OBRANA PROTI PSUM + pravni otazka?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2010 12:31

Podle těch běhačů to ne vždy zabere, je li chlupáč magor tak tě rafne a důvod nepotřebuje. Čokl bez vodítka a košíku by ve městě neměl chodit a jinde jen tam kde nikoho nemůže sejmout!


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 09 bře 2010 16:18

S tou brazilskou filou:
Že to mohl být jen pokus o zezadu tlapy na ramenou nemusí být pitomost: psi XXXL takové věci dělávají. U nás v lesoparku řádila přerostlá černá doga (navolno, pán mimo dohled), která k člověkovi mírumilovně přicupitala - a pak ho nečekaně silným šťouchnutím do prsou povalila na zem. A když se zvednul než odběhla, tak znovu. Jinak nehrozila, nevrčela - bavila se. Jen taková hra - aby si užila, jakou má s náhonem 4x4 převahu v síle, jinak nechtěla nic.

Takže možná další zbytečné nedorozumnění zakončené hrůzou, kterou odnesli 2 nevinní (pes a jogger).
Zda se od zbohatlického "páníčka" jednalo o naivní nedbalost či o vědomé sadistické delegované terorizování, nezjistí asi ani jeho cvokař.
fractal
Příspěvky: 16
Registrován: 02 bře 2010 12:03

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od fractal » 09 bře 2010 19:33

No já se přidám také s malou troškou do mlýna.

1980: Blbnu před barákem, naráz odnikud přiběhne pes o hlavu vyšší než já (byl to bernardýn a mě byly 4) šťouchne do mě čumákem já udělám přemet dozadu a řvu, jak kdyby mě vraždili a od té doby jsem se toho psa bál, ač měl vyloženě neškodné úmysly.

1988: Naproti přes ulici u domu ležíval starší černý pes, něco jako vlčák ale vlčák to nebyl (ve psech se moc nevyznám), jako děcka jsme si s ním tak lehce hrávaly, byl prostě v pohodě. Domy na ulici měly menší předzahrádky ale bez plotu, takže pes byl vlastně volně na ulici ale většinou ležel u svého domu. Jednou jdu na autobus do školy, pes stojí u cesty. Jdu k němu a chci si ho pohladit. Už od pohledu ale vypadal divně, uši dozadu, ocas napnutý, já ještě ze setrvačnosti mu dám ruku na hlavu (byl mě tak do půl pasu) a pes se rozvrčel, protočil hlavou tak, jako když dáte psovi na čumák piškot a chcete aby ho sežral a evidentně mě šel po ruce. Já už plný adrenalinu a se skvělými reakcemi dvanáctiletého jsem rychle cuknul rukou pryč. Jen to cvaklo, jak pes skousl naprázdno. Pak se na mě rozštěkal ale neútočil. Já prdel sevřenou jsem opatrně odešel, neutíkal jsem. Pak jsem asi 2 roky chodil ze školy od autobusu oklikou, protože pes na mě už z dálky štěkal a já byl posraný strachy.

2008: Budoucí tchýně mě poslal pro křen, což znamenalo vzít si kýbl a krumpáč a jít asi 200 m do stráně kořeny vykopat. Bylo to takové volně přístupné políčko u zadního traktu domků. V domku asi 10 m ode mě měli asi dobrmana (vepředu silnější, úzká prdel podlouhlá hlava ostré uši), pozemek neoplocený a pes byl známý tím, že napadal lidi všude po okolí. Byli i nějací lehčeji pokousaní. No já přijdu na louku, rozhlédnu se a od toho baráku na mě běží ta mrcha psí. Neštěká ale zjevně útočí. Mě se sevřela prdel, vzal jsem do rukou krumpáč a vystrčím ho tím kovovým směrem ke psovi a začal jsem s ním lehce máchat. Psa to zaskočilo, zastavil se asi 2 m ode mě, cenil zuby, štěkal a vztekal se. Pak si ho naštěstí všiml majitel zavolal si ho a k mému uspokojení mu i trochu namlátil (slyšel jsem kvičení). Mimochodem, účinější asi je vzít si to kovové do ruky a máchat tím dřevěným, má to pak úžasný švih a reakce jsou mnohem rychlejší než obráceně, ale to jsem si v tom stresu neuvědomil.

