Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od vendous » 20 bře 2010 18:04

Ale Kebab píše velmi zajímavým způsobem, každopádně je zde vidět jak dva názory dokáží zabrat i několik stran textu :wink:


Venca a Zuzka (Zuzule :D )
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 20 bře 2010 19:05

007: ale vždyť to tak vůbec není, i Ty jsi se a jak žel vidím připojil k nálepce, kterou tady podpásově a velmi účelově použil jistý nick Orici ... tj. když mu dojdou věcné argumenty, tak se jednoduše nálepkuje. Což úspěšně právě činíš i Ty.

Problém je v tom, že nick Oriči často píše úplné nesmysly a používá slova, aniž by znal vůbec jejich obsah.
Takže se tu třeba dnes, tj. bře 20, 2010 1:39 pm, velmi trapně dovolával Alláha ... přičemž vůbec zjevně neví ani to, že u Alláha je jedním z největších hříchů právě přidružování, které on sám tj. nick Orici už několik dnů/hodin tady a právě předvádí.

Protože Alláhu Akbar tj. nejvyšší je jen Alláh a nikdo jiný další, ale pro Oriciho je ta jeho pistole a turecká značka Ekol natolik už zjevně zbožnělá, že se tu pokouší a ve jménu své modly cenzurovat a okřikovat nepohodlná fakta ... a nakonec nálepkovat ... jednoduchý to recept a určený pro opravdu jednoduché jedince: podívejte se on prý nemá rád třeba Turky, a tak všechno co on napíše jsou nesmysly a zahoďte to ... a takový opravdu jednoduchý jedinec to potom a až do omrzení opakuje dál jako papoušek, že, a sobě podobným papouškům ... vypuštěná lež se tak stává a kupodivu jakoby pravdou :wink:
... žel právě na tomhle webu a právě na tomto téma
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 20 bře 2010 19:19

spíš místo těch připitoměnělejch spisovnejch a příliš odbornejch výrazů jste jednou napsaly oč tu přesně jde z tech vašich slohů to je jak někde na vysoký škole.. člověk to přečte a stejně z toho nepochopí ani hov**:-D

já za sebe říkám nemusím mít bouchačku za 7000
bohate postacuje turek za 2000 mám dva a oba nikdy nezklamali!
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 20 bře 2010 19:56

jir.007: ... a já za sebe říkám, že tohle téma ať klidně zamknou, proč ne, zcela a naprostý většině tady stačí, že na youtube ten kvér vůbec vystřelí :lol:
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 20 bře 2010 20:02

aha takže ty jakoby vlastně říkáš vždyť to stojí 2000 a je to krám tureckej.. že to vůbec střílí?
tak v tom případě se asi nad sebou radši zamysli.. protože to je kus od kusu a lidským zacházením použitou municí,, a tak dál...!!!
nějaký videa na youtube mě absolutně nezajímají .. to ti můžu říct že tam schválně dali zmršenou nábojnici aby se to schválně zaseklo.. že..
takže asi tak :!:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 20 bře 2010 20:06

To jir.007 : ja se Ti omlouvam, za sve (jak Ty rikas) slohove prace. Proste dokud to bylo jeste rozumna debata, tak jsem reagoval, kdyz se to zvrhlo v uz totalne neprinosnou hadku, stopnul jsem se.....

To Slavek: Pokud opravdu chces to video, natocim Ti ho ale dej mi par dni, nemam na to zitra cas a pres tejden to taky mam nabity ale snad se k tomu nekdy dostanu. Problem je, ze potrebuju kameramana, nechci to tocit s fotakem na kapote auta uz treba proto, ze bych to musel tocit u silnice a ja s tim radsi chodim hluboko do lesa aby nekdo, kdo jede nahodou kolem treba nevolal benga, ze tam nakej cvok strili z pistole :-D Pokud nam fakt neveris, natocim to...

