Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 15 bře 2010 12:49

To Fractal: Takze jsem to vlastne pochopil spravne :) jak jsem psal predtim :)

Jinak bych chtel rict jir.007, ze ledvinky nejsou uplne bomba na letni noseni, jednak nevim jak Ty ale mne by "buzertaska" moc nevyhovovala a pak navic ty zbrojni ledvinky od Dasta a tak jsou celkem dost proflaknute. Nestrelecka verejnost to sice nepozna ale nekdo, kdo se aspon trochu zajimal to bude znat. Nevim, jesti je to uplne na skodu, protoze udajne si zlocinec rozmysli utok, kdyz ma podezreni, ze je jeho obet ozbrojena, na druhou stranu ztracis moment prekvapeni, kdyz vytahujes zbran... Kdyz uz Te nekdo zastavi a uz pocita, ze mas u sebe krochnu, pujde Ti s nejvetsi pravdepodobnosti o kejhak, na druhou stranu kdyz nepocita s ozbrojenou obeti a Ty vytahnes bouchacku, psycho-efekt bude podle me lepsi... Letni noseni resila uz spousta lidi. Nekteri to resi stylem falesnych tasek - tzn nosi to v tasce na fotak nebo v prirucni tasticce pres rameno (jako ja)....pak jsou lidi co nosi ledviny a etuje, pak jsou lidi co to nosi v podpazdaku pod rozepnutou kosili, pod kterou maji tricko... Nekdo to nosi na vnitrni strane stehna pod kratasama a nekdo ve vnitrnim opaskovym... Hadam, ze Tvuj novej mazlik Ekol Firat Compact je uzsi nez bubinek revolveru, kazdopadne furt je to velka krochna, mozna ze Zoraki 914 by splnilo ucel lip, pac kapacita zasobniku je srovnatelna a zbran je o nekolik celych centaku mensi...


Co se tyka ucinosti NV a CS, podle mne proste nekdo ma vetsi toleranci na tyhle lachrymanty, coz je mozna pripad prave Cover72....nicmene kdyz clovek nosi v zasobniku/bubinku kombinaci CS, NV, CS, NV.... tak to by musel bejt serednej pech aby to utocnika nezneskodnilo nebo aspon nepozdrzelo dostatecne na utek :)

Posilam jeste jeden hezkej clanek...
http://www.gunlex.cz/wp-content/uploads ... cts-cz.pdf - vsimnete si te casti, kde mluvi o vyzkumu zlocinecky mentality, ptaji se zlocincu jak to je s ozbrojenejma obetma... Je to na strane 13 dole, nazev:
"MÝTUS: Kdyby zločinec předpokládal, že oběť je ozbrojena, rovnou by zaútočil"


jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 15 bře 2010 15:11

uvidím:-) letní nošení pak ještě promyslím ale moje ledvinka marlboro mi myslím bude stačit nikdo nepozná co vní je nebo není.. a když by něco tak tašky přes rameno mám taky... :wink:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
flaspoint
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2010 00:32

Re: Plynové pistole

Příspěvek od flaspoint » 17 bře 2010 16:15

Tak jsem myslel, že už sem byl definitivně rozhodnutý jakou plynovku zvolit a málem jsem ji už i odjednal, nebýt videa na YouTube a následných přípěvků a teď se motám kolem dokola mezi čtyřmi modely zbraní..

