Brokovnice

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Poradce02
Příspěvky: 18
Registrován: 11 úno 2010 20:35

Re: Brokovnice

Příspěvek od Poradce02 » 29 bře 2010 14:55

Slug bývá podkaliberní, měl by projít i přes FULL choke ale většinou na krabičce je uvedeno, že se ze zahrdlením nedoporučuje tím střílet.
Naposledy upravil(a) Poradce02 dne 06 dub 2010 22:18, celkem upraveno 2 x.


Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice

Příspěvek od Kubis » 29 bře 2010 15:28

Shodou okolnosti jsem problém brokovnice na holuby řešil asi před rokem. Chtěl jsem hlavně 71 cm dlouhé. Je prostě mezi 66cm Skeet a 76 cm Trap hlavněmi, takže použitelné na obojí bez problémů. V ČR máš zhruba následující možnosti do 20 000 Kč co já vím:

- IŽ: rusko + osvědčená kvalita materiálu , - vzhled a zpracování nic moc, docela těžká na nošení
- YILDIZ: Turek, za levný peníz pěkně vypadající zbraň , - slitinová (hliník) bakule (prý) nemusí vydržet větší zátěž,
+ lehká na nošení do lesa, - až příliš lehká na holuby na střelnici.
- GLADIUS: to samý jako YILDIZ akorát jiná značka, bál bych se té hliníkové bakule.
- CZ-USA: Turek pod licencí CZ, Ocelová bakule, záruka CZ 2 roky, v USA dávají 5 let záruky,

kromě IŽ jsou vše poměrně novinky, tak se nedozvíš co se stane po 5 letech provozu a 10 000 ranách.
Já šel nakonec do CZ-USA Canvasback a nelituji. Pěkná zbraň vzhledem i zpracováním, střílí pěkně, prvních 500 ran bez jediného problému. Zatím můžu jenom chválit.
Kubis
Martik
Příspěvky: 1
Registrován: 29 říj 2023 09:25

Re: Brokovnice

Příspěvek od Martik » 29 říj 2023 09:37

Dobrý den, Ahoj! Dostal jsem brokovou dvojku zabala 20/76 ( silver) s výměnnými choke a rád bych se ujistil, jestli chápu čárkové značení jednotlivých choke správně. Jeden je bez jakékoliv čárky, takže to bude nejspíš nějaký cylinder. Dále 4 čárky ( nejméně zahrdlené) až 1 čárka (nejvíce zahrdlené) ? Vím ,že snad rusandy to mají obráceně, ale tady by to tak mělo být, že? Předem díky za pomoc.
Odpovědět