.22 Flobert / 6 mm ME - Flobert SHORT

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: hovno leda

Příspěvek od Andy » 25 říj 2005 20:15

tommy píše:myslím tu pohyblivou část do které se "vkládá" bubínek.
Opravdu ti nerozumim. Snad pomuze obrazek.
Přílohy
kora.jpg


strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

střlné poranění

Příspěvek od strozd » 17 bře 2006 02:43

no ppánové .. skuste se postřelit a zadělává te si na problem. Byl jsem postřelen (idiotem) sz pistole flobert r. 4mm do ramene a délka kanálu byla cca7 cm ze vzdálenosti 2 m. Pokud někoho nebo sebe postřelíte , dokror odesílá správu na polici která se o to bude zajímat a budeto samozřejmě šetřit a podle zákona vlastníteli ZP můžete o něj i přijít ...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 bře 2006 09:13

7cm??
Nechtěl jsi napsat 7mm ? :shock:
Zefran
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006 13:34
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zefran » 17 bře 2006 09:47

To tu "kulku" mohl vydělat rovnou z druhé strany, ne?? :lol:
Nagant
Příspěvky: 28
Registrován: 10 bře 2006 18:35

Příspěvek od Nagant » 17 bře 2006 10:52

No, koukám, že mnou kdysi dávno založené téma (ještě jako anonymem) ožilo, to jsem rád. :D

Já z toho Deringeru Wolf mnoho nenastřílel, nejdřív jsem strašnou dobu sháněl lapač broků. Když jsem ho konečně sehnal, zkusit jsem střílet na dvoře, ale dělá to docela hluk a nechtěl jsem budit nežádoucí pozornost. Tak jsem se přestěhoval se střelbou do baráku do chodby ke chlívu a maštali. Lapač broků jsem nahradil prknem, na které jsem přímo připínal terče pro vzduchovku. Střílel jsem asi z 10 m, ale výsledky byly mizerné. Přičítám to špatnému osvětlení, nejistému úchopu zbraně (moc mi nesedí v ruce) a taky samozřejmě kvalitě střelce. :oops:

Navíc, myslím, že s tím střelivem .22 Flobert, které jsem nakonec sehnal jsem měl lepší výsledky než s 6 mm ME - Flobert SHORT, opravdu se to docela liší, jak průměrem, tak konstrukcí střely.

Do toho prkna se to zavrzalo pár milimetrů hluboko, střelit se s tím třeba do šlachy na ruce či noze bych rozhodně nechtěl. :evil:
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Příspěvek od strozd » 17 bře 2006 22:11

Kubajzz píše:7cm??
Nechtěl jsi napsat 7mm ? :shock:
ne nechtěl ... 7cm (kanál byl v podkoží a nebyl to žádný průstřel pokud seženu scaner naskenji lékařkou správu) a tu střelu mi vyndavali z druhé stany ...
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 17 bře 2006 22:25

strozd píše:
Kubajzz píše:7cm??
Nechtěl jsi napsat 7mm ? :shock:
ne nechtěl ... 7cm (kanál byl v podkoží a nebyl to žádný průstřel pokud seženu scaner naskenji lékařkou správu) a tu střelu mi vyndavali z druhé stany ...
Hmm...zvlastni...co by pak udelala vzduchovka, ktera ma az 15J oproti flobert 7,5J :?
Kdyz ji milujes, neni co resit.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

Příspěvek od strozd » 17 bře 2006 23:55

xlibor píše:
strozd píše:
Kubajzz píše:7cm??
Nechtěl jsi napsat 7mm ? :shock:
ne nechtěl ... 7cm (kanál byl v podkoží a nebyl to žádný průstřel pokud seženu scaner naskenji lékařkou správu) a tu střelu mi vyndavali z druhé stany ...
Hmm...zvlastni...co by pak udelala vzduchovka, ktera ma az 15J oproti flobert 7,5J :?
no to nevím ale vzhledem vzálenosti a průžezu broku 4mm a tím že ve flobertkách je prachová nápň (výrobně malá) ale přisipáním ... černého prachu ... bude E ještě větší .. (mimo jiné s tou flobertkou známej střílel kočky co mu chodily na holuby ,,,, :-) ))
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 17 dub 2006 17:23

Tak pořád čekám na tu zprávu. Docela by mě to zajímalo. Kdysi jsem zkoušel 6 a ta se odrazila od staré kuchyňské linky. Takový ty dvířka plněný jakousi lepenkou a vně něco jako sololit. 4 prošla durch.
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
George

Příspěvek od George » 17 dub 2006 19:40

g.man píše:Tak pořád čekám na tu zprávu. Docela by mě to zajímalo. Kdysi jsem zkoušel 6 a ta se odrazila od staré kuchyňské linky. Takový ty dvířka plněný jakousi lepenkou a vně něco jako sololit. 4 prošla durch.
Jo 4mm má větší průraznost než 6mm. 4mm se dělají do flobertky z mědi, kdežto 6mm sou dva druhy z olova nebo z mědi. Mám Alfu 661 prubl sem oba druhy a olověné se odrazí vždycky někam do prd.le, ale olovo-měděný se pěkně zaryjou. http://www.sellier-bellot.cz/cesky/nabo ... apalem.php upně dole.
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 17 dub 2006 19:46

Tak napiš nějaké zkušenosti, jak se střelivem, tak se zbraní. Prosííím
Lépe zbraň mít a nepotřebovat ji, než ji potřebovat a nemít.
George

Příspěvek od George » 17 dub 2006 20:02

Koupil sem před 3-my týdny. Má nastříleno cca 300ran, zatím nic moc, chodím totiž střílet ven, protože se mi nechce utrácet za střelnici. Co se týče přesnosti, tak opravdu záleží na rukách. Já nejsu žádný extra střelec, ale na těch 5m se trefím do vejce ( oblíbený terč :lol: ), zato kámoš ač z ní skoro nestřílel z ní valil jak John Wayne. Sem s ní spokojený, vždycky deme zastřílet aj s pár kámošema. Je to prostě zbraň pro rekreační střelbu, na druhou stranu bych stím dostat nechtěl, sice by mě to nezabilo, ale bolelo by to asi kurevsky. V mražáku sem jednou našel kus starého vepřového, nejdřív sem ho chtěl vyhodit, ale pak sem si uvědomil, že bych mohjl něco prubnout. Tak sem nabil a vystřelil. Střela se zaryla celá do masa. Nedávno bylo v novinách jak jeden recidivista napáli do své družky při hádce celý válec z flobert revolveru. Mělo by to být na novinkách v archivu.
George

Příspěvek od George » 17 dub 2006 20:05

strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

scan

Příspěvek od strozd » 17 dub 2006 22:12

sory ale nemám scaner tak se to tahne
Uživatelský avatar
Fifo
Příspěvky: 359
Registrován: 30 srp 2006 09:24

Flobert

Příspěvek od Fifo » 12 led 2007 18:46

Naposledy upravil(a) Fifo dne 15 led 2007 03:42, celkem upraveno 4 x.
Odpovědět