Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
1742
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2010 13:44

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 1742 » 01 bře 2010 14:11

Tééda, děkuju moc za rady :-). Ano, vzduchová pistole/puška je spíše to, co budu chtít a ano, některé jsou i levnější (ale některé také dražší). Ty krátké, levnější pistole mají úsťovou rychlost 130m/s, což je jako "vytuněná" airsoftka a to by mi celkem stačilo :-).

Hrozně se mi líbí zbraň glock, ale nemohu takovou najít jako vzduchovou pistoli. Je šance, že se taková pistole dělá? I plynovek bylo málo s tímhle vzhledem, ale jednu krásnou jsem měl vyhlídnutou :-).


Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 01 bře 2010 17:52

No ja teda osobne Glocky povazuju za ledacos ale za hezky zbrane rozhodne ne, taky me stve, jak kazdej radoby gangster Glocky uplne zere.......nicmene proti gustu :)...

Problem mas v tom, ze nejvetsi nabidku kratkych vzduchovek tady ma Umarex a ten Glocka proste nedela....ja jsem vzduchovyho Glocka stejne jako Ty nikdy ani nevidel, jinak plynovky Glock jsou na ceskym trhu vetsinou od Bruni a pokud bys o ni uvazoval, rozhodne doporucuju precist diskusi o 1 nebo 2 stranky dozadu... :!:

Co jsem tak sondoval, tak kazdej Ti vzduchovku doporuci rozhodne dlouhou nez kratkou, nicmene pokud chces kopii nejake slavne pistole spis nez nejakou presnou strelbu na velkou dalku nebo odstreleni holuba, kterej Ti ustavicne s*** na balkon, pak je kratka vzduchovka to prave pro Tebe :)
1742
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2010 13:44

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 1742 » 01 bře 2010 19:49

Ne, já "gangsta" opravdu nejsem, líbí se mi čistě vzhledově :-). A chci krátkou právě kvůli tomu, že se mi krátké prostě líbí. Stejně většinu času bude ve vitrínce, ale občas bych si zastřílet chtěl. S plynovkou si nezastřílím, buď to bude dělat jen rámus, nebo to bude plivat obláčky plynu :-). A zase nechci vrazit pár tisíc do něčeho, co bude jen ve vitrínce a na nic jiného to nebude. Každopádně nakonec se rozhoduji nad:

http://www.colosus.cz/zbrane/vzduchova- ... /#comments

nebo

http://www.colosus.cz/zbrane/vzduchova- ... 9-compact/

Smířil jsem se s tím, že glock prostě není, ačkoliv bych mu odpustil i horší vlastnosti při střelbě. Má někdo nějaké postřehy, nebo se tady takovéhle pistole moc "nevedou"? :-)
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 01 bře 2010 19:52

Dobrý den ve spolek.
Stal jsem se majitelem plynové pistole konkrétně atak zoraki R1 cal 9mm
problém spočívá v tom že nevím jak jí dobře čistit.. sadu na čištění pistolí ráže9mm mám ale ani jeden z kartáčků se nedostanou do hlavně kvůli přepážce... neumíte mi někdo poradit?:-( děkuji všem za rady a tipy
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 01 bře 2010 20:15

To 1742: No ja s Tebou souhlasim, pokud to nechces na obranu ani na pouhe vystaveni, pak je plynovka celkem zbytecna investice, na trefovani veci jedine vetrovka :) takze pokud bych se ja rozhodoval mezi tema 2ma, bral bych v uvahu vzhled a blowback u toho Walthera :) Pokud chces zbran spis klasickyho strihu, tak ten Colt tomu odpovida vic ale zas nema blowback, takze to neni asi takovej peknej pocit ze strelby - na druhou stranu ten Walther blowback ma, takze to vypada vernejc a asi bude i peknejsi pocit, neni videt udernik a zbran je oblecena do takoveho moderniho kabatku :).......rekl bych, ze jako milovnik Glocka se Ti asi moderni zbrane libi, takze jsi me s tim Coltem celkem prekvapil :)

