Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 09 úno 2010 00:15

to kebab: neodolal jsem a objednal si Mausera HSC 90, měl by přijít tento týden. Dlouho jsem váhal s barvou, jestli nikl nebo čerň, nakonec vyhrála černá, byla přeci jen levnější, nebude házet prasátka :) a střílet bude stejně. Součastně jsem si nechal poslat i náboje RWS, které by měli být špička. Až to přijde, vyzkouším, porovnám to s RG 88 a napíšu.


Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 10 úno 2010 14:20

Napiš také jak to je s tím uváděným decockerem. Já jsme si zhusta dle překladů popisu nebyl jist.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 10 úno 2010 15:01

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 28 lis 2010 23:38, celkem upraveno 1 x.
teddis
Příspěvky: 23
Registrován: 29 led 2010 00:21

Re: Plynové pistole

Příspěvek od teddis » 10 úno 2010 22:14

Tak mi dneska přišel objednaný Mauser HSC 90 a jsem zklamaný. Podle údajů jsem čekal, že bude trošku delší než RG88. To opravdu je, ale jen proto, že pažbička je zbytečně mohutná. První pocit jsem měl, že nedosáhnu na spoušť :) Je na ní zbytečně moc plastu, který navíc lehce vrže. Na německém fóru píší, že si vyměňují pažbičky za dřevěné z RG88, je to dobrý nápad. Zkusil jsem pažbičky prohodit a jsou 100% záměnné. Pak to již bylo lepší, ale další zádrhel je lučík, je silnější než u RG88 a po pár uchycení jsem měl odřený prostředník. Jinak to jsou naprosto totožné zbraně, jen se liší v detailech závěru, v lučíku a pažbičce. Možná někomu, kdo má větší ruce bude více vyhovovat Mauser, já dám přednost RG88. Ten decocker je i u RG88, aspoň pokud správně chápu význam. Jde o to, že při natažené zbrani se překlopením pojistky do zajištěného stavu odjistí kohout, který dopadne na zakrytý zápalník.
Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, ale zlo nelze přemoci útěkem
plukovník Jeff Cooper
Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 87
Registrován: 24 led 2010 10:03
Bydliště: střední čechy

Re: Plynové pistole

Příspěvek od b52 » 18 úno 2010 17:52

p99 s náboji swa gas je asi největší svinstvo co je,,, zlatá 9mm to se tolik netrápíš
nenabitá zbran je jak ferrari bez benzinu krásná ale na hovno!
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 18 úno 2010 21:01

Zdravim mám plynovku Zoraki 914,jsem s ní spokojen. :D Podle mojich zkušeností je spolehlivá se všemi druhy nábojů u nás prodávaných jak slepích tak plynových.Dělal jsem pár testů na funkčnost za různých poloh zbraně a nestalo se nikdy,že by se zasekla. Podívejte se na video
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 18 úno 2010 22:05

A tu Zoraki sis koupil pro zabavu nebo na sebeobranu??? Jen delam takovej pruzkum trhu :-P
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 19 úno 2010 13:01

Mám ji k sebeobraně nosím ji podle potřeby u sebe v opaskovém pouzdře.A druhou zoraki 914 auto, tak tu mám pro zábavu.Náboje k obraně používam umarex,wadie(CS,NN).Střílí spolehlivě. :D
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 19 úno 2010 16:23

Ty Wadie pouzivas 20mg nebo 45mg?
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 19 úno 2010 19:03

Náboje Wadie jsem sehnal jako jediné v prodejně 20mg NN,pak na netu 45mg NN.Ale podle mé zkušenosti jsou účínné jen na menší vzdálenost,je nutné vypálit více ran (5-6) na vytvoření dostatečného oblaku plynu, (kdysi jsem měl 6-ti rannou Koru Brno 2,5").Na zastavení psa veliká spotřeba munice.Z tohoto důvodu jsem zakoupil náboje Umarex 120mg NN, které používám spolu s Wadie 80mg CS v poměru 1:1 na zásobník.Jinak mám ještě náboje Wadie Flash - Defence.
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 19 úno 2010 20:33

