Kde se smi v zahranici nosit pro obranu zbran???

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
andrewl
Příspěvky: 104
Registrován: 18 zář 2006 21:10

Kde se smí v zahraničí nosit pro obranu zbraň???

Příspěvek od andrewl » 18 úno 2010 13:47

Ahoj, má prosím někdo relevantní informace o tom, v jakých například zemích smí občané pro svou obranu nosit zbraň? Mám na mysli občané té země a ne, že já cizinec bych tam chtěl nosit zbraň. A ptám se na to, čemu američané říkají "Shall Issue" - tedy, že na to prostě máte nárok a nemusíte dokazovat, že to nějak potřebujete, naproti tomu "May Issue", to znamená, že policii musíte dokázat, že to k něčemu potřebujete. Vím, že většina amerických států má "Shall Issue". Naopak o všech evropských zemích jsem zatím slyšel, že normální člověk pro obranu nosit jen tak nemůže. Většine lidem tam příde zcela šílené, že jen tak můžete nosit u sebe nabitou zbraň a nejste policista. (viz. známá z Irska).
Má někdo spolehlivé informace (zejména o evropských zemích), že to skutečně je někde běžné? Mám totiž skoro pocit, že to je zcela výjimečné...


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde se smí v zahraničí nosit pro obranu zbraň???

Příspěvek od Apevia » 19 úno 2010 17:56

No vzhledem k tomu, že v hodně zemích EU se musí dokazovat i to, proč nosíš nůž, tak bych řekl že i s tou zbraní to bude obdobné...
Cogito ergo armatus sum.
Odpovědět