To jir.007: Atak Zoraki R1 je revolver, tam proste capnes jeden z kartacku a vycistis nabojove komory, coz jsi asi udelal, pak, pozornost venuj i ocisteni mezirky mezi bubinkem a laufem, ta mezirka je prej jako by nebyla (tedy mala), takze by mela bejt total cista a lauf samotnej samozrejme vycisti kartackem kam az se dostanes a pak prichazi na radu improvizace....lidi rikaji, ze to cistej dratkem, ne kazdej dratek se tam ale podari nacpat a navic si myslim, ze to neni az tak efektivni. Ja to cistim tak, ze vezmu jehlu, navliknu na ni tak 2-3x lataci prizi (lataci prize je totiz z vice vlaken a takova tlusta ale dej bacha at ji v laufu neuriznes o tu prepazku nebo tak), tu jehlu pak prohodim z jednoho konce laufu na druhej a vycistim s tim jednu pulku hlavne, tru s tou prizi o steny hlavne abych s toho setrel ten bordel....pak vymenim tu prizi a zopakuju stejnej postup na druhy pulce laufu, tedy na druhe strane prepazky....

Pouzij predstavivost ale jednu vec nedelej :) nepouzivat spejle, zaprve myslim, ze by se tam stejne nevesla a zadruhe kdyby se v ty hlavni zlomila, mel bys problemek :)
jir.007
Příspěvky: 117
Registrován: 01 bře 2010 19:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jir.007 » 01 bře 2010 20:27

děkuji budu tedy protahovat látací příze a kaničky do bot třeba:-D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
špejli jsem zkusil a jak říkáš zlomila se:-D ale vejde se tam.. a měl jsem co dělat jí dostat ven:-D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Norconia QB78 call 5.5mm
Umarex Walther P22
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 01 bře 2010 22:56

Zdravím ve spolek,

tak jsem se tady tím vším prokousal a nakonec mám v merku AtakZoraki 914 9mm,
no a chtěl bych se zeptat, které z těchto provedení (černá matná, černá lesk, satén, steel, nikl, titan) je věrohodnější, aby to nevypadalo jak pistolka z hračkárny, případně se to nějak neolupovalo apod. :wink:

dík
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
Laďa2
Příspěvky: 139
Registrován: 23 pro 2008 20:33

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Laďa2 » 01 bře 2010 23:07

jir.007 píše:Dobrý den ve spolek.
Stal jsem se majitelem plynové pistole konkrétně atak zoraki R1 cal 9mm
problém spočívá v tom že nevím jak jí dobře čistit.. sadu na čištění pistolí ráže9mm mám ale ani jeden z kartáčků se nedostanou do hlavně kvůli přepážce... neumíte mi někdo poradit?:-( děkuji všem za rady a tipy
Kup si v trafice kartáčky na čištění dýmek.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 01 bře 2010 23:30

To Lada2: Dobra rada nad zlato :).....rozhodne zkusim....

To 007: Prokousal ses vsemy flamy a nakonec jsi zakotvil v tureckych vodach :)....pokud jde o ten finish zbrane :).....doporucuju vybrat, co se Ti proste libi....jde o to, ze nikdo nebude zkoumat (kdyz to vytahnes), zda je zbran trochu vic leskla nebo mene leskla nez ta, kterou videli v poslednim dile Jamese Bonda....predpokladam, ze to budes objednavat z netu, jinak by ses na to neptal ale sel se sam podivat do kramu :)....a to je podle me nejlepsi cesta - zajdi do kramu se zbranema, omrkni jak vypadaj zbrane v satenovym provedeni, jak vypadaj v cernym lesku nebo v niklu a titanu a sam poznas, co se Ti zda nejpeknejsi nebo "nejverohodnejsi"...pak si podle toho objednej na netu :).....s trochou stesi treba zrovna v tom krame narazis na Zoraki 914 a budes to mit bez cekani na doruceni :-D.....

