Diskuze k novym pravidlum diskuzniho fora

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Diskuze k novym pravidlum diskuzniho fora

Příspěvek od Kubajzz » 20 dub 2006 13:52

Tos vymyslel ty?
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=1381

Zeptám se asi i za ostatní na nejasnosti:
4) Tomu pravidlu nějak nerozumím. Když napíšu - Majkl Džeksn střílel z čezety, tak je to špatně?

6) No já nějak nevím, ale to aby si někteří členové raději hned sami zrušili účet. Myslím, že tady nejsme samí češtináři. Důležitější je obsah, ne?


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 dub 2006 14:14

Ano.

Ano spatne.
Foneticky opravdu ne.

Zivym dukazem byl nedavno uzivatel Chorche na strelectvi, kde byl chudak kvuli tomu vyhosten. Nicmene u nas se polepsil (ze ano?).

Nejde mi o dilci slovicka psane v uvozovkach... ale o to, aby se to dalo cist. Tedy proto tohle pravidlo. Jsme Cesi. Pisme cesky. Ale spravne.
Kazdy at se snazi psat co nejlepe. Za poruseni bodu 6 nikoho ihned nevyhodim. Ale pokud to bude opravde neunosne, udelam to. Vsimni si, ze tam nejsou psane represe. Preji si, aby se uzivatele snazili psat co nejlepe.

Nestojim o spoustu plkajicich uzivatelu, o zadne chaty plne nesmyslu stejne tak jako vetsina lidi, kteri si sem prisli pro radu.

V tom se napriklad lisi muj pohled na uspesne forum od pohledu Chorche.

Diky vsem za pochopeni a verim, ze si to vezmete k srdci.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 20 dub 2006 14:22

ad 6) Nebral bych to nejak tvrde .. ale uznejte, ze alespon zakladni gramatiku to chce dodrzovat. Nikdo nechce, aby jste psali s diakritikou a veskerou interpunkci. Kdyz je ale nekdo takovy negramot, ze napise ve dvou vetach osm chyb typu y-i nebo s-z .. tak to at svuj ucet opravdu radeji zrusi.

Nebo snad u nekoho takoveho ocekavate, ze obsah vety bude hodnotny?

Jinak ja s pravidly souhlasim - pokud se budou dodrzovat, rozhodne to zvedne uroven a hodnotu fora..
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 21 dub 2006 08:45

Ad 5: Máš pravdu, asi by to chtělo slušně. Jenomže já sám poslední dobou čím dál častěji narážím na to, že to PROSTĚ NEJDE :x (nebo přinejmenším ne vždycky). Myslím, že každý musí uznat, že když mě naši úředníci ser.., tak nemůžu napsat, že "jsem z nich rozrušen". Tím sdělím v podstatě úplně jnou informaci...
Jinak ale vítám pravidlo o slušné češtině, chvílemi už se to tu vážně nedalo číst, a jinde už vůbec ne (viz např. již zmíněné Chorcheho Offroadfórum).
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 21 dub 2006 09:21

andy, já mám problém vůbec néco napsat. celý život jsem zápasil pod zemí s uhlím a na stará kolena jsem se jako samouk pustil do internetu. tak trochu strpení než se v tom zdokonalím. :!:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 21 dub 2006 09:28

Sidewinder píše:...Nikdo nechce, abyste psali s diakritikou a veskerou interpunkci...
:wink: :wink: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 dub 2006 09:42

Slim Jim píše:
Sidewinder píše:...Nikdo nechce, abyste psali s diakritikou a veskerou interpunkci...
:wink: :wink: .
A co je na tom spatneho? :?:
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 21 dub 2006 09:59

prosim, kde najdu ta pravidla? Protoze, opet, jak je mistnimi adminy zvykem, nekdo tohle nakousl v nejakem threadu a administrator z toho vytvoril novy thread (kde autor je ten, ktery to nakousl, nikoliv ten, ktery to fakticky zalozil), v tomto pripade Kubajz reagoval, ale uz nevime na co, protozo to z tohohle threadu neni patrne.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 21 dub 2006 10:17

Hm, nevim jak ty, ale ja vidim odkaz na topic s pravidly primo v prvnim prispevku...
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 21 dub 2006 10:27

jj...omlouvam se odkaz jsem nejak prehledl :oops: .
Kdyz ji milujes, neni co resit.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k novym pravidlum diskuzniho fora

Příspěvek od xlibor » 21 dub 2006 10:43

Kubajzz píše:Tos vymyslel ty?
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=1381

Zeptám se asi i za ostatní na nejasnosti:
4) Tomu pravidlu nějak nerozumím. Když napíšu - Majkl Džeksn střílel z čezety, tak je to špatně?
Co me spis zarazi je to blokovani IP, to je totiz hodne tvrdy krok, ktery muze zasahnout mnoho nezucastnenych osob. Ale predpokladam, ze admini jsou velice znali problematiky, a ze nez se k tomuto kroku odhodlaji, tak si zjisti co je to za IP, tj. ripe databaze, reverzni zaznamy IP apod., protoze by urcite neradi kvuli jednomu typkovi, zkrouhli pristup z nejake hodne rozsahle site, napr. gprs sit t-mobilu a ostatnich, nebo nejakych jinych velkych firem pouzivajici NAT.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 dub 2006 10:45

Ten jsem tam vlozil az dnes... na zaklade "stiznosti". Jinak paklize si ctete forum stylem novych prizpevku, musite preci na novinky narazit.

Udelal jsem jeste malou zmenu co se postavicek tyce. Doufam, ze to chapete.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 21 dub 2006 12:36

Sidewinder píše:
Slim Jim píše:
Sidewinder píše:...Nikdo nechce, abyste psali s diakritikou a veskerou interpunkci...
:wink: :wink: .
A co je na tom spatneho? :?:
Nejsem si jist, jestli to náhodou nějak nezměnili, ale gramaticky správně je "abyste" (jak jsem to víceméně v žertu opravil), a ne "aby jste" (jak to bylo původně). Tohle je v češtině trochu zrádná záležitost (páni, to je trapas, teď si nějak nemůžu vybavit, jestli se ve slově "čeština" píše velké nebo malé č :oops: - nejspíš bych si měl napřed zamést před vlastním prahem :wink: Ale mám dojem, že malé...). Ono totiž "aby jste" zní spisovněji než "abyste", ale gramaticky správné, nebo přinejmenším správnější, je překvapivě to, co zní hůře. Rozhodně to není velká chyba, už jenom proto, že to dělají spousty lidí a málokdo si toho vůbec všimne. Takovými detaily se skutečně není potřeba zabývat (možná ve slohu, ale na diskusním fóru...).
Vlastně jsem si v žertu trochu zlomyslně rejpnul. Doufám, že se tě to nějak nedotklo...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 dub 2006 12:45

Slime, mas pravdu. Nachytal jsi Sidewindera! Kdyz jsem na to rano koukal, neshledal jsem chybu jelikoz jsem se domnival, ze upozornujes na "abyste" (coz je samozrejme spravne).

Nevsiml jsem si, ze puvodne napsal "aby jste". :lol:

To je ostuda! :-)

Nonic. Nechme toho. Diskutujme dal, ale pokud ma nekdo neco k pravidlum.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 21 dub 2006 13:52

hnidopich .. ale ma pravdu .. stydim se :oops:
Odpovědět