Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 24 úno 2010 13:34

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:42, celkem upraveno 1 x.


Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 24 úno 2010 13:35

To Kebab: Celkem me Tvuj posledni prispevek potesil :) Dokazali jste sve tvrzeni, ze vyrobky z turecka jsou nevyrovnane jedna s druhou ale zaroven jsi napsal, ze jde o velmi dobrou zbran podle toho, co tu Slavek pred par prispevky oznacoval za "celkem objektivni, zahranicni test". 5 hvezdicek ze 6 je dobry vysledek :) neni to nejlepsi vysledek, coz nekteri od sve zbrane vyzaduji a nic horsiho neberou ale je to velmi dobry vysledek, kterej z te zbrane dela "za malo penez hodne muziky".....aspon v mych ocich to tak vypadalo - vlastne se ukazuje, ze Slavkuv primer s Octavii a Mercedesem byl opravdu trefny :) a Octavii jezdi celkem dost :)

Pravda je, ze zbran je celkem tezka :) ale me to zas jako takova prekazka neprijde...na pasku me ta zbran netizi, neni to tezke ani jeden kilogram a i kdyz to mam na sobe od rana do vecera, nepocituju zadne nepohodli krom toho, ze me zbran obcas zatlaci na boku, kdyz se poutam v aute :) ......pro me by byl daleko vetsi problem velkej rozmer zbrane, tech 30dkg navic je nositelnejch :)

To 007: Presne jak rikal kebab je tohle tema moc vyzivne, pokud ho prectes cele....rozhodne doporucuju se zacist, jsou tam nektere flamy ale hodne Ti to da, kdyz to prelouskas :)

Edit to kebab: Hodis sem odkaz na ten test, ze kteryho jsi cerpal? Chtel bych si to precist cele :)

Edit2: prosimvas dejte bacha na obchod DETEX.cz....jsou tam chybny udaje :) nedavno tam meli u Ekol P29 napsano, ze je to kopie slavne Walther P29, coz je samozrejme totalni kravina...opravili to teprve nedavno. Ten zasobnik u Ekolu je skutecne na 8 naboju, tedy kapacita zbrane je 8+1.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 24 úno 2010 14:49

Orici: jenže … podobně jako Ty jsem loni přemýšlel i já … a tak při veškeré vstřícnosti a upřednostnění jsem z těch tureckých plynovek vybíral asi 4 měsíce … nespěchal jsem a četl po webech recenze a odezvy na fórech.

Došel jsem k poznání, ano k velké nelibosti mé peněženky a pokud plynovku opravdu chci, že při vůbec možnosti nějakého výběru je třeba jít vždy(!) po maximální eliminaci rizik. U zbraně, kam se plynovky řadí.
Pokud bych chtěl plynovku používat jen jako poplašňák, třeba na plašení ptáků, tak s Tebou souhlasím a nějakou pistoli z těch tzv. levných vyberu bez vážných potíží. Hvězdička recenze sem nebo tam.

Proto raději toho tzv. Mercedesa nebo spíše směr ten Mercedesa, ten příměr totiž pokulhává … příměr pokulhává, protože a až na opravdu extrémy toho tzv. Mercedesa si může koupit tady dnes téměř každý: jen nějakou tu tisícovku prostě připlatí … a to je přece ještě snesitelné.
Zdůrazňuji, že mé dosavadní poznání platí při výběru plynovky pro obranu. A rozhodně tu nechci propagovat zn. Umarex a některé jeho kanóny, ty peníze bych za ně nedal ani já, pro obranu se příliš nehodí a na to plašení ptáků bych šel do té levnější a třeba turecké varianty.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 24 úno 2010 15:04