Rozdhodne necekej, ze nejakej ten povrch se Ti bude "odlupovat" nebo tak neco :) ......ty zbrane jsou nesmrtici ale nejsou to hracky, jsou to porad zbrane, takze to samozrejme je udelany tak, aby to na tom drzelo -> odlupovat se to nebude. Nicmene cernene zbrane se samozrejme osoupavaji castym nosenim (osoupou se zejmena hrany o pouzdro), to same plati (aspon myslim) pro saten a titan. Na nosene zbrani proste po nejakych tech mesicich poznas, ze je nosena :) - na tohle budou imuni asi svetle povrchovky jako steel nebo hladkej nikl, na nich totiz asi(asi!!!) oder nebude videt ale to je mala ryba.....poulicni zlodejicek by se Te u tmaveho provedeni urcite neptal, proc mas rohy vepredu na zaveru o trosicku svetlejsi a jak dlouho uz zbran vlastnis :)
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 01 bře 2010 23:39

no jo zakotvil v Turecku :) jasný, že Umarex apod., je trochu asi něco jinýho, ale do začátku a na jednoduchej obrannej účel myslim, že mi to bude stačit
Dík za info, člověk nachytá na netu spousty bludů, jako že se steel odlupuje, a jiný zas vypadaj jak polystyrenová kopie......
jak píšeš o mírném ošoupání o pouzdro, tak to může bejt docela i pěkný, taková provozní "patina"
Atak Zoraki 914 9mm
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 01 bře 2010 23:43

Spousta lidi neveri obchodnikum ale me specialne prodejci zbrani prisli jako rozumni borci vsichni do jednoho......neni nic jednodussiho, nez tam vlitnout a zeptat se, ze uvazujes o koupi plynove zbrane a chces se zeptat na povrchovy upravy, jestli treba s nekterejma z nich nema spatny zkusenosti (jakoze by mu to lidi reklamovali a tak) a ja nevidim duvod, proc by Ti nerekl ze treba (je to jen priklad) nikl mu lidi vracej, protoze pri nestastnem padu zbrane na zem se toho kus odprejsknul atd......

Jo zapomel jsem se zminit, ze mi manik v krame, kde jsem si byl nedavno koupit pouzdro rikal, ze prej titanovej povrch na tureckejch pistolich nebejva tak trvanlivej....
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 02 bře 2010 10:47

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:46, celkem upraveno 1 x.
fractal
Příspěvky: 16
Registrován: 02 bře 2010 12:03

Re: Plynové pistole

Příspěvek od fractal » 02 bře 2010 12:17

Zdravím vespolek.

Koupil jsem si na hraní a také na obranu před psy (zatím jsem měl za 33 let problémy jenom s nimi) revolver Ekol Viper. Je celkem fajn, jen tedy ty ucpávky v hlavni jsou pěkně na h... protože čištění je samozřejmě utrpení (zkusím použít výše doporučené čistidla na fajfky). Co mě ale celkem štve je dle mého relativně velká mezera mezi bubínkem a hlavní, dle šuplery 0,50 mm takže se mě zdá, že při střelbě jde většina plynu mimo, také bubínek (z venku) byl nejšpinavější část zbraně.

K otázce, co zkusit mezeru zmenšit? Přidáním nějaké vhodné podložky apod. Co si o tom myslíte?