Jinak samozřejmě mám taky plno historek, kdy pes se mě snaží zakousnout do nohy když jedu na kole (jednou jsem potkal dva vlčáky na kraji vesnice, každý na jedné straně cesty a jen mě sledovali, no měl jsem pěkně nahnáno). Takže po té poslední události se ve mně něco zlomilo a pořídil jsem si boxera a elektrický paralyzér pro blízký kontakt se psem ale jelikož jsem celkem posera, tak taky plynový revolver na vzdálenější odstrašení. Nůž už jsem měl od osmnácti, nějaký větší lovecký, takže když vyrážím někam ven, jsem celkem slušně ozbrojený (na kole mám držák na paralyzér a brašničku na revolver, když jdu pěšky mám většinou jen v kapse boxer občas s paralyzérem či kudlou za opaskem). Cítím se pak mnohem lépe a psů se už moc nebojím :) .

P.S. Začátkem roku jsem si koupil 3. díl STALKERA a když se v té hře na mě vrhla smečka psů, tak jsem se zase skoro připosral :lol:
Gamo Hunter 440 5.5
Ekol Viper
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2010 21:25

To-kayakero
čti, on píše že ho mmj. poškubala jak cip!!! Takže KO-OK :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2010 21:35

No já jedno šel na špacír, u jedné dědiny byl vystrčený domek, taková rujna plní cigošů ale jinak pohoda. Jak ho míjím tak ze dvora tři blecháči se řevem na mně, zastavil sem oni taky, řvaly jako kráva, dva krajní proběhly kolem mě a ten prostřední mně kolem nohy, jak mně míjel, ťal mně šmejd pod koleno zezadu do úponu, krve jak s prasete, a ti blechoni hurá pryč. Když si vzpomenu na ta milá vyšetření kvůli vzteklině atd. Tak dnes po zastavení to vyhodnotím jako napadení agresivní smečkou, Bum. Bum. Bum. A tři měsíce místo doktorů, bary a hampejzy v okolí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 10 bře 2010 07:49

fractal - tak to co jsi psal je super - ve psech se nevyznáš ( byl to vůbec pes )? hladit psa na hlavě ,tak to se nediv ,že tě chtěl kousnout , pes se zásadně takto nehladí .
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 10 bře 2010 11:45

-> edelweiss: čtu, tam spisovatel lyricko-emočně líčí, že oběť to tvrdí + pejskař vyvrací. Asi má oběť nejen zranění, ale i pravdu - ale většinou lžou všichni. Takže nelze vyloučit, že ho pes chtěl vážně jenom povalit + olíznout (nebo ve hře na lov kousnutí naznačit) => zle ho potrhal až po rozpárání nožem. Tím zpochybňuju vylíčení; ne oprávněnost psa kontumovat.

-> Art: víš, IMHO fractal není povinen se v etologii psů vyznat. Ani v etologii tlupy šimpanzů, zmijí gabunských či kapferských buvolů - kontaktu nepoučeného s necvičenou zvěří měl zabránit majitel: oplocením, dohledem a pod. Za nezabránění měl přijít trest.

