.22 LR do kapsy a pro zabavu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Alexxxus » 08 úno 2010 11:51

Jestli můžu já se svým názorem, jsme vyloženě milovníkem 22LR, v pistolích mám něco ve zbírce, měl jsem Siga Mosquito, šel z domu byl neskutečně mlsnej, semtam vzpřičenej náboj, sem tam nevyhozená nábojnice - odstříleno cca 800 ran - šel z domu. Mám Rugera 512 mkIII není nic lepšího, ale není to do kapsy. Mám Walthera P22 spolehlivost sama, žere všechno hlavně nejlevnější sypačky jaký jsou expřítelka dostala vždy 500 American Eaglu za 400 škatule a za hodinu dvě přišla se slovy není - jedem domů. Vlastním i Bersu Thunder ( tedy s dlouhou hlavní ) byla mlsná už není zasobník potřeboval trošku poupravit ustí. Občas nevyhodí nábojnici obvzláště u HV laborace. Beretka 70-71 nosím jí jako záložku - lehoučká za rok co ji mám a větrám jedna zádržka - důvod ? 30let stará munice a zatuhlé mazání na kulích. Přesnost postačující na 10metrů soustřely 5cm. Dají se sehnat zásobníky z druhovýroby. Lehoučká ( duralový rám není na škodu ). Momentální přísrustek Walther PP22 stáří 35let, rozebraný -nabrynýrovaný - složený ( někde jsem udělal chybu ) Perfektně střílející - jedna vada na kráse nacpu do zásobníku jen 9 patron ( nechal jsem si vyrábět novou pružinu do zásobníku a k mání byl jen silnější drát tedy jen 9 patron ) vystříleno cca 350 ran bez zádrže. Chutnaly jí sypačky i Eley club & Lapua & Sillier Belloty. Mám TT33 v provedení Sportowy - polská přestavba na malorážku - nechodí nejhůře - citelná vada na kráse - musí se používat vložka - každou patronu ráže 22 vložit do redukce tvaru 7,62x25 Tokarev - vystřílte 2 zasobníky pozbíráte 20 redukcí očistíte od čurbesu ze země vyrazíte hilzny a nabijete... Pakaárna neskutečná.
Pěkná zmenšenina služební pistole je Walther P 01 bohužel mám jen jeden zásobník - žere také všechno - Walthery tak nějak asi nejsou moc mlsný. Je to služební armadní pistole. Rukou mně prošel nejen Kubajzův Buckmark - pěkná pistole ale Ruger je lepší - rozebírání jen s pomocí nářadí - Ruger chce také ovšem svoje. ( nejlépe prostudovat návod na youtube ) :mrgreen:
Podle mne nejhezčí je Walther PP22 koupeno na německém EGUN ( www.egun.de ) nutnost ovšem povolení od policie na trvalý dovoz zbraně do Čech - takzvaná příloha 21 EU.
Chtěl jsem Tanfoglio Sport ... po cca roce čekání jsem vzdal čekání a nákupní povolení dal na dno trezoru.
K22 jsem neměl tu čest ani vidět natož držet v ruce. MYslím že je skutečně jen 10ti raný, delší zasobník by ovšem byla paráda.
Měl jsme v ruce i COLT nekoupil jsem jej byl vytřískanej - je to předně spíš na plinking než na cokoliv jiného.
Už nemám Hämmerli Sport 208 pohoda sama vydyndal kámoš tedy pohoda byla jen na 300 ranách ted slouží jinde.
Na blbnutí na střelnici je dobrej i revolever Ruger SingleSix - chtěl bych v provední BearCat. Na fotce je i jendoranka Champion - a take klasika pistole PAV tedy legenda Pavlíček z Drulova.