Omlouvam se vsem pritomnym za ten nekolikastrankovej spamm, kdybych vedel, kam se to dostane, neztracel bych tim cas...
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 21 bře 2010 02:23

Uvědomujete si vůbec, co máte v ruce, když si do ní vezmete plynovku? Já mám pocit, že asi ne. Máte totiž v té ruce ZBRAŇ!!! To jsou věci, co? Proirita u každé zbraně je vždy spolehlivost. Nebo se pletu? Takže o čem se tady pořád dohadujeme, když faktem zůstává, že kvalita tureckých zbraní popírá tuto prioritu. Ale je to každého věc. Až zbraň budete opravdu potřebovat a vystřelíte dva nebo tři náboje, pak se vám to zasekne nebo to nevystřelí, můžete plynovku použít na zahnání útočníka ještě jako kladivo, v tom horším případě do vás nasype ostré. Horší to bude, až s tím budete střílet na Silvestra 100 - 200 nábojů a uletí vám sáně nebo se rozletí zámek (i to už jsem viděl) a rozbije vám to h..y, nebo nedej bůh někomu kolem vás, pak bude pozdě přemýšlet o tom, kde udělali soudruzi z Turecka chybu. Nefunkční pojistka na zbrani, to je děs. Pokud to fakt někomu nevadí, tak to musí být dokonalý magor. Vůbec nechápu o čem tato několikastránková debata je. To, že němci vyrábějí kvalitní zbraně, ale nejen oni, i my je umíme vyrobit, to je všeobecně známo, ale že by někdy turci v tomto směru vynikali, to mi známo není. Domnívám se, že ten, kdo má peníze, půjde vždy do kvality a nebude mu líto ty peníze vydat, protože chce mít za své peníze maximum. Ten, kdo je nemá, půjde do levnýho, ale té ceně kvalitativně odpovídajícího turka. V podstatě se nedivím kebabovi, který trošku vypěnil. Když to tady tak čtu, tak by asi nebylo vůbec od věci zavést tady podobný zákon, jako je v Německu. Plynovku můžete mít doma od 18 let, ale nosit ji můžete jen, když máte tzv. malý zbrojné průkaz, protože ty šroty, co tady nosí někdy lidé u sebe jsou nebezpečné jim samotným a ne jen jejich okolí. Souhlasím s kebabem. Asi by bylo lepší to tu zamknout, jak psal kebab, aby se nedala příležitost některým lidem šířit reklama svému kšeftu i za cenu toho, že prodává předražený polotovar. Neslyšel jsem nikdy o tom, že by si sportovní střelec koupil tureckou vzduchovku nebo malorážku. Tak po přečtení tohoto vlákna, se divím, proč. Vždyť ty turecké vzduchovky taky střílí a vylétají z toho diabolky.
Už toho vážně nechte, protože se to nedá číst. Jsou to bláboly a nepravdy. Na tom si stojím. Už jsem viděl dost a vím, co píši. Ty Orici, sám píšeš, že máš svou první plynovku a přitom chceš objektivně hodnotit obecnou kvalitu plynovek? To si děláš srandu? Nebo je to tak, jak píše kebab, že máš plný sklad toho šrotu a nevíš, jak se ho za ty předražené prachy prodat? Také mne to totiž už napadlo, že je v tom tvém vychvalování šrotu možná něco víc, než jen zbožňování tvěho dokonalého Ekolu. Pokud je to tak, poradím Ti. Prodej to za cenu odpovídající realitě a pak to rozprodáš "možná", protože je krize a lidi tolik nenakupují.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 21 bře 2010 08:15

Ano Slavku, je to moje prvni plynovka a rozhodne nerikam, ze jsem videl vsechno, to ani nahodou... Jenze podivej se na to taky z moji strany:

Koupim si plynovku z rady tech levnejsich. Primarne taky proto, ze jedina opravu koupitelna Umarexacka plynovka je ten Walther P22, kterej Ty sam rikas, ze bys nenosil. Donesu si to domu, naladuju to slepejsema a jdu to ozkouset. Strilim s tim a funguje to dobre, dam tam plynove naboje, funguje to dobre. Vystrilim takhle 100 naboju a funguje to celou dobu dobre. Krome dulku na uderniku nevidim zadne viditelne opotrebeni nebo tak. A pak prijde nekdo jako Ty a zacne rikat, ze turecky plynovky jsou neprodejny sragory, ze se s tim malokdy podari vypalit celej zasobnik bez zaseku, ze se tomu odlamujou pojistky nebo ze pro jistotu nefungujou vubec, ze se tomu zasekavaji spoustove mechanismy, ze to nevypali plynove naboje rychle za sebou a tak dal... A ja se Te ptam, divis se mi, ze davam najevo svuj nesouhlas, kdyz nic z toho, co jste tady napsali o tureckejch zbranich pro tu moji neplati? A vypada to, ze treba prave jir.007 strili vic nez ja a taky je spokojenej, 007 rika to samy, Jozef Hosmanek nam udelal ilustracni video, co tim asi chtel rict?

