Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 18 bře 2010 12:30

Já zareaguju jen už obecně.
1. Pokud má být plynovka prioritně na osobní(!) obranu a pro skryté(!) nošení, a budu vycházet z předobrazu nějaké a takto určené úspěšné ostré, tak to není přece zbraň někam do války.
Není nutné se proto tahat a úplně zbytečně s 1 kilem „železa“ i víc, když postačí jen ½ kila „něčeho“ a míň. A navíc, ta malá lehčí plynovka se potom vejde a když je nejhůř i jen do kapsy.
A není to o tom, jestli 1 kg činku já unesu nebo nééé. Ano, unesu, ale jiný názor bude mít s tím 1 kg třeba už ta kapsa nebo pásek u kalhot, který potom budu muset mít víc utažený k břichu, tj. generovaný a zcela zbytečný nepohodlí navíc.

2. Teď je rok 2010. Bylo by vhodné si položit otázku, proč, z jakých to pragmatických důvodů má plynovka pro osobní obranu a kterou koupím letos(!) vycházet pořád obrazem z ostrých zbraní, které budou brzo slavit výročí zasloužilých kmetů. Tj. dobou svého zrodu už v minulých stoletích. Množné číslo pro ta staletí uvádím záměrně a ve vztahu k revolverům, pistole jsou o něco mladší, ale zase ne o moc.
Pokud nebudu spíše sběratel, to je prosím zase jiná věc a o tom já teď nediskutuju, tak takové pragmatické důvody a pro daný účel, až na opravdu řídké a nadčasové výjimky, já a pro tyto zasloužilé kmety nenalézám!
Protože pokud ano, bylo by to přece popření účelnosti a úspěšnosti dosavadního vývoje a pokroku v této oblasti.
Tj. směr další kompaktnost, nízká váha a s tím i nutně použití nových materiálů. Třeba opticky hračkovitých.
Ale speciální použitá slitina a la ostrá brokovnice a třeba na vylehčeném plynovém revolveru Weihrauch nebo moderní plast na rámu u nových a proto lehčích (proč asi, že?) ostrých pistolích a nejen zn. Walther …
... rozhodně nerovná(!) se použité slitině nebo umělé hmotě na tureckých pistolích za jen 6 až 7 stováků českých, cha, chááááá,
byť kvůli snaze výrobce o optickou podobnost se leckdo tady v Česku rád tím nachytá … a zaplatí potom i dvakrát tolik, tj. koupí to za těch stováků až 15.

K revolverům Alfa: z důvodů, které jsme uvedl výše, při bolestném rozloučením se s dávným(!) klukovským(!) snem, jsem nakonec do už těžších a větších šestiranných revolverů pragmaticky nešel.
Pokud dnes přesto ano a na nějaké spíše blbnutí, tak do pro mne původně nadějného „turka“ Viper nebo Zoraki už ne … a raději bych těch 1 a ½ tis. Kč připlatil třeba a právě na té Alfě.
Mezera by mne tak ani už nezajímala a jen bych si pohlídal, jestli mám válec ze slitiny nebo také ocelový, ale pro sem tam hraní si s tím a obdivování to bude nakonec také asi jedno, že.


Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 18 bře 2010 13:19

To už je věcí názoru, komu se co líbí a co ne. Komu nevadí mít na úkor pohodlí kanón a kdo si koupí prcka. To je podružné. Mně se P22 také nelíbí, tím však nechci říct, že není kvalitativně v pohodě. Prostě bych ji nenosil. Prioritou by měla být na prvním místě kvalita. Dokonce i souhlasím s tím, že vývoj by měl jít vpřed ni kroku zpět, ale zatím jsem toho moc nového v plynovkách neviděl. Navíc právě z důvodu psychologického efektu plynovky volím kopii ostré zbraně. Ta P22 je tak oblíbená, protože na trhu dnes chybí tyto malé, ale zároveň kvalitní plynovky. Věřím tomu, že kdyby se na trhu objevil Kevin (za přijatelnou cenu pro čechy) nebo kvalitní kopie PPK, tak by P22 dost utrpěla. Mám tu Ermu 75 S, což je nejkvalitnější kopie PPK na trhu, ale má jeden handicap a to ten, že je pouze na 8mm náboje. Jinak pecka. Kdyby se něco podobného objevilo na trhu ve stejné kvalitě na 9mm, dal bych za to i 6000,- Kč. Za tu Ermu jsem dal zhruba 5000,- Kč.
Jinak, já mám, co se týká pohodlí, stejný pocit, jestli u sebe mám PPK nebo HW94. Prostě na boku cítím kus železa. Pásek nosím pořád stejně upnutý, tak nevím.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 18 bře 2010 14:22

Slavek0269: ano, máš pravdu v tom, že na trhu slušně kvalitní menší a pokud možno i tenčí plynovky ve výběru chybí.
V tom je ten tady zakopaný pes.
Potom P22 je dnes určitý kompromis. Kompromis i v tom, že programově a úmyslem výrobce jak v ostré verzi tak jako plynovka to je schválně futuristická pistole, takže konzervativnější klient není hned připraven ji přijmout ... a je nucen dělat případný kompromis v tom, že on by jinak chtěl něco tzv. usedlejšího a právě a la ten Walther PP/PPK.

