pistol na zacatek

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
crazyking
Příspěvky: 44
Registrován: 23 úno 2010 13:22

pistol na začátek

Příspěvek od crazyking » 23 úno 2010 13:27

Chtěl bych se zeptat, co je lepší pro začátečníka. Koupit si novou zbraň nebo použitou s tou se zeznamovat a pak si koupit novou? U použité jsou možná rizika, jak ve funkčnosti tak i další.
Co si myslíte vy? Jakou byste doporučili na začátek?
Díky


Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Kurt » 23 úno 2010 14:08

Kolikrát se tady už tohle téma řešilo? Jistě, plácnout sem další stejný dotaz je snazší, než číst zde napsané.
Ale přecejen, pokud byste chtěl vyvinout nějaké vlastní úsilí:
http://forum.gunshop.cz/levna-primerene ... t9206.html
http://forum.gunshop.cz/zacatecnik-vybe ... t3194.html
http://forum.gunshop.cz/potrebuji-porad ... t8318.html
...
Uživatelský avatar
andreapipo
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2009 09:18
Kontaktovat uživatele:

Re: pistol na začátek

Příspěvek od andreapipo » 23 úno 2010 14:52

On se neptá, jakou značku zbraně, ale zda novou nebo starou. To sice je někde v těch již probraných tématech, ale ne pohromadě a špatně se to dohledává. Můj názor je, že je to otázka peněz. Kdo je má, půjde pravděpodobně do nové - je zde záruka - kdo je nemá bude zvažovat, zda se mu vyplatí investovat do staré, ale bez záruky - případné investice do oprav a seřízení zbraně, či přeci jen nejít do nové se zárukou. Zde je rada těžká a každý se musí rozhodnout sám.
CZ 75 TS 9x19,
Alfa Para 9251 9x19,
Kora Brno Sport Special .22LR,
Baikal IŽ 35M .22LR,
FWB AW 93 .22LR,
TOZ 35 .22LR
Drulov 90 .22LR,
Norinco JW15A Plast .22LR + DO Entry 3-9x40MD
Steyr LP 50 .177
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: pistol na začátek

Příspěvek od dykmore » 23 úno 2010 15:04

Jeste je tu jedna moznost-koupit dobre zabehnutou zbran od nekoho,komu se da verit,ze ji neprodava kvuli nejake zavady. Tim odpada moznost vyberu zmetku pri koupi nove,ale zaroven odpada nebezpeci zavad z duvodu opotrebeni :-) To jsou podle me ty nejlepsi koupe...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Besyc
Příspěvky: 20
Registrován: 27 kvě 2008 18:29

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Besyc » 23 úno 2010 16:14

Jestli můžu jako začátečník začátečníkovy jdi do nějaké dobré jeté ztráta na špatným kuse není tak velká a aspoň se naučíš svojí zbraň znát a vyber si podle toho co se ti líbí stejně to nosit nebudeš
Dejte mi moc a do ruky hůl
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Art » 23 úno 2010 16:33

jako začátečník ti mohu poradit ,kup si rovnou zbraň která se ti líbí . K čemu ti bude ,že koupíš starší ,kterou sice poznáš a naučíš se jí ovládat ,ale pak si koupíš novou a budeš se to učit znovu ? Nic neřeš a jdi do nové . Taky jsem to řešil a jsem rád ,že mám úplně novou .
crazyking
Příspěvky: 44
Registrován: 23 úno 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od crazyking » 23 úno 2010 18:38

koupení staré zbraně je o náhodě, v dnešní době narazit na poctivce, co opravdu prodává v pořádku zbraň za málo peněz je vyjímka. tak asi poslechnu rady zkušených a koupím novou a za přijatelnou cenu a mám jistotu záruky a vím do čeho jdu. děkuji
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Alfonss » 23 úno 2010 18:59

koupení staré zbraně není o náhodě.
Je to o tom, že musíš vědět na co se zaměřit. V dnešní době je na trhu spousta velice málo střílených zbraní za takřka poloviční ceny zbraně nové - holt prodávat v komisi se dnes moc nevyplatí.
Pokud máš kamaráda, který zbraním rozumí a je ochoten s Tebou vybrat nějaký slušný kousek, pak máš do začátku velmi slušnou zbraň a ušetřeno spoustu peněz.

Pokud takového kamaráda nemáš a netroufáš si na nákup jeté, pak Ti asi nezbude než koupit novou.

Nicméně málokdo u svojí první zbraně zůstane a bude s ní do budoucna pořád střílet, člověk se vyvíjí a jeho požadavky se mění.

Já jsem si jako první zbraň koupil novou pistoli, dnes si myslím že to byla chyba, protože jsem z ní už několik let nevystřelil a je mi líto ji prodat (i když jsem to už jednou zkoušel). Ach ta nostalgie...
BUBBA
Příspěvky: 65
Registrován: 25 led 2010 21:23

Re: pistol na začátek

Příspěvek od BUBBA » 24 úno 2010 00:42

Je zbytečné se bát koupit použitou zbraň,stačí dobře vybírat (mám doma asi 15 kousků kupovaných z druhé ruky a nespálil jsem se ani jednou).Ale pozor,s babama je to jinak,co nejnovější model (patina nežádoucí)! 2 Alfonss : Můžu potvrdit,nostalgie je sviňa...
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: pistol na začátek

Příspěvek od kayakero » 24 úno 2010 08:18

->crazyking: začátečník neuvedl, k čemu že tu pistoli předpokládá používat:
- na občasný plinking pro radost stačí jetý veterán studené války za 4kKč nebo SNB za <2kKč + nejlevnější prošlé NZ náboje
- na plinking s partou kamarádů se asi přizpůsobíš skupinovému fantazijnímu vkusu: třeba cowboy, třeba veteran unit, třeba Ragtime probihiční gangy, třeba GTA-gangsta, ... zde jetá plně postačí
- na ambice ve sportu je chyba kupovat kompromis co do modelu; neporušené panenství ale není nezbytné - stejně budeš tunit a kupovat extra díly
- jestli máš vztah k nějakému konkrétnímu modelu, pak budeš rád pokud Ti ho někdo vůbec doveze nebo že ho seženeš, jeho panenství neřešíš
- jestli jsi vážně hodně vytížený (a tedy dobře placený), pak nebudeš marnit čas na studování co máš hlídat u jetých a koupíš funglovku: spíš proto, že je to je méně starostí.
- na to aby nějaký pan Vůdce předváděl svou dominanci samozřejmě funglovku, každých pár měsíců novou + customized
- ani na opravdovou sebeobranu (někoho kdo je vážně ohrožen) panenství není nezbytné - stejně budeš muset cvičit, takže panenství + neopotřebovanost brzy vezme za své. Závadový křáp ale samo že nebrat, ale takový se vyskytne i mezi funglovkami. Podstatný je IMHO spíše zvolit typ (konstrukci) vhodný pro scénář, ve kterém ji budeš muset střílet - o tom je tu ale spousta jiných vláken
kaspar00
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2008 08:44
Bydliště: Hradecko

Re: pistol na začátek

Příspěvek od kaspar00 » 24 úno 2010 13:12

Jetých pistolí se neboj. Stejně, podle sebe soudě, patrně nezůstaneš u jedné, pokud tě to chytne. Dají se mezi nimi vybrat pěkné kousky a za nevelký peníz. Nejspíš se brzy dostaneš do stavu chaosu mysli, kdy si budeš říkat: devítku mám, ale ta je velká, tak sedm pětašedesát na nošení, ale to je drahý náboj, tak ještě malorážku na vyblbnutí, ale hele makarov, co ten, vždyť náboje se občas dají také sehnat za pár fuflíků... Ježíš, a revolver nemám! A tenhle válečný Mosin! To je krása!
Působí tu přírodní magnetismus, jedna zbraň přitahuje další a její přitažlivost neklesá se čvercem vzdálenosti, jak by se zdálo. Ale má to výhodu, až tohle pomine, můžeš s klidnou myslí uvažovat o nákupu funglovky.
Argumentům sira Hirama Maxima odoláte jen stěží.
stampee
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2007 18:09

Re: pistol na začátek

Příspěvek od stampee » 24 úno 2010 14:37

jete zbrane bych se nebal, sam jsem jich nekolik koupil a i prodal. Daji se vyhodne koupit,a jak jiz bylo vyse psano, mnoho z nich nema moc nastrileno. Zatim jsem na vylozene spatny a vybehany kousek nenarazil.
sam jsem jako svou prvni zbran kupoval novy kousek, dodnes jej mam pac se mi nevyplati jej prodavat :wink:
nebal bych se jit napr do jeteho glocka 3gen. nebo podobnou zbran.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: pistol na začátek

Příspěvek od 4mike » 25 úno 2010 08:33

začátečník si asi těžko vybere super kousek za nádhernej peníz
zejména proto, že je začátečník
čili doporučil bych značku a model, jež se moc nekazí, je spolehlivý a hodně vydrží, opraví ji kdejaký garážista, je na ni dostatek náhr. dílů a nepadá moc v ceně (poněvadž ji stejně jednou prodá a nemusí zbytečně tratit)
koupit to v komisi na pultě, neb prodávající na zbraň poskytuje roční záruku
čili je fuk kde a jak moc jetý G17 si pořídíš :wink:

k nákupu komplikovanější jetiny, není od věci mít po ruce někoho, kdo se vadné značce orientuje a vyzná se v tom
(experta ovšem jako začátečník podle tisíců blábolů o ...... na forech asi nepoznáš)
crazyking
Příspěvky: 44
Registrován: 23 úno 2010 13:22

Re: pistol na začátek

Příspěvek od crazyking » 25 úno 2010 19:05

co znamená levný peníz podle vás? za kolik se dá sehnat slušná zbraň z druhé ruky? co jsem koukal tak jsem našel jen 4tKč a víc, nová se dá pořídit kolem 10tKč to mi pak příjde už lepší dát o těch 6tKč víc a mít plnou záruku když se něco pokazí.
je lepší se kouknout po netu kdo jakou zbraň prodává a případně kde nebo nějaký obchod kde je komise?
jsem z Brna jestli někde víte o obchodě budu velice rád, hledal jsem na netu, ale moc jsem toho nenašel
Acurate
Příspěvky: 40
Registrován: 12 kvě 2006 21:32
Bydliště: Chomutovsko

Re: pistol na začátek

Příspěvek od Acurate » 25 úno 2010 19:29

Nedělá si z nás pr.el?
Odpovědět