No naboje 120mg Nonivamid jsou nelegalni v CR....muzu vedet, kde's je dokazal koupit? :-D

Kazdopadne Ti s tim fandim....
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 19 úno 2010 21:19

Náboje se dají objednat na http://www.afg.sk.Jejich legalnost nebo nelegalnost neřeším mám je na obranu proti zvěři a psům při turistice.Ale v ohrožení je duležité se bránit (pokud není jíná možnost!!!) :idea: a ne špekulovat, pak je sebelepší plynová pistole k ničemu. :D Zrovna tam mají Wadie 120mg NN. Umarex som tam uš nenašel.
Naposledy upravil(a) jozef hošmanek dne 19 úno 2010 21:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Asot » 19 úno 2010 21:47

Orici píše:Mozna ze Umarex je o neco vys nez turci ale nemyslim si, ze turci jsou takove shity......spis jsou celkem spolehlivy :)
Tak jsem se podíval na tebou vychvalované Turky.. EKOL 92 - VĚTŠÍ ŠMEJD SI ANI PŘEDSTAVIT NEUMÍM. UŽ, ŽE TOTO PUSTÍ DO PRODEJE JE NEHORÁZNÁ DRZOST !!
Takže varuji před kupováním produktů zn. EKOL přes internet.. jedná se v podstatě o polotovar ze kterého padá barva
Výrobky firmy UMAREX - WALTHER mají kvalitu vynikající a nejsou o něco výše, než-li turci.. nelze srovnávat Trabanta s Audi A8
Výrobky italských firem Kimar a Bruni jsou ucházející..
Orici
Příspěvky: 89
Registrován: 02 úno 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Orici » 19 úno 2010 22:04

No ja bych si rozhodne zbran pres net nekupoval, jedina moznost nakupu zbrane pro me je koupit ji v obchode abych ji predem videl.....takovy vykriky jako je ten Tvuj jsou na netu upee bezna vec....

Vyrobek Ekol 92 ani neexistuje pokud vim, pokud myslis kopii Beretty 92 tak se to jmenuje Ekol Firat nebo Ekol Jackal Dual (ten je ve full auto) nebo Ekol Firat Compact (kratsi verze)..... Cert vi, jak ten Tvuj Ekol vypadal, z mojeho teda rozhodne barva nepada a neni to ani zdaleka jedinej Ekol, kterej jsem mel v ruce....Prohlizel jsem si Firata, Firata compact, Agenta, Special 99, Lady (kopie PPK) a taky revolver Viper, vsechny se mi zpracovanim libily, rozhodne z nich nic nepadalo, natoz barva..... Tech zbrani jsem drzel v ruce hromadu samozrejme nejen Ekoly......ve 2 kramech jsem se s prodejcem hodne zakecal a ty zbrane jsme drbali asi pul hodiny, ocumel jsem to v obou kramech skoro vsechno....... Buhvi co jsi mel v ruce ale rozhodne je kravina, ze jsou Ekoly a Zoraki napul rozpadly vyrobky..... Ten vsude vychvalovanej Umarex (konkretne kopie Walther P22) me teda rozhodne neuchvatil a kdyz jsem ho prohlizel, tak me rozhodne netrefila do oka(ruky) jakasi "legendarni kvalita"........ Kamenujte si me jak chcete ale to je moje osobni zkusenost.....


EDIT: Jo a rad bych dodal, ze je krasne videt, jak jsou ty vyrobky nespolehlivy, kdyz tu majitel Ekolu a Zoraki shodne napisou, ze jim zbran nezasekava :)
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Asot » 19 úno 2010 23:36

Ano, přesný název je Ekol Firat Magnum 92, ale to je zcela podružné..
Pro mě to byla Beretta 92 od firmy Ekol a tím to hasne.

A nezpochybňuj, to co jsem napsal, ..navíc jsem se o ten křáp řízl do ruky, naprosto neopracované hrany. To se ti u kvalitně zhotovené zbraně, či repliky nemůže stát.
Zřejmě máš velice nízké nároky na kvalitu a s Umarexem to nesnese srovnání ani náhodou

A mé podotknutí není žádný výkřik, ale daný fakt.
Odpovědět