Já osobně jsem tady také asi konzervativnější, takže dva tři měsíce jsem se pořád marně točil při výběru na těch tureckých plynovkách ... a potom na těch třeba některých pistolí od Rohma. Příkladem.
Doporučení známého a hned od samého počátku, on P22 má i v ostré verzi, jsem schválně dával stranou ... jednoduše proto, že i já měl podobné a podstatou konzervativní výhrady.
Dnes je už ale nemám. Ne proto, že jsem tu pistoli koupil a každý obvykle chválí to své, ale opravdu to je volba mezi plynovkou/pistolí jakoby generačně novou a tou starou.

Přičemž u těch generačně nových plynovek se nejvíce projevuje bída v použitých materiálech, totiž potom ty plynovky jsou výrazně těžší než sám ostrý originál: je to svým způsobem vlastně podvod na zákazníkovi, protože plynovka se jako ostrá na povrch jen opticky tváří ... podstata je však jiná a daleko horší.
Takže a v tomto případě je právě lehká P22, proti těm jiným nabízejícím se novodobým eventualitám, dnes na našem trhu a v této menší velikosti nejvěrohodnější.
Nezáleží vůbec na tom, jestli ta která naopak asi kilová plynovka (a víc) majiteli svojí vahou vadí nebo ne, tady jde přece o princip.

A opačně. Kdybych přece jen tehdy sehnal toho ocelového plynového Makarova a jako nadčasovou klasiku odvozenou od Walthera PP, tu 8 mm ráži dám stranou, tak bych tam akceptoval i tu vyšší váhu ... právě pro tu autentičnost a co se dá jinak dělat, že.
:arrow: Ovšem pořídit takto už těžší plynovku z blátivé slitiny a měkké umělé hmoty, a kompenzovat to jako v případě "turků" tou relativně nízkou cenou, tak to se mi začalo a po zralejší úvaze velice příčit. To, že také u firmy Umarex možná najdu něco podobného a navíc 2x až 3x tak drahého, s problémem přece nesouvisí: takovou plynovku nekoupím ani tam a ani tam.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 18 bře 2010 22:58

to Kebab: Mozna ji nekoupis ani tam a ani tam ale ukazuje to, ze i Nemci obcas provedou neco jako je "podvod na zakaznikovi" jak rikas Ty :idea: Opet netvrdim, ze turci jsou lepsi, jen ukazuji, ze Nemci taky obcuravaji a ne ze ne :)

Ten Tvuj argument s cenou na bulharskym trhu je moc peknej, nicmene porad se citim povinen ukazat, ze tahle kvalita materialu se podepisuje hlavne na schopnosti zbrane vydrzet velikej pocet vypalenejch ran. Jestli se vam nova zbran zasekava nebo nezasekava uz neni zas tak o tom, jak tvrdy jsou ty materialy ale spis o tom, jak je ten mechanismus udelanej...a tady uz kvalita neimplikuje vyssi vyrobni naklady, kvalita mechanismu uz zalezi spis na sikovnosti projektanta nebo sikovnosti okopirovani mechanismu te ostre krochny -> vyrobni naklady stoupaji s materialem a pracovni silou, ne s tim, jestli je ram zbrane vyfrezovanej tak a nebo trochu jinak...

To Slavek: Porad mi prijde (neuraz se prosim) absolutne neuveritelny, ze by se Ti malokdy podarilo z turecke zbrane vypalit jeden celej zasobnik bez zaseku. Ja mam dnes uz na konte kolem 90 ran (zhruba) a jeden jedinej opravdu prukaznej zasek. Pak jsem mluvil osobne se 2 lidma, ktery tvrdi, ze zaseky jsou taky velice zridkavej jev (jeden je Zoraki 914, druhej je nejakej Ekol, tusim ze Firat)

To jir.007, Jozef Hosmanek a ostatni kdokoliv, kdo vlastnite Ekoly a Zoraki nebo jine turky a jeste jste se k tomu nevyjadrili. Muzete se ozvat a rict, jake jsou vase zkusenosti s tema zbranema? Jak caste jsou zaseky, kolik mate vystrileno, jak to vymeta plyn, jaka je schopnost rychleho vicenasobneho plynoveho vystrelu a tak dal? Reknete taky neco at tu nejsem sam, kdo ma s tema turkama kladnou zkusenost...