Njn, na te myslence s maximalni eliminaci rizik samozrejme neco je :)...zalezi jen jakou velkou vahu prikladas te hvezdicce v hodnoceni.....ja jsem tenkrat v konecne fazi rozhodovani dal na slova tech prodejcu. V jednom krame (tam plynovky sam neprodaval ale rikal mi, kam zajit a mel s nima zkusenost) na me cumel jak na pako, kdyz jsem mu rekl, ze jako Atak Zoraki je z turecka a ze nevim nevim jak s kvalitou. Zakroutil hlavou a rekl neco ve smyslu, ze strilel z nejakyho Ekolu a ze Zoraki 914 a ze prej nevi, co by na ty zbrani jako nemelo fungovat, ze prej s tim zadnej problem nemel... a v krame, kde jsem to nakonec koupil me dodelal ten chlap, kterej rekl, ze se mu to zda srovnatelny s kvalitou.....v tu chvili jsem se proste rozhodl, ze vezmu toho Ekola, navic se mi celokovove telo proste libilo :) priznavam......:) Tu eliminaci rizik jsem pojal tak, ze jsem tu zbran vyzkousel se vsema ruznejma druhama munice abych videl, jak se to chova :)

A nelituju, dopadnul jsem dobre na novacka....mam zbran, kterou jsem si sam odzkousel a ma 5hvezdicek ze 6 :-D
navic vidim vyhodu v tom, ze kdyby se mi ta zbran prestala zdat, tak uz mam vsechno, co potrebuju a staci si koupit jen dalsi pistoli, vsechna pouzdra a naboje si muzu nechat zejo :)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 24 úno 2010 15:35

Orici: odkazy na bulharské recenze jsem tu dával několikrát. Nemám čas to zpětně pořád dohledávat a neber to osobně. Máš ale štěstí, že jsem stránku webu zatím dnes nesmazal, nějak se na ty recenze sám proklikej:
http://gunman.biz/
O čem vím že se nepříjemně sekli je případ tureckého revolveru Blow 38. Recenze velmi vstřícná a asi měli právě štěstí na kus. Chtěl jsme ten revolver jeden čas i koupit, protože a právě to je předobraz těch Ekol Viperů nebo těch revolverů od Zoraki, tady ale v lehčí 5 rané variantě ... ale vše jakoby z jedné turecké fabriky.
A přemýšlel jsem jako Ty, že těch tady několik opravdu jen asi 4 deka navíc a proti tomu vylehčenému německému revolveru Weihrauch HW37 nevadí ... a ještě ušetřím také asi 1 a 1/2 tisíce Kč.
Potom ale přišla studená sprcha v jedné maďarské recenzi, kde ten revolver i důvodně potom rozebrali: vážné výtky jak co do povahy odflákle výrobní ale a žel i po stránce konstrukční. Dokonce proto napsali ve smyslu, že výhrady jsou tak vážné, že revolver se pro obranu nehodí vůbec!
Takže buď jako zákazník nebo jako recenzent štěstí na kus a u takovýchto výrobků máš (tady to pomůže zakrýt i případné konstrukční nedostatky a které nejsou na první pohled zřejmé) nebo nemáš a po zvědavém odkrytí víka Tě čeká nepříjemné překvapení ... už se tady ale moc opakuji, protože i tento případ tohoto revolveru jsem tu už někde popsal.

To, že Ekol P29 je místy uváděný jen se 7 (místo 8 ) náboji v zásobníku i v tom Bulharsku jsem dnes objevil náhodou příkladem zde, a to včetně jeho bratrance Ekol 99:
http://www.oragie.net/gazovo_voltran.htm
já to dál koumat nemíním, byl tam ten facelift, teď je otázka zda-li snížení počtu nábojů není vůbec jeho součástí, protože i to snížení má potom vliv na možné nebo ne záseky a lze to dohledat obecně na vícero fórech, prodejci nemusí rozlišovat mezi Ekol P29 jen se 4 hvězdičkami z 6 nebo už s 5 hvězdičkami, potřebují prostě prodávat a starý údaj nemusí opomenutím nebo záměrně opravit ...
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 24 úno 2010 15:41

Mam rok vyroby 2009 a vsechny soucastky kovove, takze mam ten faceliftovanej a 8 naboju do toho zasobniku dam a ani nemusim moc premlouvat pruzinu :) Ty recenze si proctu :) Jinak prej je tezsi vyrobit revolver nez pistoli, protoze revolver ma v sobe celkem slozite jakoby hodinove mechanismy, to pistole jaksi nevlastni :) mozna ze revolver od turku bude na tom hur jak pistole???
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 24 úno 2010 16:05

