Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
fractal
Příspěvky: 16
Registrován: 02 bře 2010 12:03

Re: Plynové pistole

Příspěvek od fractal » 02 bře 2010 14:51

No ono 0,5 mm opravdu není moc, to je fakt a jiné revolvery neznám, takže nemůžu posoudit ale zase tam, kde je byť 0,5 mm je velký tlak, takže tím dost plynu uteče, přes překážky v hlavni se toho taky moc nedostane, no já si snad střelím pepřák do ksichtu abych viděl jestli to vůbec funguje :lol:


Gamo Hunter 440 5.5
Ekol Viper
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 02 bře 2010 15:23

Klidně si střel do obličeje,alespoň ubyde spamu.
U revolveru tu přepážku v hlavni můžeš odvrtat.Ta je tam důležitá jen u pistolí,kdy drží v hlavni tlak a ten natáhne závěr,vyhodí nábojnici..
U revolveru nic takového není třeba,tam se o přepážku případně jen rozprsknou velké části "střely".
Mezera válec-hlaveň se u ostré nastavuje max. 0,1mm.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 02 bře 2010 15:52

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:46, celkem upraveno 1 x.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 02 bře 2010 16:25

to Kebab: Mne se treba ten titan libi min nez cerna zbran. Cerna se mi zda tak jako klasictejsi a uprimne si nemyslim, ze titan si libi berou nejvic.....co ja tak pozoroval, tak lidi maji radi nikl nebo cernou.....jsi tak nejak prvni nebo mozna jeden ze 2 titanovejch lidi co znam...
Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 47
Registrován: 25 úno 2010 11:37
Bydliště: Praha 4

Re: Plynové pistole

Příspěvek od koko » 02 bře 2010 16:52

Kavy píše: U revolveru tu přepážku v hlavni můžeš odvrtat.Ta je tam důležitá jen u pistolí,kdy drží v hlavni tlak a ten natáhne závěr,vyhodí nábojnici..
U revolveru nic takového není třeba,tam se o přepážku případně jen rozprsknou velké části "střely".
Opravdu to jde odvrtat? Kdysi jsem to zkousel na lacinem nemeckem revolveru co se prodava dodnes (mimochodem s mezerou mezi valcem a ramem asi 4 mm) a tezce jsem vyhorel. Vypadalo to na "dobre" tvarovanou karbidovou desticku co se do ni vrtak ani nezachytil, ale sklouzaval.
Taurus 38sp
Astra .22
Zoraki R1
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 02 bře 2010 16:56

Ja hlavne nevidim duvod, proc to odvrtavat, kdyz to je za a) nelegalni uprava zbrane, b) zbytecny, kdyz to muzes vycistit kartackem na fajfku a stejne to budes pouzivat jako plynovku....
Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 47
Registrován: 25 úno 2010 11:37
Bydliště: Praha 4

Re: Plynové pistole

Příspěvek od koko » 02 bře 2010 16:58

Lepsi cisteni, vetsi ucinnost. Ale jsem presvedceny ze to v domacich podminkach nejde.
Taurus 38sp
Astra .22
Zoraki R1
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Apevia » 02 bře 2010 17:11

No nedovedu si představit jak to odvrtat... U revolveru testováno nejen mnou (opravdu lepší čistění, v případě použití vhnodných nábojek-9/.380 i lepší světelný efekt) a opravdu to nejde... Je to kvalitní materiál, vrták se nechytá a fréza taky nic moc... Když by na to přišlo, tak to jde vyjiskřit nebo vyříznout drátem, či vypálit plazmou nebo tak... No a když to sečteme a podtrhneme? Nemá to vyznam :-D
Cogito ergo armatus sum.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 02 bře 2010 17:16

"No a když to sečteme a podtrhneme? Nemá to vyznam :-D"

jak jsem rikal......to, co z toho vytezis (jestli vubec neco) za tu namahu rozhodne nestoji...
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 03 bře 2010 22:08

hele pánové kde se dá střílet tak nějak beztrestně z plynovky? beztrestně myslím to aby policajti nedržkovali:-D
a pak mě zajímá nošení plynový zbraně.. je to nějak přesně stanovený? třeba jako že nesmí bejt vidět že musí bejt skrytá?
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 03 bře 2010 22:22

Ja teda nechci bejt hrubej ale pokud si nekdo porizuje zbran, zakon by mel mit prostudovany.....konkretne zakon o zbranich a strelivu...