EDIT: Jo a jeste jsem si tak vzpomnel, nepouzivejte analogii Bata vs. Vietnamskej obchodnik = Nemec vs. Turek.....je to kravina. At se vam to libi nebo ne, at je mate radi nebo nemate, tak i turecke zbrane jako Ekol a Atak Zoraki jsou porad znacky...ze se vam jejich zbozi nezda nebo ze nevyrabi prestizni drahe kousky neznamena, ze jsou to totalni "noname" jako jsou Vietnamsky boty.......analogie Skoda vs. Mercedes se sem hodi daleko lip...
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 19 bře 2010 10:06

no tak na výzvu se ozývám...
vlastním ekol firat compact..a atak zoraki r1 2,5
můžu vám říct nevím čím to je nebo jestli mám štěstí,ale s revolverem nemám žádný problém vše funguje tak jak má.. když mi přišel je pravda že měl povolený a vyklající se bubínek než sem přišel na to jak ho dotáhnout pěkně mě to potrápilo....ale teď když je dotažený není jediný problém.
pak se mi dostala do ruky replika berety ekol firat compact,a byl jsem zamilován podruhý:-D
střílí nádherně záseky nejsou.. teda první den sem šel střílet.. všechno v pořádku zásobník jsem vystřílel hned a bez nejmenšího problému.
druhý den jsem čistil ale co mě nenapadlo rozebrat zásobník no pak jsem ho složil ale pružinku jsem dal obráceně tudíž mi netlačila na špičky náboje tak aby pohodlně lezli do hlavně při automatickém přebíjení.
tak jsem jí přetočil tak jak má být a zase střílí bez nejmenšího problému.
takže moje zkušenost se značkou atak zoraki a ekol je kladná :wink:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
m.a.r.k.a.l.
Příspěvky: 50
Registrován: 16 úno 2010 14:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od m.a.r.k.a.l. » 19 bře 2010 12:24

Tak zrovna nad těmito dvěmi se taky rozhoduji. Jsem rád, že si s němi spokojený. Teď jen vybrat z těchto dvou jen tu jednu správnou.
QB78 DeLuxe cal .177, Nikko Stirling 3-9×40AO
Lov 21
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 19 bře 2010 12:45

Tak musim dnes opet potvrdit perfektni funkcnost i mojeho Ekolu P29, dnes jsem byl zas venku v lese......zkousel jsem rychle palit plynove naboje.....pravda, jen 4 za sebou :) protoze presne 4 mi prebyvaly a ted mam plynove naboje presne na 2 zasobniky, tyhle 4 jsem mel navic, tak jsem je obetoval - tady je moje story:

Nabil jsem to do zasobniku takto, prvni naboj slepej, pak 4 plynovy a zbytek 3 slepy... Zbran byla cista a namazana. Vypalil jsem ten slepej a pak primo pred sebe jsem to zmacknul na ten plynovej, jednalo se o Umarex CS 80mg a hle!, naboj vybuchnul ale vyletel jen takovej velice ridkej oblacek a zbran neprebila (pro stourali opakuji, ze ZBRAN SE NEZASEKLA, naboj jen neprebil...dokonce ani sebemin nepohnul se zaverem zbrane) asi pul vteriny po tom, co naboj vybuchl a vyletel ten ridkej oblak plynu, tak z hlavne vysel takovej hodne hodne hustej kour, v podstate az dym toho namodralyho CS plynu.... Takze jsem se zbrani mavnul ze strany na stranu abych to vyvetral a prozkoumal to, naboj byl samozrejme v komore a ani se nehnul -> trhnul jsem teda se zaverem a naboj vyletel ven, pak jsem to 3x rychle za sebou zmackl a zbran poslusne vypalila vsechny 3 plynovy naboje bez naznaku zaseku. Doufam, ze i Slavek bude souhlasit, ze to neprebiti u prvni patrony nebylo zbrani ale vadnym nabojem, protoze ostatni 3 naboje bez problemu prebily a vyleteli ven, ten prvni ale se zaverem ani nepohnul!