Klidně řekněte že jsem blázen ... jsem.
Obrázek


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od palong74 » 08 úno 2010 16:06

mam glocka17 s adapterem http://www.22lrconversions.com/ strelba prijemna ale asi po 50ranach me zacne selhavat v odpaleni naboje.staci rozebrat vycistit plochu na hlavni a jede se dal.proto se chci zeptat jakym strelivem strilite .22.pripada me ze ty olovene kulky natiraji nejakym voskem a pri teplote v zaveru zacne test a tim zasere tu plochu.zkousel jsem pomedenou a ta je se zda byt lepsi
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
babine
Příspěvky: 55
Registrován: 27 kvě 2008 17:51
Bydliště: Vsetín

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od babine » 12 úno 2010 12:41

Zdravím.
Měj bych dotaz ohledně pistole - pro střelbu na zábavu do plechovek, ale která by byla v ráži 22 short. Vyrábělo se něco takového, pokud nechci, takové ty opravdu malinkaté pistoliky jako Browning baby a podobné, které se vyráběli v 6,35 Br a někdy i 22 short. Taky nechci ty rychlopalné speciály jako Walter OSP nebo Margolina. Jde mi o takovou střední pistolku jako PPK, beretta 70 nebo něco většího, ale stále v ráži 22 short. (Taky nechci revolver). Vím, že teď se taková věc asi nevyrábí, ale vyrábělo se něco takového někdy dřív? Zůstalo mi totiž pár tisíc nábojů 22 short v trezoru - pistoli s komorou 22 LR nechci vypalovat komoru a chci to jako takovou hračku na střílení do plechovek... Poradí někdo, jestli něco takového existuje? Popř. vyráběla se někdy puška v téhle ráži?

Nepište mi prosím, že 22 short dá vystřelit i ze zbraně 22LR - to vím taky, ale pistole 22 LR mají s nábojem 22 short probléby při podávání ze zásobníku a jak jsem psal, nechci vypalovat komoru, protože by to nebylo jen pár ran ... Prostě zháním něco komorovaného v ráži 22 short - ne sportovní specilál, ne dámskou pistolku do kabelky. Poraďte prosím.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od JirkaS » 12 úno 2010 14:04

Beretta 950 B .22 Short
http://www.bvs.cz/pistole_beretta_950_22.html

PS: Nebylo by jednodušší s někým vyměnit ty tisíce Short za LR ?
Uživatelský avatar
mocima
Příspěvky: 134
Registrován: 12 úno 2009 17:08
Bydliště: Uherské Hradiště (Bálešov)
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od mocima » 12 úno 2010 14:59

Takže v příštím čísle Z a N rezenze K22. Tedy s nákupem čekám minimálně do 12.3.2010. I když o objektivitě testů ve Z + N někdy pochybuju, ale každý názor se hodí.
Optimista se učí anglicky, pesismista se učí čínsky...realista se učí střílet.

Prodávám:
Harris bipod bez kloubu a odskoků - 6''-9'' + kulatý adaptér HB - 2A
babine
Příspěvky: 55
Registrován: 27 kvě 2008 17:51
Bydliště: Vsetín

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od babine » 13 úno 2010 12:31

Díky, o té berettce vím, ale to je přesně ta dámská kapesní (kabelková) velikost, kterou nechci - mám větší roku a tohle se ani nedá pořádně chytnout.

Jinak máš pravdu, že by to bylo nejlepší vyměnit za 22LR - znáš někoho, kdo o to má o 22 short zájem? Já od změny pravidel rychlopalné pistole bohužel ne.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Alexxxus » 22 úno 2010 19:34

Měl jsme dnes v ruce K22 od GrandPower, nestřílel sjem z ní. Plastová rukojet plastový zásobník oboje podobné Hämmerli Excesse nebo jak se to píše, zásobník je fakt asi na 17 patron je široký podle všeho dvojřadý. Závěr vypadá velmi mohutně, ale při cvičném natažení záveru jsem odle mne překonával sílu vratné pružiny určené pro 9mm Luger, až jsem si říkal tohle malorážka nemá šanci přebít. Záchyt záveru ( tedy ovladací páčka na levém boku pistole ) taky vypadal že jej udělaly s kusu ustřiženého plechu co ležel někde před vrátnici fabriky. Nechci bejt hnusnej ale vedle Tanfoglia popřípadě CZ75Kadet to vypadalo velmi trapně. Pistole byla dost těžká na čumák. Možná ji budu mít na testování. Ale v cenové relaci je Walther P22 a ten se mně líbí mnohem víc sice jen 10+1 ale to stačí.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Silencer » 22 úno 2010 22:22

