Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 25 úno 2010 17:02

Taky nevim nevim, jak to turecti hosi maji s tema minipistolkama, jako je Ekol Agent :)....kazdopadne ja si i pres Slavkuv odpor zachovavam puvodni stanovisko a myslim si, ze kdyz si vyberes opatrne, opravdu si tu zbran pujdes osahat a prohlidnout, tak sam uvidis, jestli to za to stoji nebo ne :) a ja tech penez za Ekola nelituju ani nahodou :) a po vsech zkusebnich strelbach mu verim...

Jo jinak jsem dneska drzel v ruce Bruni MiniGAP, repliku Glock 30 a povim vam, ze je to opravdu tragedie :)......plasty vypadaji levne a zaver na tele zbrane ani poradne nesedi, ma to presahy a tak. Cela zbran vypada spis jako levna vietnamska hracka....., pokud bych z vyberu odstranil Nemecke zbrane (z nichz jsem videl jen ten Umarex), tak se mi Ekol a Zoraki zdaji jako nejlepsi vyrobci, protoze pokud je Kimar jen z pulky takova tragedie jako Bruni, tak Italii jako plynovkovou zemi nezachrani nic. Jsem zvedavej, jestli Slavek bude reagovat ale co jsem zatim videl, tak pokud ma Umarex 6 hvezdicek a Ekol 5 hvezdicek ze 6, tak tomu Bruni bych tipoval tak jako 1 hvezdicku a to by mozna mela ulamane vsechny rohy :)

EDIT: Ptal jsem se taky, pri prohlizeni toho Bruni, jak to je se zarukama na plynovky, jestli se mu to vraci nebo ne a ze mam drobek otlacenej ten udernik. On mi na to povedel, ze se mu plynovky jako na zaruku nevraci a ze prej toho uderniku se nemam bat, ze zaprve puvodne byl ten udernik plochej a zapalka je kulata, takze by se to dal otloukat nemelo, pac pri mirnem otluceni se treba zosminasobi plocha, na kterou ten udernik dopada na tu zapalku, takze to vydrzi vic (coz je opravdu z fyzikalniho hlediska pravda) a zadruhe kdyby me to fakt stvalo nebo delalo trable, tak si mam jen v ramci zaruky nechat ten udernik vymenit, ze prej s tim urcite nebudu mit problem.


Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 25 úno 2010 19:27

Dnes jsem si byl omáknout Walther P 22 a musím uznat,že je velice pěkný a o proti mé Zoraki 914 o poznání lehčí.Podíval jsem se taky na Ekol, tak to jsou pořádné kusy železa.Asi půjdu do toho Walthra.A ten PP vemu od Kimaru do vitríny taky. :wink: :shock:
Přílohy
plp22cerna1.jpg
plp22cerna1.jpg (22.58 KiB) Zobrazeno 1899 x
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 25 úno 2010 19:52

Skoda, ze jsem Kimar nikdy na vlastni oci nevidel :) .......by me zajimalo, jake Ekoly tam byly....Ty Ekolacky kopie Beretty 92 jsou obrovsky a tezky, ze by se clovek mohl prevazovat na jednu stranu pri noseni :), ale kopie 85ky uz maji prijatelnou velikost, stejne jako ty PP/PPK :)......
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 26 úno 2010 12:26

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:45, celkem upraveno 1 x.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 26 úno 2010 13:23

Co se tyka kategorizace pozadavku na pistoli vzhledem k jejich urceni s Tebou naprosto souhlasim.....popsal jsi to presne :)

Jinak ten Bruni co jsem drzel v ruce ja byl silenej, jak jsem psal :) mozna ze se ale vyskytujou uz i svetlejsi kousky :), kazdopadne takhle zubozenyho Ekola jsem treba nikdy v ruce nedrzel ani jsem ho nevidel..Ekolu uz jsem drzel v ruce hodne a vsechny vypadaly solidne, nektere vic nektere min ale zadny zubozeny kousek jsem nikdy nevidel, tenhle Bruni byl opravdu hroznej :)

Jinak co se tyka rozborky u Ekola, tak jak jsi rikal, ze je to u turku mozna trochu slozitejsi, tak si dovolim nesouhlasit :) ten Ekol se rozebira uplne perfektne....napravo otocim packu smerem dolu, posunu zaver uplne dozadu a vyklapnu nebo spis vysadim nahoru a sundam z hlavne, pak jen vezmu jeste vodici tycku a pruzinu a je hotovo...ta rozborka je uplne easy a rychla...........pak staci jen vratit vodici tycku s pruzinou zpet na misto a nasadit zaver, nasledne musim zaver trosku posoupnout dozadu, chytit tu vodici tycku a jakoby ji vytahnout smerem k usti hlavne, tim se uvolni dirka pro zpetne vlozeni te packy, ktera zbran zamyka a odemyka k rozebrani. Fakt easy, otazka ani ne 10 vterin to rozebrat...
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 26 úno 2010 14:24

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:45, celkem upraveno 1 x.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 26 úno 2010 17:08

