Spravny postoj NS aneb obrana muze byt duraznejsi nez utok

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Spravny postoj NS aneb obrana muze byt duraznejsi nez utok

Příspěvek od Luke » 12 dub 2006 10:32

http://www.novinky.cz/domaci/82567-ns-o ... cnika.html

Sptane je, ze se oba pripady zase vraci zpet k nizsim instancim a bude se to tahnout jeste dlouho.


gunov

Příspěvek od gunov » 13 dub 2006 01:07

Musím říct, že takový příspěvek na mě působí spíše jako balzám na duši. Není to jistě ideální a soud by měl jednomyslně rozhodnout ve prospěch hlídače to je jasné, ale faktem je, že možná mohl situaci zvládnout lépe a zavolat policii nebo podobně. Ale jsem rád, že soudy už dnes chápou, že OBRANA STŘELNOU ZBRANÍ JE MNOHDY JEDINNÝ ÚČINNÝ ZPŮSOB OBRANY A TO I V PŘÍPADECH KDY JE ÚTOČNÍK NEOZBROJEN. Je přeci logické, že následky nese útočník, a není rozdíl mezi tím, jestli me ubodá nožem nebo ukopée k smrti. Ohrožení je to tak jako tak i když rizika z napadení beze zbraně jsou často nižší... na to se přeci spoléhat nelze!!!!
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 13 dub 2006 19:36

Dobré je, že soudy čím dál víc rozhodují tak jako v těchto případech NS. Takže se snad blýská na lepší časy. Ale než to bude všechno jak má být, tak to bude hodně dlouho trvat. :?
Si vis pacem, para bellum.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 18 dub 2006 13:09

Mě fascinuje, že jim trvalo nějakých čtyřicet let přijít na to, že když na mě někdo zaútočí, tak to není moje chyba. To by vymyslelo desetileté dítě a ani by na to nepotřebovalo půl života.
Ne, teď vážně. Když na mě někdo zaútočí (operujme s tím, že je svéprávný), tak si přece musí uvědomit, že činí něco, s čím já samozřejmě nebudu souhlasit a proti čemu se budu zcela legitimně a oprávněněně bránit. Že je přitom nasáklý jak deka ho samozřejmě neomlová ani v náznaku, protože za to, že se ožral jako prase si taky může sám, anebo za to možná může někdo jiný, ale rozhodně to nejsem já. Tohle všechno přece ví a musí si to uvědomit, a to taky znaměná, že si musí uvědomovat, že povede-li se mi ho v průběhu jím vyvyolaného konfliktu zmrzačit či zabít, tak je prostě vyloučené, aby byl zodpovědný někdo jiný než on (nota bene bude-li se se mnou přetahovat o nabitou brokovnici, což je taková šílenost, že něco podobného by neudělal snad ani zfetovaný Alláhův mučedník). To dá přece zdravý rozum, ne? Jenomže toho se, jak se zdá, až doteď na některých místech dost citelně nedostávalo. Doufejme, že rozsudky NS popsané v článku vytvoří precedens, který tuhle debilní praxi postrčí aspoň trochu správným směrem. Ono to bude způsobeno částečně taky tím, že lidé už pomalu, ale jistě začínají mít té debility, zabedněnosti a neschopnosti, ovládající naši justici, plné zuby a to se následně taky projevuje nepatrnou, leč pozitivní zpětnou vazbou.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Odpovědět