Nemecke plynovky na tom asi budou lip ale dokud jsou ty vase katastroficky scenare tak strasne vzdaleny moji prakticky zkusenosti, nedivte se, ze se s vama budu hadat! Kdyz clovek vypali ze zbrane 100 patron a ma 1 prukaznej zasek, tak Ti asi tezko uveri, ze se z tureckejch zbrani pomalu neda vypalit celej zasobnik bez zaseku, chapes pro zmenu Ty, co Ti rikam???

Malujes nam tady katastroficky scenare, co se nam stane a co nam to ustreli nebo neustreli ale zatim to tak proste nevypada! A kdyz s vama nesouhlasim a celou dobu rikam, ze se jedna jen O MOJI VLASTNI PRAKTICKOU ZKUSENOST proboha zivyho, tak si zacnete vymejslet, ze se jen snazim prodat svoje neprodejny pistole? To je fakt neuveritelny!!! Kazdej mame proste jinou zkusenost, Tobe asi Slavku pistole zasekavaly, mne ne, jir.007 taky ne, Josefovi taky ne a 007 taky ne....proc je tak tezky tomu uverit a prestat do nas rejt, ze nemame prachy(ja treba prachy na to mam ale P22 si proste nekoupim a dokud tu nebude neco rozumnejsiho na kramech, co si nebudu muset nechavat posilat z netu, tak proste nebudu kupovat Umarex a jeho kanony) nebo ze nam to ustreli h..y?? Hmmm?
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od vendous » 21 bře 2010 08:56

Velmi zábavná tato debata Já bych se jen zeptal na jednu maličkost, jak to že mohou být ty Turecké skvosty o tolik levnější když jsou tak kvalitní? Kvalitní materiál přeci něco stojí a že by se u těch dražších platilo tolik navíc jen za značku se mi nezdá. Někde Turci ty peníze ušetřit musí, to mi nikdo nevymluví.
Teď trochu OT ale připomíná mi to debatu o pneumatikách Čínských výrobců za poloviční (i nižší) cenu od kvalitních pneu. Píší tam spokojení uživatelé že pneu nejsou hlučné a dobře drží stopu, ano pokud jedu někde v klidu třeba po vesnici nebo někde po okrskách. Ale jak se taková pneu zachová v krizových situacích (náhlá prudká změna směru nebo agresivní brždění), na to mi nikdo odpovědět nedokázal. Proto jsem se nabídl že jsem ochoten otestovat na svých už celkem jetých continentálech délku brzdné dráhy, ale nikdo s „kvalitnímy“ pneu s Číny se tohoto testu účastnit nechce. Proč asi, že by se ukázala pravda?
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 21 bře 2010 09:14

Dobra panove, toto je muj posledni prispevek k tomuto tematu, dost mozna uplne posledni na tomto foru - samozrejme necekam, ze byste si neodpustili kecy jakoze uz mi dochazi argumenty nebo tak neco :) to si ale neprectu, protoze uz na to kaslu...

To Vendous: Zdas se jako rozumnej borec, takze snad pochopis, co se Ti snazim rict.... U cinskych pneu je problem, ze lidi to nezkousi, jen jezdenim v klidu a pak jsou v kopru, kdyz potrebujou prudce brzdit nebo tak. U pistole je to ale jine, protoze podminky realneho pouziti si v pohode nacvicim sam. Rychla strelba, strelba z ruznejch poloh a ruznejma patronama se ozkouset da uplne v pohode! Navic podle me je obrovskej rozdil mezi Tureckem a Cinou!!!