Pak jsem dostrilel ty zbyvajici 3 patrony v zasobniku, vzal jsem druhej, naladovanej 8 slepejma a zkusil jsem podobnej test jako delal Josef Hosmanek s tim Zoraki 914 na Youtubu, tedy jsem zbran ruzne otacel, nalezato doprava, nalezato doleva, vzhuru nohama a strilel. Ve vsech polohach opet zbran odpalila poslusne vsechny naboje bez zaseku. Potom jsem do jednoho zasobniku nacpal zbyvajici 2 naboje slepe, ktere jsem u sebe jeste mel a odpalil je - zas bez problemu...

Ted to jdu vycistit, tak doufam, ze si neuziju zase kaslani, chrchlani a podobne zabavy jako zatim pokazde, kdyz jsem to cistil po plynovejch nabojich :)
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 19 bře 2010 12:54

Naposledy upravil(a) jozef hošmanek dne 20 bře 2010 18:46, celkem upraveno 1 x.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 19 bře 2010 14:18

Dela to moc peknej a velkej zablesk... podle toho, co jsem na videu videl to vypada jako Umarex. Ja mel zatim slepe naboje od Sellier & Bellot a ten plamen neni tak velkej....
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 19 bře 2010 15:24

tak hoši máme probléma.....
s ekolem firat compact...
řekl bych že to není pistolí ale náboji....
dokud láduju do zásobníku zelený.. poplašný střelivo od umarexu všechno běhá tak jak má můžu střílet jak chci a jak rychle chci.. problém nastává když do zásobníku nabiju značku wadie konkrétně střelivo flash defence..
už když sem je kupoval tak u nich bylo napsáno že extrémně znečištujou zbran.. vystřelím jich 5 a další náboje se zasekávaj s poplašným od umarexu tenhle problém není....
ten žlábek po kterým se vozí náboje do hlavně je po těch flash defencech tak zaspinenej ze tam proste další náboj nevleze a zasekne se....
co radíte?
bud střílet jen poplašný a plynový co tolika nezasírají pistoli nebo vyměnit pistoli? děkuji
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 19 bře 2010 16:36

Řešil bych to výměnou munice, mně se Wadie taky moc nezamlouvají
Atak Zoraki 914 9mm
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 19 bře 2010 19:16

Ten naboj uz ve svem nazvu ma slovo DEFENSE (obrana), ten naboj ma bejt jako urcenej k odstraseni a ve tme mozna i k castecnemu oslneni......tyhle naboje nejsou urceny na strelbu pro zabavu. Pistoli rozhodne neni, ze mas klouzacku u komory plnou bordelu a dalsi naboj se tam nedostane :) Pro zabavu by prave mely bejt slepejse a na obranu tyhle sragory ale primarne plyn! Ty Flash defense jsem si nikdy ani nekoupil, uprimne po tom ani netouzim...

EDIT to 007: Rekni prosim jak Ti fungujou ty rychly vystrely plynem a jakej to ma vymet ta Tvoje krochna? Co zaseky? Dalsi domaci recenze turka by se rozhodne hodila....
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 19 bře 2010 19:42

tak já si to myslel že to bude náboji.. bud je prodám nebo hodím do koše..
dneska jsem si objednal slepejše od umarexu po 50ti kusech,cs nábohje 10ks supra pepper 10ks a vnitřní opaskový pouzdro.. a flash defence už teda střílet nebudu:-) díky za rady:-)
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 19 bře 2010 22:11

Orici: všech 14 jsem najednou nestřílel, ale takovejch 7 za sebou jo a bez problému.Žádnej zásek, výmet u CS se mi zdál větší než u PV45mg (ale to je asi daný gramáží náboje), Zoraki padne dobře do ruky, hmotnost 700g je na opasek podle mě tak akorát, celkově za ty prachy podle mě hodně slušný zpracování, po dlouhých úvahách jaký vybrat co nejrealističtější vzhled (jelikož z minulých let mám airsoftovku v chromu a ta vypadá hračkovitě) jsem sáhnul po černé lesklé a dobrá volba 8)
Jak se tu už psalo, Zoraki byla dělaná původně pro střílení gumovými projektily, z toho pramení snad větší kvalita zprac. a materiálu. Takže za mě tohoto turka se vůbec nikdo nemusí bát :!:
Atak Zoraki 914 9mm
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 20 bře 2010 00:26

No chlapi, já nevím, ale mám podobné zkušenosti jako ten frajer na videu. Tak jak to vlastně je? Napsat můžete cokoliv. Předveďte na videu, že je to tak, jak píšete. Připadá mi totiž, že každý žijeme na jiné planetě a že na každé té planetě jsou jiní turci. Jinak si neumím vysvětlit vaše chválozpěvy.

Odpovědět