-> fractal: taky přidám story:
na nádraží v Libni utlačovaná etnická menšina:přiožralí, početní (>12ks), nabuzení => bojovní, provokovali a zkoušeli strašit všechny na dohled. Stařenkám hrozili prohrabáváním nákupních tašek, školačkám prohrabáním kalhotek, pejskaře provokovali že ty jeho psi jsou k sežrání, že by si dali. Tak pejskař (policejní psovod v civilu) oběma vlčákům spojil vodítka a zavelel "Vpřed!". Psi rozradostněně vyrazili - těsně před skupinou rutinně změnili tempo + trochu se nahrbili vodítky k zemi - a projeli skupinou jako nůž máslem: všem Romům podtrhli hnáty (nikdo neodolal), všichni se váleli po zemi. Psi se náramně bavili, měli to rádi. Policajt se pak s hrdostí v hlase pochlubil, že to je jeho technika na zatýkání skupiny nebo na boj proti demonstrantům - že lepší nežli vodní dělo, že spolehlivě opakovaně povalí i 140kg statného chlapa v kanadách který je čeká. O to snáz, pokud se je snaží kopnout. A jakou obranu proti nim + jaká je právní otázka?
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 10 bře 2010 11:52

Psy mám moc rád. Zvlášť psy asistenční + slepecké, záchranářské, pyrotechnické, protidrogové, lovecké, i na hlídání baráku nebo hranice. Ale v městské zástavbě lidem v činžácích jsou leda pro radost či spíše jen prestiž - stejně jako offroad 4-kolka, silné motorky, zbraně sportovní a zběratelské či moto-rogala.

Kdybych začal pro radost na off-road 4-kolce ostře jezdit lidem po parku, moto-rogalo startoval/přistával na cyklostezce či pistolí střílel dětem do pískoviště - a argumentoval, že za město to mám daleko, rozsápali by mne. S čokly se tohle ale děje zcela běžně: venčí je navolno hned u paneláku či v parku na dětském hřišti, tam startují po joggerech či po dobíhajících na autobus, co cyklostezka to ročně několik pokousaných in-linerů, pro psí lejna není kolem domů kam šlápnout, v parku nelze nechat batole sednout na trávník.

Pejskaře v městské zástavbě fakt moc nemusím. Psychopatů mezi nimi nebude o moc víc nežli v běžné polupaci, bezohledných prevítů taky podobná četnost, ti zato se psem mají více možností. Spousta socek + psychoušů psy zneužívají k terorizování v zastoupení: od tlapání zabahněnýma tlapkama po drahých kalhotách přes strkání čumáku do cizích nákupních tašek, lapání cizích achilovek ve hře na lov ... po vystartování na krev. A pokud vás čokl pohryže i do krve + potrhá joggerské elasťáky za 1500Kč, PČR vám leda poradí najít si pejskaře + jeho vyšetření na vzteklinu sami + na magistrátu se obrátit na přestupkovou komisi, že oni mu za to těžko dají byť jen pokutu.

Je pravý čas začít je střílet.
Já se slovy "odvolejte si ho, HNED!" obvykle už rovnou i tasím. Zatím si ho pejskař vždy stáhnul (hned či po prvním kopanci), tedy jsem zatím pálit nemusel, ale to je jen otázka času. Volně pobíhající čokl mimo cvičák + mimo prostory s cedulí (viz. obr) je dle mne volně k odstřelu nehledě na rasu - zvláště pokud zamíří směrem ke mně. Čokl (klidně na vodítku s náhubkem) kterému majitel nezabrání, aby mi mimo cvičák či ocedulované psí louky tlapal bahnem po kalhotách je taky na kopanec => pokud se ožene, rovnou na kulku. Za chňapnutí po joggerovi bych taky viděl oprávněnost okamžité palby (slzák je málo) a likvidační pokutu pro chovatele. Likvidační pokutu, jelikož vím, že psychouši na to své psy i cvičí: pokud Vás pes pokouše, psychouš vyhrál; pokud mu psa zkopete, psychouš vyhrál taky - má to rád.