Podle ustanoveni §7 pism. f) zakona c. 119/2002 Sb. o zbranich a strelivu jsou expanzni zbrane a expanzni pristroje chapany jako zbrane kategorie D a jako takove podlehaji jistym omezenim....tedy:

Podle ust. § 15 odst. 1 tehoz zakona "zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba"

odst. 2 se expanznich zbrani netyka, ten preskocime
odst. 3 tehoz paragrafu tehoz zakona stanovi: "Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. j) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku."
odst. 4 pak stanovi : "Držitel zbraně kategorie D je povinen zbraň a střelivo do ní zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení."
odst. 5 je pak rozdelen do pismen a) až c) a tyto stanovi, ze je zakazano:
a)zbraň nosit viditelně v místech, kam má veřejnost volný přístup
b)zbraň nosit nebo s ní jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci
c)přechovávat větší množství bezdýmného nebo černého loveckého prachu než 3 kilogramy a více než 1 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce.

Takze k odpovedi na Tve otazky: zbran skutecne musi byt nosena skryte a strilet z ni muzes na mistech, kde nikoho neohrozis ani na zdravi ani na majetku, pokud tak necinis v obrane.


Pak doporucuji nastudovat trestni zakon, jmenovite paragrafy o nutne obrane a krajni nouzi....
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 03 bře 2010 22:29

ok určitě nastuduju:-) díky :wink:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 03 bře 2010 22:40

to Kebab: Muzes prosim jeste napsat o te tasticce, co mas?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 04 bře 2010 13:17

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:46, celkem upraveno 1 x.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 04 bře 2010 15:41

Impregnaci ve spreji si muzes koupit treba v obuvnictvi, protoze na botky z textilu se to casto nastrikuje...staci se jich zeptat, jestli je to pouzitelny na tu tasticku.

Jinak ja jsem k tasticce taky dosel nakonec jako k nejlepsi a nejuniverzalnejsi moznost noseni v lete, mam jen par takovejch vyhrad k tomu ale musim rict, ze k ostatnim zpusobum letniho noseni mam tech vyhrad jeste daleko vic.....hold na noseni zbrane je asi zima nejpohodlnejsi :) pod mikinou opaskove pouzdro nikdo nezmerci a ja mam pohodli...

Jedna vyhrada je, ze pokud tasticka neni specializovana na zbrane (pokud je, tak stoji 1500+ nebo je uz moc proflaknuta a proflaknou se casem i ty drahe), tak je zapinana na zip...nicmene i presto musim rict, ze to neni az takovej problem, jak jsem cekal, zkousel jsem taseni a jde to v pohode, staci zip ponechavat zapnutej ale na horni strane tasticky, protoze normalne ten zip zajede az jakoby na bok, takze to proste nedopnu uplne dolu ale necham to na rohu na horni strane....pak staci jen natrenovat trhnuti zipem a sahas rovnou po zbrani....Druha nevyhoda je celkem ale desiva a sice hrozi, ze se nekdo pokusi Ti tasku ukrast, tomu se da trochu pomoct nosenim popruhu krizem pres hrud ale porad kdyz za to nekdo vezme, nemas v tu chvili ke zbrani pristup, obrana nebo zastraseni je pak slozitejsi....

Premejslel jsem, jak pomoct tomu, abych mohl nosit v te tasticce vsechno, vcetne klicu a tak aniz bych ohrozoval povrch zbrane, vyresil jsem to tak, ze tam tu zbran dam v otevrene etuji....tim je zbran zespoda a z boku chranena a ta etuje prekvapive rychlemu taseni vubec nebrani (mam to natrenovane)....navic to treba pri prichodu nekam, kde hrozi, ze tasku budu pred lidma otvirat muzu jeden ze zipu na etuji zavrit, takze zbran nebude vykukovat........je to vsechno takova improvizace ale to je bohuzel pruvodni znak toho, ze v ramci nenapadnosti budu nosit tasku, ktera neni urcena na noseni zbrani.........nejsme ale ani zdaleka jedini, kdo to tak resi, lidi tahaji krochny v baglikach na fotaky a tak.....hold zbrojni etuje a ledviny jsou celkem proflaknute....
Odpovědět