Jinak jsem zkoušel "dostřel" u řeky a cca do 2 m se dělaly na vodě vlnky a bublinky (asi od průniku různých "šrapnelků"), dále už byla střelba bez viditelné odezvy na hladině.
Gamo Hunter 440 5.5
Ekol Viper
Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 47
Registrován: 25 úno 2010 11:37
Bydliště: Praha 4

Re: Plynové pistole

Příspěvek od koko » 02 bře 2010 12:21

Zrovna vcera jsem vracel plynovej revolver Zoraki Titan. Udelali se na nem osklivy skvrny po par vystrelech. Vedeli o tom a hned nabidli vymenu za jinou (titan prestali dovazet). Ostatni povrchy pry problem nemaji. Mam dojem ze rikali ze u pistoli se jim to neprojevilo.
Taurus 38sp
Astra .22
Zoraki R1
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 02 bře 2010 13:55

Miluju kdyz diskuse zije :D

Taaakze to Kebab: Hosi hosi ja se vam divim, jak furt za kazdou malickou odpovedi obchodnika hned hledate skrytej motiv. Ten manik mi rikal, ze prej se dneska plynovky prodavaji vic nez ostre zbrane, ze prej to jde dobre na odbyt. Nevidim sebemensi logiku v tom, ze by mi hanil titan aby ho prodal min a radsi me primel si koupit neco jinyho, kor kdyz ten clovek vidi, ze ja zbran mam (sel jsem si tam koupit pouzdro a zkousel jsem ho) a ze si evidentne nejdu koupit dalsi....tahle anti-obchodnicka paranoia je obcas usmevna, nekdy vylozene smesna :) ....... jemu je fuk jakej povrch prodava, kdyz by sel titan na odbyt vic, objednal by si ho vic....

Kazdopadne s Tebou ale souhlasim, ty barevne kombinace - cerna, drevene strenky + zlata pojistka a spoust jsou opravdu komicky. Pokud jde o pouzdra....ja jsem investoval do nich celkem dost penez....za zivot jsem jich vlastnil 5+1, jednoho jsem se zbavil....jsou to vsechno nylonovky od Dasty. Uplne puvodne ke zbrani jsem si koupil pouzdro 206-1 tvarovane....to je hezky -> na opasku to drzi dobre, zbran to nesvira (navic jako vsechny Dasta pouzdra je vevnitr positej jemnou latkou ktera oder omezuje na minimum) a navic jako kazdy tvarovany pouzdro drzi tvar i po jejim vyjmuti, takze se to da zase dobre bez namahy vratit zpet. K tomu mam pouzdro obycejne oboustrane 201-3, ktere mam proto, ze po vyjmuji zbrane to pouzdro splaskne a muzu pres to hodit tricko a nikdo nic netusi, protoze to je uplne placaty a taky proto, ze pod rozepinaci mikinou, kterou pres zbran vetsinou nosim se to min rysuje nez to tvarovany....pak mam vnitrni opaskove, to ale az v lete a pak zbrojni etuji malou 286-1.....tu ale na noseni nepouzivam, tu mam k jinejm ucelum. Na noseni se mi to navic nezda uplne vhodny protoze za a) je to proflaknuty, b) vypada to blbe, c) hodi se to akorat k tricku v kalhotech, coz v parnym lete neni supr....k tomu jsem mel driv podpazdak ale ten me stval, ty ksandy kolem ramen mi pusobily znacne nepohodli, tak jsem ho vratil....na leto jsem si tedy vzal malou tasticku pres rameno od Pumy, ktera se pred par lety davala zdarma kdyz sis koupil mobil od T-Mobile.....vejde se tam vsechno od dokladu a klicu az po autoradio a pistole se tam vleze taky. Zajimalo by me, co to je za tasticku, jak jsi o ni psal Ty....

Pro pripadnou predstavu co se skryva za temi cisly prikladam katalog Dasty
http://www.dasta.cz/html/Katalog%20CZ/katalog08cz.pdf

Fractal: No nikdy jsem neslysel o zmensovani mezirky v revolveru ale zato jsem slysel, ze Zoraki R1 a Ekol Viper maji jedny z nejmensich mezirek vubec....Mozna ze jsi na tom jeste dobre....

Kebab: No ukazuje se, ze obchodnik asi mluvil pravdu, kdyz me varoval pred titanem :)......viz. koko
Odpovědět