Hajzové mezi pejskaři zatím respektují pouze leda lesy, jelikož jim myslivci jejich miláčky kontumují. Je pravý čas začít bojovat i o městská centra, cyklostezky, ne-psí parky. Do nich čokli IMHO patří leda v přepravním boxu - i dobře socializovaní psi tam běžně serou všude, uklízí to po nich <10% slušných, pokuta za obsírání žádná či bezvýznamná. Když si čokl musí zaběhat, od toho je koupit si permici na cvičák či za daň ze psa jít na ocedulovanou psí louku; kdo má psa a nemá přístup k udržovanému psímu výběhu, tomu by čokla měla nějaká veterinární sociálka sebrat + za nespolehlivost mu ještě sebrat zbroják, osvědčení pro práci s jedy, zarazit mu postup ve státní službě a pod. Mezi pejskaři dominuje verbež, je pravý čas hrubý pytel hrubě zazáplatovat.
prostor vymezený pro volné pobíhání psů 2.jpg
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od dykmore » 10 bře 2010 12:22

kayakero píše:Je pravý čas začít je střílet...Já se slovy "odvolejte si ho, HNED!" obvykle už rovnou i tasím.
to jako fakt myslíš vážně? :D jako já nejsem proti, jen se ptám.. 8)
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 10 bře 2010 12:47

Na srnčíky + čiwawy, pekinéze samozřejmě ne: ty pokud už zaháním, tak zatleskáním či šetrným šťouchnutím botou. Pokud mi drzý vořech strká čumák kam nemá, stačí odšťouchnout třeba teleskopem, ne hned nakopnout. I většina ostatních psů jsou pro mne (rovnoprávní) kamarádi, co si se mnou chtějí většinou leda hrát, takže ty taky neprudím.


Ale jinak jo, nelžu. U problémového psa s narušeným blbem majitelem je nahmátnutí pažby základ. I k vytažení zbraně před hypermarketem už párkrát došlo - u nás před Kauflandem hnízdí tlupa otravných homelessů, .... Zkouší s tím psem otravovat/škodit asi z nudy a vzteku na lidi, ale jinak svého psa mají rádi - nechtějí si ho nechat odstřelit, takže je pokoj. Taky jeden pubertální Róm si myslel, že vlčák bez náhubku mu umožní všem vládnout. Palbu odkládám na nejzazší mez, ale odstřelení psa + běhání po PČR beru za menší zlo nežli se nechat (i jen lehce) pohryzat + běhat po OÚNZ či chodit na injekce proti vzteklině, leptosporióze a těmhle něžnostem.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 10 bře 2010 13:02

kayakero- ono bude problém až budeš tasit a ten co venčí psa vytasí taky a zastřelí tě ,protože jsi ho ohrožoval střelnou zbraní .Jak myslíš ,že to dopadne až přijede policie a ty budeš ležet v kaluži krve s pistolí v ruce ?
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 10 bře 2010 13:10

kdo má psa a nemá přístup k udržovanému psímu výběhu, tomu by čokla měla nějaká veterinární sociálka sebrat + za nespolehlivost mu ještě sebrat zbroják, osvědčení pro práci s jedy, zarazit mu postup ve státní službě a pod. Mezi pejskaři dominuje verbež, je pravý čas hrubý pytel hrubě zazáplatovat.

podle toho co tu zatím píšeš , by jsi měl asi o zroják přijít ty .mam psa , nikdy jsem hovno nenechal na prostoru kde jsou lidi ( na louce u lesa to neřeším ).Je to o lidech ,já mám sice psa ,kterého se lidi bojej ,ale ten je hodnej a lidi ,děti miluje .Jde o to ,že mu dovolím jen to co vím ,že ostatním nevadí ,ale serou mě lidi ,kteří si ho dou pohladit ( hned po hlavě ) a ještě mu dávaj jídlo ,pamlsek a pak se divěj ,když je pes vidí druhej den ,že si jde pro pamlsek a já jsem pak ten špatnej ,když dostane pes zákaz si něco brát . Je to o lidech ,statně jako všude .
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od Art » 10 bře 2010 13:14

