Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 04 bře 2010 16:50

co tak pročítám všechny témata tady o plynovkách a bránění se s nima...
to vypadá jak kdybych jako majitel plynovky a bránící se útoku byl sám útočník... kam ten svět spěje?
každopádně pro všechny případy jí nosím pořád u sebe... mám atak zoraki R1 9mmcal R blank2,5
6 nábojů v bubnu na střídačku 3 CS nábojky a 3 supra pepper nábojky.. uvidíme kdy přijde čas použití.. ale každopádně musím říct že se s tím člověk cítí tak nějak bezpečněji...nevím zda je to jen psychologický efekt.. a ani nevím co bych dělal kdyby mě dejme tomu někdo nakopnul do břicha.. ted si myslím že bych se zvednul s revolverem v ruce a asi bych nábojema nešetřil....
jak to vůbec je? střílel už někdo plynový nebo pepřový náboje?
vím že flash defency dělají humbuk jako kráva+výšleh plamene....
startovací pouze humbuk.. ale jak je to u těch zbývajících druhů?
díky..jsem začátečník plynovku mám dva týdny,tak trošku schovívavosti prosím:-)


Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 04 bře 2010 17:54

V pohode, od toho tu ty fora jsou aby se lidi mohli bavit nebo ptat.....ja osobne jsem plynovy a peprovy naboje zatim testoval.....co se tyka dostrelu tak sam, co se tyka ucinosti tak ve 2 lidech.....nastesti jsem ji venku proti nekomu pouzit nemusel ani na zastraseni ani na opravdove pouziti...kazdopadne doporucuju precist tohle cele vlakno (ano vim, ze je to 70 stran)

na stranach 13 a 14 pise jeden manik s praktickou zkusenosti s obranou plynovou zbrani....

Maximstrelec napsal: "plynovku jsem uz dvakrat pouzil v sebeobrane jednalo se o tentyz pripad vecer jsem sel z prace z ulicky vylezlo 5 romu s nozema a napadli me tak jsem vystelil 4 rany PV 45mg a zdrhl jsem"

ostatni se ho ptali na trochu podrobnejsi popis ucinku, jestli ho byli hajzlove schopni pronasledovat a tak, tady je odpoved

maximstrelec napsal: "takze strilel jsem z pistole walter PP niklovanej s drevenyma strenkama palil jsem PV 9mm PA 45mg na vzdalenost tak 2m ucinek pomerne rychle oni si do toho plynu vběhli a jeste se zastavili tak se pekne nadejchali zhluboka 4 ran pak jsem acal zdrhat hluboce kaslali a drzeli si oblicej zrejme se pokouseli neco rict ale nebylo za boha rozumet vsichni tri drepeli na zemi... dva co byli s nema tak se stahli a cumeli na ostatni jinak jsem mel jeste boxera v kapse..."

pak treba uzivatel Bartus psal, ze plynovku tasil uz 3x.....2x stacilo samotne taseni na odrazeni utoku, jednou pak stacil varovny vystrel...Sam uzivatel Bartus pry mel 3 ostre zbrane ale zbrojak si po 10 letech uz neprodlouzil, takze je musel odevzdat. Taky rikal, ze po celou dobu, co nosil ostrou se bal, ze ji bude muset pouzit a jakej z toho pak bude pruser, takze vetsinou stejne nosil plynovku...


Tohle jsou ale 2 priklady lidi, co se uspesne branili plynovkou. Podle me je dulezity si uvedomit, ze koupi a nosenim zbrane na sebe beres hlavne odpovednost vic, nez cokoliv jinyho. Pokud bys nekoho strelbou z plynovky zpacifikoval a pak zadrzel a zavolal na nej svestky, tak svestky Te jako prvni odzbroji a odvezou si Te s sebou....protoze i kdyz jsi pouzil "jen" plynovku, jedna se o pouziti strelne zbrane v obrane a bude to predmetem vysetrovani, jestli se skutecne jednalo o tzv. "nutnou obranu" ve smyslu trestniho zakona.