Louci se s vama jeden clovek, kterymu turecka pistole funguje i pres vas velky odpor.... To vite, nemuzu se dockat, az mi to ustreli nekterou cast tela, ulomi se mi uz davno nefunkcni pojistka a cele mi to vlastne vybuchne :) Sbohem panove :wink: :wink:
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 21 bře 2010 11:06

vendous: celé to je o tom, že se tu většinou přebírá košík s nahnilými jablky :wink:
A které jablko je potom méně asi nahnilé … a aby bylo ještě poživatelné ... a emoce se při tom vzdouvají. Chutě jsou a nároky přitom ale různé, že, takže shodnout se na tom je vždy těžké.
Protože a pročež degradace plynovek, původně dělaných s nároky na kvalitu i materiál jako ostré pistole, začala tím že se začalo tzv. šetřit. Předpokládám, že z důvodu snížení výrobních nákladů.

Šetřit se zdůvodněním, že ten kvér nemusí vydržet takové tlaky a když tam není a nebude ostrý náboj … a korunu tomu nakonec nasadil boj proti kriminalitě a proti teď tolik aktuálnímu terorizmu: takže nadsázkou, z okrádačky plynovek se stal dokonce v EU posvěcený(!) program(!), to aby se ten kvér nedal prý zneužít.

Jelikož a pročež, na příkladu, třeba a takové prý ingliš londýnské podsvětí rádo používá jako ostré zbraně prý původně plynové a přes baltské státy z Ruska hromadně propašované a mafií upravené ruské pistole Makarov … takže já loni tj. v roce 2009 toho ocelového(!) Makarova a jako plynovku koupit už nestihl: právě ho totiž a na základě prý tzv. doporučení EU z trhu prodejci sami a po tichu stáhli.

Takže potom i ta důležitá německá značka s číslem PTB, vyražená na německých plynovkách nebo na obecně v Německu prodávaných plynovkách,
:) dávající až do nedávna jakousi opravdu záruku tj. dávající pro zákazníka vodítko o bezpečnosti a kvalitě,
:evil: se a žel stala nástrojem sice věřím pořád že pro zákazníka záruky bezpečnosti … ale také zárukou pro stát v okradenosti kvéru a do té potřebné míry, aby se plynovka nedala zneužít předělávkou na ostrou zbraň.
A to je, jak jistě pochopíš, významný posun a v neprospěch nás, tj. zákazníků a kteří teroristy jistě být nechceme ... ale chceme mít kvalitní plynovku!

Proto a také, a jak tu kolikrát psal už nick Slavek0269, není neobvyklé že táž třeba plynová pistole dělaná třeba a právě od Umarexu je s vyšším číslem PTB hodnocena výrazně hůře a prodává se mezi zájemci za daleko nižší cenu, než opticky táž pistole ale výrobně staršího data a proto nižšího čísla PTB, kde ale bylo použito původních materiálů a la ostrá zbraň.
:arrow: Ale i přes tento jistě nepříznivý vývoj je pořád kvalita a bezpečnost zbraně, ano plynovka je zbraň, nějak a se zárukou pro zákazníka touto značkou PTB hlídaná!

A výrobci ze zahraničí, kteří chtějí plynovku v Německu oficiálně prodávat, tak také musí tu značku PTB získat, tj. projdou alespoň nějakou prověrkou a značka je, jak jsem pochopil, navíc časově a na určitý počet kusů zbraní omezená.
Takže tato značka je, i pro ne(!)německé recenzenty a kteří jsou odpovědní v doporučení svým čtenářům, důvodně prvním vodítkem a významným znakem, kam asi pistoli nebo revolver kvalitativně zařadit: tj. má to nebo nemá značku PTB? :roll:

A do tohoto košíka, s nadsázkou nějak a většinou už postiženými jablky, přidej případ těch zatím(!) obecně tureckých plynovek, které a jak lze dohledat zprávy se v Bulharsku nabízejí místy už i po stáncích … a pochopitelně tyhle plynovky žádnou značku PTB nemají … ano, nabízejí je tam jako opravdu hračky a svým způsobem nebezpečné hračky.
:arrow: Z Bulharska je do Česka ale daleko, a proto a jen proto, pro tuto asi neznalost zdejších zákazníků, se taková pistole (nebo revolver) tady může pořád nabízet i 3x dráž, než v tom Bulharsku, protože ano, ona jako plynovka tak i vypadá … a zjevně i jako plynovka na youtube vystřelí.