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 24 úno 2010 18:27

Fajn diskuze, mám ale dotaz, našel jsem dvě plynové pistole Walther PP.Jak jsem již psal, líbi se mi tahle pistole a chci si ji pořídit.Tu od Kimaru jste moc nedoporučili, tak napište svůj názor na tyto,ale jen co se týče kvality.(Vám se nelíbí :P ) Je zajímavé, že u obou je uveden jako výrobce Umarex, ale na jedné je napsané Reck, tak jak to vlastně je? Děkuji :)
Přílohy
W_PP_V.jpg
Reck_PP_V.jpg
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 24 úno 2010 19:44

Přidávám ještě jednu fotku.
Přílohy
935342698.jpg
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 24 úno 2010 19:47

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:43, celkem upraveno 1 x.
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 24 úno 2010 20:03

A co třeba Erma 75 S? To je dnes nejlepší kopie PPK, která kdy byla vyrobená. Plněocelová, mechanismus shodný s ostrou zbraní a na eGun se dá koupit okolo 150 Euro + 17 Euro poštovné. Jednu teď pouštím do světa i s náhradním zásobníkem a kordurovým pouzdrem Bianchi. Nestřílená, z vitríny.

http://www.co2air.de/wbb2/thread.php?postid=214617
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 24 úno 2010 21:45

Pokud se dobre pamatuju, tak Josef chtel pistoli jen vystavit za sklo :), takze tam jde spis o vzhled nez cokoliv jinyho, jestli se Ti libi ten Walther, tak je ve finale jedno, od kteryho vyrobce si to koupis -> pokud to bude vzhledove hezky zpracovany a bude se Ti to libit, kupuj, nepotrebujes asi moc aby material byl odolnej atd....na vystavu do nekam do vitriny by Ti stacil asi i ten Kimar :-!, kterej jsi ukazoval na zacatku ale predem ho poradne prohlidni, jestli opravdu vzhled je podle Tvych predstav :)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 25 úno 2010 00:34

Orici: ono by se mělo také rozlišovat mezi Walther PPK a Walther PP. Od Kimar je to a jak jsem nazíral k prodejcům vzor PPK, poslední obrázky od Umarexu jsou ale vzor PP. Přitom PP je o něco větší. Ale některé pistole PPK (tj. výrobce uvádí PPK jako vzor) právě z Turecka mohou být jaksi více nafouklé ... až do velikosti toho PP :D

Pokud bych to já měl pro tu jen vitrínu a nebyl opravdu záměrem sběratel na pistole od Umarexu, tak mně by se příčilo dát v tomto konkrétním případě a ve formě plynovky za to těch, bez asi 3 stovek, 4 tis. Kč. Protože pro ty 4 tis. Kč bych měl jiné uplatnění.

Kdybych to s tím sběratelstvím myslel vážně, tak bych snad rovnou sbíral znehodnocený ostrý. Nebo, pro soukromou radost a bez vitríny, bych si udělal zbroják ... a kupoval ty ostré z komise a měl je doma zavřený v bedně.
Nebo, a to bych viděl jaksi nejvíce reálně, bych nehledal v plynovkách ale třeba ve vzduchovkách a plivátkách, tam také se dají najít jakoby modely ostrých pistolí ... a přitom po vyndání z vitríny se s tím může i doma opatrně(!) střílet a nejen doma.

A kdybych chtěl přece jen plynovku a la Walther PP/PPK avšak do vitríny na efekt, tak tady asi opravdu nemá smysl hledat kvalitu a funkčnost plynovky ... a tu i potom náležitě zaplatit.
Takže stačí nároky na příležitostný max. poplašňák, že, a to jak jsem už napsal, tak tady bych levný turecký pistole nezavrhoval.
Tady bych to prostě risknul ... a koupil tu nafouknutou PPK BLOW PR 06, 7 ran a 176 mm dlouhou ... ovšem za bulharský ceny, tj. za těch po přepočtu asi 700 až 800,- Kč :D ... no tak dobře, je to nereálné, tak do té 1 tisícovky Kč max.
Obrázek
... prodejci v Česku značku Blow ale, z důvodu velkého množství reklamací, stáhli a ti co ještě inzerují a chytají hejly, tak za ni chtějí pořád od asi 1.500 do 2.000,- Kč ... a přitom to už má být vlastně výprodej! :twisted:
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 25 úno 2010 08:23

Mas pravdu.......PPK prej mela bejt zkracena verze pro kriminalni policii, aby to bylo lepe skryte nositelne. Ma mit delku 155mm, kdezto PP ma mit 170.......Ekol Lady, tedy turecka verze, je tak neco mezi, ma totiz delku 162mm. Kimar (tedy italskej vyrobce) dela skutecne delku 153, takze PPK :)

Jinak je moc hezky, ze Italske zbrane jsou jeste vice pomlouvane nez turecke zbrane :)......Italove maji tu nekvalitu nejak v krvi asi :? , je to videt totiz i na autech :)
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 25 úno 2010 14:18

Orici: pomyslný ideál plynovky se asi nejvíc bude blížit tomu, co se už nevyrábí a co zde dlouhodobě doporučuje nick Slavek0269. Tj. je to ještě poctivě vyrobená starší německá plynovka a kvalitou jako ostrá zbraň.
Avšak o něčem velmi neblahém ekonomicky svědčí to, že ten výrobce/výrobci museli výrobu ukončit! A že se asi těžko k tomuto ideálu bude možno dnes nebo zítra vracet. Z ekonomických důvodů.

To potom ale znamená, že ten kdo bude chtít mít doma tímto způsobem vyrobenou už vzorem(!) novější(!) plynovku, tak bude mít velkou smůlu. Nedočká se.
Může si tak akorát pořídit z druhé ruky starší zbraň a staršího vzorem modelu. Jako je ten starší klon Walther PP/PPK nebo nějaká ze starších Berret. Mluvím o pistolích. Revolvery vypadají pořád tak nějak stejně a tam to tolik nevadí.

Já jsem se nakonec rozhodl, že tento stav přijmu a smířím se s ním. A že v už 21. století nepořídím jako novou plynovku vzorem staršího Walthera PP/PPK příp. Makarova (toho jsem žel už nesehnal a litoval jsem) nebo starou Berettu, ale už pistoli koncepcí novou. Pokrok se nezastaví.
Proto jsem zvolil a i přes diskutabilnost tu futuristickou Umarex (Walther) P22. Právě kvůli tomu, že tam se ty novodobé výhody dané novodobými materiály i podařilo z ostré zbraně převést. Tady myslím především významný parametr nízké váhy.
Je totiž dle mne velký nesmysl, když u nějaké novodobé pistole třeba a la Sig Sauer ta ostrá zbraň váží kolem ¾ kg, ale její odvozenina a jako plynovka ze slitiny od německého nebo tureckého výrobce kolem 1 kg … a i přes.

Ještě doplním k Tvé pistoli Ekol P29 nebo k tomu jejímu bratrancovi s výkrojem, jedno to jest:
Jak si pamatuji loni z léta, tak když bych byl nucen vybírat jen a pouze z plynovek od firmy Ekol, tak bych a po srovnání parametrů asi také vybral právě tu Tvoji pistoli. Právě pro tu tureckou snahu pistoli vylehčit a pro její menší rozměry. Proti těm jinak kolem 1 kg těžkým kanónům … a zase ty jejich malé pistole se mi tolik nepozdávaly.
Takže jsem ji měl dokonce v takovém už i výběru. Ale pak jsem narazil mj. na tu bulharskou recenzi, tehdy jen s těmi 4* (o tom následném zlepšení napsali a doplnili to později) … a šel jsem raději dál. Také viz tehdejší vyšší ceny, válcující konkurenci od turecké Zoraki 914 (a teoreticky od 911 kterou jsem však tady v Česku zatím prodávat nenašel) a zjištění otazníku a vykřičníku u výrazně nižších „bulharských“ cen obecně.
A po té následné bulharské informaci o zlepšení jsem přemýšlel, jak případně zajistit, abych od českého prodejce a třeba přes internet dostal už to nové provedení: když tady prodejci pořád o změně mlčeli a jistě vyprodávají/li staré zásoby.
Nakonec mne to vše už, a nejen v tomto případě, přestalo bavit a dost radikálně jsem změnil přístup při výběru, tak jak o tom píšu vpředu.
Odpovědět