Jo mas pravdu, nejak jsem se zapomel zminit, ze tu packu po otoceni do pozice dolu musim samozrejme vyndat :) ..... sorrac, se stava i v lepsich rodinach :)
1742
Příspěvky: 3
Registrován: 27 úno 2010 13:44

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 1742 » 27 úno 2010 13:55

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, když si koupím plynou zbraň a k ní slepé náboje, vyletí z hlavně něco, nebo to udělá jen rámus? A pokud něco vyletí, jak daleko to efektivně doletí (např. nějaký menší projektil, nebo něco takového)? Jde mi o to, že bych si hrozně rád zastřílel třeba na terče, nebo něco takového, každopádně ani nevím, kde je tady nejbližší střelnice a jestli by to nebylo příliš drahé. Navíc plynovou zbraň bych měl i jako výstavní kousek (ani neuvažuji o její koupi na sebeobranu).
Uživatelský avatar
Daystate Merlyn
Příspěvky: 757
Registrován: 31 říj 2009 15:18
Bydliště: Most

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Daystate Merlyn » 27 úno 2010 13:57

Vyletí tak jedině čertík.... a bordel co ti vyrazí oko :)
AirArms S410 .22 NS Diamond 10-50 x 60
AirArms TX200 MKIII .22 Delta Tit.6-24x42
Hatsan AT44W .22 Delta 4,5-30x50
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Artifex » 27 úno 2010 16:42

Taktak, maximálně vyletí nějaké utržené kousky nábojnice,podle toho jak je konstruovaná přepážka hlavni a podle kvality nábojnice. Zapomeň na to že z toho uděláš předovku, ten lauf je nekvalitní, rozseká se při prvním nebo druhém výstřelu když tam narveš nějakou kuličku, navíc nemá drážkování takže když to někam poletí tak každopádně ne tam kam budeš mířit
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 27 úno 2010 19:42

to: 1742

Podle toho co říkáš by se ti hodil nějaký flobert revolver (cenově podobně jako plynovka)... :wink:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 27 úno 2010 22:28

Pravda je, ze plynove zbrane nejsou na strileni jakychkoliv projektilu, to je kravovina :) rozhodne, jak tu nekdo psal, z toho neudelas predovku ale taky je hovadina, ze by se ten lauf roztrhl, kdyz bys tam nejakou kulicku nacpal :) tam je spis problem, ze to tam nenacpes kvuli prepazce a hlavne ta hlaven je vepredu trochu zuzena, takze i kdybys tam neco napcal o presne strelbe si muzes nechat akorat tak zdat :).........plynovka uz ze sve definice je zbran, ktera svou konstrukci vylucuje pouziti kuloveho naboje ;) tedy i efektivni pouziti jakyhokoliv projektilu :)

Jinak taky souhlas, jak tu nekdo rikal, ze by se Ti hodila flobertka, ale rozhodne nepocitej, ze ceny jsou podobne jako u plynovek :) ......plynova pistole se da poridit i pod 2000Kc, flobertka stoji pres 5000Kc :)....

Jenze flobertky maji omezenou ustovou energii na max 7.5J, bejt Tebou koupim si vzduchovou pistoli nebo dlouhou vzduchovku :) tam o muzes v ramci zakona dostat az na 16J :), pokud to upravis :) ....vetsinou 16J nemaji ani dlouhe zbrane v zakladu :)
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 28 úno 2010 09:54

Mno, tak pravda, trochu jsem se spletl, ale do 5000 normální flobertku pořídíš... Na druhou stranu ke stejnému účelu poslouží (možná i lépe) vzduchová CO2 pistole, protože a) je levnější b) dají se koupit kopie originálů tak, jako u plynovek... Co jsem tak koukal, nejvíc toho u nás je asi od Umarexu a paradoxně jsou ty zbraně ještě levnější, než plynovky :)
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 28 úno 2010 17:21

Pokud muzu radit, tak bejt Tebou na strelbu na terc bych si poridil dlouhou vzduchovku nebo vetrovku :).....treba puska Norconie QB 78 DELUXE raze 4.5 mm

http://www.colosus.cz/zbrane/vzduchovka ... cal-4-5mm/

tady to mas nafocene :)...je to vetrovka, takze nemusis zlamovat hlaven, staci tam nacpat 2 bombicky a pak po kazdem vystrelu vlozit diabolku....raze 4.5 ma vetsi ustovou rychlost, takze na strelbu na presnost je lepsi drobek :)

Nebo si muzes koupit Slavii :) klasicka zlamovaci vzduchovka jakou kazdy zna :)

EDIT: Ty kratke vzduchovky a vetrovky jsou prej velice slaboucke :) rikali lidi, ze prej jsou to jen plivatka....
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 01 bře 2010 11:18

Mno co se těch CO2 krátkých vzduchovek týká, jednou se mi taková dostala do ruky a přišlo mi to celkem v pohodě, navíc po zkušenostech se slavií je úžasný pocit, když můžete vystřílet celý zásobník bez přebití. Klasická zlamovací vzduchovka má asi o něco větší sílu, ale a) je neskladná b) musíte ji věčně natahovat. :shock:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Odpovědět