A protože takové zobecnění na „turky“ je vždy ošidné, a já zobecňovat nikdy nechtěl, tak musí zde přece existovat pozitivní vývoj, jinak tihle výrobci a jejich prodejci (až podstatou napálí všechny ty které napálit mohou, že) by za nějakou dobu zkrachovali,
tak se objevila už i první turecká vlaštovka opravuji plynovka Atak Zoraki 914 a hodná tohoto jména, protože už byla jako plynovka prý i programově(!) udělaná: jelikož a pročež její klon měl a má být schopen střílet i to traumatické střelivo, kde nároky na materiál musí být vyšší.
Ještě loni a co jsem to sledoval ale Atak Zoraki 914 tu značku PTB neměl/nezískal a třeba o ni ani v Německu výrobce nezažádal. Současný stav neznám.

Proto a právě a asi nejen já tady píšu, že dnes je třeba tyhle „turecký“ plynovky hodnotit na ty co byly před Zoraki 914 … a na ty potom co přijdou po a půjdou ve stopách ... a tam ten dál pozitivní vývoj jistě bude.

To tzv. před je dnes už opravdu morální veteš, prosím z pohledu plynovky jako zbraně a kterou bych měl koupit dnes jako novou, … a i v Česku měl být proto dávno jejich výprodej a za bulharský ceny, tj. tak od těch 600 do max. 1.000,- Kč.
:arrow: To ale tady mnozí nickové, byť by to bylo přece i v jejich zájmu a když si takovou plynovku chtějí koupit, že a proč ne, nejsou ještě schopni pořádně a především v klidu strávit … není to proto nějak divné … pročpak asi? :wink:
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 21 bře 2010 11:31

no a to jako si myslíte nebo dokonce tovíte že turek vás nechá ve štychu?? nenechá:-)
a je to dost individuální.. stejně tak jako vás může nechat na holičkách německá zbraň tak vás může nechat turecká zbraň!
stejně jako vás může nechat německý auto nebo český auto nebo italský auto... je to jenom technika..
:idea: :idea: :idea:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Plynové pistole

Příspěvek od drát » 21 bře 2010 11:44

kebab píše:
Takže potom i ta důležitá německá značka s číslem PTB, vyražená na německých plynovkách nebo na obecně v Německu prodávaných plynovkách,
Ne jen na plynovkách ale na všech volně prodejných zbraních v N. třeba na vzduchovkách ( F v pětiúhelníku )
http://www.ptb.de/
http://www.ptb.de/de/org/1/13/133/_zulassungsliste.htm
http://www.muzzle.de/Allgemeines/allgemeines.html
http://www.muzzle.de/Zubehor/PTB-Liste/ptb-liste.html
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 21 bře 2010 14:32

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 21 bře 2010 17:14

Moje první plynovka byla Kora Brno 2,5" (revolver), měl jsem ji 4 roky.Vystřílel jsem s ní odhadem 1600 nábojů všech druhů.K obraně byla použita možná 13 krát (hlavně na psy a 2 krát proti člověku). Pak jsem jí prodal za 3000 Sk i s pouzdrem, kupec jí prodal dál a stále ta zbraň funguje.Po delší době jsem koupil Zoraki 914, výběr zbraně ovlivnila moje zkušenost s plynovými náboji ,musel jsem vypálit všech 6 rán, než to mělo účinek. V tom čase se daly sehnat maximálně náboje CS.Zoraki má kapacitu 14 nábojů, dobře se mi drží v ruce a nosí, nábojů je teď větší výběr.Co se týče spolehlivosti ,tak můžu řict ,že nemám žádny problém ze zasekáváním .Střílel jsem jak slepé tak plynové náboje.Z 914 auto jsem střílel dávkama slepé na Silvestra jak s kulometu, 300 kusů.Jediný problém byly světlice, pár se jich nezapálilo.Z obou pistolí mám zatim vystříleno 950 nábojů.Nedávno jsem přikoupil Walther PP od Umarexu, ten má vystříleno 50 slepých a sedm plynových nábojů.Dilema Němec či Turek nebudu řešit, Ekol jsem viděl jen v prodejně, moc mě neoslovil i když jsem po něm pokukoval. Zoraki mám na obranu a Walher je ve vitríně. :) (Jedině Kimar nedoporučuji, je to totální šmejd :!: :roll: )
Odpovědět