SA 61

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

SA 61

Příspěvek od Návštěvník » 17 srp 2004 20:24

Dobry den,
chtel sem se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti se zadanim vyjimky na automaticke zbrane... popř. jaky je ten pravy duvod a podobne.. Rad bych si poridil SAcko, ze ktereho jsem hodne a rad strilel, ovsem po zmene zamestnani to jiz neni mozne.. diky


Návštěvník

re:SA 61

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2004 08:44

Principialně možné vlastně jenom jako držitel ZP třídy A(sběratel) pro sběratelské účely. Pak by neměla mít Policie dost důvodů to zamítnout.
Upozorňuju ale na dva fakty:

1. Je potřeba mít na ni sejf. Certifikovaný a připevněný ke zdi (nebo sejf komorový). Třída 1, nebo 0.

2. Držitel zbraně na vyjímku je POVINNEN umožnit kontrolu zbraně v kteroukoliv dobu ve svém obydlí. Za tímto účelem má Policie právo vstupu do obydlí.

Při střelbě pak:

střílet pouze civilní střelivo (Na vyjímku lze pouze DRŽET vojenské - A - střelivo max 3 ks, nebo jedno nejmenší spotř. balení).

A při přepravě zbraně mít s sebou kopii vyjímky.
Návštěvník

re:SA 61

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2004 12:33

Hypoteticky je mozne este drzanie na sportove ucely, pokial si na to najdes/vykonstruujes ;-) spravny klub a spravnu disciplinu.
Návštěvník

re:SA 61

Příspěvek od Návštěvník » 18 srp 2004 13:39

To bych tu disciplinu rad videl! Radsi mlc.
Návštěvník

re:SA 61

Příspěvek od Návštěvník » 19 srp 2004 10:48

Ehmmmmm! Chtěl bych tu disciplínu vidět. Zákon říká toto:

2) Policie České republiky (dále jen "policie") může udělit výjimku držiteli zbrojního průkazu nebo zbrojní licence, který provádí
a) sběratelskou nebo muzejní činnost,
b) přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek nebo střežení objektů mimořádné důležitosti, anebo objektů důležitých pro obranu státu,
c) výrobní nebo obdobnou činnost, při které ke zkoušení výrobků nutně potřebuje zbraň kategorie A,
d) výuku a výcvik ve střelbě ze zbraní kategorie A, nebo

e) filmovou nebo divadelní činnost; v takovém případě musí být zbraň nevratně upravena tak, aby při střelbě z ní mohly být použity pouze cvičné náboje a nábojky.

Výjimku lze udělit, pokud to neodporuje veřejnému pořádku a bezpečnosti, a lze ji časově omezit, pokud je udělena podle písmen b) až e).

Vidíte tam někde sport. I tu výuku a ten výcvik je těžké obdržet, leda by na to byla licence....
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

sportovní

Příspěvek od strozd » 14 dub 2006 02:38

asi ano, lze protože v Českém Krumlově střílí disciplínu samopal.
vic nevím ....
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

SA 61

Příspěvek od vito » 14 dub 2006 07:40

Trošku mimo věc. Nechci opravdu dělat mentora, ale mezi námi profesionály bychom se měli držet České názvoslovné normy. Pojem automatická zbraň, pokud ho už použijeme, je v tomto případě příliš široký. Zbraň, která na jedno stisknutí spouště vystřelí více ran je zbraň samočinná. Opravdu bych byl rád, aby si moje poučování nikdo nebral osobně, nemyslím to špatně. Jsme ale, jak už jsem říkal, přeci profesionálové a ne nějací novinoví pisálkové, kteří v naprosté většině případů píší úplné technické nesmysly.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Re: sportovní

Příspěvek od Zdenek » 14 dub 2006 08:17

strozd píše:asi ano, lze protože v Českém Krumlově střílí disciplínu samopal.
vic nevím ....
To že se někde v Krumlově střílí samopal je hezké, mě se na policii vysmáli,
když jsem uvedl, že chci držet SA61 pro sportovní střelbu. Vyjímku jsem nedostal, není prý důvod mi ji povolit, tak jsem se s držením Škorpiona rozloučil.
Lze to řešit pouze koupí CZ91 orginál z fabriky jako semi. Což je ale finančně docela náročný.
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re: Zdeněk

Příspěvek od strozd » 17 dub 2006 10:50

co jsi budeme povídat ;-). ono pokud to vezmem z jedné nebo druhé strany vždy to něco stojí (většinou čas) .


Vlastní skušenost jen pro silné nátury :

Měl jsem problém na OŘP . Měl jsem zájem na koupi laciných zbraní asi tak cca 10 kusů, při podání žádosti jse ma mě policicté obořili "že stím budu kšeftovat", na to jsem jim pouze odpověděl "a co kdyby" a oni že na mě pošlou finančák .. opět odpověd "proč ne" , po chvilce dohadování zda je puška samonabíjecí nebo poloautomatická (podle mě stejné) jsem formuláře pařičně zaplatil a vklidu odešel dom. Po třech týdnech jsem měl stání u krajského soudu kde jsem se tahal o peníze. V tom tam právník protistrany vytáhl že peníze nepotřebuji, že budu kupovat cca 10 zbraní a začaly kalkulovat s cenou ("vubec to měmělo s jednáním žádnou sovislost"). Asi jen proto že na OŘP pracuje mandant taky (ovšem v jiné části kde by se k takovím informacem vubec neměl dostat).
Popuzen jednáním policistů jsem došel na Krajské ředitelství policie kde jsem podal stížnost na jednání policistů. Po několika týdnech mi došla odpověď z OŘP že byl kázeňsky potrestán policista na úseku zbraní za nevhodné chování. Ale o ÚNIKU INFORMACÍ ani slovo "opět se to zametlo pod koberec přesto že policista byl několikrát na pokraji vyhazovu za jiné přestupky".
Samozřejmě jsem si celou koupi romyslel ("kdo ví komu to ještě napovídali a kdo by mě šel vykrást!!") :x
Po měsíci jsem si žádal po opvolení k nákupu na pistoli. samozřejmě že sem čekal maximální dobu co to šlo..... :x
Po pul roce s druhou pistolí byly hotova za 14 dní ..
A když jsem sehnal pušku velmi pod cenou pro jednoho z policistů bylo nákupní povolení po telefonu :lol: to je fičák.....


takže poučení: Policie je vlastní stát ve státě mající vlastní pravidla.
A pokud chcete dál nějakou samočinou zbraň, jezděte na ty závody, pučujte si zbraně a na konec se tam potkáte s lidma teří vám řeknou jak nato 8) :wink:
habitat3
Příspěvky: 45
Registrován: 12 dub 2006 16:27
Kontaktovat uživatele:

Re: re: Zdeněk

Příspěvek od habitat3 » 17 dub 2006 11:00

strozd píše:co jsi budeme povídat ;-). ono pokud to vezmem z jedné nebo druhé strany vždy to něco stojí (většinou čas) .


Vlastní skušenost jen pro silné nátury :

Měl jsem problém na OŘP . Měl jsem zájem na koupi laciných zbraní asi tak cca 10 kusů, při podání žádosti jse ma mě policicté obořili "že stím budu kšeftovat", na to jsem jim pouze odpověděl "a co kdyby" a oni že na mě pošlou finančák .. opět odpověd "proč ne" , po chvilce dohadování zda je puška samonabíjecí nebo poloautomatická (podle mě stejné) jsem formuláře pařičně zaplatil a vklidu odešel dom. Po třech týdnech jsem měl stání u krajského soudu kde jsem se tahal o peníze. V tom tam právník protistrany vytáhl že peníze nepotřebuji, že budu kupovat cca 10 zbraní a začaly kalkulovat s cenou ("vubec to měmělo s jednáním žádnou sovislost"). Asi jen proto že na OŘP pracuje mandant taky (ovšem v jiné části kde by se k takovím informacem vubec neměl dostat).
Popuzen jednáním policistů jsem došel na Krajské ředitelství policie kde jsem podal stížnost na jednání policistů. Po několika týdnech mi došla odpověď z OŘP že byl kázeňsky potrestán policista na úseku zbraní za nevhodné chování. Ale o ÚNIKU INFORMACÍ ani slovo "opět se to zametlo pod koberec přesto že policista byl několikrát na pokraji vyhazovu za jiné přestupky".
Samozřejmě jsem si celou koupi romyslel ("kdo ví komu to ještě napovídali a kdo by mě šel vykrást!!") :x
Po měsíci jsem si žádal po opvolení k nákupu na pistoli. samozřejmě že sem čekal maximální dobu co to šlo..... :x
Po pul roce s druhou pistolí byly hotova za 14 dní ..
A když jsem sehnal pušku velmi pod cenou pro jednoho z policistů bylo nákupní povolení po telefonu :lol: to je fičák.....


takže poučení: Policie je vlastní stát ve státě mající vlastní pravidla.
A pokud chcete dál nějakou samočinou zbraň, jezděte na ty závody, pučujte si zbraně a na konec se tam potkáte s lidma teří vám řeknou jak nato 8) :wink:
hmmm opravdu zajimave...ale tak to bohuzel chodi... :roll:
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 17 dub 2006 11:29

Hm, u nas na ORP Praha III je takova velmi mila pani, ktera se vsim poradi a nedela problemy... Problem holt je, ze to neni o predpisech, jak by to byt melo, ale hlavne o lidech a to je bohuzel velice promenlivy...
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

re Mark

Příspěvek od strozd » 19 dub 2006 00:11

tak to vám i celkem závidím ... tiše ale přeci ... to mít unás tak mam před barákem dělo :-))
Odpovědět