Ja zbran nosim opravdu casto - cim dal casteji....kazdopadne kdyz vidim na ulici bandu hlucnejch cikanu, radsi prejdu na druhou stranu abych mel pokoj....pokud budou chtit delat problemy, prejdou za mnou ale pokud jen tak zevlujou venku, mam na druhe strane silnice od nich klid a vyhnu se pripadnemu konfliktu, kterej by mohl nastat pokud bych skrz ne prochazel... Rozhodne to neber tak, ze jako uvidis "kdy prijde cas pouziti"....snaz se to brat spis tak, ze doufas, ze "neprijde cas pouziti".....nejlepsi sebeobrana je snaha vyhnout se krizovym situacim...

Co ja osobne doporucuju je vzit zbran, sednout do auta, odjet nekam na opravdu odlehle misto a vyzkouset strelbu peprakama a plynakama......abys videl, jake mraky to dela, jak moc to reaguje na vitr, jakej rozptyl to ma a kdyz budes chtit, muzes nejakym zpusobem vyzkouset ucinost. Ja myslim, ze tam kde je to mozny, by clovek mel pouziti svych obranych prostredku zkusit - je nesmysl nosit na obranu neco, co jsi nikdy nevidel v akci (jako spousta zenskych, ktere si koupi minipeprak do kabelky a nikdy ho ani nezkusi zmacknout).

Jak rikam, zbran (at uz teleskop, plynovka, malorazka nebo klasicka pistole) je proste spis zodpovednost a sebedisciplina.....clovek, kterej by pri kazdym zlym pohledu nejakyho pobudy odkrejval kabat aby pohrozil krochnou, ktera je pod nim, by tu krochnu nemel mit...
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 04 bře 2010 19:53

jasný chápu..
Nejsem tip člověka co by když se na něj někdo jen špatně podívá že by hned tasil zbraň a vystřílel celej zásobník....
Spíš jsem byl takovej moula co si nechal všechno líbit.. takže plynovka když člověk nemá zbroják pro mě byla první volba....někdo řekne telskop.. dobrá no.. ale teleskop je kontaktní zbraň člověk musí stát blízko útočníka a dostane se sním do kontaktu...boxer to samý..nůž to samý i když u nože už bych měl bobky že když někoho říznu někam kam sem neměl že z toho bude daleko větší průser než z tý plynovky....
takže asi tak....
mám jí u sebe skoro pořád nabitou a v nejhorším počkám než se bude schylovat k první ráně nebo k vytasení nože...a pak už mě nikdo a nic nezastaví a klidně do nich nasypu všech 6 nábojnic co mám v revolveru..
a kdybych nevěděl že je to zodpovědnost a sebedisciplína nešel bych do toho...přece jenom už nejsem malý dítě...
děkuju určitě si vyzkouším všechny druhy nábojů co dělají a jak se s nimi pracuje :wink:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 04 bře 2010 23:15

Tak už jsem si objednal AtakZoraki914 9mm černou lesklou, tak uvidíme jaká bude :?:
Jen tak mimo, už jste někdo zkoušel PV120mg :?: ne že bych do toho šel, ale jen pro zajímavost.

Orici: S tím zpacifikováním plynovkou a zavoláním polišů, jen dokazuje v jakym absurdistánu žijem. Tebe budou vyšetřovat jesli obrana byla nutná a kryplíka pustí :evil:
Naposledy upravil(a) 007 dne 05 bře 2010 18:21, celkem upraveno 1 x.
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 47
Registrován: 25 úno 2010 11:37
Bydliště: Praha 4

Re: Plynové pistole

Příspěvek od koko » 05 bře 2010 00:14

Pred chvili davali na jednicce takovej ten porad o zlocinech a ze nekoho hledaj jestli nekdo neco nevi a tak. Jeden smenarnik tam popisoval jak ho prepadl nakej chlap vecer u vchodu do panelaku, vytah na nej bouchacku a sebral mu igelitku s prachama. Smenarnikovi to nedalo, bezel do auta pro svoji bouchacku a jal se pronasledovat utocnika. Bezel za nim, oba po sobe strileli. Pak uz tomu loupeznikovi dosli naboje a dostal se do slepi ulicky. Zacal prosit o milost a penize hodil majiteli. Ten ho nechal.
A ted se podrzte...Oba meli plynovky a v tasce bylo 5 000 000 !
Taurus 38sp
Astra .22
Zoraki R1
flaspoint
Příspěvky: 13
Registrován: 05 bře 2010 00:32