Umarex H&K P30
Rohm RG 96
IWG SP 15
Sig Sauer P 239

..dle dostupných informací to jsou všechno německé výrobky a na každou už jsem si našel svoje plusy i mínusy.. nejraději bych je vzal všechny, protože opravdu jsou to výstavní kousky, ale nejsem sběratel a taky nekradu že ano. :wink:
Jen jsem chtěl poukázat na to, že by mě nenapadlo jak to může být složitý proces zvolit si tu "pravou" a tím pádem jsem se dostal znovu do slepý uličky.

kebab: teď už se ti ani nedivím, že jsi se v tom motal stejně jako já :roll:
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 17 bře 2010 16:44

Tak jsem dnes znovu drzel v ruce Walther P22 a musim potvrdit svuj puvodni dojem, ze tahle zbran vypada vic jako hracka nez vetsina skutecnych hracek :) a moje vlastni pozorovani te "legendarni kvality Nemcu", kterou mi tu tak dlouho cpal Slavek, a te schopnosti "zachovat hmotnost", kterou zas propaguje kebab se mi nejak nepozdava...

Walther P22 je vylozene mrnous, hrackovity Tvar mu na libivosti neprida, vypadal opravdu az prilis mrnave a plastikovej vzhled definitivne zabil jakejkoliv zastrasujici vzhled :) ale za to nemuze ta plynovka, budiz tomu tedy tak. Co mi ale prislo ujety bylo, ze Umarex nenabizi zadnej rozumne velkej model ale bud total mrnouse nebo total kravy. Vlastne v nabidce Colosus.cz, kterej ma bejt vysadnim dodavatelem zbozi od Umarex, najdete hromadu variaci na 1911, coz je ultra-krava nebo P99, coz je taky kusanec a pak P22, coz je zase totalni mrnous. Jedina rozumne velika zbran tam je Walther PP, a to marketingove neni zrovna rozumnej tah...Umarex tim dost utrpel u me.

Pak jsem zkoumal rozdily ve vaze, na ktere tu upozornoval Kebab, kdyz rikal, jak jsou na tom turci zle, kdyz to jejich blato je o tolik tezsi nez ostre krochny... Celkem me zarazilo, ze zbran Walther P88 od Umarexu ma prekrasnych 940g, pritom jeho originalni predloha ma pouhych 568g..... Tenhle rozdil je daleko vetsi nez napriklad rozdil mezi Berettou Cheetah 85, ktera ma 620g a Ekolem P29, ktery ma 860g.

Zda se mi, jako by se Umarexu povedla minipistolka P22 (prominte mi oznaceni minipistolka ale nemuzu si to odpustit :-D ), ktera ma este ke vsemu plastikovej ram ale u celokovovejch kusancu mu to celkem ujelo teda....minimalne u toho modelu P88..

Tahle degradace plynovek se zacina zdat jako skutecne vseobecny jev a mozna, mozna opravdu jsou ty 2 tisice navic za Umarex zbytecne dane prachy... Jen takova ma uvaha... :idea:
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 17 bře 2010 21:59

Jo jeste panove :).......cim mazete? Ja mazal donedavna http://www.colosus.cz/zbrane/olej-stilcrin-125ml/ timhle olejem....

Dneska jsem si koupil Konkor a musim rict, ze se mi daleko vic libi, jak maze (i kdyz teda smrdi, coz tamten nesmrdel)..... Nekdo prej pouziva WD 40 ale to je predevsim vytesnovac vody, Water Displacement - WD...

Cim mazete vy?
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ricci35 » 17 bře 2010 22:04

Já Brunoxem....velmi dobře maže i konzervuje.
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 18 bře 2010 00:16

já mažu jedině Konkorem 101 na zbraně je perfektní:-) :wink: :wink: :wink:
a že smrdí:-) mě nesmrdí jde jen o zvyk:-) :wink: :wink: :mrgreen:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 18 bře 2010 01:18

:cry: Začínám se tímto vážně Orici obávat,
jestli z toho Tvého a velmi nešťastného prodejního skladu, zjevně napráskaného a až po strop tureckými a dnes těžko prodejnými plynovkami, jejichž původní v Česku předraženou cenu náhle srazilo a také turecké ATAK ZORAKI 914 ... nemáš už počínající zmatení mysli?
Orici píše:... Tak jsem dnes znovu drzel v ruce Walther P22 a musim potvrdit svuj puvodni dojem, ze tahle zbran vypada vic jako hracka nez vetsina skutecnych hracek :) ... Walther P22 je vylozene mrnous, hrackovity Tvar mu na libivosti neprida, vypadal opravdu az prilis mrnave a plastikovej vzhled definitivne zabil jakejkoliv zastrasujici vzhled :) ...
Opravdu svatá prostoto a ve Tvém případě co jsi napsal, mně nejde o Tvůj subjektivní názor na Walther P22 se smajlíky, ale jaký vztah má taková líbivost a hračkovitost (nebo ne) u plynovky určené na obranu k jejímu pragmatickému účelu? A aby byla také skladná, malá (také proto aby příprava k jejímu použití zůstala útočníkovi co nejdéle skrytá) ... a především i lehká?
A, navíc, ještě chceš někoho svojí plynovkou prý zastrašovat, tak to asi nejlépe nějakým tím 25 cm dlouhým a ke 2 kg těžkým kanónem? Že? :lol:

Excelentní dnešní plynovkou na obranu, odvozenou od ostré zbraně, je třeba takový malý a lehký český Kevin, 116 x 95 x 23(!) mm, váha asi 40 deka a spoušťový mechanizmus DAO, existuje i varianta pro střelbu gumovými projektily ... žel vysoké kvalitě a výborným parametrům odpovídá i cena, jak jsme loni viděl asi 7 až 8 tis. Kč, která se blíží provedení ostré zbraně ... a proto se v Česku a právě pro tuto cenu ani běžně pistole nenabízí.
http://www.zvi.cz/vyrobni-program/kevin.html
Však on si spořivý Čecháček místo opravdové plynovky raději koupí, za asi 1 a 1/2 až 2 tis. Kč (někdy loni ale až za asi 2 a 1/2 tis. Kč a než ceny srazilo Zoraki 914), podstatou turecký poplašňák, že, který ale v Bulharsku a které je také už členem EU dnes stojí kolem jen asi 6 nebo 7 stováků ... po přepočtu na kačky české :lol:
A už jen malá poznámečka závěrem: tady se, jak jsem četl a chápal na posledních stránkách tohoto téma, psalo a především o konkrétních plynovkách ... a že tu zbraň je třeba si umět také vybrat, ať už jí vyrábí kdokoli, turek nebo Umarex.
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 18 bře 2010 02:14

Moje slova. Právě kvůli takovým chytrákům, jako je Orici, kteří šíří záměrně nepravdy (a asi s určitým cílem), lidé u nás jdou spíše po kvantitě a ne po kvalitě. Připomíná mi to rozšířené názory, jako např. "koupím si raději troje boty u vietnamských obchodníků než jedny u Bati". Pak si je zujou a člověk se raději klidí, aby nepadl smradem. Nevím, čím to asi tak je, ale třeba na eGun jsem neviděl prodávat jediného turka. Že by němci měli jiné pojetí kvality? Nebo je to snad proto, že jsou moc levné a němci levné věci nekupují? Jsem si jistý, že důvodem bude ten první příklad. Tady jsem nebyl schopný prodat raritu, Ermu EGR 77 se čtyřpalcovou hlavní. Je to to nejlepší, co se dá na trhu sehnat, ať už co se týká kvality zpracování a materiálů, tak výkonu při použití. Chtěl jsem za ní 9500 Kč s origoš korurovým pouzdrem Bianchi a 10 ks pepřových nábojů. Tady mi za ni někteří chytráci nabízeli s bídou polovinu, tak jsem ji dal na eGun a do týdne byla pryč za 350 Euro + 24 Euro poštovného, bez pouzdra a bez nábojů. Z toho je vidět, kdo ví co je kvalita a kdo ne. Orici vlastně navádí lidi na to, aby preferovali cenu před kvalitou. Německý Umarex, který se tady prodává je malinko dražší než v Německu, ale s poštovným a poplatky za převod to vyjde skoro na stejno, ale ten turecký šrot je tady předražený 2,5x. Skutečná hodnota těch turků odpovídá té ceně v Bulharsku. Ale Orici tvrdí, že turek je lepší, tak přehodnotím své 15leté zkušenosti a příště, až budu chtít vyhodit peníze do koše, zajdu raději do krámu a koupím si nějakého toho Ekola.
to kebab: toho Kevina jsem držel v ruce a je vážně dokonalý, problém je v tom, že mám moc velké ruce a tak mi moc nesedí. A jaký názor máš na české Alfy. V raichu jsou hodnoceny moc dobře, zvlášť ty s ocelovým bubnem. Dokonce je přirovnávají k Ermě. Mně se líbí, ale divím se, že se tady o nich moc nemluví. Možná je to proto, že my češi odsuzujeme primárně vše, co se tady vyrobí? V Německu je znají pod názvem "Mercury".



http://www.versandhaus-schneider.de/pro ... 0724656829

http://www.co2air.de/wbb2/thread.php?postid=216320
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 18 bře 2010 08:41

Heh, jsem pobaven......jen par poznamek, panove :)......presne jsem vedel, ze se ozvete s necim takovym a stalo se :)

Zaprve: Kebab: Nezpochybnil jsem funkcnost ani nic takoveho u te Tve Walther P22, jen jsem uz ponekolikate zkritizoval jeji vzhled, drive na zaklade osklivosti (to porad plati) a dnes jeste na zaklade mrnavosti az temer hrackovitosti. To ale SAMOZREJME neznamena, ze ta zbran neni funkcni nebo tak. Ta poznamka o zabitem zastrasujicim vzhledu me skutecne napadla, nicmene to by asi vyresil vystrel do vzduchu, aby se u utocnika rozptylily pochybnosti o tom, jestli je to fakt pistole :lol: A ne, podle me nemas pravdu s tim, ze by se nejlip zastrasovalo nejakou 1911 nebo Berettou 92, protoze tyhle zbrane malokdo k obrane fakt nosi, protoze jsou obrovsky, kdyby na me vytahl nejakej zjevne 18letej kluk 1911, rozhodne by me napadlo, ze je to plynovka - vas ne? Abych zamezil pripadnym dalsim kecum, tak predesilam, ze nevim, jak bych reagoval, jen rikam, ze by me rozhodne napadlo se podivat do hlavne, jestli je tam dira .45 nebo mala plynovkova... Lidi obycejne nosi nejake stredne velke zbrane, velke zbrane se k obrane vidi malokdy... I malou zbrani se ale odstrasit da, ze se posmivam vzhledu P22 neznamena, ze je to spatna zbran! Rikam jen svuj nazor na jeho vzhled, na coz mam pravo :) Pokud Te nezajima, jak pises, nemusis na to reagovat.

Zadruhe: Slavek: Odpust si laskave svuj otravny zvyk, vkladat sva slova me do pusy a nebo extremizovat to, co jsem ja napsal. Toto je videt napriklad na:
Ale Orici tvrdí, že turek je lepší
Ukaz mi (nejlepe citaci), kde jsem vyrknul neco, co by se tomu jen blizilo. Ze poukazuji na diry ve zbozi Nemcu, napriklad na velkou vahu celokovovejch modelu, na to ani jeden z vas chytraku nereagoval. Vy nebo spise Ty (protoze Kebab tohle nedela) jen reknes neco, co ja jsem nerekl a reagujes na to ironickejma kecama :) Podstata toho, co jsem rikal o te vaze byla nasledujici (napisu vam navod jak to cist, pac mi prijde, ze zatmeni mysli mozna mate vy): 1. na mysli jsem mel Kebabuv argument o velke vaze turku a tudiz asi nekvalitnim pouzitem materialu; 2. vsiml jsem si celokovovych modelu Umarex a jejich vahy; 3. poukazal jsem na to, ze i celokovovej P88 od Umarexu ma velkej rozdil ve vaze oproti ostre predloze; zaver -> bud ma Umarex taky nic moc material na plynovky nebo vaha s kvalitou nesouvisi, pak to ale shazuje puvodni argument o vaze pouzitej kebabem.

Ze se tu s vama dohaduju, stouram do veci ohledne zbozi Umarex, hledam klady ve zbozi turku rozhodne nezmanena, ze si myslim, ze turci jsou lepsi!! Jen se snazim upilovat ten vas piedestal, na kterej stavite vase milovane Nemce, aby nebyli zas tak vysoko, jak je stavite. Dodatek pro Slavka, ja si kupuju botky taky od znacek, jen si nemysli :)
jako je Orici, kteří šíří záměrně nepravdy (a asi s určitým cílem)
Ne, skutecne nesirim zamerne nepravdy a uz vubec ne s nejakym cilem. Uz po stopadesate tu zduraznuju, ze zalezi, na co plynovku chcete...Slavek to ma evidentne jako hobby a tak samozrejme vyhledava ty nejlepsi veci z nejlepsich. Jsou ale mezi nami lidi a i ti prichazeji na nase forum, kteri nepotrebuji mit to nejlepsi na svete, staci jim neco, co splni ucel a tady prichazi ke slovu jeden obrovsky dulezitej parametr a ten neni kvalita jako u Tebe, Slavku, ale pomer cena/vykon. Clovek, co nesbira plynovky, nechodi si s nima flusat slepaky pro zabavu ale ma jednu a nosi ji pri sobe porad, nepotrebuje to nejlepsi na svete, coz propagujes Ty. Je moc pekny videt kebaba, kterej sam vyhrabal (a ma za tu trpelivost muj obdiv) hromadu bulharskych nebo madarskych recenzi a v nich nasel neco o tech 5 hvezdickach ze 6 u nekterych turku (Special 99 a P29), jak se ted stavi na zadni proti nim (promin Kebabe, jestli se pletu ale rozhodne to tak vypada). Pomer cena/vykon se nezda bejt spatnej a ze ty zbrane nejsou nejlepsi na svete? To trapi Tebe Slavku ale me rozhodne ne a jsou tu jini lide, kteri to taky nepotrebuji a je dobre, ze jsem tu ja abych do vas stoural, protoze jinak by tyhle lidi vyhodili minimalne 2 tisice za kvalitu, ktera je jiz patrne nad ramec jejich potreb.

Kebab tu predtim psal, ze ty 2 tisice navic sice da ale je to "s velkym osivanim se", ze nektere turky mel "jiz v uzsim vyberu" a ze "premejslel tak jako ja ale nakonec zvolil cestu maximalni eliminace rizik".....ted ale prijde a rika neco o zatmeni mysli a vaznych obavach, o neprodejnych tureckych plynovkach atd. ---> nezda se Ti kebabe, ze jsi to trochu prehnal?

jir.007 : Mohl bys prosimte napsat nejake zkusenosti s Tvojim Ekolem Firat Compact? Jako jak je na tom s vymetem plynu, jestli se tam skutecne da nacpat ta udavana kapacita, jestli se Ti zasekava nebo ne, kolik jsi toho s nim vystrilel nebo neco jinyho praktickyho?
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 18 bře 2010 09:19

No, já si myslím, že pokud chce někdo plynovku na obranu, tak by právě primárně měl hledět na kvalitu a ne na cenu. Měl by ho zajímat výkon zbraně a spolehlivost. Právě do sbírky je relativně možné si koupit levného turka, tedy pokud se najde takový, který by odpovídal představám sběratele. Váha není zase tak určující, protože zbraň s váhou do cca 1 kg, je dobře nositelná. Pravda je, že mám P88 a právě ta se mi drží i nosí dobře. Mám velké ruce i tělo. Pro 70 kg vižle to může být těžké a nepohodlné. Nejlépe se mi nosí a sedí mi v ruce HW94. Váha cca 800 gr. Občas nosím i PPK (Erma 75 S). To hlavně, když mám jen tričko. Je to vážně individuální. Ale rozhodně bych nepodceňoval spolehlivost. Psychologický efekt je pouze jedna část, ale to někdy nepomůže a pak je třeba vystřelit a to hned několikrát rychle za sebou. Jeden výstřel plynem proti útočníkovi obvykle nestačí. To by měla zbraň umět a měl bych mít jistotu, že to umí, protože když tu jistotu nemám, pak je lepší ji vůbec nenosit. Pak funguje spíš ten psychologický efekt opačně. Totiž tak, že mám strach ji vytáhnout, protože se na ni nemohu 100% spolehnout a to nezlob se na mne, Orici, u turka nemohu. Po zkušenostech, co s turky mám, bych si ji rozhodně na obranu nevzal. Tedy snad kromě Atak Zoraki. Tam bych ještě váhal. Než turka, to raději kasr a teleskop. Pak se cítím pevně v kramflecích a navíc mne to vyjde do 1000 Kč.
Už jsem tady psal, že kvalite dnes vyráběných plynovek je špatná obecně. Je to dané i legislativou EU. Jenže pořád němci vedou a jejich plynovky jsou zpracovány precizně s vyrovnanou kvalitou, což se u turků nedá říci ani náhodou. Pokud budu chtít opravdu kvalitní zbraň, hledal bych rozhodně ve zbraních vyrobených v 90 letech. Jsou tam opravdu rarity, co do kvality zpracování, materiálu tak i výkonu.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 18 bře 2010 09:43

No konecne nejaka rozumna rec a zadnej flame.....

Jsem rad, ze rikas, ze cokoliv do 1kg je v pohode nositelne, ja 100% souhlasim. Ja jsem sice to, cemu Ty rikas 70kg vyzle, ale i pro me je 860g, ktere ma P29, nositelne bez problemu.

K te spolehlivosti....nedavno jsi tu psal neco o dimenzovani Umarexu na 2500 vystrelu a spatne vydrzi turku. Tohle je zrovna vec, ktera si myslim, ze je u Nemcu opravdu rozdil. Turci asi 2500 vystrelu nevydrzi, tam je asi u slova hlavne pouzitej material. Jenze kdyz clovek s tou zbrani strili jen zridka (coz je prave vlastneni zbrane na obranu a ne zabavu), pak ho toto moc netrapi. Pokud jde o rychlou strelbu, ja treba mam odzkouseno, ze vicenasobny vystrel ten Ekol skutecne zvladne bez zaseku....netvrdim, ze Turci maji vyrovnanou kvalitu, nemam na to narok, protoze zatim jsem vlastnil jen jednu zbran a i kdyz je ta zrovna dobra, neznamena to, ze vsechny ostatni jsou taky. Rozhodne ale tvrdim, ze pokud je clovek opatrnej a ty zbrane si jde osahat a DUKLADNE prohlidnout pri koupi, pak dost eliminuje riziko, ze koupi shit......stejne jako peprak si clovek musi tu vec, kterou na sebeobranu nosi vyzkouset vcetne prave veci jako je rychlej vicenasobnej vystrel a tak -> mne ta zbran funguje dobre a z toho asi prameni muj rozdilnej nazor na vec. Ten rozdilnej nazor ale neznamena, ze musime tady flamovat jeden na druhyho....lidi prijdou, poslechnou si argumenty obou protistran a rozhodnou se sami, tak by to melo fungovat.
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 18 bře 2010 10:55

No právě ty záseky nábojů v komoře jsou problémem. U mnoha turků jsem se setkal s tím, že se náboje zásekavají často a jen u pár kousků jsem byl schopný vystřílet zásobník celý bez záseku. Souvisí to i s pružinou v zásobníku, hodně je to i o střelivu, kde je dle mne turek citlivější než třeba němci. A to nezjistíš ani při sebedůkladnější prohlídce v obchodě. Já kupuji plynovky hlavně po netu a ještě jsem nenarazil na sebemenší problém. Jen jednou při koupi Ermy 77 na eGun jsem dostal zbraň s chybějícím šroubkem v liště na mířidla. Prkotina. Dal jsem jiný šroubek a bylo. V Německu totiž obecně platí jiná morálka a většinou co je psáno, to je dáno. Až to bude fungovat i tady, tak to bude paráda. Většina němců ani nechce s čechy moc obchodovat na aukcích. Ať už kvůli problémům s Českou poštou, nebo právě proto, že mají z obchody s čechy špatné zkušenosti. Např. něco vydraží a pak nezaplatí. To už se mi stalo několikrát taky, že mi češi nazaplatili vydražené zboží. Šlendrián v čechách je obecný problém.
I u Atak Zoraki jsem nevystřílel zásobník celý. Sice se mi nezasekl náboj, ale pro změnu se zbraň zenesla a při 10 výstřelu jsem mohl mačkat spoušť, jak jsem chtěl a rána nevyšla. A to jsem nepoužil pepř, ale jen poplašné náboje, které by tolik zanášet neměly.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 18 bře 2010 11:13

Tak teda v tom pripade by me zajimalo, jak dlouho uz jsi nestrilel z turecke pistole, protoze tohle co popisujes, je teda extremni pripad.... Je mozny ze v minulosti to byla az takova tragedie? Ja jsem za dobu, co mam tu pistoli, zazil 2 zaseky (ty uz jsem popisoval driv, urcite si vzpominas) a pak pred asi mesicem jeden dalsi zasek......jinak ta zbran nezasekla a funguje dobre......kdyz jsem byl naposledy strilet, mel jsem 2 plne zasobniky s sebou... Udelal jsem to tak, ze jsem zastavil u lesa, usel asi tak pul kilaku do jeho nitra a tam jsem vysypal jeden celej zasobnik asi behem 4 vterin......proste jsem to vymackal cely bez prestavky a zbran poslusne vyplivala vsechny patrony bez zaseku.....pak jsem se o kousek vratil, prebil jsem a vysypal i ten druhej zasobnik stejnym zpusobem......zadnej zasek - a upozornuju, ze to neni poprve, co jsem strilel stylem "rychle a zbesile". Za dobu co ji mam mi zbran zasekla 3x z toho 2x protoze mela vadne naboje...

Fakt by me zajimalo, jestli jsi pred 15 lety mel takovou zkusenost a od te doby od turku ruce pryc nebo jestli to bylo nekdy nedavno. Jsi totiz prvni clovek, ktereho slysim popisovat nejakej takovejhle extremni pripad. Mluvil jsem zatim s lidma, kteri si na toto stezovat vubec nemohou, proto jsem taky celou dobu nechapal ty reci o tom, ze turci jsou nespolehlivy...
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 18 bře 2010 11:27

Je fakt, že to bylo cca před třemi léty, ale situace se dle názoru lidí, kteří s i s tím hrají pořád moc k lepšímu nezměnila. S tím Atakem to bylo letos na silvestra. Já na tyto fóra nemůžu chodit, páč to vždycky končí tím, že si koupím nějaký nový kanón. Vždy se navnadím a je konečná. Teď jsem si objednal ALFU - 9 mm R Blanc, 6 mm Blanc, 22 Long Blanc - Plynovka 30. Nechal jsem si tam dát ocelový buben a dřevěné střenky. Zase 3500,- Kč v háji a doma týden tichá domácnost:-)

http://www.alfa-proj.cz/index.php?typ=A ... 1b28a9dff9
Odpovědět