prvky manipulace se zbrani! Domnivam se, ze zbran je vec, ktera by se nemela brat na lehkou vahu a manipulaci by mel kazdy zvladnout teoreticky mnohem drive, nez se dostane k samotne strelbe.

JInak naboj z komory lze vybit i prostym natazenim zaveru dozadu a zpet i s vlozenym zasobnikem, nicmene dojde pouze k vymene naboje v komore za dalsi naboj ze zasobniku....zbran bude nadale pripravena ke strelbe.



na tomto videu si posunte na cas 3:45. Je tam videt, ze naboj je vytazen a vyhozen i pri posunovani zaveru rukou, nejen pri automatickem prebijeni. Predesilam vsak, ze tento pan neni zrovna vzorem bezpecne manipulace se zbrani.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
sirbobo
Příspěvky: 18
Registrován: 30 lis 2009 10:29

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sirbobo » 23 dub 2010 10:34

Díky za radu, těžko první den vše perfektně z letáku ke zbrani pochopit a znát.
A proto další pitomoučký dotaz:
Jak vyčistit hlaveň po střelbě, když tam jsou překážky, mám tam nějaké téčko.
Zbraň již dokážu rozebrat, ale i zezadu hlavně se nedostanu štětečkem daleko.
Díky. B
Uživatelský avatar
Richi1
Příspěvky: 160
Registrován: 03 bře 2010 14:43

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Richi1 » 23 dub 2010 11:39

sirbobo: načo ju chceš čistiť ? sa bojíš že sa ti upchá ? :) tak toho sa báť nemusíš. A to T-čko je nejaká kalená alebo vanadiova ocel aby tam "experti" nenapchali ostrý náboj.
FX T12 Whisper .22, Delta Titanium 4.5-30 x 50 SF
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 23 dub 2010 12:11

Zbran je samzorejme jako kazdy jiny stroj nutne pravidelne cistit a konzervovat. V navodu je napsano jak casto by se to melo provadet. Pokud je zbran uskladnena ve vlhkem prostredi, je nutne ji jednou za mesic vycistit a naolejovat. POkud je v nezavadnem, nekorozivnim prostredi, je nutne ji naolejovat alespon jedenkrat za pul roku. Samozrejme tyto doby je nutne upravovat vzhledem k uskladneni zbrane, prasne prostredi je napriklad velice narocne z hlediska pravidelneho cisteni. Zbran je taky nutne cistit pokud mozno co nejrychleji po jakekoliv strelbe, bez ohledu na mnozstvi vystrilenych patron. Ze zbrane je nutne vycistit pokud mozno veskere spaliny prachu, zejmena z ploch, ktere se pri pouzivani vzajemne trou. Packy a drazka na sanich apod.

Cistit by se melo ve 2 fazich, zaprve nanest vrstvu cistici latky (nejaky cistici olej nebo i mazaci olej kdyz na to prijde). Nechat chvili "pusobit" aby to provlhcilo vrstvu tech spalin, pote kartackem vycistit nabojovou komoru (dukladne), tunel pro zasobnik, vnitrni prostor zbrane, vnitrek zaveru (zejm. drazky na sanich). Hlaven je nutno cistit trochu opatrne, nevstrikovat olej (pokud to udelate, nemusite to dostat pak ven a kdyz tu zbran budete mit 4 hodiny ve vertikalni poloze na pasku, olej muze vytect na obleceni). Na hlaven je idealni koupit si v trafice kartacky na cisteni dymek. Je to maly obebny dratek, ktery projde mezi prepazkou a stenou hlavne. Ten kartacek jen velice mirne navlhcete olejem a pak jej nekolikrat protahnete kazdou skviru prepazky (jednim smerem je nutne, protoze ten kartacek pri drhnuti sem a tam pousti chloupky a ty zustavaji v prepazce). Samozrejme kam az se zepredu dostanete kartackem klasickym, tam to udelejte. Ja se napriklad u Zoraki dostanu az do 2/3 hlavne zepredu. U Ekola se nedostanu ani 1 cm. Kdyz je zbran dokonale ocistena od spalin zevnitr, doporucuji bavlnenym hadrikem setrit ten spinavy olej, ktery tam zustal a pak dalsim hadrikem (cistym) a naolejvoanym tu zbran lehce pretrit zevnitr, aby ten cisty olej zustal vevnitr v tenke vrstve (aby to proste vevnitr bylo mastne). Osobne pak vezmu dalsi cisty dratek na dymky, naolejuji jej (lehce) a protahnu tim drazku na sanich, aby olej zustal v ni a nikde jinde zbytecne netekl. Zbran pak slozim, cistym (nemastnym) hadrikem otru jeji vnejsi cast. Dejte pozor na strenky, nektere zbranove oleje rozpousteji plasty!!! Zbran hlavne necistete zadnym cisticim prostredkem, zadnymi kyselinami a tak podobne.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět