Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 20 úno 2010 00:10

No jiste......vypada to, ze jsi dostal do ruky asi tak jednu zbran a hned tady pises, ze Tve tvrzeni je holy fakt.....takovyhle typky miluju....Ja Tve tvrzeni zpochybnovat budu protoze se neshoduje s moji zkusenosti....velmi nizke naroky na kvalitu teda nemam, navic jsem to prime srovnani mel a plati to, co jsem rikal......

Podle me je Tvuj post jen dalsi z tisicu vykriku na podobnych forech.... Rict o necem, ze to je totalne na hovno je desne snadny....jsi prvni clovek, kterej pronesl neco ve smyslu "pada z toho barva" a "rizl jsem se o ten krap do prstu".......ja teda bych se o svuj Ekol rizl asi tezko, to bych se musel setsakramentsky snazit....

Tvuj nazor je Tvuj nazor a stejne jako muj pohled na vec to neni "holy fakt" ani nahodou...mas proste jen jinou zkusenost.........bych rad videl ten exempopelar, kterej jsi dostal do pracek...


Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 20 úno 2010 00:23

Souhlasím, že Umarex je na tom kvalitativně o dvě až tři třídy lépe, než Ekol. Odpovídá tomu i cena a proto asi někdo vychvyluje to a někdo zase ono. Myslím si, že je to v prvé řadě o finančních možnostech každého jednotlivce. Kdo má na Mercedes vychvaluje Mercedes a kdo na Octavii, vychvyluje Octavii, přitom objektivně má pravdu ten, co má Mercedes, ale těžko se vysvětluje někomu, kdo Mercedes držel maximálně v servisu, v čem spočívá výhoda oproti Octavii. Měl jsem v ruce už ledacos, ale Umarex řadím k tomu lepšímu, zatímco Ekol k nejhoršímu. Když se podívám na ceny Ekol v Bulharsku atd. tak se nedivím, že prodejci u nás, kteří je výrazně předražují, je vehementně doporučují. Zatímco na Umarexu takové marže už dát nemohou, protože už dnes jsou dražší než v Německu a tak je prodávají s nechutí. Jako důkaz slouží to, že ve všech obchodech mají hromadu těch tureckých sr..ek, maximálně něco italského a od Umarexu s bídou P22, ale jen pár krámů má v nabídce i kolekci Umarex. Já u nás nekupuji nic, protože zloděje podporovat nebudu. Kdyby to takto dělali všichni, však oni by přehodnotili svou cenovou politiku. V čechách je obecně problém s prodejem tohoto zboží. Stačí se podívat na eGun. Tam se to točí a nikdo se nerozpakuje dát za kvalitu slušné peníze. Např. prodával jsem revolver Erma EGR 77 se 4 palcovou hlavní ve vynikajícím stavu, nepoužitou z vytríny. Je to rarita, která se již dnes nevyrábí, je jich registrováno jen několik málo kusů a je to jedna z nejlepších plynových zbraní, které kdy byly vyrobeny. Tady jsem ji měl na e-bazarech přes měsíc a chtěl jsem za ní 9000,- Kč. Pár lidí se ozvalo, ale každý s cenou smlouval. Tak jsem ji dal na eGun a do týdne byla pryč za 350 Euro plus poštovné 20 Euro. Unás pořád převládá kvantita nad kvalitou a to jsou obrovské žně pro obchodníky. Jsem zvědavý, kdy už u nás začne platit, že cena bude úměrná hodnotě.
Zoraki bych nutně nepodceňoval. Je slušně provedená a celkem spolehlivá. V případě Zoraki si myslím, že kvalita výrazně převyšuje její cenu.

EDIT: Není jediný, kdo o kvalitě zpracování Ekolu píše nechvalně. Stačí si přečíst německá fóra a nebo maďarské objektivní hodnocení plynových zbraní. Tam se s podobnými výhradami setkávám dost často. Kvalita Ekolu je mírně řečeno velmi nevyrovnaná. Kus od kusu je jiný. Třeba právě třeba Ty jsi měl štěstí na kvalitou odpovídající kousek, ale...
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 20 úno 2010 00:35

Nebyl Zoraki a Ekol jeste donedavna jedna a ta sama firma? Pokud vim, tak se jmenovali Voltran.......nekdo dokonce rikal, ze Zoraki se ve skutecnosti vyrabi v tovarnach Ekolu bo co....

Jako Slavek vypada na celkem rozumnyho typka i kdyz v tomhle se proste rozchazime.....nemyslim si, ze to je v tom, ze by lidi jako ja nemeli na Umarex, ten jsem si nekoupil ze 2 duvodu a sice proto, ze se mi nelibi, ze je k dispozici jen ten celkem osklivej Walther P22 a zadruhe proto, ze mi to prislo prave ZBYTECNE drahy....ta zbran me ve finale stala vic penez nez byla cena toho Umarexu a ty vydaje nejsou zas tak priserny...kdybych videl na prvni pohled velkej rozdil mezi tim Umarexem a tim Ekolem, bral bych ten Umarex ale neprislo mi to tak....

Kazdej jsme meli duvod koupit to, co jsme koupili a tak samozrejme prezentujem svuj pohled na vec tady, kazdopadne kecy o rezani prstu me dostaly a uprimne receno tomu ani neverim...
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 20 úno 2010 00:50

Pořezat se mohl při rozborce, ale to se může pořezat i u toho Umarexu.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 20 úno 2010 00:54

Jinak zkus sem hodit nejakej odkaz na teda nejakou stranku, kde treba pravidelne hazej nejake recenze plynovek....celkem rad bych se na to mrknul...Jinak nevim jake plynovky Ty osobne vlastnis, celkem by me to zajimalo.

O 4 stranky zpatky pise Trifonov, kterej na me zapusobil spis jako plynovko-skeptik o svejch zkusenostech se Zoraki a Ekolem a myslim ze i Bruni nebo tak neco a ma nazor, se kterym se celkem ztotoznuju i presto, ze v ostatnich vecech moc ne....
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 20 úno 2010 01:17

Mám plynovky Erma EGR 77 s 2,5 palcovou hlavní, Erma 75 S, Atak Zoraki 914 Auto, Reck Miami 92F, Walther P88, Weihrauch HW94, Walther P22, Baikal IZH-79 Makarov, ME 9 Mod. Para, Röhm Mauser HSC90, Alfa 030. Měl jsem nějaké turky a ti šli do světa.

Kód: Vybrat vše

http://www.gazpisztoly.hu/gazpisztoly/gazpisztolyok.25.php
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 20 úno 2010 01:33

Neco obsaznejsiho jsi nenasel? Ja teda ne ale doufam, ze Ty jo.......tady jsem videl jen tabulky se zakladnima udajema o tech zbranich......
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 20 úno 2010 01:50

U některých z těch zbraní máš podrobnější popis i s testem. Tedy u většiny, které za to stojí.
Jinak také forum:

Kód: Vybrat vše

http://www.co2air.de/wbb2/lex.php?action=letterlist&catid=3&letter=
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 20 úno 2010 18:16

Líbí jse mi taky tahle plynová pistole od Kimaru.
Přílohy
311204.jpg
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 20 úno 2010 22:15

Mně ne.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 20 úno 2010 23:07

No mne teda taky ne ale urcite z jineho duvodu nez Slavkovi :) Me se nelibi zadnej Walther, jsou to zbrane seredny jak noc!

Ale prej je Kimar opravdu nespolehlivej :)..........jenze to se rika i o Ekolu a ja si na nej rozhodne nemuzu stezovat :-P Jenze pravda, ze o Ekolu to rika tak 50% lidi....o Kimaru to rika 90% lidi :)
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 21 úno 2010 10:33

Orici a co tahle? Někde jsem ji viděl i ze zlatýma doplňkami a zdobením.Chci ji jen tak do vitríny,vypadá docela hezky. :)
Přílohy
99_fume.JPG
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 21 úno 2010 10:57

No tak to je ovsem jina kava..... :)

Toto je Ekolacka kopie Beretty 85 a ty jsou moc hezky.....Beretty obecne jsou nejpeknejsi pistole pro me :) do vitriny je to jeden z tech peknejsich kousku :)..... To co mam ja je vlastne stejny, jenze ja mam na tom jednu kosmetickou upravu -> nemam ten vykroj kolem hlavne, mam zaver vcelku
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 22 úno 2010 22:44

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 87
Registrován: 24 led 2010 10:03
Bydliště: střední čechy

Re: Plynové pistole

Příspěvek od b52 » 23 úno 2010 08:25

ahoj muj walther 99 stáří 11let vystřelů zhruba 2000 kusů 1krát zaseknuto vadný náboj
kvalita stejná jako u ostré verze cena před těmi lety asi 6700 kč
nenabitá zbran je jak ferrari bez benzinu krásná ale na hovno!
Odpovědět