Asi takto - K22 vypadá přesně stejně jako K100 - minimálně rám je naprosto shodný. Jen nevím jestli se bude dělat celočerný provedení - prý nějaké problémy s eloxem. K100 je fajn zbraň - už celkem osvědčená a dost vychvalovaná. Zásobník K 22 je sice široký, ale není dvouřadý. Široký je proto, aby se nemusely dělat dva rámy, nebo dávat do rámu nějaká vložka. Oficiálně se do něj vejde 10, neoficiálně až 13 nábojů (spolehlivost se 13 náboji je otázkou). Tedy žádných 17 a nic dvouřadého. Záchyt závěru (tedy ovládací páčka na obou stranách pistole - protože jak K22, tak K100 je 100% oboustranná) je stejný jako u K100ky - ano je to kus plechu, ale ještě nikdo nenařknul Gčko, potažmo K100 že se jedná o etalon estetiky.
Cenová relace je trochu někde jinde, ProArms má K22 v ceníku za 10 900,- W P22 cca 7 500,-
Porovnávání s pětasedmou resp. Kadetem trochu pokulhává, protože pětasedma není z plastu a pokud bych si měl vybrat mezi K22 a Tanfem tak jednoznačně Grandpower a ne taliány. Pokud se bavíme o Tanfogliu Force 22LR tak to je SAčko a ergonomie Tanfoglia je alespoň z mého pohledu otřes - hrubý, tvrdý, nepadnoucí do ruky. Stejně tak CZ Strakonice, který jedou na jejich rámech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Alexxxus » 23 úno 2010 00:32

Až ho vezmeš do ruky tak si řekneš svoje. Já ho v ruce měl, vnitřní šíře zasobníku, jako tam kam lezou patrony je podle mne tak 8-9mm tedy bezproblémově půjdou nacpat patrony cik-cak. Ke kavlitě K100 se vyjádřím asi takto vychvalovaná tím kdo ji má a neměl v ruce nic jiného popřípadě "něpodarok" jméném Walther P88 - rotační uzamykání mne nenadchlo ze 250 ti ran vystřílených 5 totálních záseku s nevyhozenou nábojnicí ( stříleno velmi svižně na popery ) ( Pistole je tak strašně kvalitní že mně s ní majitel dovolil poper schodit hozením celé pistole "samozřejmně to myslel s nadsázkou" ) - po 1000 ranách, pistole šla zpět výrobci co vím tak v rámu povolilo futro čepu ( to se mi u Cz75 nestalo - a mám výstříleno ze své z druhé ruky koupené sám osobně kolem 2000 ran ). Je to evidetně cesta jak postavit na K100 základu něco dalšího. Pravda je že na K100 byla také šeredná páka záchytu závěru.
K ELOXU --- jestli neumí udělat černej ELOX tak at radši už nic nedělají :-) Pistole je lehká, nehledal jsem ztránky výrobce ale tipoval bych to na váhu okolo 0,5 kilogramu +- určitě to nebude o moc víc s municí možná tak 600 gramů, jak se bude chovat při střelbě nevím, po té co mám Walthera PP22 můžu říci že asi něco vychovanějšího kompaktnějšího jen tak neobjevím. Když jsem porovnával subjektovně váhu K22 a Walthera PP22 tak se mi Walther zdál težší ( momentálně jsme ho hodil na váhu a má 660 gramu s 8mi patronami ) ( Walther P22 má plný tedy s 10ti patronami váhu 530 gramů - bude tedy K22 podobně těžká ) Spíš jsme měl představu že mám v ruce výrobek určenej pro lepší hračkářství, prázdná mně přepadal na čumák. Ale třeba jej někdo koupí a půjčí a vyvede z omylu ( a nebo si jej koupím sám co já vím )
Add Tanfoglio Silencere, co Ti přišlo drsné jako ty plasty ? Jako že mněli ostrý grip ? Ostrý grip to má to je fakt to s emně líbilo alespoň by pistole v ruc eneplaval v létě když se rozehřeje plast. Má poněkud jinačí uhel pažbyčky k tělu pistole rozhodně to není pohodička jako u Rugera 512 to tedy ne.
Máš pravdu porovnávat Cz75 s K100 nejde.
Ale pokud někdo bude hledat cestu jak mít dobrou pistoli ( dostupnou v Čechách bez nutnosti dovozu dejme tomu z Německa ) a oželí absenci závitu na hlavní pro montáž ruzných tunerů, tak by mněl šáhnout po jeté CZ75B třeba u BVS ( cena okolo 5ti litrů ) a za 8mičku dokoupit adapter ( dá se občas koupit za 4,5 - 5,5 litru z druhé ruky ) bude mít plnotučnou pistoli která když se dobře spasuje s Kadet adaptérem stříli dost parádně. Žádnej mlsoun to také zrovna nebyl měl jsme tu čest prubovat 5 kusů a myslím že to nebylo finální číslo. Sám to chci také.


A teď abych si ověřil váhu před odesláním příspěvku jsme nalezl stránky o K100 a K22 ona ta K22 fakt váží +-550 gramů http://www.grandpower.eu/Modifikacie_K22.htm a na fotkách mají černý závěr to o ledčems dost vymluvně svědčí.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Enzo
Příspěvky: 38
Registrován: 11 lis 2008 16:12
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Enzo » 23 úno 2010 00:43

:D Na hraní bych si dokázal představit GSG1911 :arrow: ZDE nebo ZDE
Mělo by to dosahot velmi dobré kvality, záměnnost většiny dílů s ostatními 1911, slušná spoušt, poctivý materiál...a 360USD, toť testování v USA např. na ShotShow 2010.
Akorát má být už pul roku na trhu v USA a ještě prý ještě 3 měsíce asi nebude. A to se jedná o USA, takže u nás to bude jestě drahně let.. a cena asi taky jinde, i když se to vyrábí v Německu. 360USD s daní clem a nějakým dovozem by mohla být kolem 9 000Kč.

Obrázek
A pro GLOCKofili tu máme :arrow: M22
Obrázek

A tohle mě zaujalo taky hodně, i když do kapsy to zrovna neni :arrow: tady
Obrázek
A zajimavých novinek je spousta třeba tady
Obrázek
Obrázek Obrázek
mondo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2007 16:13

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od mondo » 23 úno 2010 08:10

Alexxxus- myslím že si proti K100 (K22) dosť zaujatý. Rýchle závery ( jestli neumí udělat černej ELOX tak at radši už nic nedělaj) hovoria za seba. 0,5 kg +- si upresnil na +- 550 g. Je to bez zásobnika 565g. Walther P22 má bez zásobnika 430g. Strieľal som z oboch zbraní, a je to diametralne iný zážitok, v prospech K22. Mal som v ruke aj P22 Target, a to už je, čo sa vyhotovenia týka, úplne smutná záležitosť. Čo by som K22 vytknul, je dosť nemotorné plnenie zásobnika. A ta pačka záchtu :cry:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Alexxxus » 23 úno 2010 11:51

No co je prosím složitého na eloxování na černo ? Když už má záver Elox v barvě kovu. Tedy ten bílej povrch. A neodsuzuji tu pistoli do horoucích pekel třeba si ji i koupím. Proč vlastně ne v trezorech je ještě místo.
A Neříkam nikomu kupte si P22 ale kupte sežentě chtějte PP22 tedy toto

Obrázek

Proč nedoporučuju P22 páč je to skutečně hračka která je jen o trošku méně mlsnější než SigSauer Mosquito, k té K22 chtělo by to aby ji popsal někdo kdo ji vlastní, ne někdo jako já kdo ji jen měl v ruce popřípadě někdo kdo ji proháněl pár minut na střelnici a neměl tedy čas ji prubnout s různou municí. A neměl čas ji rozebrat a kouknout jak kde co klouže. Mně překvapilo jak ztuha jde natáhnout závěr.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od JuroNR » 24 úno 2010 11:00

Ahoj Alex:
Ten prispevok aj s fotom pištoli 22LR to je bomba.
Nevedel som ze si taky blazon do 22LR. To si ma ozaj potešil,lebo aj ja som minimalne taky isty blazon do 22LR ako ty.
Okrem tej Bersi tunder mam vsetky,ale najlepši je Ruger MK3. Mam ho v nerezi 7 aj niečo palcovou hlavňou a to je mašinka jak švajčiarske hodinky. Presny spolahlivy a zaver mi natiahne aj ten najslabši podzvukovy-subsonicky naboj.ale na bežne nosenie to ozaj neni.
Ozaj a chyba ti tam margolina,ale tu si urcite mal.
A ja som si myslel že ty si kral vzduchoviek-vetroviek.
Vyše 20rokov sa zaujimam o 22LR, už som si myslel že som jediny na svete a teraz vidim ze sme dvaja,vieš jak to poteši.
A terazky na stare kolena :lol: prechadzam aj ja na vzduchovky-vetrovky,to som dopadol.
Pekne prispevky.možes dať niečo aj o puškach v 22LR. Ale prosim ta nepiš o Suhl 150 lebo po prečitani vlakna:vse o malorazkach tu pusku normalne nenavidim.
Tak zatim: Ahoji
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Alexxxus » 24 úno 2010 12:12

2 JuroNR Mne baví převážně krátke. Dnes půjdu prubnout tu K22 :-) budu mít dva kusy tak uvííme jako to je pecka. Margolinu mám také, ted je na cestě legendární Walther Olympia udajne totálně nestřílena pistole.
Mým jediným snem je Thomson Contender v ráží .... 22LR a k tomu třeba druhá hlaveň 7,62x39.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: .22 LR do kapsy a pro zábavu

Příspěvek od Alexxxus » 24 úno 2010 17:10

Přitáhnul jsem ze střelnice, dnes jsem měl k střelbě zapůjčenou K22. Bohužel jen jednu a zároveň říkám bohudík. Chtěl jsme nafotit soustřely 10ti ran ( povětšinou je mám od každé pistole se kterou střílím na vzdálenost 10ti metrů ), ono se mi ale nepovedlo ani jednou dát bezproblémově 10ran. Každý zasobník měl jednu zádržku někdy byly i 2 a jednou 3 slovy TŘI zádržky s nevyhozenou nábojnicí, napřed jsem se domníval že špatně docvakávám zásobník, tím to není i majitel této fungl nové ( včera koupené ) K22 měl stejný problém - jemu to až tak nevadí zatím měl v ráži 22LR jen SigSauer Mosquito a to je extra mlsoun - vystřílel jsem 150 ran tedy 15 zásobníků, ládoval mně to majitel po 10ti kusech, aby odstranil mojí chybu ( spíš se bál že to budu sabotovat ), jelikož jsem měl na pistoli permanentní kecy tak na další už nedošlo. Pistole se chovala jinak celkem příjemě - až na to že prostě ze 150ti ran cca 20tkrát nepřebila. Možná je to daň nové neběhané zbrani. Stříleno HV CCI. Když jsem si dal cvičně jeden zásobník standartama od Lapua tak nepřebila ani jednou. Majitel pistole jel domů pro nějaké Super Duper Extra HV. Ještě dnes mně dá vědět jak dopadl. Podle mne bude pistole chtít slabší vratnou pružinu. K zpracování pistole - žádnej úchvatnej kus zbraně to tedy není - plasty ... ja ten papundekl prostě nemusím... slícovanost závěru celkem uchzející, rýhování na závěru sloužící pro zlepšení uchopu - při natažení zavěru - je tak ostře vyfrézované že jsem měl strach že mně to pořeže. A to myslím vážně - vyloženě ostré hrany. Majitel K22 mně ji nenechal fotit nevím proč. :lol: je velmi dobře koupená přivezená včera ze Slovenska za cenu 299 Euro. Při ceně 25 kaček za euro je to cena 7500 a 500 dovozní povolení, tedy ve finále za 8000 --- musím napsat CENA BYLA ODPOVIDAJICI --- za ty penize to jde. Hrany na záveru ztrhneme a závěr dostane nový ELOX na tomto bílem je vše neskutečně vidět.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět