Hi Power vyber

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Hi Power výběr

Příspěvek od Warthog » 23 bře 2010 16:43

Předem uvádím, že bydlím ve státě, kde pro vzduchové zbraně neplatí žádná v ČR běžná omezení. Můžeme víc než 16J, můžeme tlumiče, můžeme lasery... To jen abych předešel narážkám na zbrojní průkaz a tak ;-)

No a k věci: celkem se mi zalíbila střelba na siluety a chtěl bych zkusit i větší vzdálenosti - u nás se celkem se rozmáhá 100m což se 16J CZ 200 moc nejde. Koukám tedy po něčem výkonnějším v 5.5mm. Ve finále výběru jsou Steyr LG110 High Power (40J) a Airforce Condor (s energií více než dvojnásobnou).

Co mě trochu zarazilo je rozdíl v cenách - výkonnější Condor je výrazně levnější. Přitom obojí má hlavně od LW a celkově se nezdá že by Condor byl nějak na první pohled ošizený. V čem mám tedy hledat příčinu toho cenového rozdílu - je Steyr výrazně kvalitněji zpracován, nebo si nechá platit za značku, nebo je v tom ještě něco jiného?

Uvítám případně i tipy na jiné vhodné větrovky. Cena za pušku by neměla být více než 1200-1400 Euro (v NL nebo UK cenách).



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od Tobbi » 23 bře 2010 18:12

AF Condor/GP SSS byl od začástku vyvíjen jako lovecká zbraň! Je jednoduchej, jediný co by mohlo odejít je několik gumových těsnění. Ale po více, jak 3500 ranách se žádnej problém neobjevyl. Nemá manometr a spoušť by sportovní střelce asi nenadchala..., ale má 500 ml tlakovou nádobu a plynulou regulaci výkonu od 18J do 85J (V základní verzi).
Střelba na 100 m není pro tuto větrovku problém, mnohokrát jsem se o tom přesvědšil! Při 40J dá +/- 70 ran.
Se Steyer jsem se nesetkál, ale jedná se spíš o terčovnici. Výroba bude mnohem preciznější, ale z nákresů je jasný že je uvnitř mnohem složitěší než Condor. Má manometr, ale má mnohem menší kartuš. Co jsem vyčetl, tak Steyr při 40J umožňuje 25 rán.
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
carlooser
Příspěvky: 17
Registrován: 28 úno 2010 22:34

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od carlooser » 23 bře 2010 18:49

Sorry za OT, ale hmm tak tohle bych si dal ovšem líbit. Střelba na 100m z takových zbraní. Je třeba na tohle (pokud pominu nutnost zbrojního pasu) někde v Česku střelnice? Ideálně Morava (o čemž tedy pochybuji, ale pohybuji se tu krátce).
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od Warthog » 23 bře 2010 22:30

Aha, takže od Condora nemám očekávat nastavitelnost všeho možného a super přesné výsledky při terčové střelbě. OK, bez toho dokážu žít snadno, zejména je-li tam výhoda jednodušší konstrukce.

Mimochodem, jak je to s tím limitem 16J? Teď jsem koukal do platného znění zákon a vypadá to že větrovky na vzduchové kartuše jsou bez ohledu na výkon kategorie "D", tj. volně nad 18 let. Je to §7 písm. d. Ten zákon je formulován tak, jako by se 16J limit vztahoval pouze na zbraně pružinové, případně používající jiný hnací plyn než vzduch. To je záměr, nebo zase nějaká poslanecká lidová tvořivost (čti: blbost)?

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od Kubajzz » 23 bře 2010 22:55

To ti může být jedno, když žiješ v zemi, kde limit neplatí. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od Warthog » 23 bře 2010 23:15

Kubajzz píše:To ti může být jedno, když žiješ v zemi, kde limit neplatí. :lol:
To je pravda, ale pokud by to v ČR neplatilo, mohl bych Condora legálně vzít na dovolenou a tak, což by bylo rozhodně plus.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
carlooser
Příspěvky: 17
Registrován: 28 úno 2010 22:34

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od carlooser » 23 bře 2010 23:37

Tak jsem si to četl, řekl bych, že vzduch bude brán jako plyn. Ale to je můj názor a nejsem právník samozřejmě...
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od Daystate Merlyn » 23 bře 2010 23:37

Warthog píše:Předem uvádím, že bydlím ve státě, kde pro vzduchové zbraně neplatí žádná v ČR běžná omezení. Můžeme víc než 16J, můžeme tlumiče, můžeme lasery... To jen abych předešel narážkám na zbrojní průkaz a tak ;-)

No a k věci: celkem se mi zalíbila střelba na siluety a chtěl bych zkusit i větší vzdálenosti - u nás se celkem se rozmáhá 100m což se 16J CZ 200 moc nejde. Koukám tedy po něčem výkonnějším v 5.5mm. Ve finále výběru jsou Steyr LG110 High Power (40J) a Airforce Condor (s energií více než dvojnásobnou).

Co mě trochu zarazilo je rozdíl v cenách - výkonnější Condor je výrazně levnější. Přitom obojí má hlavně od LW a celkově se nezdá že by Condor byl nějak na první pohled ošizený. V čem mám tedy hledat příčinu toho cenového rozdílu - je Steyr výrazně kvalitněji zpracován, nebo si nechá platit za značku, nebo je v tom ještě něco jiného?

Uvítám případně i tipy na jiné vhodné větrovky. Cena za pušku by neměla být více než 1200-1400 Euro (v NL nebo UK cenách).
A co od AirArms XCTRA FAC .22 ta má cca 45J a je to dobrá puška.........přesnost a spolehlivost dá cca 30 ran na naplnění katuše atd.
AirArms S410 .22 NS Diamond 10-50 x 60
AirArms TX200 MKIII .22 Delta Tit.6-24x42
Hatsan AT44W .22 Delta 4,5-30x50
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od Tobbi » 23 bře 2010 23:58

410 XCTRA mi neříká pane, ale známji dobře(Ne, tak jako Condora 8) ) ! Rozhodně bych ji dál přednost před Steyrem. Navíc je 410 podle mně jedna z vůbec nejhezčích větrovek!
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od Warthog » 24 bře 2010 10:57

carlooser píše:Tak jsem si to četl, řekl bych, že vzduch bude brán jako plyn. Ale to je můj názor a nejsem právník samozřejmě...
No je tam obecnější ustanovení pro plyn (16J) a pak je tam specifické pro vzduchové kartuše (bez limitu). IMHO to specifické "přebíjí" obecné ustanovení.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Hi Power výběr

Příspěvek od Warthog » 24 bře 2010 11:13

Tobbi píše:410 XCTRA mi neříká pane, ale známji dobře(Ne, tak jako Condora 8) ) ! Rozhodně bych ji dál přednost před Steyrem. Navíc je 410 podle mně jedna z vůbec nejhezčích větrovek!
Hm. Opravdu nevypadá vůbec zle. A jak se v praxi projeví ten výrazně menší výkon proti Condorovi - dejme tomu na těch 100m? Bude tam výrazně větší pokles?

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět