Vzduchovka na dlouhe vzdalenosti

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
wejda
Příspěvky: 1
Registrován: 23 bře 2010 22:10

Vzduchovka na dlouhé vzdálenosti

Příspěvek od wejda » 23 bře 2010 22:30

Ahoj lidi,
Chtěl bych Vás požádat o radu. Chci si koupit vzduchovku s s kterou bych mohl střílet na vzdálenosti přes 70 metrů, takže něco co má sílu a kvůli přesnosti bych asi vyloučil lámačky.
Toto jsou mé postřehy(prosím o případnou opravu):

- jako levnější varianta se mi zdála dobrá Gamo CFX ovšem četl jsem tu negativní zkušenosti s kvalitou výrobků zn.Gamo tak se toho trochu bojím.

- jako dražší varianta pripadá v úvahu Diana MOD.470 TH na níž jsem zatím nečetl nic špatného, ale ta cena je pro mě trochu vysoká.

Co se týče větrovek líbí se mi, ale chtěl bych mít co nejtišší zbraň. Pak taky síla, ta diana by měla mít úsťovku cca 340m/s jestli jsem to dobře spočítal a někde jsem četl že např cz200s by měla mít úsťovku někde kolem 240m/s a to je rozdíl

Na závěr bych se chtěl zeptat jestli mi pro účely prakticky terčové střelby doporučili kalibr 4,5 nebo 5,5. Osobně si myslím že kvůli plošší křivce by byla 4,5ka s těžšími střelami lepší.


Děkuji všem za radu či opravu mých uvedených údajů Wejda


Tersias
Příspěvky: 38
Registrován: 30 lis 2009 23:33

Re: Vzduchovka na dlouhé vzdálenosti

Příspěvek od Tersias » 23 bře 2010 22:55

Pokud vim tak vsechny vzduchovky sou podle zakona do 16J, takze i vsechny strili tak na 50 metru.

Ale je tu napr Hatsan mod 125 ktery s 4,5 a originalni pruzinou strili 36J ale na to musis mit zbrojni prukaz nebo si koupit na cerno, a strili v pohode na 100 metru, sice kope ale s oporou se da

Jinak 4,5 , sou lepsi takze rychlejsi a vetsi dostrel, 5,5 maji vetsi nicivejsi ucinek takze prevazne k lovu sou
Odpovědět