Re: Plynové pistole

Příspěvek od flaspoint » 05 bře 2010 00:39

Zdravím, musím říci že mi to nějakou dobu trvalo než jsem se prokousal celou diskuzí, ale podařilo se a já jsem na konci a nyní můžu přidat svůj příspěvěk..
Uvažoval jsem se také o již tady několikrát zmiňovaném Bruni Gap Glock 17, ale sám prodejce mi řekl, že spolehlivost itala je nic moc a tak jsem taky raději pro plynovku od fa Umarex a přemýšlím o Walther P99 (vzhledem k tomu, že mám ruce jak lopaty), ale taky se mi poslední dobou dost zamlouvá H&K P30

Takže by mě zajímalo, zda-li už máte někdo z přítomných s tímto "nadherným" exemplářem nějaké zkušenosti.. taky jsem zjistil, že na našem trhu se moc neprodává, takže spíš je daleko víc dostupnější ta P99tka.
Díky za případné odpovědi, rady a zkušenosti :arrow:
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 05 bře 2010 08:01

To 007: Ja jsem nerekl, ze by kriplika pustili :).....obycejne pri obrane ostrou zbrani policie skutecne odveze jen obrance ale to proto, ze utocnika vetsinou veze sanitka a nebo rovnou havrani. Pri obrane nesmrtici zbrani by to bylo jiny, podle me by poldove odvezli oba 2 a podrobili vyslechu. Jde o to, ze oni samozrejme zabasnou hajzla za to, ze jsi ho udal na policii, ze Te prepadnul ale Tebe zabasnou taky aby mohli vysetrit, jestli's to nahodou nebyl Ty, kdo to prehnal.... Jsem pro aby to policie vysetrila ale nelibi se mi ten styl, jakym se to vysetruje....policie si totiz vetsinou hledi, aby ten silenej nasilnickej psychopat (cti obrance) skoncil za mrizemi, protoze zbesile strelnou zbrani napadl chudaka slusneho obcana (cti poulicniho zlodeje), ktery se velice slusne (cti s boxerem v ruce) zeptal, jesli nema drobne na autobus (cti naval srajtofli zmrde)....
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 05 bře 2010 09:35

dobře ale tak určitě budu ještě tak blbej když se budu bránit plynovkou že bych po tom co skolím někoho kdo mě třeba říznul nožem(pouze příklad)v tmavý noční uličce,tak určitě nebudu volat poliše že jo... :)
:wink:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 05 bře 2010 13:23

Za sebe jsem se zatím rozhodl, že pokud bych se do kritické situace dostal a plynovku použil, opravdu bych z místa co nejdříve zdrhnul. Zametl stopy. A o další se nestaral.
Proto a také se mně z tohoto pohledu zamlouvaly revolvery, protože se netrousí ven prázdný patróny. Třeba po 120 mg pepře, že: nakonec jsem šel ale do pistole a do 45 mg pepře dle českýho zákona.
Tam jde myslím o to, že ten co mě napadl tak nemusel být přitom zdravý, třeba měl astma a slabé srdce, takže by mohly nastat vážné komplikace ... a co potom, kdyby mně přece jen dohledali a použití 120 mg pepře dokázali.

flaspoint: já se diskuzí zde také musel od počátku prokousat a pamatuji si, že jsou zde a myslím i celkem spokojení majitelé Walther P99. Takže využij možnosti SZ a vyptávej se jich, tj. tak že je zkusíš oslovit přímo.

Ten HK P30 se tady opravdu běžně neprodává. Takže se obávám, že praktických zkušeností tu s ním moc nebude. Nehledě na to, že jestli jdou v Německu ceny dolů, tak tady zůstávají zamražený nahoře ... asi jak to prodejce vzal k sobě na sklad.
Takže máš možnost googlit po webu. I tady vposledku bylo několikrát odkázaný třeba na jeden německý web, kde nejen plynovky představují ... a jinde na tom webu se dá obvykle najít diskuze k tomu.
Pistole je proti P99 novější a měl by to být návrat Umarexu k takovým těm modelům nejen do vitríny ale i pro použití s větší výdrží. I když a jak se pamatuji v jedné té německé recenzi je otazník, protože se tam objevily a na nezvyklém místě nějaké díly z umělé hmoty ... což ale také nic znamenat nemusí, je a byl to otazník.
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 05 bře 2010 14:01

ani nevím kde by se dali splašit nábojnice se 120miligramy Nonivamidu
já mám připravený normálně supra pepper se 45miligramy nonivamidu a pak nabojky s 80 miligramy Chlorbenzalmalondinitrilu(tzv CS)
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S.T.E.N » 05 bře 2010 15:30

Náboje se 120mg Nonivamidu jsou velmi účiné na feťáky a podobnou chamrať. Jednou večer po cestě domu na mě vyběhl feťák s nožem,žádal peníze a vyhrožoval že mě podřízne. Tak jsem řekl že mu peníze dám, sáhl jsem pod budnu do zadu jako bych vyndaval peněženku, přičemž jsem ale vytáhl Berettu kterou jsem měl v pouzdře nad zadkem a ihned jsem vypálil. Po jedné ráně se 120mg ihned lehl k zemi,dřžel si oči,kašlal,zvracel. Ale to bylo ještě v době kdy se tyto náboje u nás dali běžně koupit cca 3 roky zpět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 05 bře 2010 15:35

jir.007: no to je opravdu od Tebe dobrý, on Ti tady bude někdo asi odpovídat ... a zítra u něho budou zvonit policajti, že. Nebo jak tomu jinak rozumět?
Máš internet? Máš. I tady v tomto téma najdeš potřebné informace a zmínky. Na internetu během chvíle zjistíš, že 120 mg pepř je v nabídce na Slovensku a v Německu.
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 05 bře 2010 21:25

Orici píše:To 007: Ja jsem nerekl, ze by kriplika pustili :).....obycejne pri obrane ostrou zbrani policie skutecne odveze jen obrance ale to proto, ze utocnika vetsinou veze sanitka a nebo rovnou havrani. Pri obrane nesmrtici zbrani by to bylo jiny, podle me by poldove odvezli oba 2 a podrobili vyslechu. Jde o to, ze oni samozrejme zabasnou hajzla za to, ze jsi ho udal na policii, ze Te prepadnul ale Tebe zabasnou taky aby mohli vysetrit, jestli's to nahodou nebyl Ty, kdo to prehnal.... Jsem pro aby to policie vysetrila ale nelibi se mi ten styl, jakym se to vysetruje....policie si totiz vetsinou hledi, aby ten silenej nasilnickej psychopat (cti obrance) skoncil za mrizemi, protoze zbesile strelnou zbrani napadl chudaka slusneho obcana (cti poulicniho zlodeje), ktery se velice slusne (cti s boxerem v ruce) zeptal, jesli nema drobne na autobus (cti naval srajtofli zmrde)....
Myslel jsem to obrazně, ale dá se říct, že takhle to u nás s trochou nadsázky chodí :?
Jinak s tim co píšeš na konci souhlasim. Jako kdyby nestačilo nějaký jednoduchý ofiko sepsání na místě.....ale to je asi na jinou diskuzi.
Tak dnes jsem obdržel Zoraki a paráda, fakt se mi zamlouvá :P 8), teď někam na opuštěný pole a zkusit to co a jak to umí.
Atak Zoraki 914 9mm
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 05 bře 2010 21:32

bacha na uši:-) já měl po prvním výstřelu vůbec ze zbraně v mým životě zalehlý uši asi půl hodiny ahnusnej pískot v nich:-D
jakej máš zoraki? s krátkou nebo dlouho hlavní? já mám saten s 2,5"hlavní:-)
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 05 bře 2010 23:26

Já mám pištol Zoraki 914 černej lesk
Přílohy
Zorak914.jpg
Atak Zoraki 914 9mm
Odpovědět