Tak pejskař (policejní psovod v civilu) oběma vlčákům spojil vodítka a zavelel "Vpřed!". Psi rozradostněně vyrazili - těsně před skupinou rutinně změnili tempo + trochu se nahrbili vodítky k zemi - a projeli skupinou jako nůž máslem: všem Romům podtrhli hnáty (nikdo neodolal), všichni se váleli po zemi. Psi se náramně bavili, měli to rádi. Policajt se pak s hrdostí v hlase pochlubil, že to je jeho technika na zatýkání skupiny nebo na boj proti demonstrantům - že lepší nežli vodní dělo, že spolehlivě opakovaně povalí i 140kg statného chlapa v kanadách který je čeká

to musí bejt teda borec ,protože když dostane vlčák ( policejní ) povel vpřed tak tě zadrží , taktika boje je pro psy nesmysl ,asi koukáš moc na TV
fractal
Příspěvky: 16
Registrován: 02 bře 2010 12:03

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od fractal » 10 bře 2010 13:46

To Art: No tenkrát jsem byl blbý to je jasné, teď už na cizího psa opravdu nešahám. Nicméně samozřejmě ten pes tam hlavně neměl co dělat ale tenkrát se to moc neřešilo, kde jaký pes běhá, dnes sice na to jsou vyhlášky ale když se podívám kolem domu, tak je to tam jak v psinci, každý den průměrně 2-3 volné oříšky potkávám, naštěstí zcela neagresivní. Co mi ale vadí je očůraný a obesraný barák ale to už sem nepatří...
Gamo Hunter 440 5.5
Ekol Viper
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: OBRANA PROTI PSŮM + právní otázka?

Příspěvek od kayakero » 10 bře 2010 13:50

->Art: A co myslíš - nechám ho tasit ?

Nezbytnost odstřelit i majitele je reálná varianta, city k pokřiveným miláčkům dělají z lidmi divy. A ani by se pokusit tasit nemusel, stačí aby ke mně bojovně vyběhnul, tak ho složím: zákon to umožňuje, já nejsem povinen ke thai-boxu s troubou co nezvládne své psy ani své emoce. Spousta pejskařů je zvyklá že jim lidi uhnou, jsou zvyklí je strašit, terorizovat - i tím se i nepokrytě bavit, že ve strachu z jejich psů lidi zvedají děti do náruče, přecházejí na druhou stranu ulice, mizí. Pejskařům nedochází jak moc riskují, vycházejí-li do města s nezvládnutými psy. Riziko pokřiveného soudu pro mne slušné - ale stále to vidím jako menší zlo nežli se nechat pohryzat či šikanovat.


Jestli psí hovna zvedáš, patříš k zodpovědné menšině, ale tvoje slušnost obsírání nevyřeší. Je třeba řešit bezohlednou laxní většinu. Například zákazem hobby-psů do center měst, mimo centra pokutováním nebo vysokou daní za psa + městskou úklidovou službou na 4-kolce s exkrementálním vysavačem.

Zkusit hladit či dokonce krmit cizího psa je naivita či špinavost - ale zase: zodpovědnost zabránit tomu je na tobě. Lidé mají právo být naivní, ty máš povinnost zabránit průseru se psem - nebo čelit následkům ( i citovým, i nevraživosti lidí kterým nemůžeš všechno dovolit)


Příkaz psovoda zněl možná že jinak (je to už spousta let), ale story jsem viděl na vlastní oko: 2 psi spojení vodítky - a houfec nepřizpůsobivých ve slušné kondici na betonovém nástupišti se kácel jak obilí. Technicky prostě neodolali. Stálo by to za rekonstrukci: nebyla by složitá - sáňových psů zvyklých na postroje + tažné povely jsou spousty. Zda je to nesmysl takticky, nechám na psovodovi.

Děláš chybu, pokud své doměnky nadřazuješ realitě. Taky děláš chybu když to bereš emočně - a líčíš tu své vize jak budu ležet v kaluži krve po palbě blba, který zneužívá psa k terorizování v zastoupení.

->fractal patří to sem, to je taky útok psem :P . Jednu důchodkyni podezírám, že chcaní na cizí rohožky se svým podvraťákem cvičí :wink:
Naposledy upravil(a) kayakero dne 10 bře 2010 13:53, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět